Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whiskyzjarmuzu

Jaka to melodia?

Polecane posty

"Mimo wszystko telefon daj sobie włożyć (w kieszeń żeby nie było). Bądź nowoczesny do końca" x Daj spokój. W ramach nowoczesności poproszę o pochówek w tym, co akurat będę miał na sobie. Trumny nikt otwierać nie będzie, a z mojego punktu widzenia dress code będzie nieistotny:) xxx "Lepiej tylko mniej opłacalnie. Uczyłam się czegoś bardziej "technicznego"." x A tu się z Tobą nie zgodzę, znajomość ustawy prawo autorskie może być bardzo opłacalne, i to zarówno w wymiarze zysków jak i oszczędności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Daj spokój. W ramach nowoczesności poproszę o pochówek w tym, co akurat będę miał na sobie. Trumny nikt otwierać nie będzie, a z mojego punktu widzenia dress code będzie nieistotny" x Ja dam się spalić. Tam niestety dress code to papierowy garnitur. A po wszystkim chciałabym trafić do fabryki przyprawy "gyros" po to żeby dać się spróbować wszystkim mężczyznom (w sałatce np.). Altruizm. ;-) x "A tu się z Tobą nie zgodzę, znajomość ustawy prawo autorskie może być bardzo opłacalne, i to zarówno w wymiarze zysków jak i oszczędnośc" x Jestem inż. nie mgr. Cała reszta mojej działalności "artystycznej", to tylko dodatek. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ja dam się spalić. Tam niestety dress code to papierowy garnitur. A po wszystkim chciałabym " x Dalsze losy kilkudziesięciu kg mojego mięcha, kości i płynów ustrojowych są mi absolutnie obojętne:) Mi później wystarczy spokój i ciche sąsiedztwo:) Idę spać, dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest test, ale czy wiesz może jak obliczyć dwa punkty podparcia przeciętnego pręta stalowego? Poważnie pytam, to co znalazłem w necie nie zgadza się z tym, co kiedyś wiedziałem, albo mam sklerozę (co też nie jest wykluczone) Jeśli to nie Twoja dziedzina zainteresowań to trudno, nie ja będę jeździł po tym moście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wtorek, niebo zachmurzone, 27 dzień cyklu, druga kawa, trzecia fajka, paznokcie czerwone, numer buta 39. x Dawaj tego pręta, to kogoś zapytam. :-P A tak serio popytam ludzi od prętów, może ktoś wie. Jak będziesz wiedział w jaki sposób, to dasz radę sam, czy przynieść Ci gotowy wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że ten pręt jest elementem jakiejś większej konstrukcji. Jeśli tak, to przy obliczeniach należy wziąć pod uwagę różne parametry. Ja wiem gdzie można walnąć most, jakie potrzebne są dokumenty, jakie muszą spełnione być normy, ale o samym moście pojęcie mam blade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż kombinowałeś w dobrą stronę. Intuicję masz lepszą niż ja. Teraz nim obstawię wynik na mecz, zapytam Ciebie. :-P Też chwilowo spadam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka Zy
Dzień dobry 🖐️ Pan, o którego mi chodzi, zajmował się na kafe studzeniem kobiet. Psedło się był zwał. Ten jego mentorski ton. I reprymendy. Stało się ze spuszczoną główką i przebierało nóżkami, miętoląc rąbek spódniczki. A jak się odwracał to się chciało język pokazać. I najlepiej, żeby Cię na tym przyłapał. Fajny gość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Helenko. Też zatęskniam za Psedło. I za tymi naszymi monologami, bo dialogiem ciężko nazwać to co uprawialiśmy. Gdzie on przepadł? Masz z tym coś wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka Zy
Niestety, nic. Z Nim to ja mam wspólne tylko e w nicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka Zy
To zupełnie nic nie szkodzi. Tak mnie sprowokowałyście na którejś tam stronie wstecz wspomnieniem tego Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na innym topiku, gdzie skład był podobny, znaczy ja, Ty i piąta klepka, wypowiedziałam zaklęcie na przywołanie niedźwiedzia. Się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten pręt to ma być pręt tylko i wyłącznie, może być żebrowany:) Chcę jedynie zaspokoić swoją sklerozę, wzór mi w zupełności wystarczy:) Nie będę budować mostu. Jeśli jest inny wzór do deski - może być do deski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba znowu przepadł mój post w sprawie Psełdo...:( Jeszcze co do pręta - tak mi świta, że chyba w zależności od materiału mogły być jakieś różnice... W każdym razie wystarczy mi zupełnie najprostszy wzór (żeby nie powiedzieć, że skomplikowanego nie zrozumiem):) A w kwestii intuicji - a raczej dedukcji - uznałem, że nie mogłaś mieć nic wspólnego z tunelem wzdłuż Wisły i z dachem stadionu, więc pozostały mosty...:) A to, że ustalasz lokalizacje, a nie śmigasz ze szpadlem wyszło mi jakoś samo:) W przeciwnym wypadku już dawno zaproponowałabyś spawanie dębową elektrodą, ale tylko w osłonie górskiego powietrza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem architektem większych powierzchni. Takim na u. ;-) Jeśli masz ciężar tego co na tym pręcie będzie i jego długość to: F₁· r₁ = F₂· r₂. Rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky, martwisz mnie. Niech będzie deska dębowa, długoś 2000mm, grubość 20mm, szerokość 200mm. Chcę ją podeprzeć w dwóch miejscach, tak żeby jej własny ciężar był równo rozłożony na całym odcinku. Mam wrażenie, że nie wystarczy podzielić na 3, bo wtedy krawędzie będą poddawane większemu obciążeniu niż środek. Ja pierdzielę, no uczy się czegoś człowiek a potem zapomina na śmierć:o Ale obecność w oblężonej Troi odcisnęła na mnie swoje piętno...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kręcisz. Miejsce podparcia miało być jedno. :-P Serio mam to obliczyć? Może jakiś zamiennik? Może jpg-a, albo coś zaśpiewam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejszy jest ciężar. Obciążenie które musi udźwignąć pręt. Rozumiem już, że ciężar rozmieszczony będzie równo. Nie wiem jakie to drzewo i ile będzie ważyła deska. To jest kluczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×