Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPaulina

Wrześniówki 2017 cz.2

Polecane posty

Wrześniowa trzeba ten srodek listy wkoncu ruszyc :-) moja mala jest bardzo aktywna rusza sie ciagle prawie wcale nie spi takie mam wrażenie. ...te masowanie sutkow wywoluje skorcze ale jednocześnie jest mi.jakos niedobrze i zasycha mi w gardle wiec nie praktykuje tego tak jak zalecila lekarka NIE WIEM CZY KTORAS WROCI SIE DO MOJEJ TUTEJSZEJ WIADOMOSCI ALE NIE UMIEM WYSYŁAC WIADOMOSCI PISZE ZE MOJA WIDOMOSC UZNANA JEST JAKO SPAM POMOZCIE CO MAM ZROBIC BY ZNOW MOC PISAC Z WAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko dziewczyny staram sie nadrabiac forum zeby byc na biezaco ale powiem Wam ze minely dopiero 3 dni od porodu a ja juz prawie zapomnialam o ciazy, bo tak jestem skupiona na malej :) nadal jestesmy w szpitalu bo okazalo sie ze troche za duzo spadla z wagi bo mialam probleny z karmienien- kurde nie bylam swiadoma ze karmienie piersia to taka walka! Na szczescie jest juz lepiej, mala spokojniejsza bo wreszcie sie najada. Tak w ogole jesli macie jesscze jakies pytania odnosnie porodu sn lub pobytu w szpitalu to dawajcie znac mozr bede mogla cos pomoc. Na peweno wezcie co najmniej kilka par tych majtek siateczkowych wielorazowych ja wahalam sie ile bedzie potrzebne ale jak krwawie to mniej wiecej dwie pary dziennie sa potrzebne. Koniecznie masc na sutki bo karmienie boooli- maltan sie sprawdza. Na poczatku stosowalam tez te silikonowe nakladki na sutki bo mala miala problem z chwytaniem wiec pomyslcie tez o tym. Kuleczka moja mala miala takie ruchy jakby trzepotanie i raz nawet pojechalam na ktg z tego powodu bo trwalo to dlugo i sie zestresowalam ale wszystko wyszlo w porzadu wiec nie stresuj sie na zapas, bedzie dobrze :) jestem z Wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniowa Niespodzianka
Ankass z jednej strony chciałabym już być po a z drugiej się boję, ciekawe która teraz pierwsza wystartuje. Październik miałaś majty wielo czy jednorazowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khii
Ja mam zespól niespokojnych nog i to nie jest w lydkach a w kostkach, takie ciągnięcie ze sie przebiera i rzuca nogami, przy tym w lydkach występują skurcze. Wystarczy suplementować magnez i żelazo i jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Pazdziernik super ze u Ciebie ok tak Ci zazdroszcze :p u mnie nadal nic :( mąż od jutra ma 4 dni wolnego wiec mogłoby coś ruszyć.Powiedz mi nacinali Cie albo pękłaś,czy nie? mam nadzieje ze nie bo wtedy szybciutko sie dochodzi do siebie:) No a karmienie to ciężka praca przynajmniej pierwsze tygodnie tego sie boje własnie że znów u mnie bedzie to co przy pierwszej córce no ale zobaczymy.Używasz laktatora czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Redsky widzę że jesteś tak samo zniecierpliwiona jak ja, a tu nic się nie dzieje, od czasu do czasu zaboli i to wszystko, ah pewnie znowu przenoszę ciąże ... Październik tez właśnie pamiętam że karmienie na początku strasznie bolało, a dużo córcia spadła z wagi? Pozdrawiam w ten straszny deszczowy dzień...Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ja mam bez skurczy ciagniecie w lydkach.brałam magnez i nic to nie dało. A teraz i tak lekarz zabronił brać magnezu. Pod koniec się odstawia. Ja się nie pokoje o ten czop, dziś z rana strasznie dużo wylecialo mi takiej mocno brązowej galaretkowatej wydzieliny. Chciałam ktg dziś zrobić to nigdzie mnie nie przyjmą. Zalamka. A już sama nie wiem czy ten czop tak długo odchodzi. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
A co do porodu to chciałbym mieć to już za sobą, a z drugiej strony tak mnie stres paraliżuje. Chociaż wczoraj fajne forum czytałam, gdzie dziewczyny nie straszyly przebiegiem porodu. Ale i tak się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
