Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beta27

Mamuśki polecam-odradzam!!!!!

Polecane posty

A śpiworek do spania?? Co sadzicie?? Stwierdziłam ze nawet sprawdzi sie w wózku. Noo sama nie wiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa- ze śpiworka korzystam praktycznie od czasu, kiedy moja córeczka przestała spać w rożku, czyli od około 5-go miesiąca. Mamy już drugi, bo z pierwszego wyrosła, jestem bardzo zadowolona, dziecko w nocy nie marznie, nie trzeba wstawać i przykrywać jak się rozkopie :) A do wózka są takie spiworki ortalionowe, ocieplane, też miałam i też polecam, chociaż, jeśli masz standartowy wózek z gondolą to wystarczy zimą ubrać maluszka w kombinezon, przykryć kocykiem i zasłonić plandeką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam dziewczyny, Grzywa, co do śpiworka do spania zgadzam się zupełnie z Jonką. Bardzo praktyczna rzecz i pewnie powinna Ci się sprawdzić też w lecie. Moja córcia urodziła się końcem kwietnia i spała w śpiworku od ok. 3-4 miesiąca tj. od lipca, sierpnia. Nie było jej za ciepło. Sama zobaczysz i z czasem nabierzesz doświadczenia kiedy dzidzi jest ciepło a kiedy za ciepło, nic się nie martw. Nasz pierwszy śpiworek był w rozmiarze około 68-74 cm i bardzo podobny do Twoich propozycji. Teraz Mała, 11 miesięcy i około 72 cm długości ma drugi śpiworek na ok. 90 cm. Dodam, że moje dziecko jest kruszynką i waży ok. 7800 więc długo nosi różne ciuszki i śpiworki też. Co do poduszki do karmienia nie mogę nic powiedzieć, nie miałysmy żadnej. Najchętniej karmiłam od zawsze klasycznie tj. dzidzia na ramieniu albo na leżąco z podparciem. Przy obu pozycjach nie było mi nigdy zbyt wygodnie ale nie umiałam też albo mi się nie chciało dopasować różnych udogodnień, poduszek itd. I tak "cierpię" do tej pory. Niekoniecznie musisz iść w moje ślady. Pozdrawiam i piszcie Dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa - moja córeczka urodziła się w końcu października i do końca kwietnia spała w rożku, poczatkwow z usztywnieniem kokosowym, potem wyjęłam to usztywnienie i tylko ją owijałam rożkiem. Śpiworek na poczatku miałam chyba rozmiar 74, nie wiem dokładnie, bo był z odzysku, ale bardzo podobny do tego, co pokazałaś. Potem kupiłam taki na 110, bo moja niunia jest bardzo duż i do dziś w nim śpi. Oczywiście latem, jak były upalne noce spała tylko w body z krótkim rękawkiem przykyta pieluszką tetrową, ale jak pisze Spectra - sama z czasem nabierzesz wprawy w kontrolowaniu czy Dzidziusiowi nie jest za ciepło...Pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź dziewczyny. W śpiworek więc tez się zaopatrzę. Moja mała ma przyjść na świat 27 maja, ale pewnie nastąpi to troszkę wcześniej. Nie mogę się już doczekać!!! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witra
witam wszystkich ja też mam małego brzdąca i prawie cały czas używamy śpiworka, najpierw polarkowy a od roczku materialowy, nie za gryby kupiłam go w H&m był trochę na wyrost ale mała śpi już w nim prawie rok, więc też polecam i dzięki za podpowiedź a propos ospy, spróbuję pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
podnosimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mushyna
a czy w pierwszym miesiacu daje sie cos do picia oprócz mleczka... jakas woda ,herbatka... aha i co z witaminą D3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippi
a co poiwecie o rożku - zapewne jest potrzebny ale czy teraz na wiosne z termofrotki które sprawdzały się zima nie bedą za ciepłe? Dzidzia powinna sie wygrzac wiec moze nie ma znaczenia pora roku. a potem ten z termofrotki można do wózka wykorzystac jako okrycie - taki milutki. Co o tym sadzicie? Czy najlepiej zaopatrzyc sie w same zwykłe bawełniane (2 czy ze 3 szt są potrzebne?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale polecam taką huśtawkę na sprężynie, co się zawiesza do futryny. Można stosować jak dziecko już dobrze siedzi. Móż mały ją uwielbia, skacze sobie jak żabka i jest zachwycony. bujać też w niej można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Mamusie!!! Jeżeli mogę coś polecic to kosmetyki z serii LINOMAG.Naprawdę super i niedrogie,moja malutka ma 2 miesiące i uczulona jest nawet na NIVEA.Stosuję teraz LINOMAG i jesteśmy obie szczęśliwe.