Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

Hej! He he, Myshko, moja tesciowa, to tez szczegolna osoba. Wybitnie szczegolna, powiedzialabym... I wcale nie twierdze, ze ma same wady. Po prostu te wlasnie czesc charakteru eksponuje w zetknieciu ze mna... Czuje sie jakos dziwnie pocieszona, ze nie ja jedna mam trudne zycie z tesciowa. Wyglada na to, ze jedyna z nas, ktora trafila na super tesciowa jest Pati :) Kurcze, mam nadzieje, ze w przyszlosci nie stane sie taka tesciowa- zmora dla mojej ewentualnej synowej ;) Co do uzytkowania nocniczka - pewnie jest sporo racji w tym, co wyczytala Myshka - zwieracze naszych pociech nie sa jeszcze gotowe, ale z drugiej strony - na wyrabianie odpowiednich nawykow nigdy nie jest za wczesnie :) Co zas do komunikowania swoich potrzeb w nieco ogolniejszym kontekscie - zaczynam dzis wprowadzanie znakow migowych do naszych zabaw z Franiem! :):):) Na poczatek wybralam piec znakow: \"Mama\", \"Tata\", \"boli\", \"pic\" i \"muzyka\". Bede je powtarzac w roznych kontekstach przez miesiac. Po mieiacu wprowadzimy kolejnych piec, itd... BArdzo jestem ciekawa, czy Franio rzeczywiscie podejmie nauke i zacznie komunikowac sie ze mna w ten sposob:) Pozdrawiam, Kuk Trzymajcie kciuki! am Wam znac jak idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka--
Jacqueline---28.11.04---3450g---52cm---///--------g?----cm?---8 Amelia--------28.11.04---3620g---56cm---/// 9.000g-----cm?---2 Kuba----------03.12.04---1500g---44cm---/// 8.100g-----cm?---3 Jan------------07.12.04---2850g---48cm---/// 8.400g---73cm---zebow? Jagoda-------14.12.04---3480g---58cm---///11.000g---80cm---8 Franio--------23.12.04---3230g---53cm---///10.100g---78cm---0 Joanna-------25.01.05---3430g---57cm---///--------?g-----?cm---1 Czekamy na reszte pociech: Anastazja---------zebow 5 Nadia Wiktor Stas Leon Stas Kathrin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej! spiesze z wyjasnieniem! moja tesciowa to osoba szczegolna w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego slowa :) kurcze, troche niefortunnie je wybralam. \"szczegolna\", bo to ta dobra tesciowa, czyli mniejszosciowa. wyjasniam, bo ja jej to jestem winna po prostu. :) na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myshko! Zwracam honor Twojej Tesciowej! Klaniaj sie jej pieknie i dziekuj losowi! Dobra tesciowa, zwlaszcza na obczyznie, to skarb! :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kuk :) a w mojej sytuacji... naszej... to rzeczywiscie skarb: bardzo sie ciesze ze Jasiek ma choc jedna babcie na miejscu, ze widuje ja codziennie... ja nie wacham sie go z nia zostawic i zostawiam bardzo czesto (choc na razie oczywiscie na krotko) :) I nawet sie zastanawiam czy jemu nie jest lepiej z nia niz ze mna ;), bo ja czesto przeciez czyms jestem zajeta i on biedny drepcze za mna w tym swoim chodziku i nawoluje, a ona kiedy z nim jest to Jasiek ma przez caly czas 100% jej uwagi, babcia odklada wszystko! Dodatkowo codziennie moi chlopcy chodza do niej na kolacje, a ja mam wtedy srednio godzinke tylko dla mnie :) a jak robi cos, co wie, ze szczegolnie lubie, to jeszcze mi podsyla (pizze, nalesniki z beszmalem i takie tam) A moge zapytac jakie to znaki migowe? To bardzo interesujacy pomysl. Ja z kolei ostatnio zaczelam sobie wyrzucac ze za malo mowie do Jaska w ogole i w zwiazku z tym za malo po polsku... czasami tak milo jest pomilczec... ale postanowilam sie przemoc i mowic do niego jak najwiecej po polsku wlasnie, a szczegolnie powtarzac ciagle te same zdania w tych samych sytuacjach, opowiadajac w kolko co wlasnie robimy. Czy wam udaje sie ciagle mowic ??? Dla mnie to jest wysilek. ale staram sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIEDY UZUPELNIMY
