Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

Kobiety dojrzałe część ósma

Polecane posty

Imuś, sto lat, sto lat, sto lat dla Twojego J...!!! on prawdziwy smarkacz... niewiele starszy od mojego syna...:D x Globusku, jesteś bardzo dobrą przyjaciółką... Twoja B. na pewno będzie czuła, że myślami jesteś z nią... x Cyferko, macie lodowaty wiatr**********ie lubię takiej pogody... moje stawy i kości normalnie wtedy trzeszczą... taaak... z wnuśką obie się za sobą stęskniłyśmy... bardzo... ❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...lodowaty w i a t r - n i e lubię takiej pogody... nie wiem czemu to wygwiazdkowali...?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adazina
Witajcie !! Czy macie może ochotę na kawcię...?? (_)> (_)> (_)> (_)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imuś
Witaj Adziu :) Dołączam się do kawy Właśnie piję Nie jechaliśmy autostradą na szczęście W drodze powrotnej mijaliśmy karetkę na sygnale a potem usłyszeliśmy o wypadku w radiu U mnie dzisiaj pada deszcz ze śniegiem Taki drobny,że i tak zaraz ginie Dziękuję babeczki za życzenia dla smarkacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imuś, a co tam w Poznaniu...?? konsultacji byłaś, prawda...?? czy zakwalifikowali Cię na termolezję...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imuś
Tak Adziu Zabieg już 8 grudnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dzień dobry. Zaparzona kawa czeka na chętne Panie. x Już prawie koniec listopada. Niech zakończy się szczęśliwie. x Imuś poczytałam o termolezji.Zabieg jest dość inwazyjny. Czy wykonywany będzie w warunkach szpitalnych?? x Dobrego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :-) Witaj Globusiku. Piję z Tobą kawkę,dzięki. Globusiku nic się nie zmieniło? Operacja B dzisiaj? Przesyłam Ci moją pozytywną energię;-) Trzymam kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj Cyferko tak operacja dzisiaj.Bardzo Ci dziękuję ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adazina
Witajcie !! Kaweczka jest... więc z chęcią przysiadam się i popijam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globusku, myślę o Twojej B. i mam szczerą nadzieję, że wszystko odbędzie się szczęśliwie... x Cyferko, jak tam pogodowo u Was...? bo w moich stronach zimnica odpuściła... wczoraj na spacerze czuło się jakby wiosenne powietrze... x Imuś, zabieg 8 grudnia... to już niw wiele czasu zostało... i oby Ci ulgę przyniósł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ada. Pogodowo może być ;-) wczoraj prószył śnieg... dzisiaj może słoneczko zaświeci? Wczoraj produkowałam pierogi:-) 70 skleiłam i uszka też,w ogóle pracowity dzień miałam, niedziela była nasza, nie pisowska :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adazina
kurczę... nie mogę się zalogować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyferko, śnieg u Was wczoraj prószył... a u nas, tak jak pisałam, wiosenny oddech... wieczorem za to wielka mgła zasnuła okolicę... nic nie było widać... hohoho... to pracowitą niedzielkę miałaś... ja natomiast, totalny odpoczynek... kanapa, podusia, kocyk i tv...:P dopiero późnym popołudniem wstałam z tej kanapy i na spacer z suńką wyszłam... wspominałam Wam już kiedyś, że mieszkamy tuż przy wielgachnych łąkach i dużym lesie... nic tam nie budują, bo to teren przeznaczony pod autostradę... miała powstać jeszcze w końcu lat 70-tych i na Olimpiadę w 1980r. połączyć Berlin z Moskwą... nic z tych planów nie wyszło, a my dalej możemy cieszyć się spokojem, ciszą i leśnym wspaniałym powietrzem... jednak co jakiś czas Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad przypomina sobie o tym terenie i panuje