Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Słomka może gin.zmierzyl Ci długość szyjki na usg??Nie musiał "recznie"od 30 tyg podobno lekarze sprawdzają na wizytach bo od 30 tyg.moze już robić się wiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darwdswwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smieszna to ty jestes. uwazasz ze jestes jedyna osoba niezalogowana ktora zaglada na ten temat? w zyciu nie mialam zalogowanego nicka a temat obserwuje praktycznie od poczatku tylko nie wpieprzam sie nagle z d**y z tekstem jaki to wozek. juz ktorys raz zarzucasz osobom z nickami ze sie wylogowuja i ci docinaja. pomysl ze osob niezalogowanych jest wiecej. nie tylko ty. smieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomka babeczko mi tez lekarka nie mierzyla szyjki na badaniach polowkowych. Za to co wizyte robi to moj lekarz. Ja na pierwsze 2 badania prenatalne tez mialam skierowanie na nfz, a na 3 pojade do kliniki do Katowic. Z reszta na wszystkich badaniach prenatalnych tam bylam, nawet w pierwszej ciazy. Wiecie co mnie rozwala? Ze 3 lata tamu placilam za badania jakies 150zl, a teraz 250zl. I to i tak jest rozsadna cena z tego co kumple mi mowia. I przy okazji zalicze shopping w Ikei. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj byłam u mojego gina i tez się dowiedziałam ze są refundowane tylko dwa pierwsze prenatalne, a za trzecie musze zapłacić:-( Moja dzidzia wazy już 550g(23 tydz) i jest umieszczona głowa do góry, ale pewnie jeszcze zdąży się obrócić w dół. Biała plamka w serduszku nadal widoczna, ale lekarz mnie uspokoił ze to nie jest klasyfikowane nawet jako wada i jeżeli wszystko inne jest ok to nie ma się nawet czym przejmować. Laura, a ty byłaś juz na tych dokładniejszych badaniach? Jeżeli chodzi o ceny u lekarzy to u mnie w regionie tez masakra jakas, nie wiem ile prenatalne kosztuje bo miałam refundowane, ale co miesiąc u mojego ginekologa 200 zł zostawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, tak sobie pomyślałam,ze szkoda, ze nie mamy takich suwaczkow jak na innych forach. Fajnie by było jakby każda taki miała choćby z data porodu,bo mi się miesza kto jest kim,ile ma dzieci, płeć dziecka itp. Za jakiś czas po kolei będziemy na porodówkę jeździć i fajnie by było wiedzieć która ma jako pierwsza termin... Ogrania któraś temat, czy można coś takiego tu wstawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson chyba się nie da tu czegoś takiego zrobić. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić jakąś listę np. nick, które dziecko, data porodu, płeć, ewentualnie imię. Kiedyś jak rodziłam syna i byłam na kafe to coś takiego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale ja jak byłam w obu ciazach to dziewczyny miały suwaczki...potem przysięgę i zbadaj temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie kiedyś nas spisałam :D Tylko właśnie wiem, że Agnieszka i mandarynkaa mają już dzieci tylko nie wyłapałam ile i jaka płeć :D No i moja lista jest jeszcze z czasów jak u meeg mówili, że będzie dziewczynka :D MiaWillson - chłopiec / 2 córki słomka88 - dziewczynka / - Madoro - chłopiec / córka laura_1988 - dziewczynka / 1 córka, 2 synów meeg3232 - dziewczynka / 2 córki Inga1304 - dziewczynka /syn kjkjkj - chłopiec / - mandarynkaa - chłopiec / gośćAgnieszka - dziewczynka / bedemama_2018 - chłopiec/ - Madera88 - dziewczynka /-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera może 9 maja się dowiem co tak naprawdę moje dziecko ma między nozkami:) teraz to już mi obojetne:) Kupujecie wózku a ja nie mam pojęcia jaki.Wyswietlaja mi się jakieś wózki ale z racji posiadania już 2 dziec***atrzę na priorytety i ciężko by jeden wózek miał wszystko czego oczekuje:) Dziewczyny jak u Was z pecherzem??czy biegacue do toaletu co 5 min i oddajecie po kilka kropel ??czy tylko mnie tak uciska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkjkj
