Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość Dorota

kobitki ktorej sie udalo po CLOSTILBEGYT??? Cz 2

Polecane posty

Gość Reania
kkk poczekaj do jutra z zastrzykiem. Ladne pęcherzyki: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
KKK, piękne pęcherzyki :) Ruda, ja dostaję okres po duphastonie dopiero 7 dni po odstawieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
dzieki dziewczyny, ale same wiecei ze ładne pecherzyki to tylko czesc sukcesu. zaraz jade na usg , zobaczyc czy pekły. wychodzi na to ze moj organizm lepiej reaguje jak wziełam od 3 dc. poprzednio miałam podobnie w 15 dc, ale od 5dc i w dawce 2x1 , a teraz brałam tylko po 1x1. chyba ze to jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkk trzymam kciuki za dobre wieści na usg :-) u mnie ten cykl był też od 3dc z Clo :-) buziaki kochane :-* cały czas was czytam i czekam na same dobre wieści :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
i juz po usg i zastrzyku. jeden pecherzyk 17 lub 18 , nie wiem czy wczoraj zle zmierzył lub zmalał, a drugi 23. teraz czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
KKK, trzymamy kciuki! Nie mogę się doczekać jak będziemy testować w tym miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
gośćAla dla mnie pierwsza czes cyklu do monitoringu szybko schodzi ale druga juz sie wlecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bransoletka32
kkk2891 u mnie dokładnie tak samo - 1 część cyklu mija ale ta 2 to masakrycznie się wlecze - w ogóle ostatnio przy 4 dniach opóźnienia. Ten cykl też będzie dla mnie długi bo nowy lekarz chce obserwować go bez stymulacji czyli maj na pewno w plecy. Od czerwca mam szansę na gonadotropiny... Najgorsze, że to najwyższy czas na rezerwowanie wakacji a ja nie wiem jak będzie latem wyglądał mój cykl i monitoring przy hormonach... Nie wiemy z mężem kiedy wpisać sobie dni wolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_ruda
Dziewczyny wczoraj wreszcie dostałam @. Dobrze że jest normalna, a nie taka dziwna jak w zeszłym miesiącu, ale wiwiecie co, trochę chyba odpuścilam. Po ostatnim nieudanym cyklu już mnie tak nie cieszy rozpoczęty kolejny cykl. Oczywiście będę brała clo, ale wydaje mi się że bez kliniki niepłodności to się nie obędzie. Teraz skupiam całą uwagę na przygotowaniach do ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_ruda
Bransoletka ja bym nie patrzyła na cykl. Weźcie urlop tak jak Wam pasuje i odstresujcie się. Jak wypadnie akurat na początku cyklu to mniej więcej wiecie kiedy strzelać :-) Jak wrócisz z urlopu to w pierwszej kolejności pójdziesz do ginekologa, a jak urlop wypadanie od środka cyklu to będziesz już po monitoringu i będziesz oczekiwać na rezultaty. Myślę że w naszym przypadku urlop i chwilowy rezet jest nam bardzo potrzebny. My urlopu na razie nie planujemy, chyba będzie spontan po ślubie. Jak nie będę w ciąży we wrześniu to może wtedy pomyślimy o dłuższym urlopie, chyba że klinika niepłodności pochłonie całą kasę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
My też w czerwcu wybieramy się na urlop, więc monitoringu raczej nie będę mieć i mam nadzieję, że jak najszybciej uda się zrobić tą laparoskopię. Dzisiaj jadę na usg, ale czuję że pęcherzyki nie pękły, nie czułam żadnego bólu w ostatnim czasie. a jak u Ciebie kkk kiedy teraz idziesz na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lena
