Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Laura bo Ty do rodzenia dzieci jesteś stworzona więc wiesz ;p poza tym Ty w czwartej ciąży pewnie nie zwracasz uwagi na to, na co pierworódki zwracają bardzo :) Dziś mam trzeci dzień spokoju także szaleństwo :D dziś też kończę tablety i oby to nie był koniec mojego spokoju. Nastawiam się na to, że tym razem zostałam dobrze wyleczona i będzie już idealnie :) wczoraj długo nie czułam ruchów, więc starałam się obudzić dzidzię. Ale to była ciężka sprawa! Moje dziecko jak zaśnie to jak kamień. Czasem czytam na jakiś stronkach, że dzieci reagują na głaskanie brzucha itp. Moje dziecko absolutnie ma to gdzieś i uaktywnia się wtedy kiedy chce :D no po paru minutach budzenia łaskawie kopnęła, więc się uspokoiłam :) wyrodna matka ze mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj i dziś jestem totalnie nie do życia. Straszne zawroty głowy mnie łapią, nawet jak siedzę. Nie wiem czy to od ciśnienia czy pogoda tak na mnie działa, bo duszno niesamowicie. Kleszcza już miałam nikłą przyjemność złapać w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Hej dziewczyny! Powiem wam, ze ja to już kapeć totalny jestem. W pierwszej ciazy mogłabym po drzewach łazić, w drugiej tez byłam aktywna,a teraz jak przejdę kilkanaście metrów to sapie jak lokomotywa! Jednak dzieci trzeba rodzic jak się jest młodym... Pojechałam dzisiaj z córkami na konie,one jeździły a ja na trawie siedziałam i się opalałam w cieniu .Czekam tylko jak się rok szkolny zakończy i ewakuuje się z miasta na wieś do mamy i tam chyba do porodu będę przebywać. Jutro jadę do hurtowni z artykułami dziecięcymi wózki pooglądać. Mam nadzieje, ze będą te modele które mnie interesują. Pooglądam, przetestuje i kupię potem używany w necie. Doszłam do wniosku ze szkoda wydawać na nowy jak ludzie sprzedają w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slomka88
a jak to jest opalac sie w cieniu? jak to sie robi? zdradzisz ten sekretny sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson ja mam dokładnie te same przemyślenia. Pierwsze dziecko urodziłam mając 26 lat, a teraz za kilka dni będę mieć 34. I to jest cholerna różnica w znoszeniu ciąży. W sobotę miałam aktywny dzień, najpierw sprzątanie potem jechałam na urodziny i w niedzielę za kare musiałam większość dnia przeleżeć z bólami krzyża i nóg. A za tydzień muszę zrobić w domu imprezę urodzinowa moją i męża. Już się tego boję jak to ogarnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamow catering

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura zgadzam się ze slomka, stworzona do rodzenia dzieci ;) ale faktycznie czasami myślę, że jestem przewrażliwiona, ale jak tu nie być jak chodzi o zdrowie własnego dziecka :) Słomka co do głaskania brzucha to mi tak tego brakuje, ja z daleka trzymam ręce, przy moim twardniejącym brzuchu , to tylko wcześniejsze skurcze może wywołać :( Mia daj znać jak wózki, ja szukałam mojego w necie używanego, ale nie ma :( chyba mało znany model wybrałam :( ale cenowo zmieściłam się w tym co zakładałam pierwotnie, więc nie ma tragedii.. teraz zaczynam patrzeć na łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedemama a jakie masz te twardnienia? Częste? Krótkie? Mi już od dawna twardnieje brzuch, ale dopiero po ostatniej wizycie i tej skróconej szyjce zaczęłam się temu przyglądać i obserwować... I okazało się, że twardnieje mi niezależnie od pozycji - na siedząco, stojąco, leżąco. Nawet w nocy! I doszłam do tego, że to są skurcze bo leżę sobie i mam miękki brzuch, a po chwili twardy kamień napięty kształt taki stojący, a po chwili znowu miękki... Oczywiście internet już przegrzebałam :o i wyczytałam, że są to skurcze