Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Cześć dziewczyny :) Mogę dołączyć? Ja co prawda nie jestem w ciąży (chyba) ale staramy się. Mam do Was pytanie, bo bardzo chciałabym tego dzidziusia i miałam dni płodne od 28.12 do 3.1 włącznie. Owulacja przypadała na 2.01 Współżyliśmy z partnerem 28.12, 30.12, 01.01, 02.01, 03.01 i dziś. Wiem, że są duże szanse na ciążę, ale jestem tak podekscytowana i niecierpliwa, że wolę to przeczytać od kogoś postronnego. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Ja teraz we wtorek będę się umawiać. We wtorek 18+0 . równo mi te wizyty wypadają. Wiec podejrzewam ze za trzy tyg polowkowe będą i równo 21 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alaaleksandra1 - jest bardzo duża szansa na ciążę przy takim współżyciu :) trzymam kciuki. Jeśli jednak nie zajdziesz i spróbujcie w następnym cyklu to pamiętaj aby nie kochać się codziennie tylko co 2dni. Wtedy jakość plemników jest dużo lepsza niż takie wyrzucane codziennie ;) plemniki i tak spokojnie przetrwają w Tobie do następnego współżycia więc ciągle w Tobie będą w te dni płodne, a będą jednak lepszej jakości i będą silniejsze. Tłumaczył mi to kiedyś lekarz. Ja współżylam ostatni raz w 13dniu cyklu, a owulacja była 16tego i jest ciąża :) powodzenia. Daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Hej dziewczyny wybaczcie ale rzadko mam czas tutaj zagladac :) u mnie juz 17+1 :) wszystko pieknie sie rozwija i bede miala coreczke :) bardzo sie cieszę :) brzuszek u mnie juz widac i czuje ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Troll a mozesz przyblizyc co sie stalo po aspirynie w tych przypadkach? W poniedzialek skonsultuje to telefonicznie z polskim lekarzem dla spokoju ducha, ale mam juz leki i biore. w ulotce jest napisane, ze mozna przyjmowac w ciazy, tylko nie w ostatnich 3 miesiacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jaka ty bierzesz ta aspirynę ja mówie o konkretnej z firmy Bayer wiesz ta najstarsza i trafycyjna. Dochodziło do plamien lub krwotoków w 2 trymestrze a w pierwszym poronienia bo aspiryna wpływała na złe kształtowanie narządów. Natomiast w trzecim trymestrze nikt ze znanych mi przypadków nie brał wiec wiem tylko o teorii Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksandra pytasz o rzeczy które sama wiesz. Chyba lubisz czytać albo słuchać ,,tak jest duże prawdopodobieństwo ciąży” dojrzej kobieto. A przy takim nakręceniu na ciąże jak dziecka na zabawkę to niestety często nie dochodzi. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Dzieki troll za odp. Biore taka zwykla aspiryne w zawiesinie tylko mala dawke, bo zazwyczaj sa 300-500 mg a ja mam 75 mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Ewelina, a kiedy poznałas płeć? Jesteśmy na tym samym etapie ciąży i ja jeszcze nie znam :) Lekarz na tym etapie dał Ci już 100% na dziewczynkę? Gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewelina mojej koleżance w 13tc gin mówiła że na 100% dziewczynka a na połówkowym że na 80 % dziewczynka a w 30tc już 200% chłopak i urodziła chłopca ,usg dobrej jakości więc jeszcze co do płci to może być róznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj w UK, przy ciążach wysokiego ryzyka od drugiego trymestru zaleca się branie aspiryny. Wątpię, że taka dawka jest szkodliwa, przecież świadomie by nie ryzykowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej w sprawie aspiryny słuchac lekarza wie co robi a może potrzymać ciaze a troll to nie lekarz jak coś się stanie będziesz potem żałowała że gin nie słuchałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy twardnieje wam brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Gościu z 16.14 miałam o to samo pisać . od kilku dni mam wrazenie ze mi twardnieje . póki co odpoczynek pomaga.. Wczoraj doszedł ból w podbrzuszu ale nie ciągły. Wiec wzięłam no spe . dziś powtórka . parę razy dziennie czuje jak mi sie napina. Dobrze ze we wtorek wizyta. W pierwszej ciąży dwa razy leżałam w szpitalu przez to ale od 27 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lenka w którym tygodniu jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
