Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kosiniakowe mąż pracuje za granicą

Polecane posty

Gość gość

Czy orientuje się ktoś może czy taki zasiłek mi przysługuje. Nie pobieram w Polsce żadnych świadczeń tylko rodzinne zza granicy. Nie pracuje opiekuje się dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadne. skoro twój mąż pracuje za granicą i otrzymujesz świadczenie z kraju, w którym przebywa, to w Polsce nie należy ci się nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo pobierasz w jednym albo w drugim kraju. Nie można ciągnąć ze wszystkich państw :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem wiadomo ze tak tylko nie chodzi mi o 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A becikowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Becikowe się należy. Dziecko urodzone w Polsce, to z Polski becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosiniakowe Ci sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosiniakowe Ci sie należy. Dodatki otrzymuje maz. A Kosiniakowe przez rok to cos jak macierzyński dla kobiety. Jedynym warunkiem aby mieć Kosiniakowe to nie mieć prawa do macierzyńskiego czyli nie pracować. Maja do niego prawo osoby na umowę o dzieło, studentki, osoby nie pracujące, rolnicy !!!Masz prawo do kosiniakowego w Polsce bo to nie dodatek ani zasiłek!!! Nie pobierasz go w innym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cccvhj
No niestety jest problem z kosinakowym dzis bylam zlozyc wniosek maz za granica ale nic tam na dziecko nie pobiera wiec Panie z urzedu stwierdzily ze odsysaja wniosek do katowic bo skoro maz za granica to prawdopodobnie nie bedzie mi sie nalezalo mimo ze ja nie pracuje, a w katowicach moga nawet przez poltora roku sprawdzac wszystko i dopiero dadza odpowiedz czy naleza mi sie te pieniadze :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:31 Chwalisz sie czy zalisz nieudaczniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekam już ponad rok na decyzję w sprawie kosiniakowego.Mąż pracuje a Danii.Tam pobiera tylko rodzinne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 11.05 godzina 19 - kobiecie ubezpieczonej w krus przysługuje zasiłek macierzyński, rownież jest to 1 Tys przez rok. Także nie mył tego z kosiniakowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MtuM
gość 2017.06.05 Jeżeli twój mąż pracuje za granicą (w tym przypadku w Danii) i pobiera rodzinne na dziecko, to w Polsce urząd MOŻE zinterpretować to jako pobieranie już świadczeń rodzinnych na to dziecko. Znam osobiście taki przypadek. Znam też taki, w którym przyznano świadczenia w PL bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie też się zastanawiam ile sobie poczekam. Córka urodziła się w czerwcu. Jej ojciec przyjechał po jej narodzinach i uznał dziecko, po czym zniknął. Wiem tylko, że jest we Włoszech ale nie mam z nim żadnego kontaktu. Wniosek o kosiniakowe złożyłam w lipcu, wraz z oświadczeniem że nie mam kontaktu z ojcem dziecka, który przebywa zagranicą. Czekałam.na decyzję miesiąc. Po czym weszłam do Urzędu spraw rodzinnych i alimentacyjnych po wniosek o becikowe i przy okazji zapytałam się jak tam ma się mój wniosek o kosiniakowe. Na to pani mi rzekła że mój wniosek został wysłany do Katowic i że to może potrwać kilka miesięcy. Pół roku w najlepszym przypadku bo muszą sprawdzić czy ojciec dziecka nie złożył podobnego wniosku. Ja jestem bez pieniędzy do życia i nikogo to nie interesuje... już prawie listopad a ja ciągle czekam. Zadzwoniłabym do tych Katowic i się wypytała co i jak ale nie wiem w ogóle gdzie mam dzwonić. Ktoś się orientuje gdzie ten mój wniosek jest rozpatrywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz pójść do Mopsu i zapytać. Kosiniakowe przysługuje każdej bezrobotnej, ale nie wiem co to za świadczenie rodzinne bierzesz z tamtego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekam już prawie dwa lata na decyzję w sprawie kosiniakowego.Mąż pracuje za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka gość
