Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPaulina

Wrześniówki 2017 cz.2

Polecane posty

Gość gośćgosc
Cześć dziewczyny!!! Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam i Waszym rodzinom ,wszystkiego dobrego, dużo miłości, ciepla, usmiechu, zdrowia i zeby te nasze kruszynki zdrowo sie chowalo. Wesolych Świąt mamuśki . Kuleczkaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuleczka zaszpanowalas wozkiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc
Wiem. Ale dlaczego rzeczami pięknymi mam sie nie chwalić;-))) a pozatym jestem osobą która cieszy się ze szczęścia innych ludzi, czy to z rzeczy zawodowych, rodzinnych czy materialnych;-) wiec i ja sie dziele swoja radością( a uwielbiam wózki) ja z tych Polaków nie hejtujacych. Pozdrawiam kuleczkaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
hej dziewczyny znów cisza nastała w naszym temacie jak tam dzieciaczki ?? moja młoda waży już 6400 tydzien temu szczepilismy na pneumokoki pierwsza dawke refundowanymi znalazlam fajny blog mama pediatra duzo fajnych informacji mama trzech córek a przy tym lekarz pediatra a na nim fajny artykul porównujący szczepionki http://mamapediatra.pl/2017/03/13/synflorix-kontra-prevenar-13/ polecam moja mloda jest tylko na mm, gaworzy, uśmiecha sie za dwa tygodnie chrzcimy :) dziewczyny zastanawiacie sie juz nad rozszezeniem diety niby od 4 miesiaca mozna ale ostatnio jest tendencja do opozniania wprowadzania nowych pokarmow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khii
Podobno powinno się rozszerzać dietę po 6 miesiącu. Moja córka ma już 3,5 miesiąca i jeszcze nie myślę o tym. Nadal się karmimy tylko piersią, ale zaczynam mieć problem z ilością pokarmu. Teoretycznie wystarczy, ale raz w tygodniu jest taki dzień że zje obie piersi i jeszcze by chciała i płacze. No i nie mogę wyjść z domu na dłużej niż trzy godziny bo nie mam czego odciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u was jak karmienie? Wystarcza pokarmu? Dodam że córka przesypia noce bez karmienia 21-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Redsky to moja ma równo trzy miesiące i dwa tygodnie temu miała pierwszą dawkę na pneumokoki, wazyla wtedy 5200g, ciuszki nosi cały czas na 62 cm choć zakładamy też 68cm Ale są za duże. Też karmimy piersią z tym że jak widzę że jej brakuje to dostanie butelkę i widać po niej ze wtedy jest najedzona bo potrafi przespać nawet trzy godziny. Choć zaczynam mieć problem z pokarmem bo jak od dłuższego czasu było tylko jedno karmienie w nocy tak od paru dni budzi się po trzy razy... O rozszerzeniu diety będę się pytać lekarza na kolejnym szczepieniu czyli na koniec stycznia. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli karmicie tym ,mm to dietę rozszerzamy od 4-miesiaca jeśli cycem po miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćo
Jesli cycem to po miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćo
To po 6 miesiącu... sorka cała wiadomość nie chciała się zaladowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Mój znowu je mało a często, mało bo jednego cyca, ale co godzinę. Już zakładam mu 74 ubranka. Ma 3 miesiące i 2 tygodnie. W nocy wstaje reż często bo co dwie godziny. Ja czekam do stycznia co mi powie neonatolog odnośnie wprowadzenia posiłków. Bo ostatnio się mnie pytała jak karmię i stwierdziła ze na następnej wizycie pomyślimy co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