lilli przeciez mozesz jechac do szpitala i powiedziec ze nie czujesz ruchów dziecka od paru godzin i musza cie przyjac i od razu ci ktg zrobią przeciez nie mozna nie przyjac ciezarnej! Ewa ja strasznie zniecierpliwiona jestem głownie przez to ze ja 1 córke urodziłam wczesniej w 37 tyg i nagle mi wody odeszly a tu czekam i czekam 39 tydzien juz i cisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wczoraj miała takie ruchy jak nigdy.podskakiwala normalnie tak ze i całą Nałóżku skakalam.nie wiedzilam czy się śmiać czy niepokoić heh.Ale rano się trochę poprzetwierala.jakby się trochę mniej wypina.zobaczymy w ciągu dnia.no karmienie piersią to straszna walka...chyba że ktos ma szczęście ze idzie gładko.ja to sobie nie wyobrażam tak mnie autko gola smaruje niby ale nie daje to wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, mala spadla z wagi 9%, a w granicy normy jest 7-10%, ktore dzieci traca po oczyszczeniu brzuszka, ale zatrzymali mnie zeby zobaczyc czy nie leci dalej. Na szczescie nie, od wczoraj przybrala 10g wiec dzis wypis. Redsky- niestety bylam nacinana, ale podobno delikatnie- nie wiem bo nie odwazylam sie na razie zobaczyc jak to wyglada tam na dole :D naciecia nawet nie poczulam, bylo robione podcza skurczu i mysle ze sporo przyspieszylo akcje bo mala zaraz wyskoczyla. Rano po porodzie krocze troche ciagnelo, siadalam bokiem, chodzilam tak sztywno, ale nie powiem szczerze nic strasznego, dostalam paracetamol. Urodzilamn w ndz, dzis sroda i siedze juz normalnie, tylko siadam ostrozniej niz zwykle, dyskomfort jest niewielki. Uzywam laktatora Medela Swing i jestem bardzo zadowolona, dobrze rozruszal mi laktacje, dobrze sciaga i jest maly, zgrabny. Nawet jak jeszcze nie mialam praktycznie pokarmu to udawalo mu sie troche wyciagnac. Gadalam dzis z dzieeczyna ktora ma reczny Avent i mowi ze dobrze sciaga ale jest z tym duzo roboty i pompowania i tez planuje zamienic na jakis elektryczny. Ja ta medele kupilam uzywana za 250zl (nowy kosztowal 599, mam rachunek)- wszystkie czesci laktatora oprocz silniczka mozna normalnire wygotowac w garnku wiec wszystko jest sterylne. Wrzesniowa niespodzianka, mam te majtki jednorazowe, z takiej jakby fizeliny, pakowane po 5 sztuk w paczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emeczka
Cześć Dziewczyny, dołączam do Waszego grona z przyjemnością, a czytam już jakiś czas:) Mam termin na 12, jednak jak na razie nic sie nie dzieje. Mieszkam w Niemczech, także u nas troszkę inaczej wygląda opieka. jestem zdumiona, że niektore z Was nie miały jeszcze ktg, ja mam od 32 tyg, co tydzień. Tak samo Usg. A jak u Was z witaminami? Co bralyscie/bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniowa Niespodzianka
Witaj Emeczka :) Ja miałam pierwsze ktg w 36 tyg, usg na każdej wizycie, ale wiadomo inaczej to wygląda państwowo i inaczej jak się chodzi prywatnie. Od początku biorę Pregna Plus i podobno bierze się też w czasie karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja sobie wlasnie pojade chyba do szpitala na ktg łaski mi nie robią.ja całą ciżę i nadal biore femibion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ktg mam jutro, u mnie nie jest tak łatwo się dostać, są kolejki. Strasznie dziś *****iwy jest i słyszę takie bulgotanie w brzuchu co nigdy tak nie miałam. Witaminy też biorę femibion, ale jak będę karmić to kupię jakieś tańsze. A co do magnezu to dziwne, bo lekarz mówił by odstawić. By skurcze wystąpiły do porodu. Ale co lekarz to inna teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
ja tez odstawiłam juz magnez dwa tygodnie temu witaminy biore co drugi dzien cała ciąze brałam Prenatal czy jakos tak ale ostatnio kupilam tansze na koncowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to muszę się jej zapytać jutro do niej napiszę o ten magnez.byłam na ktg i nie mam żadnych skurczów zarejestrowanych.ogólnie Wyszlo ok jak na 36tc 5 dni. Ale ja itak sie zapewne za tydzien na cc umawiam.chociaż do końca niewiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinjaa
