Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Majówka a dlaczego się udzielasz tutaj zamiast na maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Dlatego, że maj ruszył dużo później. Nikt tam nie pisał. Nie było tak jakby tematu :) a widziałam, że tu jest Nas/Was sporo i dołączyłam, bo terminy miałam różne - koniec maja, początek czerwca. Teraz widzę, że temat MAJ hula, ale ja przywyklam już do Was :) x CC będę miała za względu na problemy z ciśnieniem. Jest tylko 5/10% szans, że urodzę naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
dziewczyny od dwóch dni cyklicznie pojawia mi się zgaga jak wy sobie z tym radzicie? znacie jakieś sposoby by trochę ulżyć sobie przy niej ? ja termin mam na początek lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Lipcówka - mi pomaga pozycja pół leżąca, sok z buraka... Lissa ta ciąża teraz z JEDNĄ dziewczynką jest dla Ciebie lżejsza niż ta poprzednia, bliźniacza ciąża z dwójka dzieci w brzuchu? Zastanawiam się jak to jest mieć w brzuchu bliźniaki jak już tego jednego czasem mam dość ;) on chyba nigdy nie śpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
Lipcowka ja w pierwszej ciazy zgaga teraz tez :( wiec poprostu chyba taki urok. Pomagaja migdaly woda niegazowana. Nie moge jesc pomidora soku pomaranczowego cebuli surowej. Najlepiej nieostre i picie bron boze z gazem poza pepsi :p to o dziwo niepowoduje zgagi.. generalnie obserwacja i wykluczanie z diety co powoduje wzrost kwasu :( najlepiej jesc malo i czesto. O dziwo ogorkowa nie powodowala zgagi a przeciez to kwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
a to że ogromna zgaga to rosną włosy u maleństwa to mit czy coś w tym jest? to moja pierwsza ciaża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Nie, nic w tym nie ma. Ja nie miałam zgagi nigdy w żadnej ciąży. Dwoje dzieci owłosionych przeciętnie, jedną z wielką czarną czupryną. A wychodzi na to, że powinny być łyse :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
Mit :p mialam.ogromna zgage a maly prawie lysy wyszedl :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Czesc dziewczyny . Jak samopoczucia po świętach ? Któraś z Was tez cierpi z powodu skurczy łydek? Cos okropnego mimo brania 4-6 tabletek dziennie Aspargin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Lenka ja mam. Mialam tak koszmarne skurcze lydek po locie samolotem w zeszlym miesiacu, ze od razu pojechalam na usg dopplerowskie nóg bo jestem w grupie ryzyka (zakrzepica) ale nic zlego nie wykazalo. Zarowno polski lekarz jak i angielska polozna orzekli, ze to w ciazy normalne i przetrwac po prostu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Dziś drugi dzień łydki tak bolą. Nie było nowych skurczu a dalej trzy maja te niedzielne ;( . Juz nie mogę sie doczekać tej dzisiejszej wizyty. Moze trzeba zacząć lykac inny magnez. Spotkałam sie z opinia ze Aspargin wcale sie tak dobrze nie wchlania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Mi odpuściło z tymi skurczami po magne b6, a i skurcze brzuchowe tez sie wyciszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrusek_czerwiec
Też kilka razy złapał mnie skurcz łydek, zastanawiam się jak się ma ból takiego skurczu do bólu porodowego. Ja nie biorę żadnych tabletek, skurcze minęły (miałam tylko 3). po jednym skurczu kilka dni mnie bolała noga i dopiero minęło po pływaniu. teraz co drugi dzień pływam i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Robiłam badania elektrolitow . wszystko wyszło w normie wiec mam brać nadal te same dawki magnezu i nauczyc sie z tym żyć . po 4 dniach ból łydki w końcu puszcza i juz sie boje następnych :( jak to lekarz powiedział musze szukać lepszych pozycji w nocy i nogi do góry unosic. Ponoć niektóre kobiety tak maja ze mimo suplementacji magnezu (i potasu) maja te nieszczęsne skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
