Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Ja szpitala też współczuję przechodzilam to samo 3 lata temu i też z takim malenstwem. A corcie karmię piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny tu Ania.. wciąż na laktatorze.. wciąż zmraża mleko.. musze mu je w końcu dać.. :P ja tak czytam i czytam i faktycznie w polsce istniejej coś takiego jak dieta matki karmiącej.. w szpitalu po porodzie pytali mnie jak chce karmić a jak powiedziałam ze piers to i tak na obiad dali mi kalafior, a na drugi dzień brukselkę... jak pytałam pediatrę co moge jeść na świeta powiedziała ze wszytsko, ze 3 pierogi, krokiet i bigos nie zaszkodzą.. byle nie było pikantne.. kładą też nacisk zeby nie jesc czosnku i cebuli... wczoraj się dowiedziałam ze matki karmiące w polsce nie powinny isc zadnych orzechów ! (?) a mi kazali jeść orzechy nerkowca :P tak samo z miodem... ( wiecie coś na ten temat? ) Tu w holandii mozna jeśc wszystko prócz pikatnych rzeczy.. i weź tu człowieku bądz mądry... Co do mojego syna to skoczył miesiąc 5 dni temu i od urodzin przybrał 1100gram :( waży już 5.135 gram :) wprowadzamy metodę zasypiania w łózeczku, trochę jęczy..postękuje ale zasypia.. czasem w 10 min czasem po godzinie ale zasypia.. jak marudzi to przychodzę do niego głaszcze po głowie daje smoczka mówie " szyyy szyyy " 2 minutki i wychodzę.. czasem musze tak zrobić nawet 10 razy ale się nie poddaje.. jesli wiem ze nie ma brudnej pieluszki i jest najedzony to nie biorę go z łózeczka na ręce. jutro odmrożę pierwszą partie mleka którą zamroziłam i mu dam od rana .. zobaczymy jak bedzie reagować .. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumaan
teraz nie wiem ile wazy ale tydzien temu jak ja polozna wazyla to miala 3155 i miala rowne 2tyg jak sie urodzila miala 3110 i spadek na 2980. wg poloznej za malo przybrala. Ze smoczka fajnie je probowalysmy 4 buteki i najlepiej z avent natural ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha mama zuzi
aniu, synek nie placze jak go zostawiasz w lozeczku? mi polozna na szkole rodzenia mowila zeby nie jesc przy kp: chleba, owocow pestkowych, ciemnych bulek, miodu , orzechow, kefiru,burakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Hej dzięki dziewczyny Kacperek już lepiej jeśli chodzi o warunki to nie narzekam trafiło mi się że leżę w podwójnej sali a w szpitalach dosłownie przepełnienia brak miejsc i same płuca nie chce wypisywać za bardzo więc sobie trochę polezymy mały waży 5060 wczoraj skończył miesiąc ja osobiście unikam chleba warzyw wzdymających orzechów owoców pestkowych kakaa miód i nie przesadzam z nabiałem po trzecim miesiącu można powoli wprowadzać w dietę te produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja polozna mowila ze jejsc mam wszystko poza cytrusami i kapusta! I tak robie odpulac maly nie ma zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy co innego mowi, zglupiec mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Bo taka jest prawda że każde dziecko jest inne i każde inaczej reaguje ktoś może Ci tylko podpowiedzieć jaką dietę stosuje u mnie jest tak że jak zjem za dużo nabiału mały ma problem z kupką zaś jak zjem orzechy czy inne produkty to małego sypie po buzi i o to właśnie chodzi sama widzisz jak dziecko się zachowuje i reaguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym ze polozne mowia co innego i kazda ma dla matki wlasna diete ,,na start,, od poczatku, zamiast wlasnie obserwacji dziecka i ewentualnej eliminacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powodzenia mamy
