Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Ja spakowałam: body długi rękaw, skarpetki, pajacyk, czapkę i kombinezon (w zależnosci od pogody cieńszy misiek lub taki gruby do fotelika) i kocyk. Wracamy do domu samochodem, będzie w nim ciepło więc co by maluszka nie przegrzać. Też nie wiem czy to dużo, czy mało. 10 lat temu było wystarczająco, a rodziłam w grudniu, jak był śnieg:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na wyjscie mielismy body i leginsy, na to pajacyk welurowy, skarpetki. Kombinezon, czapa i kocyk :) W samochodzie nie grzalismy mocno i w ciagu 15 minut Maly sie nie spocil, nie zmarzł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
U nas kombinezon, body, pajacyk, skarpetki, czapka:-) jak będzie bardzo zimno to mąż sam wybierze co przynieść do szpitala by odpowiednio ubrać małego bo on to już ma wszystko obcykane:-) Ja miałam syndrom wicią gniazda dwa tygodnie temu:-) przez parę dni zrobiłam mega porządki a od dwóch dni mam syndrom zbierania sił:-) najchętniej nie wstawała bym z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
Zmieniły wam się rysy twarzy? Ja się dzisiaj ledwo w lustrze poznaje i podobno usta mi napuchly. Słyszałam ze to objaw zbliżającego się porodu. Ogólnie bardzo bym sie ucieszyla jakbym już dziś rodziła. Macie jakąś wiedzę na ten temat? (38t2d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Tak, słyszałam że lekkie obrzęki się robią przed porodem bo organizm gromadzi siły na poród ale jak zwykle może to być parę godzin przed porodem a nawet 2-3tygodnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, podczytuje sobie Was☺ w marcu urodzilam. Mialam cc po 6 godz- na wlasne zyczenie, ale moj pierwszy porod tez zakonczony cc wiec mialam wybor. Moj maz jak znalazlam sie w szpitalu wzial opieke nad corka, urlopu 2 dni a potem dostal 2 tyg opieki nade mna po cc. Ja urodzilam w 36tc, ale dziecko wazylo juz 3900. Ledwo chodzilam. Zaczelo sie od stawiania brzucha i bolu krzyza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
Kurczę, najgorsze jest to że nie ma nic konkretnego, każdy objaw to parę godz do paru tygodni do porodu :-/ A my czekamy jak na szpilkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z każdym dniem co raz bliżej, ja już wszystko mam gotowe i czekam, wszyscy czekamy, wczoraj miałam skurcze co 12 min i w nocy się wyciszyły :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
To prawda z tymi zwiastunami:-) mi obniżył się całkowicie brzuch w 35tc i wszyscy mówili że u wieloródki to max tydzień i poród:-) a dziś 38t6d i nic się nie zapowiada. Skurcze przepowiadające mam od 32tc takie lekko bolesne. Brzuch stawiał się praktycznie od 12tc. Szyjka w 14tc miała 1,2cm a teraz ma 2cm:-) i stoi w miejscu. W poniedziałek mam wizytę to może się okaże że się choć trochę skraca. Dziewczyny dziś pełnia:-):-):-) ciekawe czy któraś się zalapie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Na wyjscie dla Małej zapakowalam: cieply pajacyk, cieple grubsze skarpetki, ciepla czapke i kombinezon w zestawie z rekawiczkami. Na to jak bedzie w siedzonku to przykryje ja kocykiem. Tez bedziemy wracac samochodem (ok. 20-30 min.) i nie chcialabym jej przegrzac. Cos czuje ze mnie nie dosiegnie syndrom wicia gniazda(niestety, bo liczylam na niego zeby uporzadkowac m.in. dokumenty :p ), z dnia na dzien czuje sie coraz bardziej ociezala i zmeczona. Moj sie smieje ze mam nastroje poczawszy od: "bedzie mi brakowalo uczucia ruchow w brzuchu" konczac na "boze jaka jestem gruba" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
W ciągu dwóch dni rozszerzył mi sie tyłek. :D Nagle majtasy przyciasne i rozstępy na udach i posladkach. Szkoda, ze nie mam wagi. Ja jeszcze nie spakowalam sie na wyjście. Ciuszki dla małego sa w szafie odłożone na wierzchu. Pajacyk + spodenki + sweterek + MIŚ Dziś w końcu kupiliśmy wózek i fotelik :) Jutro spakuje torbę powrotną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Fenyloetyloaminka na jaki się zdecydowaliście? Dziewczyny ja ciągle doszukuje się jakichkolwiek objawów że to juz, że zaraz zacznę rodzić:-) a tu lipa bo mały ma chyba zupełnie inne zdanie na ten temat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uważnie śledzę co się ze mną dzieje i analizuję czy to już :-) ale to przyjdzie w takim momencie jakiego najmniej się spodziewam. I cały czas w gotowości. Muszę jeszcze przygotować mężowi ciuchy dla mnie na wyjście, żeby go za bardzo nie stresować obowiązkami :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