zrobić drogę szybkiego ruchu, dosłownie pod naszymi balkonami... wtedy mieszkańcom naszego ogromnego osiedla skóra z przerażenia cierpnie... teraz znowu już, już mieli z wykonawcą kontrakt podpisać. ale firma budowlana, wyłoniona w przetargu, dosłownie w ostatniej chwili wycofała się... oczywiście o kasę poszło... to, co rząd polski proponuje, nie pokrywa kosztów robocizny... więc znowu, kolejny raz, z ulgą odetchnęliśmy... niech się tak jeszcze następne kilkadziesiąt lat poprzepychają... a my dalej możemy mieszkać w otoczeniu pięknej przyrody, a nie w huku pędzących TIR-rów i w niewyobrażalnym smrodzie spalin... niech te dziki, sarenki, liski, zające, bażanty, kuropatwy dalej pod nasze domy podchodzą... cieszy się przyroda, cieszą się ludzie... a kierowcy mają do dyspozycji wschodnią obwodnicę naszej aglomeracji i wcale nie muszą tu koło nas jeździć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aduś,to rzeczywiście wam się upiekło. Oby zostało tak jak jest. Mieszkasz w cudownym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Cyferko... fajne to nasze miejsce... w sporym mieście żyjemy, a jednocześnie mamy jak na wsi...:D tuż za naszym lasem jest wypoczynkowa miejscowość... Łodzianie, żeby kupić tam jakąś maleńką działeczkę i letniskowy domek postawić, przeogromną kasiorę płacą... a my mamy to za darmo... to znaczy za kupno blokowego mieszkania i za zwyczajne komorne...:P i nie daj Boże, żeby nam ten RAJ głupią decyzją o takiej lokalizacji drogi szybkiego ruchu, zniszczono... no, zaraz wysiadam... (a wnusia nie wie, że to ja dziś ją z przedszkola odbieram, ale będzie radość...!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imuś
Globusiku Nie zamartwiaj się;) Będę pod fachową opieką Zabieg w szpitalu,prywatnym Mają bardzo dobre opinie pacjentów Ja bardziej czekam na wieści o B ;) Pozdrawiam Was dziewczyny ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Bardzo chce mi się wypić kawę w Waszym towarzystwie. Przygotowałam wystarczy dla wszystkich. Zapraszam. x "B" jest po operacji.Wiadomo najcięższe są pierwsze dwie ,trzy doby.Wierzę ,że będzie wszystko dobrze.Bardzo Wam dziękuję za pozytywne mysli❤️ x Imuś teraz za Ciebie będę trzymać kciuki. Ponieważ będziesz w szpitalu będziesz miała fachową opiekę.Wierzę,że po zabiegu zapomnisz o bólu. x Cyferko jesteś bardzo zorganizowana. Przygotowanie wcześniej pierogów to jest sukces.Pracochłonna robota a Ty masz ją już za sobą:) Cyferko w tym roku już widziałaś śnieg no po prostu zzdroszczę Ci tego;) x Adziu bardzo lubię taki luzik ale ostatnio ciągle brakuje mi czasu:) i luziku dawno nie miałam:) Adziu życzę Ci spokoju i ciszy pod balkonami a nie trasy szybkiego ruchu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie :-D Moje dzień dobry było spamem :-( Witaj Globusiku. Zasiadam do porannej kawy,dzięki. Zaspałam dzisiaj...obudziłam się o 4 i zasnęłam o 6,,,, a powinnam była wstać.... Znowu się cieszę,że mam blisko :-D Globusiku czekamy na wieści o B. I oczywiście jesteśmy dobrej myśli. W tym tygodniu organizuję Andrzejki ;-) Mam 1000 pomysłów na menu i coś powinnam zdecydować... I znowu mam chwilę refleksji...jak można było żyć bez internetu :-D skarbnica wszelakości;-) Globusiku śnieg tylko prószył i roztapiał się. Dzisiejsza noc była mroźna -6 . Ada wnusia szalała z radości ? Babcia niespodziankę zrobiła;-) Jak ze zdrowiem wnuczki? widzę,że dzielnie się trzyma. Imuś doktor zalecił Ci jeszcze jakieś dodatkowe badania? Dobrego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adazina