Witam ;-) tez sie dziwie , dlaczego nie macie robionych ktg.ja tez mieszkam w Niemczech i tez od 35 tyg co tydzien mam badanie.Emeczka a gdzie dokladnie mieszkasz? Ja corke urodzilam 6dni przed terminem i teraz sie tez zastanawiam jak to wszystko bedzie wygladac, czy znowu w nocy dostane sie do szpitala ,ale wolalabym w dzien , ale dzidzia sama zadecyduje kiedy chce wyjsc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinjaa
A.co do magnezu to tez nie wiedzialam ze powinn sie przestac go brac , a wlasnie mi sie skonczyl i mialam leciec do apteki po nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi gin powiedziała ze jak nie dretwieje to mogę przestać brać magnez ale nic di nie stanie jak będę go nadal brać.brałam dwie tabletki a zmiehsze sobie do jednej.No mi strasznie cidrpna dłonie i noga poki co.a ktg i mnie jak gadalam z dziewczynami to żadna nie chodziła jakoś wcześniej tylko zaraz przed terminem zlecali.no wczoraj wyszło dobre.Ale jak r mnie go strasznie stresujące badanie mówiąc szczerze.może dlatego ze pierwszy raz to był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi gin powiedziała ze jak nie dretwieje to mogę przestać brać magnez ale nic di nie stanie jak będę go nadal brać.brałam dwie tabletki a zmiehsze sobie do jednej.No mi strasznie cidrpna dłonie i noga poki co.a ktg i mnie jak gadalam z dziewczynami to żadna nie chodziła jakoś wcześniej tylko zaraz przed terminem zlecali.no wczoraj wyszło dobre.Ale jak r mnie go strasznie stresujące badanie mówiąc szczerze.może dlatego ze pierwszy raz to był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktg stresujące????aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
gosciu co sie dziwisz ze stresujace dla mnie tez było pierwszy raz stresujace chociaz to moja druga ciąża i nie jestem nastolatka.dla mnie byle badanie, wizyta w szpitalu a nawet przychodni jest stresujace od razu mi sie cisnienie podnosi.każdy ma inaczej i sie podpisuj bo anonimowo to kazdy madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że stresujące...ja lezalam jak Na szpilkach i każdy szmer a ja już rozmyslalam czy wszystko ok. ale cóż zależy od podejscia.drugi raz moze już tak nie będzie.tym bardziej że jak zwykle musiałam się wyklucac w tym szpitalu obok mnie.tragedia to jest co się dzieje Tu.mam szpital na tej samejk ulicy ale nie mam zamiaru już do niego iść z własnej woli .łaskę robią że wszystkim tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc Emeczka
Karolinjaa mieszkam w okolicy Freiburga. Ja przez całą ciążę biorę Femibion i do tego od maja magnez i żelazo. I mi ginka powiedziała, żebym magnezu nie odstawiała. Dzisiejsza noc koszmarna, bardzo bolał mnie brzuch jak na okres, jednak o regularności nie ma mowy, więc nie panikowałam, tylko czekałam aż się coś rozkręci bardziej. Niestety właściwie wszystko mi przeszło, czuję tylko pobolewanie od czasu do czasu. To bulgotanie też mam od kilku dni, i zaparcia+ wzdęcia.. ehhh już bym bardzo chciała być po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khii
A ja sie czymś zatrulam chyba. Od rana nie wychodzę z toalety, juz nie mam sily. 4 dni do terminu a tu kompletnie zero objawów. Zależy mi zeby jak najszybciej urodzić, bo mama ma urlop od poniedzialku i moglaby sie zajac starsza córką, ale chyba nic z tego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniowa Niespodzianka
Khii a może to nie zatrucie tylko organizm się oczyszcza przed porodem. Jak byłam w szpitalu to takie były wczesne objawy porodu u dziewczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×