Hej dziewczyny :) długo mnie nie było, bo Kafe nie działała ;/ trochę musiałam nadrobić. Ja wczoraj miałam kontrole, 23+0 i Tymek waży 497g. Co do wózka to my mamy akurat sponsoring od dziadków, więc już wybrałam,ale nie wiem kiedy będzie zakupiony ;< czujemy się bardzo dobrze, za 2tyg mamy zrobić glukozę, Pani w labo kazała kupić cytrynową :) ja wszystkie prenatalne mam prywatnie,więc jak na pierwszych byłam nie zadowolona to na drugie już poszłam gdzie indziej i tam już było super, badani trwało ok 30min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sikania :D w nocy wstaję około 4-5 razy a w dzień to różnie, jak nie mam jak się wysikać (np w trasie) to oczywiście chce mi się co chwilę hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biegam co chwila... wydaje mi się ze zaraz mi pęknie pęcherz, lecę, a tam kilka kropel :D no i w nocy tez wyprawy do łazienki z 5 razy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w nocy nie wstaję. Sikam trochę częściej niż przed ciążą, ale jeszcze nie jest to na tyle uciążliwe, żebym zwracała uwagę :) Ale fajna lista <3 faktycznie fajne byłyby takie suwaczki. Ja za usg płaciłam 250 (i dodatkowo chodziłam na nfz). Wczoraj byłam u lekarza i powiedział, że na następnej wizycie da mi skierowanie na usg po 30tc, więc chyba trzecie też można zrobić na nfz. Prywatne też mam umówione, lubię podglądać dzidzie :D I jeszcze od wczoraj wróciłam do luteiny. Oprócz mojej wizyty w szpitalu, wczoraj miałam dość silne bóle, że od lekarza ledwo wróciłam. Od razu położyłam się, nospa i wysłałam mojego z receptą po luteinę. Z dodatkowych rad dostałam: - nie dotykać, nie masować, nie smerać.. brzucha - dużo gadać do brzucha, "ustawić dziecko, żeby się nie stawiało" ;) - oszczędzać się, leżeć - jeśli już to spokojne, niedalekie spacerki - nie pić za dużo (tu byłam w szoku!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślicie, że jak się mocno postaram to mam jeszcze szansę na sierpien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha sikanie! Ja nawet w czasie uroczystosci pogrzebowych musiałam kibelka szukać. Myślałam, że popuszczę (gdybym wtedy psiknęła- aż strach myśleć :D). W nocy zazwyczaj wstaje raz lub dwa. Ale zanim zasnę biegam sto razy :) Co do tego mojego badania połówkowego- nic o szyjce ani nie mówił ani nie pisał. A wasi lekarze podają Wam wymiar szyjki na regularnych wizytach? Mój zazwyczaj bada mnie palpacyjnie i mówi tylko, że ok. Ja byłam na połówkowych w 21 + 6 dni i mała ważyła 540g. Chyba spory klocek z niej z tego co tu porównuje z Waszymi dzidziami :p na tym usg wychodziło z wymiarów, że to tydzień dalej, ale z tego co wiem, nie ma co się przywiązywać do tej informacji. Idę na jakiś spacer, siedzę z teściową i czas wybyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dokładna długość szyjki zmierzono tylko na usg polowkowym. Na normalnych wizytach lekarz sprawdza tylko manualnie (bez sprzętu) i ocenia czy ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długość dokładną miałam podaną tylko na połówkowym. Na badaniu u gin słyszę "jest ok". Słomka, z racji iż pierwszą ciążę poroniłam i na początku tej ciąży odczuwałam delikatne bóle miałam przepisaną minimalną dawkę luteiny. Około 20tc odstawiłam, bo już było ok. Teraz wróciłam do tej minimalnej dawki, bo zaczęłam odczuwać twardnienie i ból brzucha. Lekarz mówił, że na twardnienie jest za wcześnie i nie ma prawa teraz twardnieć nawet chwili! Aha mówił, że mogę ewentualnie tylko ratować się nospą jak zaboli. Ale luteinę można brać do 28tc i