Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

Czytam, bo lubię

Polecane posty

Witam 🖐️ zapraszam na kawusie (__)? (__)? (__)? (__)? chyba, że już ktoś się krząta a nie widać bo nowa stronka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak dobrze, że zaparzyłam :P Herbatka też jest U mnie znowu wieje ale będzie troche słońca Ide zaraz po recepte na plasterki potem szybki wpad na zakupy i do domu. Robota czeka:D Apropo szmacianek: pamiętam swoją z dzieciństwa: był to pluszowy królik z długimi uszami. Targałam go ze sobą wszędzie. Pod koniec swojego życia był już baaardzo sfatygowany :D tak go kochałam! :D Czwartkowe śniadanko http://www.mojegotowanie.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0001/37/0a1bcfbf0c11ed313611db464d79a3ad88f06a29.jpeg 🌻 https://www.przyslijprzepis.pl/media/cache/default_view/uploads/media/recipe/0002/32/723c6673f5a92d4750f35940a327dc32fac03d10.jpeg 🌻 http://www.dietaewy.pl/wp-content/uploads/2011/12/DSC_0528.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterix
🖐️ Jestem Tekla i chlipię z tobą kawę, zaraz jadę na zastrzyk:( Z moich zabawek z dzieciństwa nic już nie zostało, ale mam miśka, który dorastał z moim synem, ma już prawie 40 :) U mnie od rana piździ i sypie drobny śnieg. Vanilka jak ty sobie poradzisz w domu sama, przecież dzieci w szkołach a M daleko? ❤️ Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterix
Tekla dzięki za śniadanie, jeszcze zdążę przegryźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja :) dzieki za kawunie i sniadanie 👄 Vanilka ..❤️ Terix.. Vanilka ma rodzinkę tj .mama z meżem mieszka w jednym domu ..szwagier itd.. 👄 ale najgorsze jest to... że Vanilka to bardzo zywotna kobietka i to jest problem :O .. Milego dnia zaraz idę do lekarza .......🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plotka jest z Wami na kawusi i sniadanku. Vanilko nie wiem co to oznacza kośc podudzia czy to główna krawędz nogi(ponoc takie złamania sa bardzo rzadkie)Jesli tak to masz kilka miesięcy z głowy. 14 tygodni nie mozna postawic nogi.Dziewczynki przezyłam to i nikomu nie życze nawet.Rodzinka same wiecie jak to jest ,ja gdyby nie M to chyba bym sie załamała,choc naprawde przychodziły dni do ... Pomagały mi tabletki uspokajające estazolam (do spania) Bez nich chyba bym nie dała rady.Pewnie w moim przypadku to była juz duża depresja.Leżeć tylko i leżeć i patrzeć co w domu jest do zobienia. Vanilko jak tylko zdejma Ci szwy,pros o rehabilitację ,najwazniejsza wirówka.Bo zanim kolejka dojdzie to akurat,ja złamałam koniec lutego i juz w połowie czerwca miałam pierwsza rehablitacje (na kulach oczywiście) Sama nie dasz rady chodzic na nia.I potem do kolejnej operacji cały czas rehablitacja mozna powiedziec ze bez przerwy,ciagle.Naprawde w przypadku złamań,rehabiltacja jest skuteczna,z kazdym dosłownie zabiegiem(wirówka) jest lepiej.Jakby co pytaj,odpowiem.Po schodach jak wracałam do domu to na kolanach,bo na kulach nie umiałam skakać.M wjezdzał samochodem do garazu a potem kolana,na czworaka.Potem jak chciałam zobaczyc góre domu to zsuwałam sie na tyłku po prostu. Zyczę wytrwałości i jak najmniej bolącej nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u mnie prószy snieg. Upieklam zawijasy,kto chętny zapraszam Orsejko napisz jak się czujesz? Ja po wczorajszym maratonie schodowym odczuwałam w nocy ból nogi ale przespalam,czyli blokada jakos to blokuje. Miłego dniadla wszystkich,a u mnie dalej świąt nie widać. Moze jutro mnie syn podwiezie