Dziewczyny czy wyście poglupialy z ta dieta matki karmiącej. Wpiszcie sobie blog Hafija. Nie istnieje żadna dieta... jeśli dziecko jest alergikiem to może szkodzić np.bialko krowie ale nie kapusta czy owoce pestkowe... Jezu nie wierzę w to że młode dziewczyny a dalej taki ciemnogród. To samo tyczy się dokarmiania mlekiem mod. Jak chcecie mieć dobra laktacje to nie daje się mm ani smoczków czy innych cudów.. A jak słyszę o herbatce koperkowej czy wodzie u dziecka karmionego piersią to wcale się nie dziwię że dzieciaki płaczą i nie spia.... naprawdę trochę WSPÓŁCZESNEJ edukacji i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Sama wiem najlepiej co dla mojego dziecka jest najlepsze wiem że starsze dzieci do dzisiaj nie mogą orzechów bo po zjedzeniu wyglądają jak by ktoś ich do wapna wsadził cali w krostach jeżdżę z nimi do alergologa i wiem co lekarze mówią o alergiach więc wiem co mogę jeść i skoro alkohol przenika do mleka matki to dla czego co innego mogło by nie przenikać no ale tak jak mówię to indywidualna sprawa każdej mamy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powodzenia mamy
Oczywiście że alkohol przenika bo krąży we krwi a mleko tworzy się m.in. z krwi matki a nie z treści jej żołądka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
No dobrze to wytłumacz mi jak to jest moje dziecko jest na ogół spokojne dostaje cyca idzie spać i ewidentnie widać jak zjem np smażonego kotleta dziecko się drze w nocy zwija z bolu ma twardy brzuszek to co zbieg okoliczności ? Też się nasłuchałam w szpitalu że nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej i nawet wzięłam se to do siebie po powrocie do domu zaczęłam normalnie jeść a tu co małego brzuch bolał przestał jak wprowadziłam dietę więc nikt mi nie wmówi że to co jem nie działa na dzidzię wolę sobie czegoś odmówić ale za to mam spokojną głowę bo mały śpi i nic go nie boli Ale tak jak powtarzam za każdym razem nie wmawiam tego nikomu skoro Twoje dziecko wszystko tolerowało to bardzo się cieszę i oby więcej takich dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
Czy ktoras z Was pila herbatke laktacyjna hippa z koprem? Bo sie nad nia zastanawiam, moze pomoze zuzi sie wypierdziec.ale boje sie odwrotnego efektu, nagromadzenia pierdow , nie wiem czy ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Kacha chodzi ci o tą granulowaną hippa ja ją pije od 2 tyg tyle że Kacperek nie ma problemów aż takich z brzuszkiem ładnie puszcza bączki nie zauważyłam u niego jakiś problemów a pije ją ze względu na laktację i powiem że jest nawet smaczna My jeszcze w szpitalu mały już lepiej może nas jutro wypiszą zobaczymy jestem takiej nadzieji bo te dwa potworki w domu się za mną zapłaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha mama zuzi
tak, o te chodzi. pilam femaltiker ale nad hippem sie zastanawiam, ale boje sie efektu, ze sie pierdy naprodukuja i bedzie wiekszy problem niz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Kacha nie przetestujesz nie będziesz wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka tu Ania.. Kacha. odpowiadając na Twoje pytanie.. mój syn nie płacze odłożony.. mamy np taką rutynę, że.. po kąpieli, masaż oliwką, ciepła piżamka.. przy buzi kładę mu nagrzaną wcześniej żelazkiem pieluszkę i smoczek.. i leży tak czasem 20 min ( wlaśnie teraz tak leży) w pokoju jest ciemno i tylko nawilżacz powietrza chodzi i daje lekkie niebieskie światło od przycusku of/on . Kiedy syn zaczyna marudzić uciszam bo swoim : szzzzyyy szzzyyy... ( nie wiem jak to nazwać ;D głaszcze po głowę i kładę dłon na jego policzku.. mówie kilka słów i odechodzę.. jesli znów kwiczy - nie podchodzę zbyt szybko.. dopiero jak się rozłapcze... ( tak jak teraz :P ) wtedy znów to samo.. głaszcze.. szyyyszaamm mu troche kładę dłon na policzku, daje smoczka.. i tak w kółko.. daje mi płakać około 1-2 minut zanim podejmę jakąs akcje.. zazwyczaj zasypia po kilku takich płaczach ( z czego widać to nie to płacz jak z bólu tylko bardziej kwilenie ) jeśli to nie działa ( czy w nocy czy w dzień, sprawdzam pieluchę.. tule troche na rękach i znów odkładam.. do skutku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Dziewczyny mi dzisiaj serce stanęło, mój Synek się zachłysnął mleczkiem podczas karmienia i nie mógł powietrza złapać mimo klepania.. jestem teraz przerażona z każdym karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
