Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPaulina

Wrześniówki 2017 cz.2

Polecane posty

no ja myslalam o tej poloznej, tyle ze ja do ostatniego momentu nie wiem czy bee miała cesarkę więc troche nie chciałam sie umawiać jak pozniej by sie okazało ze mnie potną. do ostatniej wizyty miałam mieć w 80 procentach cc a okazało sie ze jeszcze cc nie robimy mam poczekac do terminu i jak sie nic nie zadzieje ide do szpitala.w miedzy czasie mała juz bedzie miała raczej prawie 4 kg bo raczej nie ma innej opcji wiec wydaje mi sie ze skoncze na cc. chyba ze jak mnie pomierza stwierdza ze mam mega miednice do rodzenia. ja mam szerokie biodra i jestem dupiasta wiec moze sie wydawac ze dam rade ale musze tez wziac jakies tam sprawy wewnetrzne pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja jak bede z nimi polemizować to raczej wole cc bo ja czuje jaki bąbel jest duzy....az mnie juz kazdy jej ruch boli bo mi tak brzuch rozpiera... chyba ze moj tok myslenia w szpitalu sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od szpitala. Ja nie jestem jakaś specjalnie szeroka, zmierzyli mi tylko miednicę czymś podobnym do cyrkla i o CC nie bylo nawet mowy. Syn ważył 4,850kg i miał 61cm. Ja 164cm i ważyłam w dniu porodu 70kg. Ale nie było źle, poród był sprawny więc chyba wiedzą co robią. Ale byłam przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no w tym szpitalu na pewno by mi robili cc z taką wagą dzidziusia. no ale jak mowisz zalezy jaka placowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak często i długo je wasze niemowlę? Bo nie wiem czy mam się martwić :/ mój je krótko i czasami często, a czasem to trzeba go wzbudzać co 3h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
A wiecie ze jak.mi zrobili usg przed samym porodem w szpitalu to lekarz oszacowal wage maĺej idealnie co do grama? :) ja jestem wysoka i waska w biodrach a urodzilam corke 3.5kg i tez lekarze komentowali ze ja taka drobnej budowy a mala jest spora, a mimo to porod szybciutki. Wiec to ciezko ocenic kto urodzi szynko a kto bedzie sie meczyl. Jesli chodzi o karmienie to Amelka ma 2.5 tyg i je roznie, w nocy co 4h (juz jej nie wybidzamy co 2-3h jak na poczatku) a w ciagu dnia zalezy jak spi, czasem co 3h a czasem chce jesc i co godzine. Sama reguluje, jak chce pojesc 4min to je 4 minuty, jak 20 to je 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyzgr
No i mnie 3 i pół miała już tydzień temu.generalnie z założenia 10 procent może być różnicy.u mnie teraz same duże bobasy.koleżanka urodziła 3900 inna też końcówka ciazy waga taka jak mojej córki.także nie wiem co się dzieje.znajoma jak rodzin parę lat temu 4kilo to ja strasznie rozerwalo a niby miednicy miała no taka normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Do mamusiek które martwią się o wagę dzidziusia. Więc tak moja mała ma 10 dni i przez pierwsze spala i nie chciała w ogóle jeść nawet przy wybudzaniu:-((( no i waga spadala:((( wiec wybudzalam czesciej nawet co godzine zeby corka jadla chociaz te dwa pociągnięcia z cyca!!! I pozniej szedl w grę laktator!!!! Żeby pobudzić laktacje bo bez tego ani rusz , pokarmu mało!!!! Moja mała Była aktywniejsza w nocy i przez to że nie jadła w dzień miałam mało pokarmu, w nocy ratowalo mnie dokarmianie, tym odciaganym, a teraz jest ok:) mała.sie sama wzbudza i pokarmu mam już sporo. Pijcie kawę sypana nie rozpuszczalna to pobudzi maluchy będą aktywniejsze a im nic nie będzie(w normalnych porcjach ja pije dwie dziennie i córcia zaczyna w dzień się z nami integruje a w nocy powiedzmy że api;-) Ten pomysł mam od położnej bardzo dobrej!!! Kawa nie szkodzi maluchom:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie macie foteliki dziewczyny? czas wybrac dla dziecka pierwszy tron do samochodu <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Kuleczka tylko ze ja kawy nie piłam w ciąży i nie wiem czy teraz mogę. Mi pokarm chyba zanika. :/ A jedna pierś mam tak pogryziona że jak laktatorem chciałam odciągnąć to aż krew trysla. Niby daje ta pierś młodemu ale zagryzam zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili, ja tez tak mialam :( leciala mi krew jak karmilam przez te silikonowe nakladki i dwa razy sciagajac laktatorem musialam wylac co odciagnelam bo bylo z krwia :/ pijesz jakies herbatki laktacyjne? Jezeli regularnie przystawiasz dziecko do piersi to pokam nie powinien tak szybko zanikac... szkoda by bylo gdyby to byl juz ten moment :( ja pije piulatte plus albo femaltiker i mleka mam duzo. Pamietaj ze karniac powinnas pic ok 3l plynow dziennie- tak powiedziala mi polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Femaltiker i herbatkę laktacyjna hipp. Właśnie odciaglam pokarm z dwóch piersi, jedna butle na teraz, bo nie chciał się dobudzic i druga do lodówki. Także mleko jest. Chciałabym chociaż te pół roku karmić. Mam nadzieję że młody zacznie się wkoncu sam domagać o jedzenie. Ale narazie slabo to widze. A dawać z butli i cyca to droga do tego ze nie będzie chciał ssac piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Mi też krew podeszla:-((( masakra ból straszny. Nie miałam tak ż poprzednimi dziećmi:-((( ale przystawialam dalej, laktator, w ruch. Herbatka na laktacje ta femaltiker często do piersi odciagac. Ja też kawy nie piłam nie zaszkodzi dziecku. Kofeina jest bezpieczna. To tylko żeby dziecko było aktywniejsza chciało ssac:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria85
gość wczoraj jakie macie foteliki dziewczyny? czas wybrac dla dziecka pierwszy tron do samochodu <3 Od dwóch tygodni jestem szczęśliwą mamąa nasz pierwszy fotelik to babysafe york. Fotelik musi być lekki, dziecko nie może się w nim pocić i dobrze jak pasuje do wózka. No i oczywiście bezpieczny ale to oczywista oczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlili
Ta brodawka coś nie chce mi się goic. Tak dziwnie rozwarstwiona jest. Z tej piersi odciagam laktatorem, a z drugiej karmię normalnie. I nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Tamta pierś smaruję maltanem. Zastanawiam się nad kupnem nakładek na sutki. Używała któraś z was? A ubierqjcie się ciepło, bo wczoraj zawialam pierś, i cała noc nie spałam tak mnie kula pierś i łopatka z każdym oddechem ze mieliśmy już na sor jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emeczka
Ja rozpakowalam sie 16. 09. Kubus, 3555 g,54 cm. Rodzilam naturalnie, i mialam wywolany porod. Masakra.. w Pt dostalam zel, i meczylam sie do soboty do 23.20. Najpierw skurcze_ bardzo bolesne ale rozwracie slabe, potem rozwarcie poszlo a skurcze zanikly. Myslalam ze umre z bolu i dostalam w koncu znieczulenie zewnatrzoponowe. Jak u Was z pologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Emeczka
U mnie na poczatku bylo super, bylam nacinana,ale mam 3 czy 4 szwy. Minal tydzien a ja czuje jakby mi sie kosci rozchodzily lub schodzily z powrotem. Tez tak macie? Jakby ciagniecie, albo jakby glowka dziecka przeszla dopoero co. Najgorzej jak pojde a spacer albo ppchodze po domu.. musze siadac albo sie polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Gratulacje. W połogu się oszczędzaj, bo ja coś się nadwyrezylam dziś i mnie bok w talii boli. I krocze dalej :/ ale mimo to i ciężkiego pn cieszę się że go mialam, a nie cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam cc przed południem.Wody mi odeszly.słuchajcie...4500.na usg było 3700!!!..Tętno skakalo i cc od razu.mam ciągle śpi i nie potrafi wcale ssać.mam wysokie ciśnienie i biorę leki...nie spada.u małej glukoza i inne w normie.jutro reszta badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khii
