Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pataj

Pokrzywka Przewlekła spowodowana przez Ucisk i wysyłek Jak leczyć?

Polecane posty

Witam , Mam problem z pokrzywką już przewlekłą. od 2015 rok . Wpierw delikatne plamy i swędzenie. Później ból domięśniowy (po około miesiącu choroby) . Jeśli uklęknę np na kolanie to po chwili robi się czerwone, obrzęk, gorące, i silny ból do mięśniowy. Jeśli chodzę dużo na całym ciele pojawiają się plamy tak samo skutkują. Jeśli się pojawiają nie daje rady nic zrobić nawet z łóżka wstać. Na twarzy dużo plam czerwonych się pojawia. Nie wiem jak leczyć co zrobić. Lekarze nie wiedzą co robić myślą że samo minie. Po badaniach krwi i rtg klatki piersiowej, wizyty ponowne u dentystów i nic. wykazało jakiś stan zapalny (podwyższone ob i białe krwinki 2x ). Lekarze mówią że można stan zapalny zlikwidować a wtedy może zniknie ale nic nie szukają. Miałem badania w szpitalu alergologicznym i tam stwierdzono że to pokrzywka przewlekła wywołana przez ucisk i wysiłek. Przez pokarm to nie jest wywołany. Przepisane zostały dla mnie lek clatra . Wpierw używałem codziennie jak zalecali lecz po kilku dniach coraz słabiej pomagały. Teraz przyjmuję jak jest naprawdę ciężko. Wtedy chwilę pomaga. Nie wiem co robić mam nie całe 30 lat a już taki problem. Nie mogę funkcjonować . Czy wahania nastrojów lub większe złości też mogą to powodować? Jakie warto badania zrobić ? Gdzie można się udać do konkretnego lekarza? Proszę o pomoc bo naprawdę nie daję już radę z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty chłopie mozesz miec zakrzepice a nie pokrzywke :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja historia.
Witam Wszystkich. Ja dostałam pokrzywke w wieku 39 lat. Była to pokrzywka opóźniona z ucisku. Trwała 10 długich lat. To był jakiś koszmar,czasami to myślałam że się wściekne tak strasznie swędziało (niesamowity świąd w miejscach po ucisku,obrzęk,gorące guzy,ból,zaczerwienienie szczególnie pod stopami,później już wszędzie na całym ciele. W pewnym momencie zauważyłam,że cała byłam dziwnie obrzęknięta,miałam zaczerwienioną twarz,szyje i tak naprawde zaróżowione całe ciało,a ostatnio nawet bolały mnie nerki)Stosowałam Clatre na zmianę z Singularem,i bardzo często ratowałam się Encortonem,bo te pierwsze już mi nie pomagały ale Encotron działał rewelacyjnie, i z biegiem lat musiałam brać coraz większe dawki. Chodziłam po lekarzach,byłam nawet dwa razy w szpitalu,robiłam badania z których wynikało że byłam zdrowa. Szukałam pomocy, ale nikt nie wiedział co mi jest . Od zawsze stosowałam NLPZ jak wszyscy i to nawet dużo bo ciągle miałam przewlekły nieżyt nosa i wtedy myślałam,że związane jest to z przeziębieniem i ciągłymi infekcjami-nic bardziej mylnego. Na początku przeszłam na dietę aspirynową zaleconą przez lekarza i odstawiłam wszystkie leki (NLPZ). Dieta pomogła,no ale cóż,ile można jeść ciągle to samo? Więc po 3 miesiącach wróciłam do normalnego jedzenia,i pokrzywka niestety z powrotem się nasiliła,więc myślałam że jestem uczulona na salicylany zawarte w pożywieniu,ale dalej zapobiegawczo nie stosowałam NLPZ. Ze szpitala wyszłam z rozpoznaniem"pokrzywka przewlekła nieokreślona". W pewnym momencie po 10 miesiącach,,tak"dopiero po tak długim czasie odstawienia całkowicie NLPZ objawy pokrzywki zaczęły się o cofać. Byłam naprawde zdziwiona całą tą sytuacją. Opuchlizna zeszła z ciała, potocznie mówię sobie "otęchłam" i nic mnie już nie swędzi, jem wszystko i nie stosuje już leków p/histaminowych a tymbardzej sterydów. Gdzieś wyczytałam że takie NLPZ mogą utrzymywać się w organiźmie latami. Wychodzi na to że się nimi po prostu zatrułam i stąd moja choroba. Jestem szczęśliwa bo wiem w końcu co mi dolegało,okazuje się że to nie jedzenie mi szkodziło, tylko leki które tak bezmyślnie brałam latami,myśląc że sobie zwyczajnie pomagam. Przestrzegam przed przyjmowaniem tego świństwa, a jeżeli już bierzecie to róbcie to bardzo ostrożnie!!!!!!!!
Może komuś przydadzą się te informacje i tak jak Ja uwolni się od pokrzywki.🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×