gdzies na zakupy,na M nie moge teraz liczyc,a syn ma jutro urlop wiec musze pozałatwiac wiele spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny witam z domku.Plotko Orsejka ci napisała nie jestem sama a w sobotę będzie m. Teraz napisze miałam złamania trojkostkowe lewego podudzia ,to jest prawa noga,rekonstrukcja mami stabilizacja złamania kostek lewgo podudzia plytą hofer oraz śrubą narządu ruchu.Dobrze Plotka mowisz patrzenie w sufit i zależna od innych.Czasami sobie popłacze ,ale w ukryciu ,zgrywam twardziela ale proste czynność sprawiają problem,2 stycznia sciągane szwy,31 kontrola w poradni.Jazda autem zapomnij.Wysłajcie dobre fluidy.Wiesz Plotko jak rąbłam ze schodów to pomyślalam o tobie. Takie nie szczęscie na święta.Miłego wieczoru zycze i zdrowia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterix
Vanilka bardzo ci współczuję, też wiem co to leżenie. ja dużo czytam, czas mi szybciej leci, ale czasami wszystko boli od leżenia.trzymaj się ❤️ Tekla czy panna szmacianka ma już fryzurę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vanilko ja mialam trojkostkowe zlamanie.mialam 2 plytki,2 srubyi 2 druty. Czyli jak rozumiem spadlas ze svhpdow?ja tak ze schodka moze30cm.vanilko ile sie naplakalam to tylko poduszka wie. O samochodzie zapomnialam na jakies 7,8 miesiecy.a mialam jeszcze gorzej bo wesele corki.nie chcialabym tego przezyc jeszcze. Tez czytalam ksiazki tv i jakos minelo. Ale vanilko najgorzej bylo jak odstawilam kule bol taki ze nic nie pomagalo.chodzilam jak nacpana po ketonalu.tramalu i nic zero ulgi.tak najgorzej bylo ze trzy .cztery dni.normalnie plakalam z bolu. Pewnie to spowodowalo obciazenie na noge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie nowa stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plotka2
Plotks zaprasza na kawusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vanilko jako pozno masz kontrole ,ja na początku musiałam chodzic co tydzien ,potem co 2 tygodnie.Dopiero moze po 3 miesiacach raz w miesiącu.Napisz co masz od zakrzepicy/ Tylko zastrzyki.Ja miałam zastrzyki plus vessell due bo wdarła sie zakrzepica. I tabletki przeciwzakrzepowe dopiero mi odstawili miesiąc po wyjęciu wszystkiego. Napisz jak mineła Ci noc w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to nowa stronka,wypije sama kawusie i biore sie za robotę.Moze dzisiaj pojade do kauflandu jak którys mnie zawiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł 🖐️ dzięki Ploteczko za kawe ❤️ ja dopiero teraz bo pilnie na poczte z paczką biegałam ;) Wczoraj dałam sobie w tyłek na gimnastyce i padłam jak emeryt przed 22.00 U mnie ciepło, przestało wiać. Plotko zostało jeszcze coś z Twoich zawijasów? i powiedz co to takiego? na słodko czy jeszcze cosik innego? mysle że na słodko :classic_cool: Terixiu - dzisiaj po obiedzie zabieram sie za włoski lalusi :D ma uszyte aksamitne buciki i sukenke i majty i tiszercik. Ależ to przyjemność! coś pięknego! Pozdrawiam 🖐️ jeśli już zawijasów nie ma (bo wrąbałyście:P) to może jak zwykle drożdżówka: http://4.bp.blogspot.com/-T5b8wGcS3j4/VbX4BI8o0dI/AAAAAAAAEHE/5YirasCxt2I/s1600/1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teklo nic nie zostało z zawijasów. A robi się ich bardzo prosto. Na cieście francuskim smaruje sos pomidorowy (pól malego słoiczka koncentratu,łyżka oleju wody odrobinke sól pieprz bazylia) Posypuje startym serem żółtym ,wedlnkę rzokładam i zawijam roladę,kroje na takie około 3,4 cm paseczki ,powstaja takie slimaki.Pieke