I kiedy mu przeszlo? Tez sie tym stresuje. Polozna kazala sprobowac dac zuzi troszke wody ( nie wiem.czy slusznie). I nie dalo rady bo wlasnie sie krztusila. Bardzo, bo woda leci szybciej niz mleko. Takze z herbatka byloby to samo. A smoczek dla najmlodszych, najmniejsza dziura. Kama, co robisz jak sie synek krztusi? Ponoc trzeba na.kolana zeby glowka nizej byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny tak Was podczytuje od pewnego czasu I wspominam kiedy moje dziewczynki byly takie malitkie. A teraz jedn 5, a druga 2 latka. Co do krostek na policzkach o ktorych piszecie m.in Kacha to najprawdopodobniej zmiany hormonalne, znaczy maluch przechodzi z tych ktore dostawal od mamy na swoje wlasne Powinno w ciagu tygodnia czy 2 zejsc. Mozna delikatnie nawilzac buzke. Co do kolej nie poradze, bo starsza darla sie od 16 do 19 codziennie orzez 3 miesiace (nawet do lazienki nie moglam wyjsc) moze te wszystkie krople troche pomagaly. Ja sie dalam wkrecic w diete gotowanu kurczak, chleb z szynka I marchewka. Dramat. Druga praktycznie problemow brzuszkowych nie miala, ale moze I ja tez bylam bardziej na luzie do tego nastawiona. I jadlam wszystko normalnie (no moze poza czekolada I takimi typowo ciezkimi potrawami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Kacha, podstawowo staram się nie panikować, ale jak już mi zaczął kolor zmieniać to umierałam że strachu i dzięki Bogu mój Tato zachował zimną krew. Odwróciłam go główka do dołu i klepalam w plecki, a teraz już nie powiem czy zbyt lekko czy wystarczająco mocno. Nie mam pojecia, byłam w takim stresie. Mały też się wystraszyl bo przynajmniej godzinę lezal spokojnie na rekach gdzie normalnie tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:) Musimy kupić nosidełko. Co macie/polecacie w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do samochodu audi a6:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinawroc
my już kupiliśmy w grudniu przed świętami babysafe yorkfix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha mama Zuzi
Od paru dni moja lewa piers jest twarda z lewej strony, co to moze byc? Najpierw myslalam ze to tyle pokarmu bo najpierw cala taka byla jak mala kilka godzin nie jadla. Ale np teraz piers miekka a lewy bok twardy. Zaczynam sie bac bo wczoraj ogolnie czulam sie jakbym miala byc chora, bolalo mnie doslownie wszystko, dzis lepiej ale lewy bok piersi taki twardy pod palcami. Jeszcze tego brakuje zebym jakiegos zapalenia dostala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ggg
Kacha masz zastój. Wez gorący prysznic i odciagaj jak najwięcej i przystawiaj dziecko. U mnie niestety było od razu zapalenie. Gorączka 39 itd. Antybiotyk 7 dni niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastój pokarmu, przystawiaj czesto maluszka, najlwpiwj w takiej pozycji zeby przy piciu brudka masowal to miejsce. Tez moze gorzej saac, bo podobno mleko zmienia smak. I bron Boze gorace oklady Zimne liscie kapusty stluczonej, albo chlodne kompresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*bródka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama92
Myśmy złapali ostre zapalenie noska :( cała noc wyjęta z życia. Mały co zjadł to zwymiotował bo mu katarek zalega i się odrywa i chlus. Osiwieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×