Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Gość sztefka
Grudniowa mamuska- mój syn też się cieszy ale ma już dwojke rodzeństwa ze strony swojego ojca ( jesteśmy po rozwodzie) i my właśnie żeby uniknąć kolejnej jedynaczki myślimy o kolejnym dziecku po Laurze za jakieś może 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 37tc
Kacha tak wiem że ty jesteś od początku bo ja też ale gdzie podziała się reszta mamusiek hehe może się jeszcze odezwą ja się jeszcze kulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 39tc
Wczoraj mialam wizyte, wszystko ok. Maly wazy ok 3500, szyjka sie otwiera. Ja zadnych oznak nadchodzacego porodu nie czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 37tc
Gość 39tc to jak szyjka się otwiera to super bliżej jak dalej i to bez skurczy to aby się cieszyć maluszek też nie mały ja w poniedziałek mam wizytę i ktg zobaczymy co tam ale już nie mogę się doczekać czy cos tam postępuje bo szczerze mówiąc chciała bym już mieć to za sobą hehe pewnie jak prawie każda z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984 38t
wczoraj mialam ktg, glowka juz bardzo nisko ale skurczy zadnych na razie. mam pytanie- na pewno jestescie juz spakowane do porodu. czy Wam tez tyle wyszlo? bo moze byc tak, ze chlopak bedzie w pracy (tego nie przewidze, a pracuje na 3 zmiany) i mozliwe ze bede musiala jechac sama do porodu. z taka wielka torba? polozna co prawda mowila ze mozna to rozlozyc na 2 torby - jedna typowo do porodu, czyli koszule, klapki, , przybory toaletowe, a druga - rzeczy dla dziecka, podpachy, pieluszki itd. no ale tez nie wiem jak to sie wszystko ulozy , kiedy ktos bedzie mi mogl te druga torbe przywiezc, wiec spakowalam wszystko do jednej, troche tego jest :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dużo wyszło też tych rzeczy. Ja spakowalam dwie torby. I niby tylko najpotrzebniejsze a jakoś ciężkie i tyle jakbym na wczasy się wybierala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984 38t
no az sie boje ze mnie na izbie przyjec wysmieja bo torba wyglada jak spakowana na 2 tyg wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 39tc
Ja mam dwie torby walizke dla siebie i torbe dla dziecka oprocz tego pieluchy osobno ;) cale mnostwo tego potrzebne a pewnie i maz bedzie donosil to czego brakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Ja też mam 2 torby, malego spakowałam w mniejsza, a sama w dość duża i nie wszystko się zmiescilo.. i mam wrażenie, że o czymś zapomniałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
Ja też mam dwie torby. Położna powiedziała że to nawet lepiej. Na szczęście w uk wychodzi się do domu tego samego dnia jeśli nie na komplilacji. W razie czego zawsze nam mogą tatusiowie coś dowieźć :) Ja się umówiłam na usg prywatne 9 grudnia bo chce wiedzieć ile mała waży. Niestety ale w Anglii ostatnie usg przysługuje w 20tc a potem do końca już nic. Tylko wizyty u położnej i badania krwi. Żadnego sprawdzania szyjek itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jumaan 36tc
Wróciłam :) Moja szyjka sie skraca i jeszcze miałam plamienie (znowu) i moja lekarka wysłała mnie do szpitala jak to powiedziała "natentychmiast" :) przy przyjęciu szyjka miała 2,1 po tygodniu stała w miejscu a po kolejnym 1,6, a przecież leżałam w szpitalu i nic mnie nie kusiło zeby wstawać :). po 15 dniach mnie wypisali a wczoraj(2tyg po szpitalu) miałam kontrole na nfz... i tu sie bardzo zawiodłam. Miałam nadzieje a wręcz byłam przekonana, że mi tą szyjkę zmierzy bo na to "leżałam" a tu guzik. Tylko badanie ginekologiczne "na odwal sie" mega bolesne i do kontroli ponownie za tydzien... Jak sie zapytałam czy mi zważą dziecko czy prawidłowo przybiera (2 tyg temu 1980g) to lekarz stwierdził, że jak ważyło 2kg to juz nie musza ważyć bo "przeżyje".... Wyszłam stamtąd z płaczem i od razu zadzwoniłam do mojej lekarki i w przyszłym tygodniu mam iść już do niej. Jestem strasznie zła, bo specjalnie mąż wziął wolne na tą kontrole, jechaliśmy ponad 70km w jedna strone i nic sie nie dowiedziałam... :( Co do walizki to oczywiście jest spakowana i czeka choć cały czas mam wrażenie, że czegoś jednak zapomniałam. Aaa no i jest ogromna oczywiście :) Mniejszą walizkę miałam jadąc na 2 tyg urlopu haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jumaan 36tc
Jeszcze chciałam dodać, że we wtorek chyba miałam skurcze. Mamusie, które już są "doświadczone" podpowiedzcie mi czy to bylo to :) zaczęło się takim napięciem pod brzuchem/na spojeniu promieniującym do pachwin i brzuszek też robił się napięty/sztywny i po chwili przechodziło. Było tych "skurczy" 5. Pierwszy - 5min przerwy- drugi- 10 min przerwy- trzeci- pół godziny- czwarty- 15 min i piąty i koniec. Uczucie to jakby takie jak na okres ale nie jakies mega bolesne w skali do 10 to jakby na 2-3. Mamusie czy to skurcze przepowiadające? Czy tak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to pewnie przepowiadające skurcze : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dwie torby: jedną wielkości normalnego plecaka dla siebie i torba na "pieluchy" od wózka spakowana rzeczami dla synka, szlafrok i wielką kosmetyczkę wielkości połowy torby :D plus oczywiscie fotelik samochodowy ! myślę ze to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 37tc