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam Mamy, przyszłe Mamy i Dzieciaczki! Rafinka, dzięki za podpowiedź z tą huśtawką, musimy wypróbować z córcią. Agniecha1, też używamy firmy Linomag, a konkretnie maści, kt smaruję pupę Małej. Jest rzeczywiście OK. Mushyna, Jeśli karmisz tylko piersią nie dopajasz dzidzi niczym chyba, że jest takie wskazanie lekarza. Moja córcia była przez krótki czas dopajana glukozą gdy miała jeszcze resztki żółtaczki po szpitalu czyli tak do około miesiąca od urodzenia. Urodziła się końcem kwietnia i przez upały piła tylko moje mleko, wiadomo odpowiednio częściej. A jeśli dzidzia pije mleko modyfikowane to trzeba coś tam dawać do picia jeszcze. Najlepiej zapytaj pediatrę o to. A witamina D3, jej dawkowanie ustala lekarz. Moja córcia miała dawkę 1 kropla Vigantolu ( D3) od 3 tygodnia do około 3-4 miesiąca. Lekarz stwierdził, że jest ładnie umięśniona więc można nie podawać D3. Stwierdził, że wrócimy do wit D3 w zimie ale okazało się to zbyteczne. Oczywiście cały czas podaję MAłej 5 kropli witamin Cebionmulti i tam jest też D3. Pippi, co do rożka to już kiedys pisałam, że jestem oczywiście za ale u nas sprawdził się tak sobie,bo córcia z niego szybko"wyrosła" ale niektóre dziewczyny używają rożków około pół roku więc coś w tym jest. Osobiście zaopatrzyłabym się w 1 sztukę a potem dokupiłabym według potrzeb. Co do materiału wybrałabym jednak bawełnę ale to tylko moje spekulacje. Niech napiszą coś Mamy, które używały dłużej rożków. Pozdrawiam Dziewczyny i piszcie, piszcie, Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spectra >>>> a z D3 - to nie wiem, czy lekarz pochopnie nie zaniechał, powinno się podawać przynajmniej do roku 2 krople pomimo cebionu - a na usg było prawidłowe jądro kostnienia? jak byłam z małym na kontroli to babeczka była z bliźniakami, którym nie podawała d3 tylko cebion i oboje mieli niedobór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam, Rafinka, dzięki, że piszesz o D3. Wiesz, zasiałaś we mnie ziarno niepokoju ale to dobrze. Niedługo będziemy u pediatry i zapytam go o D3 jeszcze raz. Będę też badać wkrótce stawy biodrowe, rozumiem, że o tym badaniu piszesz. Nie kojarzę zagadnienia z tym jądrem kostnienia ale wiem, że na USG było wszystko OK. Super, że poruszyłaś to zagadnienie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, zapytaj ortopedę przy usg, tej babeczce pediatra też powiedział, że cebion wystarczy, a tu klops. Widocznie różnie dzieci przyswajają , też bym o tym nie pomyślała, ale ta babka tak głośno pomstowała na pediatrę jak wyszła... Mój ortopeda mówił, żejądro kostnienia powinno być w 4 m-cu, mój mały nie miał wystarczającego i ortopeda pytał, czy daję d3 i ile kropel. Ja daję, to stwierdził, że widocznie ma opóźniony ten proces i kazał zbadać za miesiąc. I już było. Ale lepiej sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mamus ktore sa maja wozek implasta driver 4 xl, jak sie sprawdzil????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereska76
nie sprawdził się 1.ciężki. 2.mała gondola. 3.głośno składająca się buda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Cześć Dziewczyny, Rafinka, dzieki jeszcze raz. Miłego week-endu i wesołego prima aprilis dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!!!!! To znowu ja:) Kupiłam rożek. Pomyślałam że kupię drugi, ale zastanawiam się czy nie kupić usztywnianego. Jak sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wystarczył jeden rożek. Nie kupoałabym ciepłego, lecz przewiewny bawełniany, bez usztywnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
podnosimy temcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
czy ktoś wie, co dzieje się kiedy dziecko ssie za mały smoczek? Moja Emilka ma 19 miesięcy a jej smoczek jest 2 czyli do 18 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos cicho sie zrobilo... piszcie dziewczyny bo bardzo fajny temat...... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej... hej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśki poradzcie.ile razy dziennie śpią dzieci 16 miesięczne?Mój gdy śpi dwa razy to w nocy budzi się 10-15 razy,a gdy raz ,to chodzi i cały czas się pokłada i marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×