Witajcie !! Widzę, że kawcia jest, więc wygodnie zasiadam w fotelu i popijam z ochotą...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globusku, cieszę się, że Twoja B. już po operacji... tak, te pierwsze doby są ciężkie... ale najważniejsze, że operacja szczęśliwie zakończona... x Cyferko, supper gospodyni z Ciebie... pierogi i uszka to wielkie wyzwanie... robota pracochłonna... moja teściowa była mistrzynią pierogową... a mama uszkową... ja, niestety, nie potrafię... niby uczona byłam i pomagałam lepić... ale jak naszych mam zabrakło, to okazało się, że sama nie potrafię... próbowałam nie raz, nie dwa i za każdym razem efekt był marniutki... widać, że kiepska ze mnie uczennica... tak więc nie lepię i już...:( Hahaha... ja też się dziwię, jak można było bez netu żyć...:P jak czegoś nie wiesz, wchodzisz, klikasz i już sprawa się rozjaśnia... z internetowych przepisów na pierogi i uszka też korzystałam... jednak nigdy nie dorównywały tym, które nasze mamy robiły... Och, wnusiaczek bardzo się na mój widok ucieszył...:D biegła do mnie przez hol krzycząc: baaabcia... baaabcia po mnie przyjechała...!!! aż się te jej przedszkolne panie-ciocie śmiały...:D Dziś u nas chłodno... temperatura minusowa... jak wstałam, jakąś godzinkę temu to było -4*C... teraz jest -3*C... zima, zima nadchodzi...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferkaa
Witaj Ada :-) U mnie też mróz... i słońce... Dzisiaj też jedziesz do wnusi? Pierogi lubię robić,zawsze ten sam przepis. 3 szklanki mąki...szklanka gorącej wody,dwie łyżeczki oleju i wsio;-) Mąkę w razie potrzeby podsypuję. Na uszka i łazanki ten sam przepis :-) W klejeniu jestem na półmetku :-D Robię zawsze ok.200 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyferko, dzięki serdeczne za przepis...👄 zaraz sobie zanotuję... może jeszcze kiedyś skuszę się i zrobię... może...:D nie, dziś nie jadę... w domciu jestem... niedługo zabiorę się za gary... w planach mam zupę chrzanową na białej kiełbasie... jak zwykle w wielkim garze... część do bieżącego jedzenia, a część w słoiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa chrzanowa z kiełbaską? Proszę o przepis! :) Lubię takie ostrzejsze smaki, zapewne doskonale rozgrzewa. Skończyła mi się kawa, czas zaglądnąć do Konesso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferkaa
Ada ja też bym się skusiła na chrzanową. Bardzo uboga jest moja wiedza o zupach :-D Znam 5 i w koło Macieja :-D Dzisiaj rosół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adazina
Usiadłam przed kompem... pora odpocząć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyferko i Gościu Nieznany, chcecie przepis...? a bardzo proszę...:) ZUPA CHRZANOWA Składniki: -1/2 kg białej kiełbasy -1 lub 2 cebule -kilka ziemniaków -mała porcja włoszczyzny (bez kapusty włoskiej) -chrzan tarty (taki w słoiczku) -duże opakowanie śmietany 18% -1 piramidka smaku do rosołu z LIDLA (albo listek laurowy i ziele angielskie) -sól -szczypta cukru -pieprz mielony (ziołowy albo czarny) -majeranek -czosnek granulowany -szczypta kurkumy -sok z 1/2 cytryny -jajka ugotowane na twardo xxxxxxxx Cebulę pokroić w kostkę i wrzucić do garnka z białą kiełbasą, wodą i piramidką smaku. Gotować na małym ogniu 15-20 minut. Wyjąć kiełbasę i piramidkę. Wrzucić utartą włoszczyznę i pokrojone w kostkę ziemniaki. Gotować kolejne 15-20 minut. Pod koniec dodać chrzan, sól, cukier, pieprz, majeranek, czosnek i kurkumę. Ilość chrzanu dowolna, my lubimy zupę ostrą, więc najczęściej dodaję cały duży słoiczek. Gotować jeszcze chwilkę. Wyłączyć gaz. Białą kiełbasę pokroić w półplasterki i wrzucić do ugotowanej zupy. Dodać sok z cytryny. Na koniec wlać zahartowaną śmietanę. Podawać z jajkami na twardo. http://www.garnek.pl/jokam/34693637/chrzanowa-na-bialej-kielbasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×