w temperaturze 220 stopni około 15 minut.Do tego sos czosnkowy. Można podawac na zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć noc w domu była spoko,tylko boli i swędzi.Mam fraxiparin takie 30 zastrzyków w brzuch.A powiedz plotko jak ci wyciągali bolałao. Mnie boli ,ale da się wytrzymać ,lekarz prowadzący mówił jak da się wytrzymać jak najmniej leków przeciwbólowych.Z podobnej wysokości schodów spadłam co ty. Córka lata koło mnie .Jaki to człowiek bez silny.już nie mogę wyleżeć. Córa w niedziele jedzie,i w czwartek mi obydwoje ściągną do domu. Jak to dobrze ,że mam piec w tej sytuacji jest naprawdę potrzebny ,a tak jeszcze musiała bym palić..trzymajcie ie muszę odpocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vanilko ja miałam tez te zastrzyki i jeszcze dodatkowo 2x ten vessel duo (drogi lek cos okolo 100) I tak cały czas go brałam nie pamiętam ale ze 4 miesiące chyba potem venoruton forte cały czas. Mnie bolało ale byłam na tramalu więc wytrzymywałam. Chodzi Ci o ból w czasie kolejnej operacji? To napisze tak operacja jak operacja nic się nie czuje,nic kompletnie.I napisze dopiero odczułam ulge znaczącą po wyjęciu inplantów wszystkich.Jeszcze bede Ci pisała zeby wyjeli Ci wszystko,bo niektórzy lekarze chca np zostawic śruby ,Ale mi wyjeli bo powiedziałam ze mam skierowanie na rezonans.Potem powiedziałam ortopedzie który leczył mi noge w przychodni ze chcieli zostawic jeszcze sruby.To sie za głowe złapał.Musisz dopilnowac Oni zostawiają zeby potem przychodzic na kolejną operację. Takze w czasie operacji sie nie czuje,Natomiast bardzo zle ,ciężko przyszłam samo znieczulenie w kręgosłup w czasie drugiej operacji.Nie mógł się anestezjolog wcale wkuc.Nie wiem dlaczego.To był dla mnie koszmar. W czasie pierwszej operacji poszło gładko znieczulenie.Nie wiem od czego to zalezy.Moze od umiejętnosci anestezjologa.Nie potrafię powiedziec. Ale o tym na razie nie myśł ,skierowanie na kolejną operacje dostaniesz pewnie za okolo pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Vanilko napiszę jeszcze ze cały czas brałam jakis lek na zrastanie sie kości.Nie pamiętam nazwy,ponoc bardzo skuteczny.Nic nie wypisali Ci na to? Do tego brałam cos z witamina D3 bardzo długo nie pamiętam jakis molekin poczytaj w necie. Powiem Ci ze przed Toba kosztowne leczenie.Ale warto zebys jak najszybciej staneła na nogę.Mi wszystko sugerował bardzo dobry ,starszy ortopeda w mojej wsi. I rzeczywiście postawil mnie na nogę.Piszę Ci o tym zebyś pomyslala o jakis takich preparatach bo naprawde warto. A masz racje piece nowoczesne sa bardzo dobre. Nie wiem pytaj zawsze Ci poradzę .napisz spadłas z tych schodów w domu czy na zewnatrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze Vanilko mi zasugerował lekarz jeśli bede czuła ze noga puchnie zdjąć szyne polozyc nogę na poduszke wysoko i chwile tak potrzymać.Nie wiem moze to jeszcze za wczesnie ale kazał mi jak noga jest w górze starac sie dociągną palcami do siebie,Po prostu ćwiczyć te nogę.ALe to było moze po 3 wizycie,juz nie pamiętam.Bo jak Ci sie zastoi to potem nie ruszysz.Ja płakałam ale tak cwiczyłam.I tak bez konca. Napisz masz 2kule? Na razie nie opuszczaj nogi wogóle w dól.Ale pewnie Ci w szpitalu powiedzieli co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, witajcie, witajcie kochane ;) Och, Vanilko...naprawdę z całego serca współczuję 😍. Powolutku dochódź do siebie i wcale się nie przejmuj świętami. Najgorzej, bo chyba wspominałaś, że wziełaś zlecenia na