Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Sierpniowa Mama 15

Nosidełko kontra chusta. Proszę o poradę.

Polecane posty

Gość Sierpniowa Mama 15

Witam Was Mamusie :) Za miesiąc rodzę i czytałam mnóstwo artykułów, ale wciąż nie mogę się zdecydować... Nosidełko powinno się używać odkąd Dzidzia trzyma sama główkę, ale znalazłam jedno od urodzenia a mianowicie chicco easy fit. Czy któraś z was go może używa? Czy lepsza jednak chusta dla noworodka? Bardzo proszę pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem, nosidełko jest tak jak mówisz, nie tylko ze względu na głowę ale też na pozycję dziecka. Chusta dba o to by dziecko miało prawidłową pozycje i jeżeli będziesz karmić piersią, to będzie możliwe nawet gdy jest w chustce Model tego nie znam ale najlepiej kupić nosidełko które nie kieruje dzieckiem przodem. Ono powinno w Twoją stronę siedzieć. To zaś chodzi tu o pozycję pleców i nóg. Warto kupić oby dwa i wybrać który dla Ciebie jest lepszy bo to tez sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mielismy nosidlo, ale wowczas o chuscie raczej cicho bylo. Nosidlp twarde i nie pozwala sie dziecku zgarbic w kulke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SierpniowaMama15
Ok dziękuję Wam :) Więc jednak wezmę chustę i zacznę się uczyć wiązać na miśkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
psześcieradło jakieś ładniejsze weś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm, ale dziecko w pierwszych miesiącach powinno właśnie "pozwalać garbić się w kulkę"- to jest fizjologiczna pozycja, kręgosłup w literkę C. Nie powinno się usztywniać niczym kręgosłupa i takie nosidła nie są ergonomiczne, bez względu na to co pisze producent. Generalnie żadne nosidła nie są polecane dla dzieci które jeszcze same nie siadają. Owszem, są wkładki dla noworodków, i opisy że od 3 czy od 5 kg, ale nie zmienia to faktu że dziecko ma bardziej fizjologiczną pozycję w chuście- nóżki lekko odwiedzione (u noworodka nie robi się jeszcze typowej żabki tylko nóżki podkula bardziej do przodu), kręgosłup wygięty w C, możliwość przytulenia się do pleców albo klatki piersiowej mamy, pupa niżej niż kolanka. Sztywne nosidełka prowadzą do pionizacji (wyprostu kręgosłupa- nie należy tego mylić z pozycją w pionie), a tego nie powinno się robić przez pierwsze miesiące. Nie poleca się noszenia w pozycji kołyski (pochylonej- leżącej), w żadnym wieku, tak można włożyć dziecko do karmienia, kiedy siedzimy. Z chustą jest tak że każda ma swoje plusy i minusy. Elastyczna jest prosta w wiązaniu, bo wiąże się ją "na sucho" i dopiero potem wkłada dziecko, jest wygodna, można w niej długo nosić. To jest też najtańsza z chust. Ale ma tylko jedną pozycję (z przodu) do noszenia, jedno poprawne wiązanie, nie nadaje się zbytnio na gorące dni (dziecko ma na sobie 3 warstwy chusty), no i ma ograniczoną nośność, cięższego malucha już nie udźwignie. Tkana wiązana jest świetna na długie dystanse, można nosić w niej nawet duże i cięższe dzieci, świetnie rozkłada ciężar, można nosić z przodu, na biodrze i z tyłu- ma kilka róznych pozycji do wiązania więc dostosujemy je do temperatury, wygody dziecka, naszych umiejętności. Jednak w wiązaniu trzeba nabrać wprawy, nie trwa to też tak szybko jak włożenie dziecka w nosidełko, niektóre dzieci się denerwują w trakcie wiązania, nie jest to najlepsza opcja dla dziecka które co chwilę trzeba wyjmować na przewijanie, albo takiego które chce pobiegać i tylko co jakiś czas "wisi" na mamie. Są jeszcze tkane kółkowe, które bardzo lubię. Możliwe dwie pozycje- z przodu i na biodrze, jest w nich lekko, dziecko wszystko dobrze widzi bo chusta nie idzie do góry i nic mu nie zasłania, jest świetna na szybkie wyjścia, na zejście do piekarni po bułki, przeniesienie malucha z auta do przedszkola kiedy odprowadzamy starsze dziecko, włożenie dziecka trwa moment, dociągnięcie jest bardzo łatwe. Przy starszych dzieciach świetna na spacerach kiedy przez chwilę trzeba ponieść. Właściwie jedynym minusem jest to że obciąża jedno ramię, ale przy lżejszym dziecku nadaje się również na dłuższe wyjście. Wszystkie chusty tkane powinny mieć odpowiedni splot, najczęściej spotyka się skośno- krzyżowy, splot prosty się nie nadaje. Na pewno sporą ich zaletą jest to że praktycznie nie tracą na cenie, a niektóre ze starszych kolecji, już nie produkowane obecnie, wręcz zyskują. Nie ma problemu ze sprzedaniem dobrej chusty. Nosidełka są polecane dla dzieci które już siadają. Koniecznie powinny to być odpowiednie nosidełka, z miękkim panelem który nie usztywnia pleców, sięgającym optymalnie od kolanka do kolanka, u starszych dzieci co najmniej do połowy uda. Nosidełka są świetne bo zakłada się je ekspresowo, są lekkie i przewiewne, zwłaszcza ojcowie je lubią. Nigdy nie powinno się nosić dziecka w pozycji "przodem do świata", wiszącego na kroczu, małego dziecka w nosidle ze sztywnym panelem, ba, mozna spotkać nawet cuda z usztywnianiem karku i główki. To są tzw. "wisiadła" i pomimo że niektóre mają nagrody i atesty, jak osławione babybjorn albo niektóre modele