Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPaulina

Wrześniówki 2017 cz.2

Polecane posty

Gość gość  ankass
I po szczepieniu 5w1 mala spi caly dzien praktycznie goraczki.jak.na razie brak.i mysle ze sie juz nie pojawi tak czytalam co possevie i wychpdzi na to ze sennosc to normalka po szczepieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Ewa moja tak wogole tez Marcelinka :D lekarka mowila ze pepti jest nie dobre w smaku i zeby mieszac z normalnym na poczatek,pewnie tak bede robic ale najpierw musze do apteki skoczyc.na szczescie dzis ładna pogoda, nie mieliśmy gorączki w nocy wiec mam nadzieje ze nie bedzie wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
My dzisiaj kupiliśmy Nan HA bo właśnie tego bebilonu pepti nie chciała pić wogole A muszę jakimś mlekiem ja dokarmiac które będzie jej odpowiadać poza tym nie długo zaczynamy rehabilitację ze starszą córką i małą będę musiała zostawiać w domu a nie mam tyle pokarmu żeby ściągnąć, wszystko idzie na bieżąco. Redsky nam też właśnie się spodobało imię Marcelina choc długi czas miała być Inga. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Pneumokoki refundowane są do niczego ponieważ dzieci są szczepione szczepami, które nie występuja w Polsce!!!! Ja chce iść w następnym tygodniu na pneumokoki płatne, nie lubię tego szczepienia nie dość że bolace to moja starsza córka marudna po niej byla:-((( ja szczepie 6w1. Szczepienie na zoltaczke w 7 m-cu mamy już z glowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
a orientuje sie ktos czy można wogóle nie szczepic na te pneumokoki?Kuleczkaaa skad wiesz ze zawieraja szczepy nie wystepujace w PL? starsza nie byla szczepiona na te pneumo i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Pneumokoki refundowane są do niczego ponieważ dzieci są szczepione szczepami, które nie występuja w Polsce!!!! Ja chce iść w następnym tygodniu na pneumokoki płatne, nie lubię tego szczepienia nie dość że bolace to moja starsza córka marudna po niej byla:-((( ja szczepie 6w1. Szczepienie na zoltaczke w 7 m-cu mamy już z glowy:-) nie macie trudności z dostaniem tych 5w1 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Redksy ja swoją starsza szczepilam na pneumo ponieważ mam syna starszego i mój lekarz rodzinny od wielu lat powiedział żebym szczepilam bo straszy coś może przynieść więc dlatego. O pneumo refundowanych wiem od mojej położnej:-)))) jest rewelacyjna. Dodam że bierze udział w konkursie położna na medal. Doświadczona super pomocna kobitka:)) więc myślę że wie co mówi i bzdur nie powiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Gdybym nie miała syna ;-) to bym córki nie szczepila na pneumo, ala obecna kruszynka już tak. No a teraz to już w ogóle obowiązkowe są pneumokoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky ja chyba zdecyduje sie na te platne pneumokoki- pediatra powiedzial mi ze jezeli mam mozliwosc kupic platna szczepionke to faktycznie zawiera ona wiecej szczepow popularnych w PL niz ta nfz. Jak juz szczepic to tak zeby to mialo fsktycznie sens i chronilo malucha... waham sie jesscze nad meningokokami ale chyba tez zaszczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Kuleczka z tego co się orientowalam to Infanrix Hib+IPV nie można już nigdzie dostać bynajmniej u nas w Wielkopolsce A my szczepimy Pentaxim i nie ma problemu z ta szczepionka.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