Moja mala tez 3 miesiace skonczyla. Karmie piersią ale gdy musze wyjsc cos załatwić to mam mm choc po piersi potrafi 2-3 godz wytrzymac. W nocy budzi sie 2 razy nie lubi lezec jest bardzo *****iwa. Ja bym chciala wprowadzic juz jakies jedzonko i mysle ze w polowie 4 miesiaca dam jej skosztowac jakiegos sloiczka. Lekarze mowia ze jesli dziecko na samym.mleku czy to z cyca czy butli fajnie rosna to zeby nie dokarmiac niczym. Ja tylko sie boje ze jak mala skosztuje czegos innego to cyca jiz chciec nie bedzie bontak miala moja szwagierka wprowadzila zupki i deserki w 5 miesiacu i maly nie chcial piersi juz :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko to podstawa żywieniowa do 1 roku życia. Według wytycznych WHO dietę rozszerzamy po 6 miesiacu życia niezależnie czy karmimy piersią czy mm. W pierwszej kolejności zawsze proponujemy mleko po ok 0,5-1h od mleka posiłek stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćo
Czytałam bloga tej matki na temat szczepień preveran a refundowanuch no coz trzeba dobrze czytac zeby sie tylko upewnic ze preveran jest lepszy!!!! Nie bede sie rozpisywala ... ale ludzie nie oszczedzajcie na szczepieniach to dla Waszych dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
Hallo mamusie co tam u was. Moze wiecie co u Eli tak zamilkla jak i wiele innych mamusi. Napiszcie co i jak u was i u waszych brzdacow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redsky
No dokladnie mamuski napiszcie co tam u was? ciekawe co u Elki?Pazdziernik jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Cześć dziewczyny. Szkoda że nasz wątek tak zamilkł. Moja Marcelina złapała katar chyba od męża bo też przeziebiony. Poza tym super się rozwija, bawi się zabawkami ale potrzebuje żeby zwracać na nią baaardzo dużo uwagi, nawet ostatnio u lekarza stwierdzili że ma dziewczyna charakterek. W nocy budzi się przeważnie raz na szybkie jedzonko czasem dwa razy. Ile już ważą wasze dzieciaczki ? Pozdrawiamy Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Nadal obserwuje watek i super by bylo gdyby troche odżyl :) u nas jakos leci, chociaz mala jrst bardzo charakterna, wymaga duzo uwagi i malo snu potrzebuje :) ale tak jest w sumie od poczatku. Mimo to jest mega wesolym, gadatliwym i energicznym dzieckiem- potrafi zrobic drzemke pol godziny i kolejne 7-8h nie spac wcale ;) codziennie chodzi spac dopiero po polnocy ale spi az do 9 oczywiscie z przerwami na karmienie. Obraca sie juz z brzucha na plecy i z plecow na brzuch, wiec idzie jak burza. Ma 4 miesiace i tydzien, wazy ok 7.5kg, od ok 3tyg zakladamy juz rozmiar 74 ale w niektore ciuszki 68 nadal sie miesci, zalezy od firmy. Co do karmienia to w 4 miesiacu mialam spory kryzys laktacyjny, pokarmu bylo malo, Amelka sie darla bo nie dojadala a to maly lakomczuch ale przetrwalysmy i teraz jest odwortnie- mam pokarmu az nadto ;) ale spodziewalam sie ze kryzys nastapi bo w 4 miesiacu laktacja sie normuje wiec mialam zapas Femaltikera i duzo cierpliwosci :) diete bedziemy rozszerzac po 6 miesiacu zgodnie z zaleceniami WHO :) napiszcie co tam u Waszych pociech :) pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Moja ma 3,5 miesiąca i 6 kg jeszcze nie waży a ubranka nosi 62cm ale 68cm tez zakładam zależy z jakiej firmy. My właśnie od tygodnia mamy kryzys laktacyjny i jak narazie poprawy nie widać ... Moja mała nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy, wogole za bardzo nie lubi leżeć na brzuchu ale kładziemy bardzo często. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  ankass
Moja tez ma 3.5 miesiaca i wazy 6.400 ubranka 62 .Mam pytanie jak walczycie z ciemieniucha lekarka mowi nie oliwkowac a nalej pojawia sie i znika. Mam taki krem na ciemieniuche sparuje w kapieli ale sie nawraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćp
Mój ma 4 miesiące i 7 kg. Ubranka 68 rozmiar. Na ciemieniuche bepanthen i z ziajki płyn na ciemieniuche do mycia. Przewraca się na brzuch i spowrotem trzyma zabawke dużo gaworzy. Ma prześliczny uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Moja dokładnie waży 5700g w przyszłym tygodniu skończy 4 miesiące. Na ciemieniuche polecam spray baby cap dostępny w rossmanie. Dwa razy uzylismy i ciemieniucha nie wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mamuśki. Ania ma 4,5 miesiąca, waży 7 kg, nosi ubranka 68, pampersy 3. Mleka pije 120 ml nutramigen. Lubi marchewkę, krzywi się na jabłuszko. Uwielbia być noszona najlepiej przodem do świata, a powinniśmy na biodrze, bo ma sztywne stawy biodrowe, ćwiczymy. Jesteśmy po 2 szczepieniu 6w1. Dobrze to znosi, ma tylko trochę podwyższoną temperaturę. Strasznie się ślini, wszystko mamy obślinione. Co u was? Odzywajcie się. Pozdrawiam mama 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
My we wtorek mielismy druga dawke 6w1 i rota. Mala zniosla gorzej niz pierwsze szczepienie bo po pierwszym caly dzien spala a po tym 3 dni cale w zasadzie marudzila... wczoraj a z do wieczora. I tak jak ostatnio ja chwialilam ze zaczela wiecej spac w dzien tak po szczepionce znowu kryzys i spac nie chce... wstaje po 7 i robi drzemke dopiero po 13. Za to zaczela troszke wczesniej chodzic spac, teraz udaje sie jej zasnac ok 22 a nir tak jak wczesniej dopiero po polnocy. Ogolnie mam wrazenie ze co juz sie do czegos przyzwyczaje i uznam za rutyne to wszystko sie zmienia i zaczynamy przyzwyczajac sie od poczatku ;) Na ciemieniuche ja akurat nie polecam tego preparatu z rossmana ktory poleca Ewa bo u nas nie pomogl. Sprawdzil sie Bepanthen i masc robiona w szpitalu na zamowienie, kiedy ciemieniucha wrocila. Ale my mielismy jej bardzo duzo na glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey dziewczyny. Ja jestem tu nowa znaczy tak jakby bo od miesiaca Was obserwuje ;P nam ciemieniuche pomogl troche krem z Olliana na ciemieniuche, doprawilam sposobem mojej babci czyli prawdziwe maslo na godz przed kapaniem ale po szczepionce wszystko wrocilo i potrzebny byl antybiotyk i juz po 2 smarowaniach praktycznie nie bylo sladu. Ciesze sie ze Wasze dzieci dobrze zniosly szczepionki moj niestety dostal AZS na rekach ale walczymy i juz malo co widac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernik2016
Czesc gosciu, witamy Cie na forum ktore niestety nie jest juz zbyt czesto uczeszczane ;) masz synka czy corke? Kiedy urodzilas? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synka, 24 wrzesnia.. no właśnie zauważyłam że coraz mniej osób tu wchodzi a szkoda bo moim zdaniem takie fora sa pozyteczne bo zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redsky
Hej u nas ospa starsza córa dostała i teraz modlę sie sie zeby mała się nie zaraziła bo jednak 4 miesiące to troche mało no ale zoabczymy . Przez to mamy odroczone szczepienie druga dawka 6w1, Rota i pneumokoki dopiero za 4 tyg a jak młoda sie zarazi to za 6 tyg.... Poza tym mała coraz bardziej *****iwa kontaktowa dawałam jej spróbować marchewkę i jabłko po troszeczkę ale nie bardzo,szczególnie po jabłku strasznie zkwaszona mina . Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćankaas
Witam wszystkie mamy te co byly i te nowe:-) u nas juz po drugim szczepienieniu mala zniosla je super choc myslalam ze spac bedzie jak.po pierwszym szczepieniu a tu odwrotnosc :-) corka dzis ma rowne 4 miesiace i skosztowala juz sloiczki zupke jarzynowa deserek i kaszke bylam zdziwiona ze tak jej to smakuje ...najmniej deser:-) a tak to na cycu jest dalej. Do buzi to wkladala by wszystko.co wpadnie jej w rece :-) a ciemieniuche sie pozbylysmy nie calkowicie ale o dobre 90 % kremem Oilan na ciemieniuchę...dziekuje za wszystkie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×