lenka - ja wszak nie mam skurczów ale mam zespół niespokojnych stop - w nocy poprostu porażka jak sie obudze to tragedia zasnac niemoge :( troche pomagaja mi banany w diecie i migdały. Ja juz po wizycie - zapisany mam tardyferon + wit. C + magnez bo go wypłukuje zelazo... no i zobaczymy za 2 tyg czy sie poprawi morfologia... do tego jeszcze urafuragine bo jakas mala infekcja - uroki koncówki ciąży:) i jeszcze wczoraj przypałętało sie jakies przeziebienie mialam dreszcze stan podgoraczkowy, i ścisniety zoladek na szczescie brak wymiotów i biegunki... dzis juz troche lepiej ale nadal osłabiona jestem. Dziewczyny pytanie z cyklu ciekawosci :) do tych co rodziły juz. To prawda ze chłopców z reguły sie "przenosi" po terminie a dziewczynki lubią wyjsc wczesniej? Jak to u was bylo... mąż planuje urlopy i sie jakos musimy wcelować ;) z terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Lena to tez nie ciekawie masz :( A co do pytania to hmm mój chłopiec czekał idealnie do terminu. Trafił w termin z miesiączki , chociaz od 27 tygodnia ciąży musiałam leżeć bo pchal sie na ten świat A potem sie zaparl i siedział. Zobaczymy jak teraz bedzie. :) może bedzie powtórka z rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przenosiłam dziewczynkę o 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Cytrusek w moim odczuciu skurcze nog a bol porodowy to jakby porownywac wyciskanie pryszcza do wyrywania nog ;) ale znam tez kobiety, ktore mialy naprawde latwe porody np moja mama. Co do przenoszenia ciazy to moj syn urodzil sie w 37 tc. Ja mialam wczoraj usg i kobieta je wykonujaca powiedziala, ze dziecko spadlo ponizej siatki centylowej (byc moze przez diete cukrzycowa bo ja tez chudne? Nie wiem), potem mialam wizyte u lekarki, ktora stwierdzila ze tamta gada glupoty i jest ok. Prawde mowiac sama zglupialam. Ile waza wasze dzieci? W kazdym razie usg do powtorki w ciagu 2 tyg, a poza tym od teraz do porodu co tydz usg dopplerowskie przeplywow. Zaczelam tez zastrzyki z heparyny. Koncze kupowac wyprawke, a imienia jak nie mielismy tak nie mamy. Najbardziej mecza mnie te wizyty w szpitalu. Teraz sa u nas ferie wiec nie mam co z dzueckiem zrobic, a on nudzi sie na wizytach i zaczyna rozrabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30tydz. Kiedy kompletowac wyprawkę? I co się rzeczywiście przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Nellshell, waga dziecka to zapewne skutek diety. Dzieci z cukrzycy są bardzo duże jeżeli nie ma diety ( u mnie sredni syn urodził się 4700 bo miałam niezdiagnozowana cukrzycę) a jak jest dieta to maleństwa ( często w okolicach 3 kg). Ja teraz też mam cukrzycę ( zaczęło się parę dni temu) i zastanawiam się co zrobić żeby to wyśrodkować... Napisz coś jeszcze proszę o tej zakrzepicy. Mnie za kilka tygodni czeka długi lot samolotem ( 2 przesiadki - w sumie 17 h podróży) i trochę się obawiam.... U mnie dziewczynka urodziła sie tydzien przed terminem, jeden chłopiec w terminie,.drugi 5 dni po. Chyba aż tak przewidzieć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Karotella u mnie ta cukrzyca taka, ze np jak zjem cos slodkiego to cukier nadal ok, a jak nawet kawalek smazonego to przekraczam norme. Co do lotu i profilaktyki przeciwzakrzepowej to pewnie i tak na tym etapie ciazy potrzebujesz jakiegos zaswiadczenia od lekarza? wiec on zdecyduje czy potrzebujesz leki, bo 17 godz to jednak dlugo. Wiem, ze niektorzy