A co pakujecie na wyjscie dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Ja już z doświadczenia wiem że wracałam ze szpitala w tym w czym się do niego stawiłam:-) co innego jeśli by odchodziły wody płodowe to wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny my wychodzimy do domu w poniedzialek :) ja wracam w tym w czym przyjechalam a maly bedzie mial pajacyka a na to juz tylko taki cieplejszy komplecik kurteczka spodnie bamboszki i czapeczka :) i zaleznie od pogody jak bedzie zimno to maz wezme spiworek z fotelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Camarela Carmelo. Chyba mniej popularna firma, ale spełniał wszystkie nasze wymogi + dopłaciliśmy do fotelika maxy cosy city Kasia, super. :) Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Fenyloetyloaminka śliczny wózek:-) Kasia super:-) jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawił się u mnie różowy śluz, nie wiem czy mam panikować czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Dom Del, to pewnie ten słynny czop śluzowy. Podjedź mimo wszystko na IP. Nie denerwuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
DomDel tez mysle ze to pewnie czop zaczyna sie "wydalac"(brzydkie to slowo;p). W ktorym tygodniu jestes DomDel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny jak na 2dobe po cc czuje sie swietnie smigam po oddziele :) boli jedynie przy wstawaniu i po dluzszym bezruchu no i kryzys z kp jakos sie nie umi laktacja rozkrecic ale nie poddajemy sie i walczymy dalej ;) domdel kochana podjedz na ip dla swietego spokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Ja też zaczynam doszukiwac sie objawów u siebie.. dopadl mnie dzis taki dziwny niepokoj jakiego wczesniej nie mialam. Mowia ze jak zaczyna sie porodto tez nastepuje nagla zmiana nastroju. Az sie przestraszylam tego. Do tego brzuch dosłownie co chwile robi mi sie twardy jak kamien. Ale narazie cisza. Nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
A jak u was z piersiami dziewczyny? Czy pojawia sie siara ? Ja gdzies od 2-3 tygodni zauwazylam ze zaczyna sie wydobywac a dzis mialam doslownie pol bluzki mokrej.. czy to tez moze byc objaw zaczynajacego się porodu?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ja nie czuje zeby zbieralo sie mleko, nie wycieka siara. Nic :( jestem w 36t4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, Wasze dzidzie jeszcze ciche i spokojnie w brzuszkach, cieszcie sie tym i wypoczywajcie! Te po porodzie pewnie potwierdza :) U mnie laktacja sie chyba ustabilizowała, choc nie nastawiam sie ze bedzie juz pieknie, bo Mały nadal nie umie sam chwycic piersi, łapie duzo powietrza przy kazdym przystawianiu, ktore czasem zajmuje kilka minut nim zacznie ssac. Dzis ciezka noc, wszystko jezdzi w małym brzuszku, a ja moge tylko tulic i masowac :( Mamusie po cc, piszcie jak sie czujecie na biezaco, mam nadzieje, ze z dnia na dzien bedzie troche lepiej :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
1003, a jak masa małego? :) Goni? Zero mleka na razie, ale to podobno normalne. Większość kobiet zaczyna po wyrzucie hormonów w trakcie porodu. Dlatego kobiety po CC mają troszkę więcej problemów. Nastawiam się psychicznie na karmienie i mam nadzieje, ze się uda. Jeśli charakter dziecka się potwierdzi to mam przegwizdane noce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
U mnie siara od 26tc ale tylko w prawej piersi:o w poprzednich ciążach dopiero parę dni po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodzeniowa 3000, w drugiej dobie spadlismy 250g, bo nic nie jadł, nie umiał... a w siodmej przy wypisie juz mielismy prawie mase urodzeniowa, ktora zwykle osiaga sie po 10-14 dniach :) Teraz nie wiem ile, bo dzwonilam umowic sie z polozna i mam to zrobic osobiscie jesli tak bardzo mi zalezy... Zbieram sie do zmiany osrodka POZ dla Małego, bo mielismy skontrolowac zoltaczke po 3 dobach, a wizyta u pediatry najwczesniej 9.11... Dzis ma przyjsc do nas znajoma pielegniarka z oddzialu noworodkowego, mysle ze pomoze wiecej niz oni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Gościu 1003 a nie było u was jeszcze położnej? U nas chodzi na drugi dzień od wyjścia ze szpitala. DomDel co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×