Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
pytanie do trolla- czy jeżeli wynik badania prenatalnego jest ok a pacjentka ma np. 40 lat i to jest jej druga ciaza a ma dziecko zdrowe 12 letnie powinna zrobić test pappa albo nifty?- majówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co napisałaś to wnioskuje ze zrobiłaś tylko usg bo mianem pierwszych badań plenatarnych nazywa się usg i papa. Powiem tak niby są zalecenia ze od 35 roku życia zwiększa się ryzyko chorób i nic tu nie ma do rzeczy czy masz dzieci i czy są zdrowe. To zależy w zasadzie po co. Czyli czy jeśli np dziecko okaże się choro to czy byś usunęła lub jeśli wyjdzie wada która da leczyć się w ciąży to czy będziesz czy masz pieniądze żeby zrobić nifty bo to płatne jest. Sens jest wtedy jeśli byś usunęła jeśli byś leczyła bądź jeśli potrzebujesz czasu aby przygotować się psychicznie na chore dziecko. Bo generalnie to w zasadzie te badania dadzą ci głównie to ze będziesz wiedzieć wcześniej. Jeśli nie jesteś osoba majętna nie było żadnych przykrych sytuacji w rodzinie żadnych obciążeń i wiesz na pewno ze jeśli padło by na ciebie to nie usunies to nie rób. Ty sama tez wiesz na ile lekarz dokładnie robił badanie i na ile masz fo niego zaufanie czy zauważył coś bądź nie. Ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć bo znam tylko w sumie twój wiek Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll robiłam tylko usg prenatalne ,testu papa nie robiłam jeszcze- majówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll czy test papa jest refundowany po35rz czy płatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja usg prenatarne robiłam prywatnie-a nie wiem czy decydować się na pappa albo nifty - a mam prawie40 lat tzn 39jeszcze -majówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny jak się dziś czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 33 lat i porod na maj, zrobilam usg genetyczne wyszlo dobrze, a teraz czekam na wyniki pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usg i papa są refundowane po35 i jak ktoś ma wskazanie np dużo poronień choroby w rodzinie itp a nifty są płatne dla każdego troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a czy Wy przed badaniem prenatalnym jedziecie tydzień wcześniej oddać krew? Ja tydzień przed muszę już jechać, oddać krew. To normalna procedura??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez tak proponowano, ale nie chcialo mi sie tak rozdwajac, wiec powiedzialam, ze chce w jednym dniu i babka znalazla jakis termin. najpierw pobrano mi krew a potem mialam usg genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie musiało to być tydzień przed :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troll a jak ktoś nie ma poronien,chorób w rodzinie a ma skończone 35 to przysługuje też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Ja też muszę kilka dni wcześniej oddać krew! Trollu możliwe więc, że na badaniach prenatalnych będą już wyniki z krwi? Po to jedzie się wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferka123
Ja mam w przyszły piątek prenatalne. Nie mogę się doczekać, bo ostatni raz dzidzię widziałam 3 tygodnie temu :( Brzuch mnie ostatnio kilka razy bolał i mam nadzieję, że to nic złego. I mniej śpiąca jestem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trollu wyszła mi mutacja w jednym allelu genu MTHFR- heterozygota nieprawidłowa. Pani genetyk mówi że to raczej nie jest przyczyną moich poronien... Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klara nie znam dokładnych zagadnień z genetyki. Znam dosłownie podstawy z podstaw dlatego nie umiem ci odpowiedzieć czego dotyczył zmutowany gen ale jedno mogę ci podpowiedzieć. Każda nieprawidłowość z genotypach może być przyczyna poronienia po prostu na jeden zarodek zadziała na inny nie. Czasami trzeba szukać połączeń samo w sobie może nic nie mówi ale z oprawa innych badań da jakiś obraz. Powiedz mi jak teoja trombofilia? Może tez tak być ze ogólnie panel czysty a jedno odchylenie gdzieś od normy przesądziło. Powiem ci ze to są na prawdę bardzo trudne przypadki bo genetyka badał mnustwo nieodkrytych obszarów. Dla mnie ewidentnie u ciebie jest jakaś kluczowa przyczyna bo były dwa w zasadzie tak samo wyglądające poronienia troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klara wiem jedno ze dziewczyny z mojego otoczenia które dawały materiał do badania i coś im wychodziło to już od razu prowadził je genetyk. Nigdy nie spotkałam się z opinia ze coś wyszło nie tak a genetyk stwierdził ze to nie od tego jak dziewczyna wychodziło czysto to wszystko bez żadnego ale. Tylko tak jak c***isałam nie mam tu az tak szerokiej wiedzy żeby ci coś mówić na 100% troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazała mi szukać dalej przyczyny. Powiedziała żeby brac metylowe formy witamin. I zapobiegawczo clexane w ciąży. Mówiła.zeby wykonać mój kariotyp i zespol antyfosfolipidowy. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klara niestety na tym etapie nie wiele już ci pomogę. Doradzilabym ci się jak najwiecej dowiedzieć ma temat tej mutacji. Może idź do biblioteki poszukaj w książkach żeby po prostu wiedzieć co to w ogóle jest troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ma któras w tym tygodniu usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegość
To jest mutacja powodująca zaburzone przyswajanie kwasu foliowego i niektórych witamin z grupy B. Poza tym zwiększa ryzyko zakrzepicy, chociaż heterozygotyczność oznacza, że jedna kopia genu działa prawidłowo, więc te zaburzenia są mniejsze niż przy homozygocie. Dlatego kazali ci brać metylowe formy witamin i przeciwzakrzepowe Clexane profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy któraś już zaczęła drugi trymestr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna010102
Ja zacznę w sobotę 18.11 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
ja tez zaczynam niedługo 2 trymestr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niegosc wiec skoro jest zaburzenie wchłaniania kwasu foliowego to jak genetyk mógł powiedzieć ze to nie mogło być przyczyna? Tez uważasz ze nie mogło? Z genetyka mam nie dużo wspólnego ale przecież wiadomo ze kwas foliowy jest jedna z najważniejszych witamin w pierwszym okresie wiec nie bardzo rozumiem ta wypowiedz genetyka. Klara czy masz w końcu te wyniki na trombofilie? Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegość
Nie wiem, nie jestem ani ginekologiem ani genetykiem, żeby się wypowiadać na te tematy tak zero jedynkowo. Nie wiem w jakim stopniu heterozygotyczność wpływa na stopień przyswajania kwasu foliowego, jeśli wpływa nieznacznie to mogło nie mieć to wpływu, ale jeśli przyswajanie jest mocno zmniejszone to mogło. Nie określę się jednoznacznie bo po prostu nie mam takiej wiedzy, zawsze można skonsultować się z drugim specjalistą, najlepiej bez mówienia opinii pierwszego, żeby po pierwsze nie sugerować diagnozy, a po drugie nie wywołać efektu obrony nietrafione diagnozy (Solidarność zawodowa). Po prostu umówić się na wizytę, opisać swój przypadek, pokazać wyniki badań. Jak drugi specjalista stwierdzi, że to nie miało wpływu no to raczej nie miało, a jak stwierdzi że mogło to pójść tym tropem. Mam nadzieję, że nie zagmatwałam tego za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a jak z sexem? Uprawiacie? Unikacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiulka
do gość 08:45: tak ja mam usg jutro (koniec 10tyg ciąży) i nie mogę się doczekać. Prenatalne mam 29.11 (dzień wcześniej biochemię - test papa), gdzieś przeczytałam opinię ginekologa, że zrobienie samego usg prenatalnego i na tej podstawie określenie, że wszystko ok (bez testu papa) to jak stwierdzenie, że obiad był dobry po zjedzeniu samej zupy nie tknąwszy drugiego dania. Czytałam trochę na temat prenatalnych. Wskazane jest robienie usg prenatalne + papa, żeby zwiększyć do 95% skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×