Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPaulina

Wrześniówki 2017 cz.2

Polecane posty

Gość goscEwa
Ja nie mam aż tak dużo pokarmu, jak widzę że się denerwuje przy jedzeniu tzn. Wypije z obu piersi i jeszcze jest jej mało to wtedy daje butelkę. I na przykład jak muszę gdzieś wyskoczyć sama coś załatwić to wtedy też musi dostać butelkę bo zazwyczaj laktatorem sciagne tylko ok 40ml A to malutkiej nie wystarczy. Co do szczepionek to my jeszcze nie wiemy jakimi będziemy szczepic, ale o skojarzonych nie mam pozytywnego zdania i ciężko mi się zdecydować które wybrać!Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey dziewczyny, pomozecie? 6 tyg niemowlakowi podaje się cały czopek czy pół? Smarować go dodatkowo np. Oliwką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dużo pokarmu polecam sos koperkowy. Ściągnełam z jednego cycka 130ml, nakarmiłam dziecko i jeszcze drugie bym wykarmiła jakby było pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa powinnaś przystawiac często, bo dając butlę zmniejszasz laktacje. Ja w ciągu 20min z jednej piersi 150ml sciagne, wiem bo akurat potrzebowałam ściągnąć dwie butle. Ale to był zły pomysł by na raz taka ilość ściągać bo guzki się porobily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja przystawiam na żądanie Ale jak widzę ze mała sie nie najada bo po jedzeniu nadal placze to w ostateczności daje butelkę wtedy i mało wypije około 10-20ml i jest już ok. Chcialabym ściągnąć taką ilość mleka jak Ty! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
Dziewczyny wiecie co u Eli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
No bo te skojarzone są atakowane( przez rodziców co siedzą i czytaj a bzdury w necie). Ale jeśli są odczyny po szczepienne to właśnie te doradzają. Wcześniaki i dzieci ż problemami neurologicznymi dostają te skojarzone więc coś jest na rzeczy. Moja córka starsza brała 5w1 super nawet stanu podgoraczkowego nie miała:-))) Po szczepieniu szlysmy na spacer zawsze. Pneumokoki bolace i trochę źle się czuła ale przetrwalismy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Kuleczka ja nikogo nie atakuje, każdy ma wybór czym szczepic swoje dziecko. A jakbyś miała w najbliższej rodzinie przypadek padaczki po szczepieniach skojarzonych to też byś się zastanawiała czym szczepic! Nie chciałabyś patrzeć jak dziecko dostaje ataków padaczkowych ! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Ale ja Ewa nie mówię o tobie ja mówię o tych anty szczepionkowcach, niedawno artykuł czytałam jakiejś Babki podpisała się jako dr ale jakie ona brednie pisała że szok i później to jest powielane... tak każdy ma wybór zgadzam się z tym w 100%. A czy u Ciebie w rodzinie/przyjaciołach zostało to zdiagnozowane , że to właśnie po szczepionkach skojarzonych??? Ja po prostu chce powiedzieć że u moich dzieci nie przyniosło żadnych skutkow negatywnych. I w jakims sensie bede ich bronic. A osoby ktory w ogole nie szczepia, sory ale powinny byc od izolowane, bo dlaczego Ty Ewa szczepisz i chcesz by Twoje dziecko bylo zdrowe bo na tym to polega, ale osoby ktore nie szczepia narazaja nasze dzieci narazaja nas, a swoim pociechom co robia. Nasze szczepione przejda lagodniej chorobe, Ale dlaczego musza- bo ktos sobie cos przeczytał i myśli tych chorób już nie ma to po co szczepień. Wracają te choroby przez tych oszołomów:-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa mamusia
Kuleczka - a czy Ty się doszczepiasz regularnie co 10 lat na krztusiec, teżec, błonnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszazabawka.pl Kontrastowe zabawki. Każda stworzona tak, aby od pierwszych chwil pomóc w stymulowaniu wzroku u maluszka, a to za sprawą biało czarnych kolorów, które są najbardziej rozpoznawalne. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami na stronie pierwszazabawka.pl oraz na black&white baby stuff na fb i instagramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Kuleczka żaden z lekarzy nie powie że ataki padaczki są od szczepień Ale dziwnym trafem mały dostał ataku 3 dni po szczepieniu i od tego czasu ma je już regularnie. Od tamtego szczepienia minęły już 3 lata o on nie był już szczepiony po decyzji neurologa. Także ja chce szczepic swoje dziecko tylko cholernie się boję i nadal nie mogę zdecydować jakie wybrać. Starsza córka była szczepionka zwykłymi refundowanymi i nic jej się nie działo ale to było 8 lat temu i nie było wtedy takiej nagonki na te szczepienia skojarzone. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Rozumiem Cię, też przed każdym szczepieniem się boję, ale.Ewa strach i zamartwianie się o nasze skarby będzie nam już towarzyszył przez całe życie. Rodzicielstwo to nie tylko rozowiutkie uśmiechnięte bobaski ale dużo wyborów i wyrzeczeń, więc jaka decyzje podejmiesz będzie ona na pewno dobra dla Twojego dziecka. Pozdrawiam Do wrześniowej mamusi jeśli byłby taki wymóg sczepilabym się nawet co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Dokładnie jest tak jak piszesz, teraz mała ma katarek A ja już pankuje żeby tylko nie poszło na oskrzela!!! Pozdrawiamy w ten pochmurny dzień. A takie inne pytanie w takie chłodne dni jak dziś jak ubieracie dzieci na spacer? Używacie już ocieplanych spiworkow ? Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaa
Ja bym chciała już używać, ale chce kupić z la millou i ciągle nie ma wzoru który chce zamowic;-((( a chce komplet mufke i organizer więc czekam:((( lubię te śpiworki wtedy małej nie muszę grubo ubierać, a teraz to body, spodenki, i kombinezon ż tego misia, nie jest zimno więc staram jej nie przegrzewac. To ja mam tak jak Ty Ewa byle katar a ja już w pionie stoję i już słucham żeby nic gorszego się nie przerodzilo. Moja ma perły epsteina , jak zobaczyłam myślałam że zemdleje od razu czarne mysli:-((( ale to nic groźnego, ale już panika była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Dziewczyny, nie zagladalam tu kilka dni bo juz stracilam nadzieje a tu takie ozywienie! Super az milo mi sie czytalo co u Was :) u nas jakos czas leci, mala barszo szybko rosnie i przybiera na wadze- wczoraj skonczyla 10tygodni i wazy juz ponad 6kg a ubranka zaczynamy zakladac powoli juz na rozmiar 68. Nadal karmie tylko piersia i pokarmu mam sporo, nie ma problemu zebym np odciagnela butelke (na dwa podejscia, nie na raz) i wyszla z domu na jakis czas :) wczoraj pojechalismy z mezem na zakupy a mala zostala z moimi rodzicami na ponad 3h i bylo ok. 26 listopada mamy chrzest, stroj skompletowany, lokal zarezerwowany, tylko stres jest ze bedzie sie darla w kosciele ;) za tydzien mamy pierwsze szczepienia- opoznily sie nam bo bardzo dlugo mala miala zoltaczke. Szczepimy 6w1 i rota na poerwszej wizycie bo rota mozna podac poerwsza dawke tylko do 12tyg. Termin na pneumokoki mamy tydzien pozniej ale waham sie czy tego nie odroczyc bo trzy szczepionki w ciagu dwoch tygodni to jednak duzo. Stresa mam niesamowitego z tymi szczepieniami, naczytalam sie mnostwo, konsultowalam z pediatrami i nadal mam metlik w glowie. Stawiam na skojarzone bo sa nowoczesniejsze i uzywane w calej europie- jest tez udowodnione ze rzadziej wywoluja dzialania niepozadane glownie przez wzglad na bezkomorkowy krztusiec a tych dzialan niepozadanych boje sie najbardziej. A tak poza tym to Amelka od paru dni umie utrzymac w dloni mala grzechotke i nia potrzasa- albo rzuca wiec bywa niebezpiecznie :p jak lezy na brzuszku ladnie trzyma glowke i podpiera sie na raczkach ale ja tak jak Kuleczka duzo nosze ja w pionie bo nie znosi niestety bycia w poziomie. Zdarza jej sie tez przekrecic z plecow na brzuszek wiec musze dobrze pilnowac zwlaszcza w nocy. Na spacery jak jest zimno zakladamy body na krotki rekaw, pajaca i polarowy kombinezon+czapka. Przykrywam tez kocykiem. A po domu tylko pajac lub tylko body +skarpetki. Super ze nasze forum odzylo, piszcie jak najwiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