ciasta. Pooddzwaniaj do ludzi i wytłumacz przypadłość , na pewno zrozumieją :(.... Teklo, tysiąc pięćset całusów za śniadanka. Byłam w garze popatrzeć na Twoje cuda. No i tak siE zastanawiam skąd Ty masz czas na Te wszystkie artystyczne wyszywanki, malowanki, wypiekanki itd.... Kciuk w góre za harmonię i organizację czasu.... Ja prawie fruwam. Ciągle robota w firmie i w domu. Koleżanki z pracy proszą mnie o placki....eh....nie wiem kiedy sie z tym wszystkim obrobię. Terix...ulga prawdziwa, że jest poprawa... Buziaki zasyłam i przytulam wszystkie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie weekendowo Vanilia, jak dobrze, że ma kto koło Ciebie biegać, życzę by noga goiła się bez komplikacji ❤️ Teklo za drożdżówkę 👄 taka lala to marzenie, mięciutka, kolorowa i jedyna na świecie:) Dorix wpadłaś i pary nie puściłaś jak spędzacie święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterix
Ja dopiero teraz, bo wcześniej nie miałam okazji. Dzień minął nie wiadomo kiedy i jak:( Vanilka teraz musisz stosować się do zaleceń lekarzy. Plotka dobrze podpowiada bo sama to przeżyła Jeszcze został mi jeden zastrzyk, ale już mam dość:( Spokojnej nocy wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tertix słucham lekarzy,bo wiecie co już wcześniej miałam tą nogę skręcona dwa razy,a teraz konkretnie Doceniam każdą radę od was. Rzeczywiście odmówiłam ludziom ciasta zrozumieli.Wiecie co dopiero teraz wiem kto jest prawdziwym przyjacielem takie sytuacje pokazują.Wiecie co teściowa zadzwoniła po operacji byłam nacpa jeszcze lekami.A teraz nikt się nie odezwał z tamtych stron.Bratowa ze śląska tak odzywają się i kuzynka męża.Ale przestaje się przejmować.Moja paczka dziewczyn tez się odzywa jest to bardzo miłe.Nawet obcy zapyta.Plotko a powiedz mi czy starałaś się o grupe z perwonu. Czy dostałaś jakieś pieniązki za ból jesteś ubezpieczona.Tekla ale masz cudne ręce potrafisz stworzyć. Zulka jak tam m siostra teraz w poniedziałek ma rezonans. Orsejko bylaś w duzej wsi w g może zobaczyłaś mojego syna. Doris ty ciągle w biegu.Fruwająca gdzieś się podziała. Betulko zostawiaj nam aniołki.Czy choinki juz macie w domach?. Pamiętam jak się zapoznawałam z wami,byłam po operacji ,córka miała rocznicę komunii,potem po drodze siostra wznowę druga operację,po dwóch lata znów odnowiło się już półtora roku jeździ na chemie,babcia miała udar zmarła,teraz ja z nogą,zrobiłam prawo jazdy.Każdy szkolny rok z dziećmi z wami teraz studia.!były 18. Mam endoprotez miała wstawianą w kolano.Naprawdę dużo ze sobą przeżyliśmy uczestniczycie chodź wirtualnie w moich złych chwila i dobrych.Spotkałam się 2 razy z Orsejkom. Daysi co u ciebie jak mama,daj znak. Ale się naklepałam trzymajcie się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterix
🖐️ Kawę podaję(_) (_) (_) (_) może już była ale nic nie widać. Jeżeli była to będzie więcej i pewnie się nam przyda. U mnie pochmurno i coś tam prószy. Dziewczynki polecam rybę czarniaka, bardzo smaczna. Na wigilię zrobię po grecku. Vanilka jak minęła noc ❤️ Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🖐️ Dzięki za kawkę już powolutku sposobami trochę do toalety i chwilkę postać więcej siedzie ,ale noga w gorze,ćwiczenia jakie pokazali robię,nocka była lepsza.Teraz czekam aż m z lotniska przyjedzie,będzie inaczej. Miłej soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterix
Nikt dzisiaj nie zajrzał oprócz Vanilki, pewnie wszystkie zajęte. Spokojnej nocy🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×