Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mbc

Opakowania kartonowe

Polecane posty

KOMENTARZ: MGR INŻ. MARZENA PAWLICKA Kierownik Pracowni Oceny Materiałów i Wyrobów do Kontaktu z Żywnością Zakład Bezpieczeństwa Żywności Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny Opakowania kartonowe są często wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Dlaczego tak się dzieje? Pomimo tego, że często po nie sięgamy, np. będąc na zakupach w sklepie, nie zawsze mamy wiedzę o ich walorach. Opakowania kartonowe, dzięki kilku warstwom, z których się składają, takich jak papier, folia aluminiowa oraz tworzywo sztuczne – polietylen, pozwalają na bezpieczne zapakowanie produktu oraz zachowanie jego jakości przez długi czas. Produkty spożywcze często muszą przebyć długą drogę zanim trafią na sklepową półkę, a to, czy w produkcie nie będą zachodziły niepożądane zmiany, zależy w dużej mierze od jego opakowania. Dobre opakowanie wykonane jest z bezpiecznych, dopuszczonych do kontaktu z żywnością materiałów oraz chroni zapakowaną żywność przez cały okres przydatności do spożycia. Dzięki kilku warstwom wchodzącym w ich skład, w tym warstwie z folii aluminiowej, opakowania kartonowe skutecznie chronią żywność przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: tlen, wilgoć oraz światło. Jak to działa? • Chronią bez konserwantów – dzięki zastosowaniu technologii aseptycznego pakowania żywności, polegającej głównie na pakowaniu pasteryzowanej i schłodzonej żywności do sterylnych opakowań kartonowych, możliwe jest zachowanie świeżości żywności oraz jej jakości odżywczej przez okres kilku miesięcy bez konieczności dodawania do niej konserwantów. W taki sposób produkowane są np. soki w kartonowych opakowaniach, które dzięki pasteryzacji na długi czas utrzymują swoje walory smakowe i odżywcze. • Chronią przed światłem i gwarantują szczelność – światło może negatywnie wpływać na barwę, smak i sam skład produktu. Warstwa wykonana z folii aluminiowej w kartonowym opakowaniu chroni przed dostaniem się tlenu i światła do wnętrza opakowania. Gwarantuje to zachowanie barwy, smaku, faktury oraz składników odżywczych – także witamin i mikroelementów obecnych w przechowywanym produkcie. Dzięki temu szklanka (200 ml) soku pomarańczowego z kartonu nadal może zapewnić ok. 50-60% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. A dzięki warstwie wykonanej z polietylenu, produkt spożywczy jest szczelnie chroniony przed wilgocią z zewnątrz, także w czasie transportu. Szczelne opakowanie to również bariera przed drobnoustrojami. • Zapewniają komfort – opakowania kartonowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dostosowanych do indywidualnych preferencji i potrzeb konsumenta. Opakowania kartonowe są też wyjątkowo lekkie! W opakowaniu kartonowym, aż 96% jego masy stanowi produkt, a tylko 4% samo opakowanie. Opakowania kartonowe, które z racji użytych materiałów są produktami nietłukącymi się, to również bezpieczne opakowanie produktów dla dzieci. • Są bezpieczne dla środowiska – papier, który jest głównym materiałem stosowanym w opakowaniach kartonowych do żywności płynnej jest naturalnym, odnawialnym materiałem wytwarzanym z masy celulozowej otrzymywanej z drewna. Dlatego opakowania kartonowe podlegają zbiórce selektywnej! Warto zatem pamiętać, że na jakość i świeżość produktów spożywczych wpływ mają nie tylko surowce, z których zostały przygotowane i metody produkcji, ale także sposób ich przechowywania, w tym rodzaj zastosowanego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teresa Nowak
Ciekawą formą przechowywania wszelakich produktów są na pewno opakowania klapowe, jedne z takich widziałam na http://www.amataska.pl/oferta/opakowania-klapowe/ Pamiętaj aby dobrze dobierać opakowania, bo to one mają wpływ na jakość przechowywanych produktów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mileczka0
Ja od kilku miesięcy zamawiam opakowania od firmy Joppol to producent opakowań- http://joppol.pl/#oferta , specjalizują się w produkcji opakowań z tektury litej oraz etykiet, również wysoko uszlachetnianych, z drukiem w technologii offsetowej oraz UV, na podłożach standardowych , oraz trudno wchłanianych. Opakowania wytrzymałe i dobre jakościowo w atrakcyjnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda Wilk
Teresa Nowak, też słyszałam o opakowaniach klapowych :) Dziękuję za namiar, bo właśnie takich szukałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kartony zamawiam od www.wok-kartony.pl i polecam ich wam. Mają szeroki wybór kartonów w dobrych cenach. Paczki od nich są solidne i można je użyć więcej niż raz. Jeżeli szukacie porządnych kartonów to warto skorzystać z ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy sklep internetowy, więc pudełka i opakowania kartonowe to nasza codzienność :) A zamawiamy je zawsze z http://boxmarket.eu - świetna jakość i dobre ceny, polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mocne i solidnie wykonane pudełka kartonowe to podstawa. Takie produkuje firma www.karton.com.pl. Mają duży wybór zarówno co do kształtów, jak i do wielkości. Są mocne i trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikoska81