Jacqueline---28.11.04---3450g---52cm---///--------g?----cm?---8 Amelia--------28.11.04---3620g---56cm---/// 9.000g-----cm?---2 Kuba----------03.12.04---1500g---44cm---/// 8.100g-----cm?---2 Jan------------07.12.04---2850g---48cm---/// 8.400g---73cm---zebow? Jagoda-------14.12.04---3480g---58cm---///11.000g---80cm---6 Franio--------23.12.04---3230g---53cm---///10.100g---78cm---0 Joanna-------25.01.05---3430g---57cm---///--------?g-----?cm---1 Czekamy na reszte pociech: Anastazja Nadia Wiktor Stas Leon Stas Kathrin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No widze ze ostatnio rozstarpywanym tematem sa-tesciowe! Ja nie narzekam na jedna ani druga strone rodzicow ale to tylko dlatego , ze mieszkaja po 1000 km od nas. Tesciowa od poczatku mnie nie akceptowala , bo ja to nie ze slaska--a teraz jestem jej najukochansza synowa jak sie przekonala , ze nie wazne gdzie urodzona tylko jaka jest zona! Ale swoje tez na poczatku przeszlam i to w pamieci pozostanie! Odnosnie nocnikowych zwycieztw: to Jacquelien moge posadzic tylko w spodenkach i to na pare minut , bo dzisiaj chcialam wyprobowac bez pampersa na goly tylek to bylo placzu co niemiara! Mysh --no to teraz Jan bedzie podboje pokojowe urzadzal ale zobaczysz bedziesz miec wiecej czasu dla siebie , bo on bedzie umial sie juz czyms tam zajac jak nie w jednym rogu pokoju to w drugim! Dynia --cz y rosolek Jagodzie miksujesz czy tez wcina z kluskami? Ja wczoraj ugotowalam pomidorowa-pierwszy raz dla Jacqueline ale musialam ja wlorzyc do miksera bo makaron byl za dlugi! Odnosnie chodzenia Jacqueline posunela sie z 5 krokow do przejscia pol pokoju. Jednak zawsze ktos musi stac na drugim koncu i wyciagac rece , zeby miala pewnosc ze tam gdzie idzie ktos ja schwyta jak zabraknie jej sil. Cieszy sie przy tym niesamowicie! Pozdrawiam! Odnosnei wpisow do tabelki to juz wspominalam , ze nie umie podac dlugosci i wagi , bo dokladna bede wiedziec po wizycie u lekarza , ktora jest chyba 25go. Jak ja sama waze to wyszlo 9 kg i dlugosci 71 cm--ale to nie jest takie dokladne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka:)Dzieki sliczne za fotki:) a co do rosołu to dziobię jej ten makron widelcem,marchewke z zupy tre na tarce a miesko rozdrabniam na małe kawałki,taka forme preferuje bardziej niz totalnie wymiksowana:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za fotki Myshce i dopraszam sie nowych fotek Jacqueline od Micki! :) Mamo - pajeczyco! Jasiek jak zwykle skoncentrowany! bedzie z niego naukowiec jak obszyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, wreszcie chwila czasu! :) Tak sie ostatnio rozbestwilam, ze uwazam za nienormalne, jesli nie moge w pracy zajrzec na formu przynajmniej raz na trzy godziny ;););) Mamy cos ostatnio wyjatkowo stresujace dni - wczoraj okazalo sie, ze nasze mieszkanie, na ktore zlozylismy oferte jest ... o 30 m2 mniejsze niz myslelismy. Blad wynikal z pomylki architekta spisujacego z nami oferte. Az trudno uwierzyc - prawda? Dzis zrobila sie z tegocala awantura. Architekt przyznal sie do bledu od razu, ale spolka, ktora reprezentuje idzie w zaparte. Z prawnego punktu widzenia mamy racje na 100%. Z ludzkiego punktu widzenia - Spolka podpisala z nami umowe w dobrej wierze... \"myslac\", ze wiemy jak stoja sprawy, a my, w rownie dobrej wierze zgodzilismy sie zaplacic umowiona cene za mieszkanie o 30 m wieksze... Nie wiem jeszcze jak sie ta sprawa zakonczy, bo cena, nawet pomijajac te 30 m2 jest korzystna, a mieszkanie nadal nam sie podoba... Nie chcemy klocic sie z calym swiatem, ale tez ciezko ot tak poprostu odpuscic cos podobnego... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myshko - w nawiazaniu do Twojego pytania o jezyk migowy a takze do pytania o to, czy mowimy do dzieci... Jakis czas temu pisalam na forum, ze zglosilam sie z Franiem do udzialu w programie prowadzonym przez Pania Danute Mikulska z Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Danuta bada wplyw uzycia jezyka migowego na zdolnosci komunikacyjne dzieci rodzicow mowiacych. Przeprowadzone dotad badania wykazaly, ze dzieci z rodzin, w ktorych obok jezyka mowionego uzywa sie tez jezyka migowego, komunikuja sie ze swiatem szybciej i sprawniej. Zawsze podobal mi sie pomysl nauki jezyka migowego jako \"jezyka obcego\" a do udzialu w programie zachecila mnie dodatkowo informacja wyczytana w internecie, ze miganie pomaga w przyswojeniu regul jezykowych dzieciom z rodzin wielojezycznych. Napisalam do Pani Danuty i widze, ze zachecilam swoim przykladem Katrin :). Dwa dni temu program ruszyl - Pani Danuta przeslala nam materialy i zaczynamy :) Traktuje to jako zabawe oraz wlasnie... dodatkowa motywacje do mowienia do Frania po polsku! Podobnie jak Ty - lubie sobie pomilczec, ewentualnie \"znizyc sie\" do poziomu Frania i komunikowac z nim za posrednictwem okrzykow i innych srednio artykulowanych dzwiekow... :P Obawiam sie, ze przy takim moim podejsciu, szanse na to, ze Franio bedzie plynnie mowil po polsku sa raczej nikle... Jesli mialabys ochote pomigac w ramach programu, przesle Ci artykul, w ktorym mowa o programie i podam Ci namiary Pania Danute - podejrzewam, ze mozna sie jeszcze przylaczyc. Usciski! Kuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYSHKO - artykulu juz nie przesle, bo wyborcza skasowala juz bezplatny dostep do niego :( Namiarami na Pania Danute Mikulska z UW natomiast sluze. 🖐️ Kuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Co z Wami! Piszcie! Czyzby nasz topik naprawde byl skazany na wymarcie... 😭:( ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uroki raczkowania? Jasiek wlasnie wylaczyl mi komputer ! kieszonke cd i DVD otwieral juz z chodzika :) i w ogole... guzow nazbieral juz tyle ze nie zlicze. :) Kuk, nic sie nie odzywam, bo siedze w garazu i zmywam trzydziestoletnia sadze po starym piecu koncze, bo jasiek wlasnie sie dobiera do gniazdka, dzieki ktoremu mam internet (ja mam internet przez prad) i zaraz mi go wylaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taka ochote na serniik, ze nic sie nie da zrobic jade po ser :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nic sie nie da zrobic? Sernik sie da:) A proposito - Dynia! Przymilam sie o przepisy na zimny sernik ;) Popatrzylam na moje ostatnie wpisy - piec pod rzad i pomyslalam, ze chyba wyczerpalam limit wystapien na najblizszy miesiac...