Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wrozbella

Jestem 22lata przegrywu

Polecane posty

Książka Pozytywne myślenie czy może szkodzić? Wszystkie książki są zagrożeniem, jesli ktoś zinterpretuje ja w nieodpowiedni sposób bądź dosłowny. Trzeba też umieć czerpać z takiej książki odpowiednio wiedze i nie przyjmować wszystkiego za fakt i postępować zgodnie z nim, nie używając przy tym wlasnego mózgu i własnych orzekonan. Sam Dale wspomina, żeby zastanowić się nad przeczytana treścią, pomyśleć, zastanowić sie, ale nie brać wszystkiego dosłownie. Ta książka ma pomagać, sam Dale pisze, że książka jest zlepkiem jego doświadczeń, własnych przemyśleń, wywiadów itp. To głównie opowieści innych ludzi, którzy w dziwny sposób, oczywiście po wyrządzonej szkodzie, nauczyli się mniej martwić. Dla mnie jest jak najbardziej ok, tylko trzeba umieć z niej korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
G. Scheich jest dostepny w j. niemieckim. D. Carnegie nie jest traktowany powaznie wsrod zawodowych psychologow i terapeutow. Sorry, poszukaj krytyk D. C. i calego nurtu tzw. pozytywnego myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu pod niemieckimi str. wiki znajdziesz krytyke Guenter Scheich literatura, wrzuc to na translatora, to sa prace naukowe krytykujace popularnonaukowe ksiazki D.C. Positives Denken“ macht krank. Vom Schwindel mit gefährlichen Erfolgsversprechen. Eichborn Verlag, Frankfurt a.M. 1997, ISBN 3-8218-0504-8 (2001 erweiterte und aktualisierte Neuausgabe, ISBN 3-8218-3904-X) „Ärgern ist gesund!“ Immer nur positiv denken macht krank. Mosaik Verlag, München 2002, ISBN 3-576-11651-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś nie jest poważnie brany pod uwagę, tylko dlatego że zrobił coś całkiem innego, może coś co jest skuteczniejsze od "zwykłych" nauk psychologów. Mnie bardzo pomógł, ma podobna wizję "świata" do mojego. Poza tym, sam, na początku swojej książki, mówi jasno, że jeśli książka nie "pomaga" zaleca jej przerwanie. Nic na siłę. A kupujesz ja z własnej nieprzymuszonej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wiemy wszyscy oprócz dragona, a teraz napisz nam coś co nas zaskoczy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×