Ja rodzilam 18.09 i u mnie polog jest taki, czuje sie jakbym w ogóle nie rodzila. Wiadomo oszczędzam sie troche ale czuje się świetnie. Jedynie cycki bolą ale to nie polog a kp ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Gratulacje dla rozpakowanych mamusiek!!!!! Gratki!!!! Do Lili a ja miałam lekki poród SN i dwie cesarski i za żadne skarby nie chciałabym rodzic SN. Także Lil nie wypowiadaj się jeśli nie masz porównania. Ja po dwóch cc byłam w drugiej dobie w domu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Może i nie mam porównania, ale z tego co pamiętam to pisałam ze ja się cieszę z tego, a nie ze to jest lepsze. Jak widać kazda przechodzi czy pn czy cc inaczej. A ja nic nie porownywalam. Więc nie wiem co tak naskoczylas na mnie.mi np w połogu jest ciężko, a inni nie odczuwają prawie nic. A wypilam dziś kawę i nie wiem czy to jej zasluga ale dziecko mi spać nie chce i apetyt ma jakby go glodzono. Hehe. Betty gratki, 4500 to duże dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluuucha.Modelka plus size 20 edycja :)powiem wam.z kolei ze juz chodzilam umyłam.się i póki co ta cesarka wcale straszna nie jest naszczescie.Tylko to ciśnienie minskacze jak nigdy kurczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, Beti, jakie duze dziecko, szok :D ale przynajmniej dobrze ze szybko i bez problemu zrobili cc a nie kazali Ci probowac rodzic naturalnie. I co to za lekarz ktory robil Ci usg przed porodem ze az tak sie pomylil w wadze, masakra :/ Jesli chodzi o polog to ja go w ogole nie odczuwam, po powrocie ze szpitala wzielam sie za gruntowne porzadki i nie mialam zadnych dolegliwosci. Lili ja nakladek na sutki uzywalam przez poerwsze dni karmienia i juz wczesniej o tym pisalam- bardzo polecam, dzieki nim mala nauczyla sie ssac, poza tym one pomagaja troche wyciagnac i zachartowac sutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Właśnie kupiłam z aventu rozmiar średni, bo tak mi położna mówiła, ale wydają mi się duże. Ale oby pasowały bo tanie nie są. Dziś będę je zakładać. Jak je styrylizowalas? Po każdym karmieniu czy po, gotowalas 5min? Wszyscy mówią że dobrze przykladam małego, a normalnie mam poodrywana brodawke. Strasznie to wygląda i strasznie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redsky
Bety w koncu ! gratki ale faktycznie duża dziewczyna:) U mnie połóg tez super kości mnie bolsoyni plecy dwa dni jak wyszłam ze szpitala troche połamana byłam ale teraz Ok wogole wszyscy mówią ze nie wyglądam jakbym rodziła dwa tyg temu i tak tez sie czuje :) u mnie tez najgorzej z piersiami najbardziej bolały w 3 dobę teraz juz lepiej ale tak jak myślałam ze u mnie z karmieniem bedzie najgorzej odciągam daje pierś przez nakładki i daje mm i jyz mam dość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog mi nie odpowiedział
Przepraszam że nie na temat ale jesteście jeszcze tak na bieżąco i może mi pomożecie. Czy któraś z was miała duszności które pojawiły się podczas skurczu przepowiadających??? Gratuluję wam mamusię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Nie ja nie miałam duszności, jedynie przy kolce nerkowej. Dziewczyny czy jak mam płyn do kąpieli z emulinka to balsamowac ciałko?Bo schodzi mu teraz dodatkowo skóra i nie wiem. Położna mówiła by nie balsamowac. A wy jak robicie? Co do tych kapturkow to super są, ale płytko łapie brodawke wtedy. Jak wylecze brodawki to pewnie wszystko się powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to jest emulinka? Ja niczym nie smaruje, noworodkom czesto schodzi troche skora to normalne. Nie trzeba dodatkowo nawilzac. Ja kapie w wodzie z krochmalem lub z plynem Hipp :) lubie naturalnie ;) jak nam sie pupa od pampers premium odparzyla to maka ziemniaczana pomogla w jeden dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×