Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Gość gość 39tc
Ja mleka nie kupilam, ale wsumie to nie problem w jakiejs aptece w razie czego dostac. Po urodzeniu pierwszego dziecka nie bylo zadnego problemu z karmienien wiec mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie. Ubranka tez mam z sieciowek i troche po corce. Co gdzies zobaczylam i mi sie spodobalo to bralam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa mamuśka
Ja chyba urodzę jeszcze w listopadzie, tak czuję, wczoraj odszedł mi czop śluzowy podbarwiony krwią. W nocy miałąm skurczę, co 15-10 minut, ale weszłam do wanny i wyciszyły się... gościu z teminem na 3 grudnia - noworodek potrzebuje kilka kropel mleka, ma malutki żołądek. Ja mleka nie kupuję, zawsze można dokupić w razie potrzeby. Nastawiam się na karmienie piersią, ważne jest by jak najwięcej przystawiać dziecko do pieri by rozbudzić laktację. Z piersi nie leci mi ani siara ani mleko, są miękkie ( z doświadczenia wiem, że to nic nie znaczy). Ubranka mam po córce i dzieciach z rodziny, głównie z sieciówek. Znieczulenia u mnie w szpitalu niestety nie ma...jest gaz rozweselający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudniowa mamuśka mnie jak odchodził czop to w ciągu doby wszystko się rozkrecalo :D jak dasz radę to dawaj znać, będziemy cię duchowo wspierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane mamy, po ciąży, po piękną sylwetkę zapraszam do www.igortreneronline.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grudniowa mamuśka,a na kiedy masz termin? Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984 39t
ja mam termin na 5 grudnia,czyli za tydzien, i niby dziecko jest bardzo nisko, jakies tam bole jak na okres mam, i takie bole rozpierajace w dole brzucha chwilami, ale nic poza tym, i zastanawiam sie co to bedzie. dziecko *****iwe, a ponoc przed porodem znacznie zmniejsza aktywnosc. czop sluzowy tez na swoim miejscu :D dzis kolezanka mi powiedziala ze jesli mija termin porodu wyznaczony przez ginekologa, to on juz po tym terminie nie moze przedluzyc zwolnienia... prawda to?? bo nie bardzo sobie wyobrazam co ja w takim razie mam zrobic 6 grudnia, ze szpitala zapewne mnie splawia jesli nic sie nie bedzie dzialo i kaza sie pojawic za pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 39tc
Wcale to nie jest prawda w pierwszej ciazy normalnie wystawil mi kolejne chociaz wkoncu urodzilam w terminie. Zwolnienie mialam na kolejne dwa tygodnie czyli tam chyba do 14 a urodzilam 4:) dodam ze byl to termin wyznaczony przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 39tc
Nawiasem mowiac to ostatnio czytalam ze 3 % dzieci rodzi sie w terminie wyznaczonym przez lekarza ;) a wsumie bylby to czad jakbys musiala pojsc do pracy jak nie urodzisz w terminie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Ja mam bardzo dużo ciuszkow z F&F i jestem z nich bardzo zadowolona, bo dużo podostawalam od koleżanki po synku, a są jak nowe. Jeśli chodzi o piersi to i u mnie nic się nie dzieje, ani nie urosły ani nic nie wycieka.. termin mam na 14 grudnia, ale jak już wcześniej wspominałam mój dr. Stwierdził, że raczej nie zapowiada się na szybszy poród. Chociaż jak byłam w szpitalu z tą moją alergia i robili mi ktg to wychodziło, że mam jakieś skurcze, a może mi Synuś zrobi prezent na Mikołaja ? Hihi :) Jakby któraś wzięło to trzymam kciuki dziewczyny i szczęśliwego rozwiązania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 39tc
Nie no na jakim macierzynakim... Skad pracodawca ma znac termin twojego porodu?!! Mi z okresu wychodzi ze mam termin na 7 a z usg 12 dni wczesniej wiec ja juz powinnan byc na macierzynskim;) ja mam zwolnienie do 5 grudnia a jak nie urodze to 6 ide po nastepne i napewno nie rozpoczne macierzynskiego bez synka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa mamuska