zaffiro, to nadają się najwyżej do noszenia lalki. Jest kila modeli nosideł które prawie imitują pozycję w chuście- storchenwiege babycarrier, wrap-tai lenny lamb, close caboo, i ostatecznie jeśli mama nie może się przekonać do chusty, można w nich z umiarem nosić dzieci sztywno trzymające główkę. Za to modeli dobrych, ergonimocznych nosideł jest już naprawdę sporo, fajne są takie z regulowanym panelem który dostosowuje się do rozmiarów dziecka (nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru na cały okres noszenia- w tym wypadku chusta wygrywa). Warte uwagi są nosidła ergonomiczne szyte z chust. Dobre nosidła niewiele tracą na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chusta zdecydowanie, nosidło dla dziecka które siedzi i tylko miękkie zapewniające ergonomię- naturalną krzywiznę kręgosłupa i szeroko rozstawione nóżki, zawsze przodem do rodzica. A producent wszystko napisze, żeby sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nosidełko p którym wspominasz to właśnie takie "wisiadło"... To że producent pisze ze ergonomiczne i ze od urodzenia niewiele ma wspólnego ze zdrowiem dziecka i zaleceniami fizjoterapeutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy wszystko fajnie, a moze jednak rozpatrzyc ta sprawe po wzgledem uzytku.Mi nosidlo sluzylo czesto ale na kilkuminutowe wypady do sklepu,np jak braklo bulki tartej.Zaklada sie go blyskawicznie, sciaga rownie szybko. I moze faktycznie chusta lepsza, no ale nie poswiece 15 min na owijanie dzieciaka , kiedy ziemniaki na gazie. I w calej tej rozprawce nie wspomnialas,es o tym ze dzieciak do chwili kiedy sam nie siadzie, powinien przede wszystkim lezec, wiec chusta czy nosidlo przez pierwsze pol roku powinno byc chwilowa alternatywa dla wozka,a jak juz samo siedzi to owa naturalna krzywizna kregoslupa traci na znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady :) Z całą pewnością mi się przydadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ dzieciak i tak "przede wszystkim leży"- nie znam mamy która nosiłaby dziecko powyżej 12 godz na dobę... chustę zakłada się na spacer, czyli przeważnie 2-4 godz dziennie, niektóre mamy noszą dzieci w domu kiedy te marudzą- bo ząbkują, bo mają kolki, ale wtedy już nawet wygodniej dla mamy włożyć malucha w chustę. Nie wiem skąd pomysł że wózek lepszy od chusty... jakby nie było, to wózek jest stosunkowo nowym wynalazkiem, w chuście i róznego typu nosidłach nosi się dzieci od stuleci. Pewnie że nosidło (odpowiednie nosidło) nie zrobi krzywdy choćby właśnie przy tym wypadzie do sklepu który trwa 15 min, chociaż wtedy równie dobrze można użyć chusty kółkowej,mam jedno i drugie i zakłada się równie szybko. Ogólnie tyle czynników ma wpływ na rozwój dziecka że nie ma co robić histerii wokół nosideł, po prostu jeśli jest duży wybór, to czemu nie wybraź czegoś lepszego dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nosidlo dla takiego malca odpada/ tylko chusta. poczytaj autorko o pozycji dziecka w nosidle i dlaczego jest niezdrowa. JAk nie chcesz typoej chusty do motania popatrz na chuste closer caboo, to nadal miekka chusta a jednoczesnie ma strukture do nakladani, dwa sciagacze z boku. Dla mnie sprawdzila sie rewelacyjnie i kilka znajomych jak ja u mnie zobaczylo po czasie tez kupily. http://dziecisawazne.pl/chusta-nosidlo-ergonomiczne-korzysci-dla-dziecka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mas chusta odpadla bo mala bardzo wierzgala plakala machala glowka, wiecej sie nadenerwowalam niz to warte. Od 3 mies nosilam ja w nosidelku ergonomicznym. Latwo sie dziecko wklada szybko zapina i gotowe. Z tym ze na spacery w nosidelku chodzilysmy max godz, wiekszosc krocej bo mala szybko usypiala na spacerku w nosidelku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinska44
My korzystamy z nosidełka od adamexu, jest bardzo wytrzymałe, solidne, można je wpiąć do wózka. Producent jest godny polecenia, mają dobre ceny, wózki są dobre jakościowo, mają miękkie amortyzatory, dużo rzeczy w zestawie typu folia przeciwdeszczową, moskitierę, przewijak, rękawiczki, torbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy co komu wygodnie. najlepiej iść na warsztaty z chustowania i zobaczyć ;) ja chusty nie mam, od razu zdecydowałam się na nosidełko. kupiliśmy ergonomiczne firmy Luna Dream. z chusty zrezygnowałam, bo mąż uznał że to niemęskie, a ze to on głównie nosi to ustąpiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Razem z mężem i naszą córeczką wybieramy się na kilkudniowy wypad w góry. Córeczka ma 5 miesięcy i uznaliśmy, że świetnym pomysłem będzie zabranie nosidełka zamiast wózka. Nie wiemy natomiast jakie nosidełko wybrać, w internecie jest tyle opcji jednak my wolelibyśmy coś przetestowanego przez innych i godnego polecenia. Z tego co wypatrzyliśmy w sklepach internetowych podoba nam się https://doux-doux.pl/pl/. Natomiast nikt z naszych znajomych nie zna tego produktu, bylibyśmy bardzo wdzięczni za każą opinię i polecenie nam fajnego i w dobrej cenie nosidełka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×