Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Jaśminowameliska

ciąża w Niemczech

Polecane posty

Cześć dziewczyny! :) Mam ogromny problem... Miesiąc temu przeprowadziliśmy się z mężem do Niemiec. Pracujemy tu, jesteśmy zameldowani i ubezpieczeni w AOK. Pare dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży.. i problem wygląda tak ze chciałabym pojechać do PL i tam mieć prowadzoną ciążę.. Pytanie brzmi - Czy będąc w PL i mając Polskie L4 będę miała wypłacane pieniądze z AOK? Z tego co czytałam to Polskie L4 powinno być uznawane na terenie całej Unii, ale AOK nie chce wypłacać pieniędzy, chyba że będę w Niemczech i tu będę miała prowadzoną ciąże i Niemieckie L4.. Czy ktoś wie jak to w końcu tutaj jest ? Będę bardzo wdzięczna z informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka stokrotka papapapa
Aok nie chce ale musi. Chyba że dostaniesz beschevtigungs verbot wtedy płaci Państwo Moj doktor nie chciał mi wypisac beschevtigungsverbot miałam z tygodnia na tydzień przedluzane l4 ze wzgledu na krwawienia w ciazy. I aok się to nie podobało więc napisali list do mojego doktora ze powinien mi wypisać beschevtigungs to jest zakaz pracy. Nie zgodził się . Musiałam odejść z pracy. Daleko masz do Pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto dodać że w Niemczech nie istnieje coś takiego jak 9 miesięczne l4 "na ciążę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lola Ola napisał:

Hej dziewczyny czy jesteście dalej aktywne na tym portalu?

Masz jakieś pytania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×