No ja właśnie szczepie infarnix 6w1,preveran-to te pneumokoki, rotarix-rota. My idziemy na szczepienie na pneumokoki w środę to napisze Wam kobitki jak poszło i jak się czuła mala:-) 3-majcie kciuki żeby wszystko ok było:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka, trzymamy kciuki daj znac jak bylo :) ja zdecydowalam sie przesunac pneumokoki na styczen. W ndz mielismy chrzciny, duzo wrazen, ale ciesze sie ze juz z glowy :) mala prawie cala msze sie darla, a potem cala impreze w restauracji nie zmruzyla oka ;) to byl dlugi dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Październik Ale już masz chrzciny z głowy a my dopiero w marcu będziemy robić. A powiedz mi czy ośrodek nie robi Ci problemu że dopiero w styczniu będziesz szczepic na pneumokoki? Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, u nas w przychodni jakos nie zauwazylam takiego cisnienia na szybkie szczepienie. Po prostu powiedzialam ze chcemy przelozyc i tyle. Chociaz tez zaleze jaka pielefniarka jest na zmianie bo jesf jedna taka ktora podalaby dziecu najchetniej wszysykie szczepionki na raz. No ale to moja decyzja wiec jej tez sie nie daje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
Hej dziewczyny no ja sie wlasnie zastanawiam z tymi pneumokokami mamy przyjsc za tydzien w czwartek na to ale sama nie wiem.szczepiła juz ktoras z was na pneumo czy maluszki jakos bardzo zle znosza ta szczepionke?powiem wam ze 6w1 moja bardzo dobrze zniosla byla tylko spiaca caly dzien ale nic jej nie spuchło nie bolało, bez goraczki ale jakos obawiam sie o te pneumokoki zwlaszcza ze nie szczepilam starszej na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ja szczepilam refundowanymi i w tym samym dniu dowiedziałam się o pneumokokach. I też nimi szczepilam. Ale potem wyczytalm że te płatne pneumokoki są lepsze. Ale trudno. A zniósł dobrze tylko spał dużo. W grudniu mam kolejną dawkę i oby też było Dobrze. A jakie postępy robią wasze dzieci? Bo mój tylko sobie gaworzy, uśmiecha się i tyle. Na brzuszku w ogóle nie chce leżeć. Ma dwa i pół miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
My właśnie dzisiaj byliśmy na szczepieniu, mała ma 9 tygodni i waży 5kg. U nas w ośrodku jest taka lekarka co by dała wszystkie szczepienia na raz. Dzisiaj się nie zgodzilam na pneumokoki, mamy przyjść za dwa tygodnie ale zobaczę czy jeszcze później nie pójdziemy. Szczepilsmy 5w1 narazie jest dobrze oby tak zostało! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscgość gości
Ja szczepie tylko płatnym. 6w1 ,rota i pneumokoki też płatne bo te refundowane to gow...zeby inaczej tego nie nazwać!!! Szczepia na szczepy ,które nie występuje w Polsce!!!! to się pytam po co szczepic po kosztach lecą. Moja miała szczepienie na pneumokoki w ta środę i jest super bez gorączki bez żadnych objawów. Ja gonie trochę z tymi szczepieniami bo wyjeżdżamy po świętach, odpoczywać, relaksować sie , masowac i korzystać z basenów więc szczepie żeby nic nie zlapala:-))) pneumokoki- jako rodzice mozecie Wy decydować kiedy szczepic. Jeśli nie ma rodzeństwa starszego, szczepcie po 6 miesiącach albo nawet po roku jedna dawka. A u tych co jest rodzeństwo starsze to szczepcie szybciej , wiadomo rodzeństwo zawsze może coś przynieść. A z innej beczki wiecie że ja już wózek zmieniam:-/ znudził mi sie:-))) Kuleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Lili jesli chodzi o postepy to moja mala w zeszlym tygodniu zaczela sama chwytac zabawke- potrafi utrzymac w reki grzechotke juz od jakiegos czasu ale trzeba bylo jej wlozyc do raczki, a od tygodnia sama probuje lapac i czasem jej sie to udaje. W niedziele skonczy rowno 3 miesiace. Dodatkowo bardzo sie slini i wklada cala dlonie do ust, pwdiatra powiedzial ze to juz zawiazki zebow zaczely isc i dziasla ja swedza...a przez to zaczela niestety mocniej ulewac. Gryzaka na razie nie ogarnia wiec pomaga troche masc na dziasla ale meczy sie biedna... na brzuszku niestety tez nie lubi za bardzo lezec, ale codzinnie staram sie ja chociaz na troche klasc. Ladnie trzyma glowke, ale rano lepiejnjej to wychodzi niz wieczorem kiedy jest zmeczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