17+5 dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 18tego tygodnia właśnie macica ćwiczy do porodu i lekkie skurcze (napinanie brzucha) jest normalne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
We wtorek się okaże. Delikatne tak ale takich praktycznie nie czujesz. Ja od trzech dni odczuwam je do tego stopnia ze musze usiąść albo się położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lnka to może wcześniejsza konsultacja z lekarzem? Bądź IP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Mi brzuch nie twardnieje, ale co jakis czas boli mnie z lewej strony. Taki tępy chwilowy ból, gdybym nie byla w ciazy pomyslalabym ze jajnik. Nie wiem czy ta więzadła czy co. Natomiast od okolo 3 dni duzo slabiej czuje dziecko. Dzis prawie wcale. A juz ponad tydzien czulam naprawde mocne ruchy i kopniaki. Wiem ze to jeszcze bardzo wczesnie (15 tyd 3 d) i jeszcze nie musi byc to regularne i niby sie nie stresuje , ale wiecie jak to jest, podswiadomie mysle i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
dziewczyny od kiedy i czy wogóle będziecie używały kremu na rozstępy i czy możecie coś skutecznego polecić tyle jest preparatów ale ważne żeby był skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Sprzet bardzo dobrej jakosci. Na prenatalnych mi nie powiedzial plci tylko w tym 17t1d. Sama widzialam pipke na oczy. Juz raczej nic nie wyrosnie. A nogi miala bardzo ladnoe rozlozone i dwa razy sprawdzil. Po drugie moj lekarz jak nie jest pewny to nie mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewelina ja też myślę, że takie pomyłki co do płci zdarzają się już coraz rzadziej. Lekarze mają coraz lepszy sprzęt. Sama widzę po Sobie jak jest teraz, a jak było kilka lat temu w pierwszej ciąży :) gratuluję więc córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewelina gratulacje a to pierwsza ciaza czy masz już dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Ja dziś póki co lepiej się czuje i oby tak było. Ewelina mi tez się tak wydaje, tzn widzę to ze sprzęt jest lepszy . w tej ciąży dużo szybciej wiedzieliśmy kogo nosze pod serduchem niż z pierwszym. Ponad 5 lat temu pamiętam ze dopiero na polowkowym się dowiedziałam. Mój lekarz tez należy do takich co jak nie jest pewny to nie . Co do kremów na rozstępy mam jeden ale smarowalzm się kilka razy ;) śmierdzący jakiś haha. Musze kupić cos co lepiej pachnie .po pierwszej ciąży mam kilka tylko i tez nie smarowalam regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
ja w poprzedniej ciąży przetestowałam sporo tych kremów i w końcu trafiłam na taki rosmanowy olejek i w tej ciąży od początku sie trzymam tej oliwki/olejku. Kosztuje cos koło 13-14 zł i według mnie bije na głowe biooil itp. Ja chyba odpuszczam wizyte na usg 13 i ide dopiero na półówkowe za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość majówka
ja używam z ziaja mamma krem na rozstępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Dzieki lissaa za wsparcie. Pocieszylas mnie. Co do kremow nie uzywam nic specjalnego, ani w tej ani w poprzedniej ciazy. Jedynie balsam po kapieli jak mialam sucha skore. Rozstepow nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Wydaje mi się ze kwestia rozstępów - to przede wszystkim genetyczne uwarunkowanie. Ja używałam kremów do ostatniego dnia w poprzedniej ciazy i aż do porodu zrobił mi się 1 rozstęp ale po porodzie - pelniusienko... koleżanka zaś mama której nie miała zadnych rozstępów po 2 ciazach - nie używala nic poza zwykłym balsamem do ciała i tez nie miała rozstępów wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
To moja druga ciaza :) i druga corka. Ten sam lekarz prowadzil pierwsza ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×