Juman tak to skurcze :) i nie przejmuj się niektórzy lekarze to wogole pomineli się z powołaniem a już nie wspomnę o znieczulicy !!! mam dwie walizki i biorę od razu obie że sobą nie będą przeszkadzać bo pod łóżkiem szpitalnym dużo miejsca hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie spakowalam w jedna torbe :P Nie ma sensu brac za duzo kosmetykow i ubran, ja bylam tak padnieta ze dopiero 3 dnia umylam wlosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas krzyczą za torby pod łóżkiem. Ale i tak biorę dwie. Szpital zbyt mało rzeczy zapewnia więc niech się nie dziwią, że tyle ktoś ze sobą zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984 38t
masz racje Agnieszuna, dla mnie fakt, ze mam zwozic do szpitala np te wielkie opakowania podpasek poporodowych jest conajmniej dziwny... wydaje mi sie ze takie cos to juz szpital powinien kobiecie zapewnic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz szpital powinien zapewnić bo powiedziała mi to moja ciocia. Ale po co jak można od pacjentek tego wymagać. A my durne nie umiemy wymagać. Ja po ostatnim porodzie nie chciałam już się kłócić ale wiem że mogłabym być nieprzyjemna jak położna powiedziała mi że jestem nieprzygotowana. Oczywiście byłam tylko mąż poszedł po torbę do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hah aja mam 2 torby pomimo, że po naturalnym porodzie po 2 godzinach zostane wypisana ze szpitala ) - moim zdaniem lepiej wziąć więcej niż za mało :) dziś jestem 38tyg + 5 dni miałam usg. Mały waży juz około 3700kg i wszystko z nim ok :) W Holandii nie sprawdzają szyjki macicy więc w tej kwestii nie wiem nic ale nie mam żadnych skurczy więc pewnie nic się nie dzieje :) jesli nie urodzę sama w terminie ( 3 grudnia) to 10 grudnia mogą interweniować wkładając balonik rozpulchniający szyjkę macicy ( ale wtedy trzeba zostać w szpitalu do rozwiązania a nie wiadomo ile dni to zajmie , lub czekać do końca 42 tyg i wtedy przebiją wody i podadzą oksytocyne by wywyłać skurcze Na usg widać dziś było , że nasz syn na gęste i proste włosy ( po tatusiu bo ja po urodzeniu byłam długo łysa ) Ginekolog powiedział, żebym poszła na zakupy bo dziś czarny piątek to może mi adrenalina podskoczy i zacznę mieć skurcze... :D śmialiśmy się we tróję, że bezpieczniej będzie zrobić zakupy on-line bo nie chcemy by wody odeszły mi w przymierzalni :P hehe PS, gdy tylko przyłożyli mi usg do brzucha synek miał złączone rączki przy twarzy i mlaskał coś sobie buzią... pani która robiła usg śmiała się, że się modli, żeby go już wypuścić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na początku 37 tygodnia i moja niunia ponad kilo mniejsza. Słuchajcie a można juz ten wiesiolek brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 38tc
Agnieszunia możesz zacząć brać ja cherbate z liści malin pije od 36 tc olej z wiesiołka też tak gdzieś można ... Gość 3700 to dużo mój synio 3730 miał jak się urodził w 41 tc a córcia 3900 też w 41 to jak na 38 tc to nie mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 38tc
Sorka za ortografie "herbatę "miało być słownik sobie zmienia słowa jak chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
herbatke z lisci malin tez pije od 36 tyg. ciekawe czy cos to da. dziewczyny, czy Wy pilnujecie, zeby byc TAM ogolone dokladnie? bo boje sie ze mnie polozna opierniczy. niby sie gole co pare dni , ALE TO TAKIE MECZACE :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
Nie należy się golić na łyso do porodu ;) polecam blog www.mamaginekolog.pl akurat jest nowy post o przygotowaniu do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja.. ta z dużym dzieckiem :P wiem ze nie jest mały ;] jak na Holenderskie normy to jest prawie na końcu skali :) ale moze jeszcze z tydzień i urodzę :) też tak jak pisałam te 3700 to jest takie plus minus... mówli dziś na usg ze czasm róznica jest nawet pół kg.. więc moze ważyc 3100 a moze ważyc 4200 :) na tym etapie ciązy chyba nie da się juz na 100% trafnie ocenić wagi :) ja mam tą herbatkę z lisci malin i tez dziś zaczynam ją pić :) Ilze mozna pic takiego naparu dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnieszka ! sprawdz swoje ciśnienie ! jednym z objawów zatrucia ciążowego są zawroty głowy, problemy z widzeniem ( tzn mroczki lub nieostre widzenie ! właśnie podwyższone ciśnienie ) nie chce straszyć, ale też miałam zawroty i ból głowy jeden dzień i położna momentalnie sprawdziła ciśnienie, zapytała o zawroty i sprawdziła zawartość białka w moczu by wykluczyć zatrucie ciążowe. Nie ignoruj żadnego z tych objawów bo moga być niebezpieczne dla ciebie, jeśli to tylko zawroty głowy bez innych objawów spróbuj położyć się w ciemnym pomieszczeniu z zimnym okładem na czole, otwórz delikatnie okno i spóbuj oddychac miarowo.. moze to tylko chwilowe złe samopoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TO W NORMIE...!! spokojnie... idż może spać jak masz możliwość, nie siedz przed ekranem telefonu czy komputera... jest trochę lepiej teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×