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ puustki ... dobrze, że kuk 🌻 dzielnie trzyma straż :) i myska sie pojawia :) a co z naszą logosm ??? Ulu !!!! wzywamy Cię !! daj znak co u Was :) żeby podnieść frekfencję cosą tam popiszę choć w sumie nie bardzo wiem co .... u nas za oknem piękna złota polska jesień :) pogoda wymarzona na spacery :) choć oczywiście ranki i wieczory sa już zimne - w dzień cieplutko i słonecznie :) nie pamiętam tak pięknej jesieni .. toż to juz połowa października - w sumie od półtora miesiaca jest ślicznie :) korzystamy z tego jak tylko możemy aha - dzis moja mała wreszcie zrobiła dłuuuugo wypatrywane \"papa\" Jakoś sie tego nie mogłam doczekać - chyba wszytskie dzieci w jej wieku juz robią a ona uparcie nie chciała ... ale opłacało się czekać ... dziś nie tylko zażarcie robiła papa ale tez wyraźnie przy tym mówiła \"papa\' :) rozkosz :) zaczęła ot tak \"bez powodu\" (tzn. powód mi nieznany hehe) w wózku na spacerze - myślałam, ze ja z niego porwę i uduszę z miłości,jaka mnie do niej ogarnęła ... jak niewiele matce potrzeba do szczęścia hehe :D Amelka weszła w etap \"chodzenia\" - piszę w \" \", bo chodzi tylko trzymana za rączki :) głośno się tego dopomina :) najśmieszniejsze jest to, ze ona ani myśli podciagać się przy kanapie czy meblach (no w naszym mieszkaniu nie ma akurat takich niskich mebli, zeby mogła się podciagać, ale np. u babci są) tylko próbuje stawać na środku pokoju - podpierając się jedną ręką wystawia przeciwległą nogę i tak zabawnie usiłuje na niej stanąc :D :D prostuje ją nieco pod skosem, często przy tym \"odbijając\" się rączką od podłoża :) akrobatka !!! rozkosznie to wygląda - koniecznie muszę pożyczyc kamerę i to sfilmować :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać, ze oczywiście małej z tego wstawania nic neei wychodzi i po kilku próbach zaczyna się złościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloo:D Stawiam sie;0 Nie pisze bo mam mnostwo ostatnio na glowie. Dzisiaj wyjezdzamy do Wrocka i mam stresa. Chociaz w porownaniu np. z Wietnamem podroz ta moze okazac sie komus tyroszke zabawna i szumnie nazwana Podroza- to dla nas to cala wyprawa. Bedzie to pierwsza nasza dalsza jazda no i pierwsza we trojke. Jedziemy na slub mojej siostry i zarazem chrzest jej rocznej coreczki. Nie dalo sie nam wywinac, bo moj maz ma byc ojcem chrzestnym- wiec jedziemy. Odezwe sie pewnie dopiero w niedziele lub poniedzialek. Macie wszystkie pozdrowenia od Logosm!!!! Przesyla buziaki. Nie pisze bo nie ma netu. Niedawno sie widzialysmy. Stachu zrobil ogromne postepy od odstatniej wizyty. Pieknie raczkuje, i stoi. A jaki przystojniak!!! wyobrazcie sobie ze moja mala jest wieksza od Stasie!! Wszyscy mowia ze wyglada na 10,11 miesiecy:) Ostatnio dostala wilczego apetytu!! Je wszystko! Owoce, obiadki robione przeze mnie ( o dziwo!) Ulubionym szamankiem sa...Danonki!! Balam sie jej dac ale zaryzykowalam i jest ok. Problem polega na tym , ze potrafi zjesc dwa duze opakowania i placze o jeszcze!! Aha i mamy wszystkie jedyneczki w komplecie. Strasznie sie ciesze bo prawa, gorna jedynka dala jej popalic- niestety ida kolejne zebiska wiec znow bedzie placz:( Karen ko- czekam na zdjecia Olka!!! Koniecznie musisz sie nim nam pochwalic I wspolczuje tesciowej! Ja pod tym wzgtledem nie moge narzekac. Udala mi sie mama:) wiecenapisze po powrocie bo teraz czeka mnie pakowanie. pozdrawiam Was wszystkie!!!!!