Bardzo ciekawe informacje. Sama również jest zwolenniczką opakowań kartonowych. W wielu jednak sytuacjach nie można ich wykorzystać. Tutaj https://opakowania24.eu jest ciekawa propozycja opakowań dopasowanych do różnych potrzeb . Oferta jest naprawdę kompleksowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepszym rozwiązaniem od opakowań kartonowych są opakowania wykonane z tworzyw sztucznych. Tego typu opakowania zamawiam od firmy www.boral.pl, która jest hurtownią tworzyw sztucznych. Polecam wam przyjrzeć się ich ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opakowania tekturowe dla przemysłu spożywczego to nie taki prosty temat. Pracuję w zakładzie spożywczym w województwie pomorskim i przetestowałam kilku producentów. Niestety wielu z nich nie spełniło oczekiwań. Kartony albo się zapadały albo były absurdalnie drogie. Sprawę rozwiązała dopiero firma Gamar spod Gdańska. Przeanalizowali problemy i wyjaśnili o co chodzi. Okazało się że poprzednicy nieumiejętnie dobierali rodzaje tektury. W naszym zakładzie wilgotność jest wysoka a temperatura niska. Potrzebne były specjalne papiery. Firma Gamar sprostała wyzwaniu. Dostałam kartony wytrzymałe i w dobrej cenie. Ogólnie mówiąc znają się na swoim fachu. Jak poszukujecie dostawcy z północnej polski to musicie ich sprawdzić https://gamar-kartony.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mocne i solidnie wykonane pudełka kartonowe znajdziecie u www.zapakujemy.pl. Zamawiałem u nich pudła kartonowe do przeprowadzki firmy i jestem bardzo zadowolony. Jakość produktu wysoka, a cena bardzo przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobre opakowania kartonowe możecie zakupić od firmy www.crosspack.pl Jest to producent kartonów oraz materiałów do pakowania. Posiadają szeroką ofertę i dobre ceny, więc polecam wam się do nich zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo polecam firmę https://www.xemak.pl/ robią naprawdę dobre kartonowe opakowania. Ceny mają bardzo przystępne dostarczają na czas wszystko. Ja jestem bardzo zadowolony z ich usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loonia999
Nieodłącznym elementem sklepu internetowego są opakowania. Decydując się na prowadzenie takiego sklepu, najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z producentem dedykowanych opakowań. Nasza mała firma korzysta z usług http://tekpak.pl/ . W swojej ofercie posiadają bardzo solidne kartony i torebki. Dostawy na czas, cena chyba najkorzystniejsza wśród konkurencji. Na ich korzyść przemawia również to, że na takich kartonach możemy umieścić dowolny nadruk, chociażby z logo firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie właśnie warto mieć na uwadze to, że są bardzo dobre firmy, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem opakowań 3d. W dzisiejszym świecie wiadomo, że opakowanie jest tak samo ważne jak towar, bo zachęca za zakupu. Tu polecam kontakt z firmą http://www.profix3d.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na http://www.abcpak.pl/ znajdziecie super opakowania papierowe i nie tylko. Warto wejść na stronę internetową, tam znajdziecie wszelkie informacje z zakresu ich usług, jak i pełną ofertę oraz kontakt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która dostarczy nam opakowania foliowe to warto wejść na stronę firmy www.crespo.pl. W ofercie firmy znajdziemy opakowania foliowe, taśmy samoprzylepne, folia Stretch LLDPE i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o eko pakowanie, to ja mogę od siebie polecić producenta, od którego brałam ostatnio torby eko do mojego salonu. Mianowicie Ecosac dał mi dobrą ofertę na zamówienie, tutaj jest akurat przekrój ich produktów https://ecosac.pl/produkty Ogólnie mają produkcję w Katowicach, więc stwierdziłam, że zaufam komuś z mojego regionu. Nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opax jest producentem opakowań tekturowych, dobra jakość i cena. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mocne i solidnie wykonane pudełka kartonowe to podstawa. Takie produkuje firma www.crosspack.pl. Firma rzetelna i uczciwa, a ich produkty są najwyższej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto również zerknąć na ofertę producenta opakowań foliowych www.crespo.pl. Firma oferuję Firma oferuję worki i torebki foliowe oraz inne opakowania z tworzyw dla różnych gałęzi przemysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o opakowania kartonowe to polecam drukarnie OPAX, w ofercie mają opakowania z tektury litej, kaszerowane, z tektur falistych oraz opakowania oklejane. Solidnie wykonane, ja jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×