Witam. Mieszkam w Polsce. Jestem osobą bezrobotną. Mąż pracuje za granica. W tej chwili nie pobieramy żadnych świadczeń na dziecko ż Niemiec. Wniosek o przyznanie świadczenia rodzicielskiego w Polsce został rozpatrzony odmownie. Tłumacząc ty że w Niemczech jest możliwość wypłacania podobnego świadczenia w wyższej kwocie i oni mają pierwszeństwo w wpłatach.... dodam iż jestem zameldowana w Polsce... To jakim cudem Niemcy mają mi wypłacać owe swiadczenie? Wszystko jakoś skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MtuM
Na jakiej podstawie Niemcy mieliby wypłacać ci świadczenie rodzicielskie? To jakieś niedouczenie polskich urzędników. Jeżeli masz meldunek w PL i przebywasz w tym kraju, to należy ci się świadczenie z PL I nie jest to żaden argument, że tam wysokość tego świadczenia jest wyższa. Może i jest, ale żeby dostać rodzicielskie/macierzyńskie z zagranicy, to trzeba przepracować tam okres czasu określony tamtejszymi przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka gość
No ppwaznie. Tak jest napisane. Porównał kwoty świadczeń i według ustawodawstwa polskiego pokazuje że świadczenia w Niemczech są wyższe niż w Polsce. W związku z powyższym w Polsce jako państwie zpbowiazanym do wypłaty świadczeń rodzinnych w drugiej kolejności nie przysługuje mi świadczenie rodzicielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka gość
Tylko nie rozumiem dlaczego Polska jako kraj w ktprym zyje, w ktorym mam meldunek wraz z dzieckiem stawia sie na drugim miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MtuM
Odwołaj się od tej decyzji, masz na to niewiele czasu inaczej możesz wcale nie dostać tego świadczenia. Znam przypadek, gdzie matka połaszczyła się na wyższe świadczenie z zagranicy i nie dostała macierzyńskiego dla bezrobotnej, przepychanki z Polską i tym drugim państwem trwały kilkanaście miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem jednego, co ma do kosiniakowego twoj maz? przeciez kosiniakowe jest wyplacane osobom ktore nie maja prawa do zasilku a ty nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka gość
Chore! Chore przepisy. Mieszkam w Polsce to składam papiery w Polsce. A Polska co? Wszystko aby nie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpol
Jak się zakończyła sprawa z odmową świadczenia rodzicielskiego? Mam podobną sytuację, narzeczony pracował za granicą przez pierwsze dwa miesiące po urodzeniu się dziecka. Dostałam po trzech miesiącach decyzję odmowną, bo Niemcy mają pierwszeństwo i świadczenie jest tam wyższe. Z tym, że ja nigdy w Niemczech nie pracowałam, poza tym my nie jesteśmy małżeństwem. We wniosku napisano, że mi jako matce należy się świadczenie według ustawodawstwa polskiego, jednak zważając na to, że facet pracował za granicą, to instytucja zagraniczna ma pierwszeństwo. Nie złożyliśmy wcześniej żadnego wniosku w Niemczech, bo mój facet otrzymał informację, że jemu należałyby się wyłącznie dodatki, a samo świadczenie rodzicielskie tylko mi skoro nie pracuję i się opiakuję dzieckiem. Teraz nawet jakbyśmy chcieli złożyć wniosek za granicą, nawet jeśli jakimś cudem zostałoby mi przyznane świadczenie, to nie wypłaciliby mi pieniędzy wstecz, bo minęły już trzy miesiące po urodzeniu. W chwili obecnej narzeczony pracuje w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma brala u nas w pl świadczenia na dzieci a jej maz pracujący w Irlandii tam pobieral również zasiłki. Po pewnym czasie musieli zwroocic państwu 40tys zl. :O Wiec radze ci uwazac autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pojmuje takiej chciwości. Mąż z zagranicy kasę wysyla, a tej jeszcze mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MtuM
A co ty liczysz cudzą kasę? Szczyt bezczelności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie minęły właśnie 2 lata i jeszcze nie mam decyzji. Mąż pracuje w Danii,tam pobiera tylko rodzinne co się należy na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam pytanie...mąż pracuje w Niemczech ja jestem zarejestrowana w urzędzie jako bezrobotna dziecko ma już 8 miesięcy a ja nadal nie dostałam kosiniakowego urząd wojewódzki skierował moja sprawę do Niemiec bo tam pracuje mąż nie wiem ile się czeka na decyzje . Mąż za granicą nie pobiera żadnych pieniędzy na rodzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy się tobie kosiniakowe. Przysługuje każdej kobiecie która nie dostaje macierzyńskiego niezależnie od dochodów męża i pobieranych zasiłków z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×