😘 papa aha, Dziekuje za wszystkie zdjecia! Micka- fotki ida na stronke? Myshko- alez ten Twoj szkrab wyprzystojnial!!! Robi sie z niego prawdziwy mezczyzna:) lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuk spieszę z przepisem;) 2 żółtka + 1 całe jajko 1/2 szklanki cukru pudru (do smaku) 1/2 kostki masła 2 twarożki waniliowe 4 łyżki stołowe żelatyny 1/2 szklanki mleka 1/4 szklanki wody galaretka na wierzch, bakalie Masło, jajka, cukier utrzeć na masę. Mleko zagotować, przestudzić, żelatynę rozpuścić w przegotowanej wodzie i połączyć z mlekiem. Masę twarogową połączyć z masą żółtkową i gęstniejącą żelatyną, rodzynkami i migdałami. Włożyć do formy i zalać gęstniejącą galaretką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jeden ten jest nawet smaczniejszy:) Składniki: - 80 dag tłustego sera białego, - 4 żółtka, - 1 szklanka cukru, - 1 masło roślinne, - 2 galaretki (zielona i czerwona), - pół paczki rodzynek, - 1 paczka herbatników, - mandarynki lub inne owoce, - zapach pomarańczowy lub cytrynowy, - 2 łyżki żelatyny spożywczej. Jak przyrządzić? Przepuścić ser przez maszynke do mięsa, utrzeć z masłem, żółtkami i cukrem. Rozmoczyć rodzynki. Dwie galaretki rozpuścić (1 szklanka wody na 1 torebke galaretki). Jedna galaretkę włożyć do zamrażalnika żeby mocno stężała. do masy dołączyć rozpuszczoną ostudzoną żelatynę (2 łyżki na pół szklanki wody), rodzynki, pokrojoną w kostkę galaretkę z zamrażanika i wymieszać. Na dno tortownicy wyłożyć pokruszone herbatniki. Na to wylać masę. Wstawić do lodówki na 20 min. Wyjąć, ułożyć owoce, zalać drugą galaretką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff! Jestescie! :):):) Pati! Nie stresuj sie podroza! Widzialam Wasza Asie w akcji - to zlote dziecko i zniesie podroz spiewajaco! :):D Strasznie jestem ciekawa jak teraz wyglada - musze zajrzec na stronke - mam nadzieje, ze jest cos nowego! :) Dynia - Wielkie dzieki za serniki! :)Musze tylko zaadaptowac przepisy do wloskich realiow - tu nie ma niczego co przypominaloby serki homogenizowane (o waniliowym nie wspominajac ;). Trzeba bedzie rozejrzec sie za dobra ricotta (ktora przypomina nasz bialy ser, choc rozni sie troche smakiem) i zastapic czyms maszynke do miesa, ktorej nie posiadam :O Czy Wam tez kursor zamienil sie w takie paskudne duze kolko, przez ktore przelatuja czarne kruki/wrony? Od dwoch dni na gornym pasku ekranu po wejsciu na nasze forum, widnieje reklama jakiegos koszmarnego horroru pod tytulem \"Straz nocna\". To kolko z ptaszyskami jest jej pochodna i zupelnie nie wiem jak sie tego cudactwa pozbyc... :O:O:O. Nie znosze takich innowacji! Elffiku! Gratulacje z powodu wytesknionego papa! :) Wiem jak to jest jak na cos bardzo dlugo czekasz i to cos wreszcie przychodzi! ;) Ja poplacze sie chyba ze szczescia, jak zobacze pierwszy zabek Frania :):D Nasze \"pa pa\" jest troche smieszne. Jest to wypadkowa polskiego \"pa pa\" i wloskiego \"ciao\". Ja robie do Frania \"papa\" klasyczne - z reka kiwajaca sie na boki. Niania (zwana po wlosku \"Tata\" - uczy go \"ciao\", ktore wloskie dzieci robia na przemian otwierajac i zamykajac w piastke raczke. Zwazywszy, ze \"papa\" po wlosku oznacza do tego nasze \"Tata\" - Franio naprawde musi sie niezle nagimnastykowac, zeby cos z tego bigosu zrozumiec... PS. Mam juz dwa cholerne kolka z ptaszyskami na ekranie!!!! Ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Kuk, mnie sie taka reklama nie pojawia... (czyzbym miala jakies swietniejsze zabezpieczenia? nic mi o tym nie wiadomo!) ale mysle, ze musi byc jakis sposob na zamkniecie jej. Normalnie reklamy zawsze mozna zamknac - zawsze maja ten zamykajacy krzyzyk. Jasiek swoje papa robi od dawna, jeszcze przed Wietnamem, z tym ze u nas to jest \"au revoir\" (bo tutaj nie ma jakiegos mniej oficjalnego slowa specjalnie dla dzieci - w ogole w wielu sytuacjach brakuje takich slow). No, ja oczywiscie mowie przy tym \"papa\", co i po francusku znaczy tata, a Jasiek reaguje na oba. Najbardziej chce mi sie smiac, kiedy wychodzac ze sklepu czy apteki mowie \"au revoir\" do sprzedawczyni, a Jasiek zaczyna potrzasac raczka. Jasiek nasladuje tez inne gesty. We Francji jest taka piosenka-zabawa dla dzieci o marionetkach, przy ktorej kreci sie raczkami, tak jakby sie wkrecalo zaroweczki. Tesciowa spiewa Jaskowi te piosenke od zawsze praktycznie, zawsze krecac dlonmi. Od kilku dni Jasiek ciagle domaga sie tej piosenki. Jest przefajny kiedy budzi sie, siada i natychmiast zaczyna krecic raczkami. :) Pati, szerokiej drogi! jedziecie samochodem? pociagiem? Bedzie dobrze, zobaczysz! Kurcze, ja powinnam jechac do Lionu, do Konsulatu, bo chce Jaska wciagnac na moj polski paszport i tak sie zastanawiam jak Jasiek zniesie szesciogodzinna podroz samochodem... bo on nie za bardzo lubi byc przywiazany do fotelika, szczegolnie jezeli to dlugo trwa... pociag wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem, tak jak samolot, bo tam dziecko moze lazikowac, bawis sie, krotko owiac ruszac sie. Ufff, czas wrocic do mojego garazu, z sadza juz sie wlasciwie uporalam, teraz czeka mnie czesc nieco przyjemniejsza, a mianowicie ukladanie szpargalow, nareszcie bede mogla przeniesc do czystego teraz garazu wiele roznosci z kuchni, dzieki czemu kuchnia stanie sie bezpieczna dla Jaska. To cieszy mnie najbardziej. Bo do tej pory to kuchnia spelniala role magazynu, bo garaz byl czarny !!! dzis jeszcze dokupie jakas etazerke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach mialam ten sam problem z tym przeokropnym ptakiem ,nie dało sie go wyłaczyc niestety:(przy okazji oczysciłam kompa mialam 12 wirusow ,pare trojanow i pare innycch smieci 16 zaległych aktualizacji,te wiry zajmowaly mi procesor i pracowało mi sie jak na modemie:(bardzo slamazarnie:( kuk:)ricotta sie nadaje wysmienicie,jest pyszna mozesz ja zemlec w czyms przypominajacym makutre;) myshko:)zycze owocnego sprzatania;) pati:)zas szerokiej drogi i znosnej podrózy:) 🖐️ p. teraz przez to bravo,bravo jaga robi to caly czas starym niemcom kuracjuszom,dzisiaj własnie tak zrobila jak pewna leciwa dama potknela sie na chodniku upsss;)robilo mi sie troche glupio,pewnie pomyslała ze ucze dziecko złych nawyków;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wracjac na chwile do tematu tesciowych. Kuk na pewno masz racje ze moglabym ja poprosic o powrot do domu, ale cos takiego zakwasiloby stosunki rodzinne na cale lata. A kiedy w perspektywie ma sie cale lata zalu i pretensji lepiej zacisnac zeby i wytrzymac tydzien. W koncu to tylko tydzien, ktory mija szybki i wszytsko idzie w zapomnienie (przynajmniej mam taka nadzieje). A na przyszlosc bede madrzejsza i nie dam sie tak zaskoczyc. Nie mam bowiem pretensji o sam wizyte. Jednak inaczej bym to odebrala gdyby moja tesciowa zapowiedziala sie z wizyta jako gosc. Ona naotomisat caly czas mowila o przyjezdzie do nas w celu pomagania mi. Tymczasem ja musialam ja zabawiac i poswiecac swoj czas jak kazdemu gosciowi. Oprocze tego musialam znalezc czas na pranie, prasowanie, sprzatanie