Witajcie dziewczyny. U mnie sytuacja wygląda tak, że zabieg łyżeczkowania miałam 19 lutego a krwawienie ustalo dopiero w 16 kwietnia. Było non stop i w ogóle nie wiedziałam jak liczyć cykl itp i ku mojemu zdziwieniu 21 -22 kwietnia zaczelam się czuc jak podczas owulacji, zrobiłam testy owulacyjne i faktycznie mega mocne krechy. Bez żadnych leków bez clo pierwszy raz w życiu miałam owulacje a przynajmniej tak przypuszczam ;) ucieszyło mnie to bardzo. Jednak do tej pory nie dostałam @. Z tego co czytałam to powinna pojawić się do 16 dnia po owulacji. Dziś 12 dzień i czekam cierpliwie. Badania które mi zalecił lekarz po obumarciu wyszły wszystkie w porządku. Jedynie co to mam tego paciorkowca nieszczesnego. Brałam antybiotyk i nie podzialal niestety na niego. Lekarz kazał mi się wstrzymac ze staraniami póki co. Mam do niego przyjechać w lipcu i znów poda jakiś inny antybiotyk ( obecnie jestem za granicą i nie mam możliwości wcześniej ) . Także trochę mi smutno bo myślałam, że od czerwca zaczniemy się starać a tu nie wiadomo ile znów to wszystko potrwa. A pragnienie fasolki jest jeszcze mocniejsze niż przed tym wszystkim... A wam kobietki którym się udało życzę aby szlo wszystko po Waszej myśli :) zresztą tym co nadal walczą również !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
Reania ja juz nie bede miała usg. tylko czekanie. moj gin. nie robi usg czy pekly . ja wczoraj pare godzin po zastrzyku miałam kłucia w jajniku a dzis nic. nawet nie pamietam z ktorej strony miałam ten lepszy pecherzyk. gośćAla to 3 beda testowac, a ty kiedy masz zamiar. u mnie termin @ 18.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
kkk no mój przynajmniej w pierwszym cyklu sprawdza. teraz w tym cyklu jadę 4 raz już na monitoring. męczące strasznie no ale cóż zrobić jak trzeba :) dzięki temu monitoringowi gin zobaczył że pęcherzyki nie pękły, miałam 2 dominujące i jeden taki 17,5 cm. w kolejnym cyklu znów stymulacja i ten drugi zastrzyk bo pregnyl na mnie nie podziałał. już wiem że cykl stracony więc nie mam cienia jakichkolwiek złudzeń, mam nadzieję, że jak się okaże że konieczne laparoskopia i nakłuwanie jajników to zabieg będę miała szybko a nie będę czekać kilka miesięcy na NFZ.bo prywatnie za dużo kasy jak dla mnie chyba 3,5 tys z tego co widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
No i ja mam specjalną kartę do monitoringu ile pęcherzyków ile mm w danym jajniku, endometrium, śluz, także przydatne żeby nie zapomnieć i porównać czy coś się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
Reania no taka karta to przydatna, ja tak sobie tylko zapisuje, ktory cykl i jakie pecherzyki.tez bym wolała zeby sprawdzic czy pekły, niby mogłabym pojsc i by sprawdził, ale do tej pory na 5 cykli co wogole miałam z clo, to 3 razy hcg pokazało ciaze.a ile płacisz za ten monitoring. u mnie jedna wizyta 50 zł(monitoring ). u tego drugiego tyle samo zapłaciłam.od jutra duphaston, lub dzis wieczorem. a wy od którego dc bierzecie duphaston?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
KKK, ja dopiero czekam na owulację :) a @ przypada dopiero około 26 maja. Ten cykl jest naturalny tzn bez clo a tylko z duphastonem ;) Odpoczywam od monitoringów. A jak nic z tego nie wyjdzie to w kolejnym cyklu Clo i zastrzyk. Ostatnio mój gin mi powiedział, że w moim wieku juz by nie czekał tak długo tylko podjął konkretne kroki.. No zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
Ja duphaston biorę od 15 do 25 dc. i teraz się zastanawiam bo w cyklach z clo mam nieco wczesniej owulację a teraz mam cykl bez clo i myslicie że mogę o 2 dni przesunąć branie duphastonu? czy lepiej nie kombinowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
kkk a ile dni po pregnulu robiłaś test ciążowy? bo hcg chyba się ileś czasu w organizmie utrzymuje po nim, chyba 10 dni, ale nie wiem na pewno. ja płacę 100 zł za wizytę, czy to monitoring, czy konsultacja wyników. więc trochę kasy idzie. ale na Twoim miejscu poszłabym sprawdzić czy jednak pęcherzyk pękł. bo ewentualne leki powinno się brak po pęknięciu czy źle mi się wydaje? a estradiol kazał Ci gin zrobić. bo ja miałam zastrzyk w niedzielę, a we wtorek gin kazał zrobić badanie. napisał mi że wynik mógłby być wyższy czyli nie za dobrze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