jest mniej... szkodliwa ( nie wiem jak to napisać ;) ). Tak usłyszałam od mojego lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera super pomysł, uaktualniam :) MiaWillson - chłopiec / 2 córki słomka88 - dziewczynka / - Madoro - chłopiec / córka laura_1988 - dziewczynka / 1 córka, 2 synów meeg3232 - dziewczynka / 2 córki Inga1304 - dziewczynka /syn kjkjkj - chłopiec / - mandarynkaa - chłopiec /syn(poród OM:25.08) gośćAgnieszka - dziewczynka / bedemama_2018 - chłopiec/ - Madera88 - dziewczynka /-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękna pogoda :) robimy sobie dzisiaj wagary z synem i spacerujemy (zaraz pewnie wylądujemy przy lodach). Szyjkę mi na połówkowym lekarka na usg zmierzyła, za usg płace 250 zł :(. Planuje sobie wyprawkę spisać na laptopie w majówkę i po majowce powoli zamawiać. Myślałam, że wybór imienia będzie prosty, ale mój mąż nagle wymyśla a ja chciałabym jakoś do brzucha mówić :D. Chciałam Mateusza, Mikołaja (mąż tez tak chciał) i nagle u niego zmiana: Leon lub Maksymilian. Tak szczerze, które z tych Wam się podoba? Laura Ty masz Maksia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka mi się Leon bardzo podoba. Gdybym spodziewała się chłopca to byłby Leonem :) u nas cały czas mówiliśmy, że Hania a ostatnio jeszcze zastanawiamy się nad Leną. Dziewczyny pytanie z tych najważniejszych ;D czy jak jecie lody z lodziarni to jecie wszystkie czy tylko sorbety? Ja uwielbiam lody z tych wszystkich lodziarni tradycyjnych (na pewno kojarzycie, teraz pewnie w kazdym mieście są takie). No i niby na lody trzeba uważać. Uważacie? Czy jecie jak leci? :D muszę przyznać, że sorbety nie są moim numerem jeden. A niby bezpieczniej. Chyba to przesada co? Jak z tymi lodami u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynkaa ja bym została przy Mateuszu :) Słomka ja kupuję glownie lody w sklepie na patyku, ale myślę, że jak masz dobrą sprawdzoną lodziarnie to chyba nie ma powodów do obaw. Bałabym się tylko lodów z jakiejś podrzędnej budki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa dni poszalałam w ogrodzie i bum wczoraj plamienie, niby tylko troszkę ale się wystraszyłam i pojechałam na IP. Przynajmniej się uspokoiłam że z niunią ok a krwawienie z nadżerki. Dziś dalej organizuję ogródek ale już 10razy wolniej. Wieczorem planuję przejrzeć ubranka po starszakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson ja poki co czekam na wizyte u mojej gin zobacze co powie. a to u was to samo wyszlo na usg? ja mam wpisane ze obraz niejednoznaczny ze wzgledu na duz*******iwosc plodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GośćAgnieszka a plamienie miałaś krwią czy jakoś inaczej? Przepraszam, że pytam o takie szczegóły, ale ja cały czas mam coś kolorowego i choć lekarz mòwił, żebym się nie przejmowała.to jakoś nie potrafię :( odpocznij trochę, olej ten ogródek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunaluna
Cześć dziewczyny. Dopiero tu do Was zajrzałam. Termin mam na sierpień. To moja pierwsza ciąża. Zaczynam 24 tydzień. Moja córcia waży już 671g. W porównaniu z Waszymi kruszynkami to bardzo dużo. Pytałam o to lekarza ale mnie uspokoił i powiedział że nie jest to jakieś bardzo duże odchylenie i że dzieci różnie się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. :) mi się najbardziej właśnie Mateusz podoba ech no nic zobaczymy. Jeszcze jest czas. Słomka ja nie lubię sorbetów i kupuje normalnie lody na gałki albo kręcone. Widzialyscie jak wyglądała księżna Kate kilka godzin po porodzie? :D Rany można się zdołować :P ja na drugi dzień rozerwana i nacięta postraszona cewnikowaniem szłam jak ostatnia łamaga do wc a ta szpilki, fryz itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×