i oczywiscie zajmowanie sie Olkiem. Wiec moj zal chyba stad ze poczulam sie oszukana. Wizyty goscinne sa w porzadku ale nie tydzien po porodzie. A jednak wszytsko znioslam dzielnie (nawet to ze moja tesciowa uczyla wczoraj pediatre Olka co jest dobre dla dzieci) i dzisiaj mam juz fantastyczny nastroj, bo juz jutro to ja zrobie do niej „pa pa”. W tygodniu (po pierwszym szoku zwiazanym z jej wizyta) bardziej mnie zajmowal katar dziecka i to ze biedaczek nie mogl spac w nocy i jedna noc spedzilama z Malym w ramionach bo tak bylo mu lepiej oddychac. Druga noc poszla juz troszke lepiej. A dziejsza noc to juz bylo spanko od 23-ej do 5 rano, potem karmienie i spanie do 10-tej. Poczulam sie jak nowo narodzona po calej przespanej nocy. Olek ma niesamowita cierpliwosc. Nawet taki meczony katarem plakal moze z 10 min porzez caly dzien a tak to sobie cos tam mruczy pod noskiem. I znosi cierpliwie wszelkie zbiegi, typu zakrapalnie nosa czy wizyty u lekarza. Kuk wydaje mi sie ze artykul o ktorym mowisz (jez. migowy) wkleilas nam tu na forum na ktorejs z poprzednich stron. I byl chyba skopiowany z Przekroju. A moze sie myle. Niestety teraz nie ma czasu zeby to sprawdzic. a! mnie tez mecza te kruki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och ale miu wstyd! Tak sie skupilam na narzekaniu na moja tesciowa, ze zapomnialam Wam podziekowac za wszystkie mile slowa skierowane pod adresem Alessandro. Dziekuje w moim i jego imieniu. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh podłe ptaszyska !! u mnie oczywiście też lataja - i to jest niestety takie cuś czego wyłączyc się nie da ... Amelka też juz naśladuje inne gesty - robi kosi kosi, pokazuje, jaka jest duża, jakie ma kłopoty, daje cześć .... wsyztsko to juz od jakiegos czasu :) tylko na te papa za nic nie miała ochoty :) aha - u nas \"papa\" to nie kiwanie raczka w boki tylko takie machanie w pionie -bez zaciskania piąstki - rączka się zgina w przegłubie ... może ten sposób jest trudniejszy i dlatego tak długo jej to szło ?? :) Nieistotne - najważniejsze, ze się doczekałam :) Pati - udanej podróży :) ja jeszcze nie byłam nigdzie daleko z mała więc rozuimiem Twoje obawy :) też bym takie miała :) nasza najdlasza podróż wuynosiłą 80 km w jedną strone - tam 0,5 godiznki i znow 80 km - w sumei prawie jak jazda po mieście hehe :) dzis moja święto :) dostałąm kilka kwiatków .... to miłe, gdy rodzice doceniają naszą pracę i włożone w nią serce - zwłaszcza, że wielu udaje, że nas - n-li w przedszkolu dzien n-la nie dotyczy ... śmieję sie czasem, ze jesteśmy n-lami gorszej kategorii - nei mamy perii zimowych ani świątecznych - i dodatkowo słyszymy pogardliwe \"przedszkolanka\" (nie chodzi mi o same słowo - chodzi mi o ton) .... a przecież uczymy wszytskiego: i mowy, i matematyki, i spiewu, i malowania itd. itp .... chyba przynudzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌼 Dziewczyny odebrałam wyniki 😭 i są złe.Mam silną anemię i jestem przemęczona i osłabiona.Zalecone mam żelazo i kupić dobre witaminy dla karmiących,do tego dieta. Może Wy mi polecicie jakieś dobre witaminy? Tran to za mało :( PATI 22.10 będe już w Warszawie to się umówimy tel. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrinko🌻Biedactwo Ty moje kup sobie FERRO LEK zelazo do zucia i tabletki dla karmiacych MATERNE sa naprawde dobre:) Zycze Ci zdrowka duzo!!!!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×