Alvereza. Bo są jeszcze skurcze Braxtona-Hicksa, ale to na pewno nie te. Te Alvereza są bezbolesne i mogą się pojawić po 20 tc. Tak się nakręciłam w piątek, że praktycznie nie mogłam spać w nocy :( Macie coś takiego albo miałyście w poprzednich ciążach? Cały weekend po prostu świrowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera ej spokojnie, zaraz masz wizytę to musisz o tym opowiedzieć. Łykasz magnez? Mi moja lekarka kazała brać 3 razy po 2 tabletki asmag forte (gdybym właśnie zauważyła że jest coś nie tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez w tym roku 34 kończę, drugą ciążę od początku źle znoszę (wymioty itd). Czasem mam takie dni, że nie wstawalabym z łóżka. Ale pomimo "starości" ruszam się więcej niż przy pierwszej ciąży :D zmusza mnie do tego starszy syn. Jednak boję się czy starczy mi cierpliwości przy maluszku :( minęło prawie 7 lat..Czlowiek się zrobił leniwy. Co do kleszczy- upatrzyły sobie mnie, wczoraj dwa zrzuciłam (nie wbiły się). Muszę popytać w aptece o jakiś spray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę magnez, luteinę i nospę. Ale jakoś poprawy nie widać póki co. Ciekawe co z tą szyjką się okaże na kontroli. Póki co już nie będę grzebać w internecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera dobry pomysł ;) czekaj na wizytę a nie czytaj bo się nakręcasz. Zauważyłam, że jak się denerwuje to mi twardnieje od razu, także Ty połóż się i pełen relaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ciezaroweczki...widze,że jak i mnie tak i Wam diskwieraja już przypadłości ciąży zaawansiwanej:) ja w piątek miałam typowe bóle przepowiadajace takie jak w poprzedniej ciąży i 2 tyg.pozniej urodziłam ...w związku ze szwem tak bolało że nie mogłam sobie już poradzić i zamierzalam pojechać do szpitala choć odwlekalam to bardzo wiedząc że jeżeli to nie faktyczny poród to zostawia mnie do rozwiązania a cc mam mieć do 9 sierpnia.Wy już macie wupraweczki dla siebie a ja tak jak pisałam ostatnio jestem w lesie w tej kwestii:) czytałam w necie że już po 27 tc mogą być wycieki z piersi....ze są skorcze,bóle krzyży itp.Czy to już blisko?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
MiaWillson mam nadzieję, że zauważyłaś, że to kretyńskie pytanie o opalanie się w cieniu to podszyw ;/ Meeg ja mam niewielkie wycieki już z miesiąc... mało ale są. Co do twardnienia brzucha to ja mam jedynie tak, że czasem jest mięciutki a czasem twardy. Ale jego kształt się nie zmienia. A Tobie Madera układa się w taki stożek (jak przy wstawaniu z łóżka na przykład)? Bo tak to nie mam... Ale jesteś pod stałą kontrolą także spokojnie! Najważniejsze z tego co czytałam gdzieś w internetowych bredniach to to, żeby skurcze były bezbolesne - wtedy niby to oznacza, że macica ćwiczy sobie. Ja miewam bóle brzucha jak na okres. Ale zazwyczaj jak poleżę to przechodzi. Ach każda ma coś :D już nie wiem czy wole swoje plamienia czy inne problemy :D najlepiej byłoby, żeby nie było żadnych, ale pewnie tak się nie da. Co organizm to inaczej :) U mnie póki co względny spokój z plamieniami, chociaż to dopiero pierwszy dzień bez globulek także... kto wie co będzie dalej... Postanowiłam jeść jogurty naturalne na odbudowę tej całej mikroflory. A Wy bierzecie jakieś probiotyki albo pałeczki kwasu mlekowego? Zapytam o to ginekologa na następnej wizycie... może przy moich skłonnościach to byłby dobry krok ;) Naszło mnie na zupę ogórkową :D mąż kręci nosem, ale co ma biedak zrobić ;p zawsze może zjeść pizzę :D Meeg a przepowiadające to takie bolące skurcze? Coś jak porodowe tylko słabsze? Który masz tydzień Kobietko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka nigdy nie urodziłam naturalnie więc nie wiem jakie