U nas mala ma 7 tyg glowke trzyma sztywno i tez woli byc w pionie :-) czesto sie usmiecha i jest grzeczniutka z czego sie ciesze:-) fajnie ze mozna tu zajrzec i poczytac co i jak u kazdej z nas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ankass moja też ma 7 tygodni i też trzyma fajnie główkę. A co do uśmiechów to sa najcudowniejsze uśmiechy pod słońcem! My nadal walczymy z katarem, biedulka już 1,5 tygodnia ma i najbardziej męczy się w nocy. A poza tym strasznie jest wysypana na buzi, pod szyjka i za uszkami.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa może twoja mała ma alergię, dlatego ją wysypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, a stosujecie na katar aspirator do odkurzacza? U nas rozprawia sie z katarem w max 3 dni, a jak zastosowalam od razu to katar sie w ogole nie rozwinal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
hej dziewczyny fajnie ze sie troche ozywiło :) pogoda u nas nie sprzyja smog i wogole ciemno zimno córka starsza jakiegos wirusa złapała i 3 dzien w domu sie kotłujemy nic jej nie jest w sumie ale 38 miala jeszcze w nocy. naszczesie mała odpukac nie złapała nic.choć juz nie karmię piersią, odpuscilam i jestesmy na mm no i kluska sie zrobila z niej.nie wiem ile waży bo nie poszlismy na szczepienie w tym tygodniu musze przelozyc na przyszly tydzien.bedzie wtedy juz chyba 10 tygodni młodej wiec mamy koncowke zeby sie zalapac na rotawirusy bo szczepimy na nie. co do odciagania kataru to ja mam zwykly "odciagacz" nie na odkurzacz ale mała nie miała zadnego katarku wiec przydal sie kilka razy zeby tylko przeczyscic nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Redsky tez mialamnten zwykly ale kiedy zaatakowal gesty katar to sie nie speawdzil- wtedy kupilismy ten do odkurzacza. Genialne urzadzenie :) My na rota tez juz ledwo sie zalapiemy bo w 11 tygodniu idziemy sie szczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Cześć dziewczyny, wszystko na to wskazuje ze moja Mała ma alergię. Od jakiegoś czasu unikam produktów które mogą ja uczulac i czasem dostaje bebilon pepti więc narazie jest ok. Ale co bybylo mało ma jeszcze atopowe zapalenie skóry, na to polecam bephanten senisderm krem. Październik nie mam tego urządzenia, mam zwykły aspirator . Mała ma jeszcze katar ale już jest lepiej . Wczoraj byliśmy u lekarza i mimo tego kataru nasza mądra lekarka chciała ja zaszczepić, nie zgodzilam się ! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Redsky moja starsza córka tez miała jakiegoś głupiego wirusa w tym tygodniu, goraczka 40 stopni ciężka do zbicia i zero innych objawów. Przeszło jej po dwóch dniach Ale cały tydzień została w domu żeby zaraz nie złapała kolejnego wirusa.Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
My juz po chrzcinach mala grzeczniutka byla spała cala msze :-) jutro 1 szczepienie oby nie byla marudna po szczepieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Mój po szczepieniu cały czas spał. Minęło 5 dni a on co chwilę senny jest. Nie wiem czy to od tego szczepienia czy jak. Ale od tego momentu tak się dzieje. Ale nie goraczkowal całe szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redsky
My tez jutro szczepienie mamy pierwsze 6 w 1 i Rota pamietam ze moja starsza córka tez bywała senna bardzo po szczepieniach jak była malutka My chrzcimy dopiero w styczniu robimy chrzciny razem z urodzinami starszej córki i bedzie spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Redsky ja wczoraj szczepilam tak samo, 6w1 i rota :) mala zniosla bardzo dobrze, tylko krzyknela przy wkluciu. W tamtej chwili bylam przeszczesliwa ze zdecydowalam sie na 6w1 i nie musialam patrzec jak kluja ja kilka razy... Bardziej ja bylam zestresowana niz ona. Wczoraj caly dzien przy cycku przespala, na szczescie goraczki nie bylo, zachowuje sie tak jak zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
My po szczepieniu i mała śpi i śpi mam nadzieje ze własnie ominie nas gorączka...wazymy 5600 wiec calkiem sporo Pazdziernik a szczepisz na pneumokoki i tym refundowanym czy kupujesz,bo ja chyba za dwa tyg szczepie tymi refundowanymi jednak. no i dostalimy bebilon pepti bo ostatnio strasznie wysypało mała na policzkach i nie przechodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
My właśnie też będziemy mieć szczepienie w piątek bądź poniedziałek i już się stresuje. Wkoncu zdecydowaliśmy ze szczepimy 5w1. Moja Marcelina tez ma bebilon pepti ale nie chętnie go pije mimo że dostaje tylko butelkę na dzień. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×