gosc Ala z tego co pisza na ulotce to duphaston( luteina moze) nie blokuje owulacji. wez od 16 dc , bo tak najczesciej przypisuja. Reania hcg robiłam zawsze po skonczeniu duphastonu. ale ze swojego doswiadczenia wiem, ze za wczesnie jak dla mnie. teraz po skonczonym duphastonie czekam 2 lub 3 dni i robie. tak blizej okresu.nie robie zadnych dodatkowych badan. mojego gin jeszcze nie ma jest na urlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
kkk teraz 6 cykl z clo tak? potem przerwa? dziwne że gin nie chciał zobaczyć czy pęcherzyk pękł. widzę różne szkoły. bo jeśli nie pękają tak jak u mnie to bez sensu to całe clo i pregnyl. zobaczymy czy po tym drugim zastrzyku mi pęcherzyk pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
Reania nie, u mnie troche pomieszane. 2 pierwsze cykle w tamtym roku,w lutym okres i ciaza(w 2 cyklu). ciaza stracona w 20 tyg.(wada rozwojowa). od grudnia znowu starania z clo. 3 cykle- 2 cykl ciaza biochemiczna, 3-cykl puste jajo(16. 03 zabieg) i teraz od nowa starania.Wiec u mnie z przerwami. nie wiem jak to bedzie liczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość aaaa
KKK rany ile ty już przeszłaś!!! Masakra, podziwiać Cię za wytrwałość. Rozumiem puste jako, biochemiczne, ale stracić dziecko w 20 tygodniu... Tragedia. Znam kogoś kto stracił dziecko w 28 tygodniu, minął rok i dalej dojść do siebie nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
Z strata nigdy nie da sie pogodzic, najorsze były 2 pierwsze miesiace,gdybym była młodsza to pewnie bym czekała dłuzej, a tak po poł roku zaczelam starania. dlatego coraz czesciej mysle ze to ostatnia moja proba. boje sie cholernie ze znowu cos moze byc nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
kkk przytulam bardzo mocno:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
Byłam na usg. 2 pęcherzyki pękły same a z jednej zrobiła się torbiel 32 mm. Powinna się wchłonąć po @. Jest cień nadzei ale się nie nastawiam. Także najdłuższe 2 tygodnie teraz. Okres może mi się spóźnić przez ta torbiel więc w razie co mam przyjść na wywołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reania
A i nie dostałam ani luteiny ani duphastonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bransoletka32
Z jednej strony dobrze, że monitoringi z CLO mam już za sobą... Ja chodziłam nawet na 4 w cyklu. Pęcherzyki raz pękały a raz nie natomiast zastrzyku nie dostałam nigdy. Za pełen monitoring w cyklu zawsze płaciłam 200zł. Tak sobie myślę, że powinnam już się pomału wymiksować z tego forum... bo mi z CLO nie wyszło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość qaz
GośćAla ja na Twoim miejscu przysunęłabym o dwa dni w cyklu w ktorym nie mialam monitoringu jeszcze w14dc miałam male pęcherzyki i lekarz właśnie na wszelki wypadek kazał brać dopiero od 18dc bo moze będzie pozna owu. W tym cyklu tez biorę od18dc ale juz z innego powodu chcieliśmy z lekarzem opóźnić @bo wyjeżdża. A duphaston pogarsza śluz nie zaleca sie go przed owu. Ja za pierwszy monitoring 3 wizyt +recepta zapłaciłam 100 zl wiec nie jest zle ,za normalna wizytę z usg place 100zl a z cytologia 150 wiec cenowo jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk2891
Reania no to ładnie , masz podwojna szanse.ja dostaje duphaston ze wzgledu na niedobor progeseronu, bransoletka32 pisz dalej , zawsze to razniej. gość qaz no to faktycznie masz niedrogiego ginekologa. a mnie zaczeło kłuc z lewej strony, i bole podbrzusza mam takie jakby przed @ .tez bym wolała sprawdzac czy pekły ale juz niech zostanie tak jak jest, chyba ze gin. zdecyduje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×