są skorcze porodowe ale w poprzedniej ciąży dostałam okropnych boli rozrywajacych biodra,ból całej macicy ,spojenia lonowego ze tak powiem cale krocze i brzuch łącznie z krzyżami ..miednica. ale to był ból taki że oh kurczę i gin powiedział że to są przepowiadajace i faktycznie 2 t i odeszły mi wody...tzw bóle przepowiadajace parte krzyżowe w moim przypadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję ,że te bóle teraz to nie te przepowiadajace choć były okropne ...nie ukrywam ,że troszkę się podniecilam bo w nocy troszkę żeśmy się poprzytulali bo o sexie mogę zapomniec..nawet podniecać się nie mogę a się podniecilam i może to przez to,nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szaleństwo! Dostałam kasę z zusu :D zaległą jeszcze z marca (kto mnie przebije?) :D która chętna na imprezę? :D ale byśmy zaszalały z herbatką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka,ja bym chętnie wpadla na herbatkowa imprezkę, na pewno byśmy wspólny język znalazły:-) Byłam dzisiaj w hurtowni z art dziecięcymi i powiem wam, ze nic ciekawego nie było.W epoce sieciówek i internetu takie prywatne sklepy raczej nie przebija się.smutne to trochę, ale naprawdę ceny maja tam jak z kosmosu, a wybór marny. Body rozmiar 56 kosztowały 18 zł, a w smyku 5-pak kosztuje 60zl i to naprawdę dużo lepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zapraszam ;) Ja zrobiłam listę i nic więcej! Kopnijcie mnie w tyłek, bo nigdy nie zacznę kompletować tej wyprawki! Dziewczyny a w jakim proszku będziecie prać ubranka? Ja z okazji moich wiecznych infekcji kupiłam.w rossmannie proszek dla dzieci Bobini chyba - wiecie cos na jego temat? Jaki Wy wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez na razie tylko listę mam, ale powoli zbieram się do zakupów. Musze tylko uporządkować sypialnie i komodę dla młodego przyszykować. Ja pralam chyba w Loveli ubranka, nic się nie działo, alergii żadnych nie było,ale każde dziecko inne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez pralam w Loveli. :) Kupilam po jednej butelce mleczka do prania koloru i bialego. I jak mi sie powolutku konczyly to probowalam prac ubrania corki z naszymi w zelu do prania. Podwojne plukanie i zadnego niepozadanego efektu nie bylo. Ale plyn do plukania tkanin dlugo dolewalam Lenor (bialy). Z dzieckiem na etykiecie. Dziewczyny jak z Waszym spaniem? Ja nie raz w nocy sypiam po 4h, w ciagu dnia godzinna drzemka i to maks! I najdziwniejsze, ze czuje sie z tym OK. Jutro wizyta u ginekologa. Zalegla kasa z marca? Ciekawe kiedy ja kasiore dostane tez za marzec :P za to zalegle l4. :) Ja ubranka od siostry przesegregowalam dobitnie. Na 56 i 62 podziele podczas prasowania i prania oczywiscie. To w lipcu. :) Za miesiac powolutku bede pakowala torbe, ale najpierw... Remoncik. Dlugo wyczekiwany, za dlugo odkladany. :) heh Teraz juz musimy zrobic ten remont. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierzecie już wyprawkę??? Ja zawsze używałam lowelli albo dzidziuś i jeszcze jest jelp ...teraz z tych obu tych firm są już dostępne nawet kapsułki,płyny i proszki do prania jak i płyny do płukania.Na samym początku pytałam też w płatkach myślących ale to zazwyczaj pieluszki bo niestety ale jak dla mnie nie popierali w 100% a ja lubię białe białe a nie szare białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz odebralam w sobote ubranka. W tygodniu moja siostra jest bardzo zapracowana i niechce jej zawracac glowy. W weekendy zawsze aktywnie gdzies jezdzilysmy z rodzinkami, znajomyni. Niestety ja juz tempa nie dotrzymuje, ale chodzi mi o to, ze zastanie jej w domu graniczy z cudem. To ja sie dostosowalam i odebralam 4 kartony 56-68. :) + w torbach