Marta - z usg mam termin na 7 grudnia, z OM na 14 grudnia. Znów mam skurcze, co 15 minut a dwa razy było co 10. Dzwoniłam do położnej, powiedziała by przyjeżdżać dopiero jak będą regularne co 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grudniowa mamuśka - czyli możliwe, ze będziesz pierwsza z nas, która weźmie w ramiona swoje maleństwo, trzymamy mocno kciuki chociaż może to jeszcze fałszywy alarm. Ale coś mi się wydaje, ze w nocy może się już wszystko wyjasnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do tych zwolnień to jeśli kończy Wam się dziś a jutro lekarz wystawi nowe,a urodzicie za trzy dni to super, bo nie będzie luki i macierzyński dostaniecie od porodu. Ale jeśli jutro traficie do szpitala bez nowego L4 i posiedzicie tam jeszcze np tydzień do porodu, to szpital nie wystawi Wam za ten okres L4 tylko cofnie macierzyński o ten tydzień. Ja przy pierwszym dziecku straciłam tak 2 tyg z macierzyńskiego bo w trakcie pobytu w szpitalu skończyło mi się zwolnienie, podobno prawnie macierzyński może być nawet wystawiony 6 tyg wstecz od daty porodu. Dajcie znać jeśli coś w tej kwestii się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciazy nie mialam problemu z przedluzeniem l4 wiec chyba to zalezy od dobrej woli lekarza. Tylko zaznaczam ze na l4 poszlam w 37 tc a teraz w drugiej jestem od 9 listopada a termin mam na 7 grudnia. Wiec lekarz nie robi mi laski ze je wypisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grudniowa mamuśko ! daj znać :) :) wszystkie tu czekamy na pierwsze maleństwo :) może to wlaśnie będzie twoje ! Czy te skurcze pomimo, że nieregularne są intensywne? bolą? jeśli tak to jak bardzo w skali od 1 do 10 ? ja mam termin na 3 grudnia a nie mam żadnych skurczy :) więc może będziesz pierwsza !!! aaaa.. może pójdzie falowo i reszta dziewczyn też urodzi na dniach :D :D z tym mlekiem modyfikowanym na początek muszę zapytać położnej bo niestety w Holandii nie ma czegoś takiego jak całonocne apteki, żeby " w razie co" łatwo i szybko można było kupić mleko.. obym miała pokarm... ja mam piersi duże ale zawsze takie były .. oby młody po wyjściu się przyssał i wywołał laktację :).. bo kupiłam już woreczki do zamrażania mleczka ;) Będę w Polsce w maju z małym to pochodzę po Tesco i Pepco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 38tc
U mnie siara pojawiła się ze dwa tyg temu aż się zdziwiłam bo w poprzednich ciążach tak nie miałam mleka nie kupuje i na razie nawet butelek też nie mam jedynie to na wszelki wypadek smoczek uspokajający z Avent 0-2m chociaż przy dwójce się nie przydał wcale Grudniowa mamuśko oby u Cb szybko poszło życzę Ci z całego serduszka u mnie w pierwszej odszedł czop i w ciągu godziny się rozkręciło a przy córci nawet nie zauważyłam kiedy więc nie ma reguły pamiętaj żeby przy skurczach być aktywną szybciej pujdzie rozwarcie odezwij się do nas jak dasz radę trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ta siara wyglada? ja tylko zauwazylam juz dosc dawno cos jakby bialawy osad na sutkach, nie wiem czy to to? moja corka tak mi sie rozpycha ze odczuwam te jej ruchy wszedzie - na pecherzu, kregoslupie a nawet jakis taki ucisk w odbycie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 38tc
Siara jest żółta ... Mój to mi tak kręci główką że czasem myślę że już się przez kanał przepycha aż kłuje mnie w pochwie a nie wspomnę że co 5 min latam siku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniowa mamuska
Dziewczyny, urodziłam 23.45 Ada 3350 g 55 cm. Pojechałam do szpitala ze skurczami co 5 minut, po zbadaniu okazało się, że rozdarcie mam na 5 cm. Bardzo szybko poszło, od momentu przyjazdu do szpitala po 2,5 godziny mała była na świecie. Każdej z Was życzę takiego porodu. Malutka jest cudowna, nie mogę się nią nacieszyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grudniowa mamo.Super i Gratulacje.Tez nie mogę się już doczekać. Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 39tc
Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89 38tc
Grudniowa mamusiu gratulacje zdrowka dla Cb i maleństwa :) odzywaj się jeszcze do nas jak dziecinka Ci na to pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984 39t
grudniowa mamusiu, miliony buziakow dla Ciebie i malutkiej :) ale sie ciesze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Grudniowa mamo, Gratulacje! Zdrówka dla Was! Buziaki! :)) Teraz czekamy na kolejne dobre nowiny hihi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jumaan 37tc
Ogromne gratulacje Grudniowa a właściwie listpoadowa ;) Mamusiu. Zdrówka dla Ciebie i dla Twojej Kruszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cudowna wiadomość. GRATULUJE :) typujemy kto będzie następny ? :) wiem, że jest tu mama z terminem na 2 grudnia ! ja jestem na 3 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onawciazy
Super! Ogromne gratulacje ode mnie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też jestem ciekawa która następna będzie. Ja zaczęłam sprzątać i zadyszki jakiejś dostałam. No poprostu oddychać nie mogę. Może jeszcze brzuch mam tak wysoko, że mi uciska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×