Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2018

Polecane posty

Goschalwa ech, no na pewno się zmieniło.... ja tam nadal nie zaglądałam :) chociaż po pierwszym porodzie kurcze, zaglądam dopiero po sześciu tygodniach i nie widziałam wtedy żadnej różnicy. Ciekawe tym razem jak jest. Co do zasypiania to właśnie przy piersi jak zaśnie to śpi płytko i czujnie. Jak czekam dluuuuugo to w końcu zasypia mocno i puszcza pierś sama. Ale jak chce szybciej pierś wyjąć to trzyma właśnie bardzo mocno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Cześć dziewczyny U nas dziś 7 tygodni :-) Nie mamy żadnych kółek na szczęście. Musialysmy tylko zmienić mleko bo Pola miała uczulenie i teraz jest ok. Żarłok niesamowity :-) Teraz czeka nas szczepienie i tu pytanie do was.. Jak bedziecie szczepić badz szczepilyscie wasze maluszki? Jestem kompletnie zielona a muszę się już zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Cześć dziewczyny. Pisałam ostatnio ale mój post się nie dodał :/ Jak się macie? Jak wasze maleństwa? Czy któraś z was dostała już miesiączkę? Po jakim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hej dziewczyny u nas w przyszlym tyg bedzie miesiac. Maly rosnie jak na drozdzach. Nocki caly czas zarywamy. Caly czas karmie piersia. Mleko czasami samo wycieka i musze odciagac laktatorem aby maly sie nie krztusil bo szybko leci. Szwy same wyszly ale polozna mowila ze spokojnie do 3 tyg sie rozpuszczaja. Jesli chodzi o szczepionki to po rozmowie z pediatra bedziemy szczepic 5w1 plus rotawirus. Wg pediatry 6w1 sa jeszcze lepsze ale nie chcemy bombardowac malego taka dawka. Dziewczyny czy bylyscie juz na kontroli u ginekologa? Robil Wam badanie z wziernikiem i usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hana u mnie okres pojawi sie dopiero miesiac po odstawieniu malego od piersi czyli okolo za pol roku. Dziewczyny jak u Was z waga? Mi waga leci w dol okolo 1kg tygodniowo. Zostalo mi 9kg na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
My szczepienie mamy w środę i bierzemy 6w1 i też rotawirus. A na wizytę do gina wybieram się w poniedziałek. Karmimy się mm i już 7 tydzień, polog się skończył a miesiączki nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Marzec, z tą wagą u mnie ciężko. Niby do dołu ale bardzo powoli i jeszcze kilka kg na plusie zostało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Cześć dziewczyny. U nas wczoraj 5 tyg mineło. Bedziemy szczepić 6w1 i rotawirus plus pneumokoki płatne. Karmimy się piersią, noce nie są ciekawe. Lubią wasze maluchy leżeć na brzuszku? U nas jest protest, ale i tak kładę małego często choć na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Co do wagi to zostały mi 4 kg na plusie, ale przed ciążą i tak miałam za dużo, więc przydałoby sie więcej zrzucic:) Ogólnie w czasie ciąży przytyłam prawie 18 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Hej kobietki:-) u mnie też mały rośnie jak na drożdżach. W środę idziemy na rotawirusy juz:-) karmie mm mój bobolino dzisiaj kończy już 9 tygodni. Na kontroli byłam 6 tyg po, i od piątku mam miesiączkę pierwsza po porodzie, co do wagi to jeszcze 9kg ciąży i ogólnie słabo spada a przydałoby mi się jeszcze zrzucić bo szczuplutka nie byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Hanna Magdalena , czyli ile tygodni po porodzie przyszła miesiączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zostało jeszcze 5 kg do zrzucenia, spora część sama spadła ale teraz mam zamiar chodzić z synkiem na długie spacery i może jak lekarz pozwoli to zacznę chodzić na basen. Myślę też o jakiejś diecie, ograniczyć słodycze itp. Czy któraś z was ma już "pierwszy raz" po porodzie za sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Miesiączkę dostałam w piątek a dzisiaj 9 tyg po porodzie czyli 8 tyg i 5 dni po. My z mężem pierwsze przytulanki 5 tyg po porodzie i nie czułam żadnego dyskomfortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Dziewczyny a ginekolog na kontroli Was badal czy tylko ogladal jak rana sie zagoila? Przy pierwsztm dziecku lekarz tylko jrocze ogladal bez badania. Teraz ide do innego lekarza i sie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaTrojki 4kg Ci zostalo to super! Pieknie zrzucilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Mnie badał wziernikiem i usg dopochwowe robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Hanna Magdalena u nas stosunek po 6tym tygodniu. A jaką metodę antykoncepcji stosujesz, jeśli w ogóle. Ja już wyglądam tego okresu jak zbawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Ja powróciłam do tabletek. Biorę Yasmin :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc marzec nie rozumiem, nie bierzecie 6w1 tylko 5 zeby nie bombardowac taka dawka, a przeciez i tak dostenie to szoste na tej samej wizycie tylko w innym zastrzyku wiec i tak bedzie zbombardowane. Wazne zeby byc tego swiadomym zeby nie bylo ze na wizycie zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
U nas w przychodni nawet nie dają wyboru, albo wszystkie osobno albo 6w1 jeszcze 4 lata remu jak z córką chodziłam to mogłam wybrać a teraz już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
No co Wy? To nie wiedzialam. Musze zadzwonic w takim razie po nowa recepte. Widac ze musze wiecej poczytac o tych szczepionkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Dziewczyny jak sie zdecyduje na 6w1 to co z pneumokokami i meningokokami? Czy na te szczepionki tez musze miec recepte? Czy na to dziecko bedzie zaszczepione w ramach funduszu? Nie ogarniam tematu chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
gośćMarzec pneumokoki są refundowane, ale ta 10-cio walentna. Płatna 13-walentna jest lepsza,bo akurat te 3 bakterie , których nie ma refundowana najczesciej wystepuja u nas. Co do meningokoków to nie wiem, nie szczepiłam starszych i młodego też nie szczepię. Lepiej dać ta 6w1 bo i tak doszczepią ci na tej samej wizycie i tylko dodatkowe kłucie nie potrzebne. Tak na marginesie po co Ci recepta? Sami musicie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja cię kręcę 5 w 1 czy 6 w 1,same zaszczepcie się takimi dawkami naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Hej dziewczyny. My dziś miałyśmy szczepienie. Wybralysmy 6w1 plus rotawirusy. Do tego bezpłatne pneumokoki obowiązkowe. Ja tydzień przed szczepieniem musiałam dać znać na co się decyduje i sama nic nie musiałam kupować ani brać recepty. Poszłam i po szczepieniu zapłaciłam na miejscu. Czytałam że nie wskazane jest samemu przechowywać szczepionek bo można to źle robić. Pola dużo śpi a kiedy nie śpi to płaczka straszna. Ogólnie jest spokojna i nie płacze a dziś jakby nie moje dziecko. No ale ma prawo. Obecnie gorączki nie ma i je normalnie. Żadnych opichniec w miejscu wklucia też nie zauważyłam. Oby bez NOP-ów się obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
GośćHana to szczepicie się takim samym trybem jak my, ja też nic nie muszę sama kupować tylko place w przychodni i od nich mam szczepionki. Tak z ciekawości to ile u Ciebie one kosztują Mój bobolino znowu ciemieniuche dostał ale kupiłam mu emolium żel i szczerze mogę polecić wczoraj pierwszy raz zastosowałam i dzisiaj drugi przed kąpielą i myślę że będzie już spokój. My byliśmy wczoraj na rotawirusach i mały dobrze je zniósł w ogóle nie płakał troszkę tylko mu tam jeździło coś w brzuszku ale dzisiaj już spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
gośćhanna_magdalena to nie dostał wszystkich szczepionek na jedej wizycie? można oddzielnie? Boje sie tych szczepien :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Na jednej wizycie dostał 6w1 i pneumokoki a rotawirusy osobno i teraz drugie dawki też tak będzie miał 20 czerwca idziemy na 6w1 i pneumokoki a 4 lipca na rotawirusy ale z tego co wiem to jak jakieś opóźnienie się zdarzy to dają wszystko na raz, mój misio dobrze wszystko zniósł więc myślę że przy kolejnych dawkach będzie też ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
O kurcze, u mnie wszystkie szczepionki były podane razem. ... A też wolałabym tak jak u was. Ja zapłaciłam dokładnie 550zł a u was jaka cena? Gdzie mogę dostać ten żel który tak zachwalasz, bo u nas też powoli pojawia się ciemieniucha a u starszej córki długo z nią walczyłam i aż się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×