beciki, nosidelka, spiworki... Ja juz mam pelna szafe ubranek. Z tym ze nie przygotowuje ich jeszcze. Na to przyjdzie odpowiednia pora. W goracy lipcowy dzien wypiore, a w chlodny wieczor wyprasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę dokupić trochę ubranek w rozmiarach 56-68 bo tych mam malutko. Dostałam od znajomej 3 wory ubranek od 74 do 92 więc na później mam spory zapas :) Proszki dla dzieci ogólnie kiepsko piorą. Ja używałam Loveli i teraz też kupię. Pranie i prasowanie zostawiam sobie na czerwiec jak już wszystko pokupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
madoro jak tam twoje BLYSZCZACE CV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera, u mnie większość czasu mam twardszy brzuch. Ale bywają momenty, że jest całkowicie twardy, zależy jak szybko się położę i odpocznę- potrafi to trwać od kilkunastu minut do kilku godz. Ja z tym byłam na ip i u ginekologa, w obu miejscach powiedzieli, że macica jest miękka i żeby odpoczywać więcej. Ale szyjkę ostatni raz miałam sprawdzaną z 3 tyg temu i było ok. Teraz staram się o tym nie myśleć, więcej odpoczywać i myśleć pozytywnie. Ale żeby nie było tak kolorowo, to od kilku dni tak mnie plecy bolą, że ledwo co chodzę, siedzę, ba! nawet leżenie sprawia ból. Nie wiem czy to kwestia, że utyłam i mam słabe mięśnie, czy to normalne, czy coś się dzieje. Ale jest to okropny ból, jak wstaję to chwilę muszę postać, bo inaczej bym upadła. Dziś umówiłam się już do lekarza, to o to spytam i dodatkowo znowu jakąś infekcję chyba złapałam. Wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyglada na to, ze u nas wszystkich odpoczynek to podstawa. Ja na cale szczescie poszlam po rozum do glowy i na prawde wszystko staram sie robic i planowac z takim wyprzedzeniem zeby nie latac, nie spieszyc sie i co najwazniejsze niestac wiecznie. Ja jestem po wizycie. Malenstwo 1477g. Lekarz mowi, ze jest spory. Pelen 28 tydzien rozpoczne w piatek. Czuje sie OK, wyniki mam OK. Szyjka OK. :) Pierwszy raz od od dawna wyszlam z wizyty superzadowolona. Bez omawiania kiepskich wynikow i prawdopodobienstwa wczesniactwa drugiego dziecka. Coz za mily dzien. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro super się czyta takie rzeczy <3 Ja też wróciłam od lekarza, ciśnienie miałam bardzo niskie- zazwyczaj mam niskie, ale dziś to, aż się pytali czy na pewno czuję się ok (fakt, że lekko rozkojarzona byłam i jak parkowałam to o słupek bym lusterko strąciła, ale czuję się świetnie ;)). Bóle kręgosłupa są podobno normalne i będzie jeszcze gorzej, bo jestem wysoka... A infekcji żadnej nie mam, badania moczu w normie i na fotelu też ok. Czy Wy też macie większe i gęste upławy? Ja to myślałam, że może znowu jakaś grzybica... aaa i jeszcze położna mówiła, że mogą się pojawić już różowawe upławy, że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro super się czyta takie rzeczy <3 Ja też wróciłam od lekarza, ciśnienie miałam bardzo niskie- zazwyczaj mam niskie, ale dziś to, aż się pytali czy na pewno czuję się ok (fakt, że lekko rozkojarzona byłam i jak parkowałam to o słupek bym lusterko strąciła, ale czuję się świetnie ;)). Bóle kręgosłupa są podobno normalne i będzie jeszcze gorzej, bo jestem wysoka... A infekcji żadnej nie mam, badania moczu w normie i na fotelu też ok. Czy Wy też macie większe i gęste upławy? Ja to myślałam, że może znowu jakaś grzybica... aaa i jeszcze położna mówiła, że mogą się pojawić już różowawe upławy, że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro to rzeczywiście duży facet Ci rośnie :D Super, że wszystko ok i wizyta udana :) Mój lekarz zawsze mnie pozytywnie nastraja, wg niego wszystko jest piękne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×