Moja mala ma 2.5 miesiaca tez sie slini i to bardzo sliniaki zmieniam co chwilke do tego te jej ulewanie. Usmiecha sie gaworzy podnosi glowke gdy lezy wyzej wogole to nie chce polozyc glowy gdy sie ja nosi a najlepiej jeszcze tak ja nosic by wszystko widziala . W nocy budzi sie dwa razy napije się i zasypia od razu. Jak na razie dziecko aniol taka grzeczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Hej dziewczyny, jestem listopadowa mama, 3 tygodnie po porodzie. Mam pytanie do mam, ktore rodzily naturalnie i byly naciete: jak dlugo schodzila opuchlizna na nacieciu? Rana juz dawno sie zagoila, ale dokucza mi opuchlizna. Jest mniejsza, mimo to bielizna tez nie pomaga, bo ja drazni kiedy wiecej sie ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolina Nowa ja jestem 2,5 miesiąca po porodzie i nie mogę wspolzyc :/ jestem tak ciasna ze nie wejdzie. Połóg trwa 6 tyg więc poczekaj jeszcze. Też długo byłam opuchnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
Hej dziewczyny jak tam przygotowania do świąt...wasze pociechy pozwalaja wam.cos porobic ja korzystam z jej drzemek i upieklam ciasteczka po trochu powoli ale sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc
Hej. My na święta wyjeżdżamy więc okres przygotowań mam z głowy. U nas się dzieje-choroby i choroby właśnie jestem po anginie ciężko było antybiotyk, 40°gorączki MASAKRA. A teraz starsza córka przeziębienie, katar, kaszel a 20.12 mamy szczepienie:-( zobaczymy jak to będzie, a wyjeżdżamy po świętach do gołębia i wolała bym ja za szczepic , baseny , inne atrakcje to wolę żeby była za szczepiona. Pozatym wszystko dobrze mala.tak dobrze się rozwija, karmimy cycem I tylko cycem mała jest słodka. Czekamy na święta. I zmieniłam wózek na cybexa priam by Jeremy Scott pod względem wygaldu cudo, ale i tak twierdzę że Bugaboo to najlepszy wózek pod względem prowadzenia. Pozdrawiam Was kochane o życzę zdrówka dla Was i waszych dzieciaków. Bo to naj ważniejsze:-) Kuleczkaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Hej my ogarniamy dom jak tylko mała śpi, pod względem gotowania to nie szykujemy za dużo bo wyjeżdżamy do rodziców. Malutka jest grzeczna tylko potrzebuje dużo uwagi, chce żeby ciągle do niej mówić. Noce coraz lepsze budzi się raz czasem dwa na szybkie jedzonko i dalej śpi. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WrześniowaNiespodzianka
Ale mnie tu dawno nie było, myślałam że forum już dawno ucichło a tutaj tak żywo :) Fajnie. Widzę że prawie wszystkie szczepiłyście 5w1 albo 6w1. Ja zdecydowałam się na te refundowane prze nfz i mała miała małą gorączkę a tak poza tym wszystko ok. Świąteczne sprzątanie tylko jak mała śpi inaczej się nie da. Cały czas by się chciała bawić, mówić do niej, śpiewać, taka łobuziara. Mam zamiar piec ciasta na święta, ciekawe czy na zamiarach się nie zakończy :) Pozdrawiam was dziewczyny :) Będę wpadać częściej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas przygotowania do swiat juz od dluzszego czasu- dzis dekorowalismy pierniki ktore pieklismy na poczatku grudnia :) mam juz swiateczny wystroj domu, poszewki na poduszki w salonie, bieznik na stole, swieczki i inme dekoracje :) w przyszlym tygodniu wreszcie kupujemy choinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
U nas choinka pojawila sie wczoraj. Malutka zachwycona światełkami. Teraz jeszcze pare prezentow dokupic :-) a co kupujevie swoim maluchom na ich 1 święta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
My kupiliśmy choinkę wczoraj A jutro będziemy ubierać i podejrzewam że mała tez będzie zachwycona bo uwielbia patrzeć na wszystko co się swieci! A kupujemy małej gwiezdny projektor Fisher Price A dla starszej już czekają klocki lego (mogłaby godzinami układać i się bawić). Pozdrawiamy Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc
U nas choinka ubrana już od środy. Kruszynka zadowolona, szczesliwa:-) my dla córek kupiliśmy kolczyki złote, takie same:-) syn kolejny gadżet do telefonu:-) ale starsza córka zagalada cały czas pod choinkę czy już są może prezenty. Uwielbiam święta Bożego Narodzenia, a ż malenstwien są dużo piękniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×