Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Gość Agusiabedziejejnaimie
Może w oczekiwaniu na testowanie porozmawiamy na troszkę inny temat. Oczywiście również związany z ciąża ale bardziej z jej końcówka. Wiem że niektóre z nas na tym forum są już matkami i wiedza co to dokładnie jest poród. Ogólnie trochę się go obawiam bo jestem drobnej budowy, mam wąskie biodra. W mojej rodzinie jak i w rodzinie męża rodzą się duże dzieci tzn zawsze koło 4000g i 60cm. Moja mama bardzo źle wspomina pierwszy poród. 23 godziny licząc od reguralnych skurczy. I czy to tak naprawdę zapomina się o całym bolu gdy możemy przytulić dziecko? Jeśli chcecie i macie ochotę to podzielcie się swoimi przeżyciami z porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej Agusia, tez mialam waskie biodra przed ciaza, a ciazy sie `rozeszly`i urodzilam sn bez problemow. No i waga nie jest tak istotna jak wielkosc glowki (moja corka miala 38 cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
to prawda ból jest ale szybko sie o nim zapomina,inaczej żadna z nas by sie pewnie nie zdecydowala na kolejne dziecko :) malahala z jakiego miesiąca jestes?bo ja za mac koncze 38 lat i dla mnie to tez ostatnie podrygi na dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
ja w tym mcu nie nakrecam sie na ciążę bo wiem ze jej nie bedzie,plamienia sa od trzech dni juz takie jak co mac przed@,a termin@ na 19-20,piersi juz od dwoch dni tez strasznie mnie bolą,czyli wszystko jak co mąc przed@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
mosabia trzymam kciuki zeby ci sie udalo zakonczyc z paleniem,wiem ze ciężko bo moja siostra pali i mama i palą od lat i nigdy nie udalo im sie to ale tobie mam nadzieje ze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Czesc kobietki. Widze ze troche sie tu dzieje. U mnie dzis 14 dc i powiem Wam szczerze ze dziwne rzeczy sie dzieja. W sobota pisalam Wam ze pojawil sie czesciowo taki sluz rozciagliwy na palcach u mnie a byl to 12 dc. A ostatni stosunek mielismy 10 dc więc to raczej nie byly pozostałości po nim . Wczoraj byl 13 dc. Rano z mezem naszla Nas ochota i maz sam mowil ze strasznie mokra tam jestem i ja tez sama to czulam w trakcie. Dzis 14 dc i sluz zwykły bialy bez jakichkolwiek oznak plodnego. Powiedzcie mi kochane co mam o tym myslec ? Dzis wieczorem ide do swojej gin na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Dodam jeszcze ze wczoraj pomimo tego sluzu przypominającego plodny, szyjka byla normalnie dluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Agusia, ja tez naleze do tych drobnych. Waze 42kg, ale tylek zawsze mialam wiekszy, wiec sadzilam, ze nie bedzie problemu z porodem. Okazalo sie, ze mala utkwila gdzies po drodze i porod byl prozniowy. Na szczescie od zaczecia wywolania porodu ( stwierdzono ze trzeba wywolac 2 dni przed terminem, bo dziecka plus nie jest dobry ) do konca porodu minelo mniej niz 5 godzin. Corka byla mala bo wazyla 2700 i 39cm. Do teraz ma zaczerwienienia pod wlosami, ktorych na szczescie nie widac. Jezeli zajde jeszcze raz to zdecyduje sie na cesarke. Nie chce ryzykowac. Gdyby nie te komplikacje przy porodzie, to bym rodzila naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Magdzis, ja jestem z listopada :) jak tam grzybki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
uwielbiam zbierac ale gorzej z przyrządzeniem ale dałam rade.czyli miedzy nami jest rok imiesiąc różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Magdzis, nie, 11 miesiacy :D haha. Ja uwielbiam grzyby, ale sie na nich nie znam. Kiedy robisz wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
jesli jestes starsza ode mnie to 13mcy ale jesli mlodsza to faktycznie 11,albo ja juz zle licze.ale mniejsza o to,na badania chyba w środę przed pracą sie wybiorę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
