Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
Jak jest plamienie to jest ok, u mnie było 3 dni całkowite zero i w badaniu gin rownez nie zauwazyli sladu w srodku wiec stad taka decyzja. na usg tez bylo widac ze jeszcze cos w macicy przy szyjce jest ale silne tyłozgiecie wiec szanse marne ze by samo poszlo. ale fakt po zabiegu naprawde jeszcze sporo bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość marzec czy wszystko w porządku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanieinna
GośćMarzec myślę o Tobie codziennie, nie odzywasz się już dość długo :( mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Co tu taka cisza? Marzec co u Ciebie? Napisz tylko czy wszystko ok. Jak Wasze maluszki? U nas jutro mija 2 tygodnie. Jak ten czas leci:) Mały jest już bardziej aktywny, skończyło sie spanie :D Ładnie przybiera na wadze. Jaka polecacie karuzelkę do łóżeczka? z projektorem czy bez? Może jakaś jest godna uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
U nas jest wszystko dobrze:-) mały w niedzielę skończy już 6 tygodni, mój maluszek prawie najstarszy z wszystkich, gośćMarzec się nie odzywa, ale pewnie wszystko jest ok i po prostu nie ma czasu chwilowo przy małym bobasku, czekamy na jakie kolwiek wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w sobotę będą dwa tygodnie :) czas leci :) już chodzimy na spacerki :) mała grzeczna i kochana. Tylko teraz mamy dylemat ze szczepieniami. Tyle tego jest że aż żal to wszystko wbijać w takie małe ciałko. Ale znów nie szczepić a potem zachoruje... Nie wiemy co zrobić. Te wszystkie obowiązkowe szczepimy ale nie wiem co z pneumokokami, meningokokami i rotawirusami.... Tyle tego jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pneumokoki są obowiązmowe od stycznia 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie pneumokoki tak. Tak też położna mówiła, z tym że darmowe chronią przed mniejszą ilością szczepów , drugie płatne są z kolei podobno lepsze.. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Ja wykupuje małemu szczepionki bo normalnie to sobie poduszkę do igieł robią z dzieci także będzie miał 3 wklucia i 3 pneumokoki i potem dopiero po roku, pneumokoki 3 pierwsze dawki planuje darmowe a 4 po roku płatna z 13-walentna. Na pierwszą szczepionkę 25 kwietnia idziemy :-), oby tylko dobrze je tolerowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Tak mi babka z punktu szczepień poradziła z tymi pneumokokami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna Magdalena my też na pewno będziemy kupować te skojarzone. Syn też był nimi szczepiony. A na meningokoki i rotawirusy szczepisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Rotawirusy tak a meningokoki nie, córki też na nie nie szcepilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
my też na rotawirusy szczepimy, a meningokoki nie. Można tak mieszać te pneumokoki? Mi zawsze mówiono, zeby trzymać się jednego rodzaju i firmy szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Cześć dziewczyny. Marzec, co u Ciebie? Długo się nie odzywasz Mam nadzieję, że jesteście już razem i wszystko jest dobrze. U nas wczoraj stuknelo 3 tygodnie. Pola to taki mały glodomorek. Ogólnie bardzo grzeczna. Ile jedzą wasze maleństwa? Też zastanawiamy nad szczepieniami. 5w1 czy może 6w1. Ogólnie pielęgniarka też zaleca szczepienie na rotawirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Czesc dziewczyny wreszcie moge do Was napisac. W szpitalu kafe mi nie odbieralo. 10 dni po terminie, we wtorek, na swiat przyszedl nasz synek. Urodzil sie naturalnie, bez znieczulenia. Waga 4200gram, 60cm,10pkt. Dzis jestesmy juz w domu. Karmie malego, jestesmy bardzo zmeczeni ale tez bardzo szczesliwi. Dziekuje dziewczyny za troske. To bardzo mile. Bede sie teraz odzywac czesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec gratulacje!!!!!!! Ale duży chłopak :) i waga i wzrost niezły :) dobrze, że wszystko w porządku. Odpoczywaj teraz póki maluch jeszcze dużo śpi. Najważniejsze, że już w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Gratuluję! Nieźle nas przestraszylas tą ciszą :-) Najważniejsze, że wszystko jest dobrze. Dużo odpoczywajcie i cieszcie się sobą. I odzywaj się w wolnej chwili oczywiście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymieszanie szczepionek roznych producentow to słaby pomysł. Przemysl to jeszcze, dopytaj doczytaj. Wiedza pan z punktow szczepien nie koniecznie jest wiarygodna, szczegolnie ze czesto kłamia jak z nut a dopiero po miesiacach czy latach człowiek sie dowiaduje oi tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Dzieki wielkie dziewczyny! Maly na piersi wiec moge teraz nadrobic ☺uwielbia sie przytulac i jesc mleko. Ciekawe czy mu juz tak zostanie. Ostatnie 2 noce prawie nie spalam a w nocy z pon na wtorek byl porod. Dzieki Bogu mamy juz to za soba i jestesmy w domku. Tez sie zastanawiam nad tymi szczepionkami i w sumie to nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marko 45
hej, pisałyście coś o pneumokokach. Zdecydowanie polecam szczepionkę 13 walentną - Prevenar. Kupicie są śmiało w aptece. Warto zapłacić i nie oszczedzać na dziecku. jest tez szczepionka bezplatna Synflorix ale nie chorni przed trzeba waznymi szczepami pneumokoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Dziewczyny co sie u Was sprawdzilo na nawal pokarmu w 3ej dobie i bolace sutki. Na sutki uzywam masci Lansinoh ale duzej poprawy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, u mnie się sprawdziło. Dzień wcześniej się martwiłam czy pokarmu jest wystarczająco, a drugiego dnia był taki nawał, że masakra. To trwało tak 3 dni i w miarę się unormowalo. Ja używam w ciągu dnia kremu maltan. Ale wydaje mi się że za dużo nie pomaga. Na noc gdy mam większe odstępy od karmienia używam bepanthen i po nim czuję ulgę. Moja mała strasznie mocno łapie pierś, czasem pierwsze chwile są nadal bolesne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i w czasie nawału nic nie robiłam. Po prostu mała jadła i jakoś się samo unormowalo na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Marzec gratulacje!!! Ja w czasie nawału odciagałam mleko tylko do uczucia ulgi bo aż guzy mi sie robiły. Ważne zeby za duzo nie odciagnąć. Na sutki nie stosowałam żadnych masci tylko po karmieniu smarowałam swoim mlekiem i czekałam aż zaschnie. Teraz juz nie mam problemu z sutkami, ale maly czasem potrafi niezle scisnać dziąsłami. Jasiek mógłby non stop wisieć na piersi i sobie ciumkać. Smoczka niestety lub stety nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Córki w ogóle nie szczepiłam na pneumokoki bo się naczytalam o skutkach ubocznych i zrezygnowałam teraz jeszcze zapytam siostry męża bo ma core 9 Mc starsza jak ona szczepiła. A ja czekam w kolejce, bo na mnie już pora na kontrolę poporodowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
gośćhanna_magdalena gratuluję rozumu... ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
16:50 podszyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Ja córki i syna tez nie szczepiłam na pneumokoki, ale skoro teraz jest obowiązkowa no cóż. My wybierzemy ta 13-walentną. Możliwe, ze czesto mi choruja wasnie przez to, ze nie zaszczepieni, wiecznie ropne katary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×