lekarze daja ciezarnym zastrzyki na lot profilaktycznie. Na pewno warto kupic ponczochy uciskowe i przede wszystkim spacerowac duzo w czasie lotu, nawet jesli nie ma sie problemow z krazeniem to nogi w ciazy czesto puchna. W cieple kraje lecisz? My planujemy wakacje w maju, ale gdzies lokalnie i niestety nie dluzej niz tydzien przez te ciagle wizyty w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja mam termin na początek lipca, ale może złapie się na czerwiec. Z kolei ja nie mogę jeść kapusty kiszonej, mam takie wzdęcia po niej, że mnie rozrywa. Dobrze ze herbatka z koperkiem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Pytanie do Trolla. Moja saga z endokrynologami trwa.... bralam 112 jednostek Eutyroxu i dziś okazało się ze ma TSH juz poniżej normy 0.19.. Niecały miesiąc temu miałam 0.400 i lekarz nadal kazał brąz te 112. Przy 100jedn. miałam 2.0.Co nam robić? Wizytę mam za 2 tygodnie (będę próbowała w poniedzialek się do kogoś innego ale nie wiem czy będą terminy).czy mam samowolnie przejść na 100jedn. ?czy brać co drugi dzień? ??? Czy nie zrobierze krzywdy dziecku i sobie???Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia puki co zostaw ta dawkę która masz lepiej sama nie mieszaj. Eutyrox bierze się zarówno przy nadczynnosci i niedoczynnosci kwestia różnicy to dawki i ewentualne inne leki. Proponuje jeszcze samej prywatnie zrobić anty tg i anty tPo oraz jeśli nie robiłaś to również ft3 i ft4. Po samych wynikach tsh nie jestem Ci w stanie nic konkretniej poradzić Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
No ja będę lecieć w 33 tc. Wracam do Polski z USA. Wiele osób twierdzi że to głupie i że lepiej byłoby urodzic tu, ale wobec pewnych okoliczności to konieczne. Wiem, że mogę lecieć jeszcze na tym etapie bez zaświadczenia od lekarza, a pewnie bym takiego nie dostała ze względu na cukrzycę ciążową. Zresztą z ta cukrzyca to mam tu same atrakcje bo mimo, że mówiłam im że miałam w poprzednich ciążach to nie zrobili mi nawet badania glukozy na czczo! A teraz jakaś panika, wizyty, szpitale... Ech... :-) O co chodzi z tymi pończochami? To przed lotem zakladac? Którą część nóg mają konkretnie uciskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Trolli, ft4 mam 1.10 a TSH jeszxse mniejsze niz napisalam - 0.179...Przez te 2 dni bralam 50 Eutyroxu.. jutro jam wizytę u innego endo. Zobaczę co powie. Dziękuję za rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia daj znac co zadecyduje lekarz. Czy problemy z tarczyca były jeszcze przed ciąża czy dopiero teraz? Po jakich objawaw podejrzewałas ty lub lekarz tarczycę? Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
pytanie do trolla- to moja druga ciąza , jestem brh -, partner arh+ ,po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk z immunoglobuliny anty-D i teraz w tej obecnej ciaży drugiej mój odczyn coombsa dwa razy ujemny a ostatnie badanie robiłam w 28tc czy powinnam jeszcze badać dalej odczyn coombsa a jeśli tak to w którym tc i ile jeszcze razy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Karotella specjalne podkolanowki uciskowe mozna kupic czesto na lotniskach (compression socks/tights) lub w marketach czy aptekach (wystarczy ze powiesz ze na deep vein thrombosis). Ja uzywam tych dluzszych ponczoch na cale nogi z wieksza klasa ucisku, ktore sa szyte na miare w sklepach medycznych. Zaklada sie je najlepiej na lezaco,po kilku miutach lezenia z nogami w gorze. Ogolnie to nie sa zwykle ponczochy czy podkolanowki, wiec trzeba sie przyzwyczaic bo cisna troche, ale jesli ktos ma opuchniete, ciezkie nogi to sa wybawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×