odwrotnie miało być:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Idz idz, kochana, nie zwlekaj. Nadal plamisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny,dolaczam sie do oczekiwan. Termin @ wedlug fazy lutealnej wypada na dzisiaj, temperetura podskoczyla mi 3 dni temu i sie utrzymuje (normalnie Spada mi w dniu @), piersi pobolewaja mnie po bokac i na dole, czasem brzuch pobolewa jak na @, chcialam czekac z testowaniem do srody, ale nie wiem czy dam rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
tak cały czas niestety pobolewa mnie też dół brzucha co jest dziwne bo za wczesnie zeby na@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Magdzis, to moze byc jednak progesteron, a moze to stres? Wyniki powiedza wszystko. Witaj gosciu. Ja bym testowala dzisiaj. Tzn. uwazam, ze test w dniu spodziewanej @ mozna robic, wczesniej to raczej nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Ciekawe czy mami3 testowala. Trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malahala dziś z rana nie mialam testu, a teraz to raczej niepewny bedzie... poczekam i zrobie jutro rano (chyba ze temp. spadnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
W takim razie daj znac jutro, a my trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu to u mnie był przedwczesny ze wzgledu na odejście wód plodowych, termin miałam na 12stycznia a urodziłam 24grudnia w wigilie. Porod wywolywany, zakonczony cesarka bo tętno dziecka spadalo. Od 7 rano mnie meczyli żebym urodziła naturalnie a o 15:45 urodziłam juz przez cc :) mimo podawania oxy miałam tylko4cm rozwarcia. Następny poród też bedzie przez cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Dla przypomnienia: Mami -12/13.09 Mosabia - 14.09 Agusia - 16.09 Malahala - 17.09 Magdzis - 19.09 Asiac93 - 19.09 Takasobie - 29.09 Mosabia, jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
U mnie tez w ostatniej chwili miala byc cesarka. Moja mama rodzila bardzo szybko (mnie w 2 godziny). Mysle, ze gdyby nie to, ze jestem drobniejsza to tez szybko by poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKaSObieMaMamaMa
Magdzis porob badania jak najszybciej. Po co sie niepotrzebnie stresowac i martwic.Kochane a co powiedzialybyscie na to co opisałam wyzej. Bo nie wierze zeby owu az tak sie przesunela. Nawet sie ciesze ze jednak się zapisalam do swojej gin na dzis bo czuje sie dosyc nietypowo. Tzn mam wrazenie jak by mi brzuch tam spuchnal dolem. I troche mnie ciągnie w podbrzuszu. A od wczoraj mam bole glowy takie ze czasem az mi sie od tego robi niedobrze i w głowie zawraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami3
Hej dziewczyny No ja tak jak mówiłam nie doczekałam terminu @ i zrobiłam 2 testy. Pierwszy w nocy a drugi dzis rano. i dziwne takie bo na tym z nocy jest cień cienia a z rana niestety 1kreska. gdyby było odwrotnie to miałabym jakąs nadzieje a tak to narazie na spokojnie staram sie czekac do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami3
Temp nadal 37.4 lekkie bóle w podbrzuszu identyczne jak na @ a piersi bez zmian. pecherz tez jeszcze nie do końca ok ale boje sie brac leki zeby ewentualnie nie zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzis
taka sobie wiem z doswiadczenia ze na śluz wpływa tez to co pijemy,ja np gdy pije dużo wody to mam sluzu więcej a jak zdarza mi sie nie pic to sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami3
Agusia kurcze mocno trzymam kciuki zeby te wszystkie objawy zwiastowały ciąże. cos mi sie wydaje ze tak własnie bedzie. a jak dzis sie czujesz? Mosabia trzymam mocno kciuki za powodzenie w rzucaniu.masz jakies wspomagacze czy nic? magdzis warto skontrolowac te twoje plamienia i bóle brzucha. samma mowisz ze nietypowe. wyniki wyjaśnią wszystko. TakaSobieMama dobrze ze dzis masz wizyte. bedziesz wiedziała co i jak. daj znac po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malahala
Mami, moze cos z testem nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×