Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imiona 2018

Polecane posty

Gość gość
Starodawne polskie imiona... Takich nasi przodkowie uzywali. Nie sa gorsze od Frankow, Antkow, Jakubkow czy Jozkow. Normalne imiona tak jak wszystkie te inne stare teraz na gorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrochna w klasie byłaby wisienką na torcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08 08 - Jak ja czekam na to imię w swojej klasie ! Z rzadko nadawanych imion miałam uczniów -Oktawiana, Kryspina, Dobromiłę, Hiacyntę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:13 To fajnie, troche odmiany. A jak dzieci na nie reagowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj już spokój z tymi imionami, nikomu się nie podobaja, jakas psychiczna jesteś i ewidentnie masz obsesje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrochna, Radochna normalne imię według kafeterianej bo nasi przodkowie tak dawali a z takiej np. Grażyny się wszystkie wyśmiewają. Hipokrytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się nie wymiewam z Grażyny, piękne imię z fajna geneza, a Radochna, Dobrochna coś okropnego, i ta walnieta jeszcze non stop o nich pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 13 - Dzieci standardowo reagowały, identycznie jak przy bardziej powszechnych imionach. Zresztą wszystkie te dzieciaki były super i przyciągały do siebie inne dzieci. Pozdrawiam poszukujące mamusie i życzę odrobiny szaleństwa podczas wyboru imienia dla swoich dzieciaczków !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sebastian, Bartłomiej, Szczepan, Kordian, Przemysław, Jeremi, Jonasz, Julian, Damian, Mikołaj, Róża, Jaśmina, Florentyna, Gaja, Barbara, Lidia, Liliana, Bogumiła, Franciszka, Simona, Leonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba tu powyżej jest jakiejś szalenstwo w tej wiliczance ! Zastanawiam się jak w dzisiejszych czasach odnalazłaby się Fraciszka , Bogumiła i Florentyna... choć imiona bardzo mi się podobają. Nie mogę się dostosować do Amelek, Oliwek i Lenek choć na co dzień mam doczynienia z tymi imionami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mi się nie podobają Dobrochna, Radochna. A co powiecie o imieniu Ewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo podobają się imiona Łucja, Lidia, Magdalena, Oliwia, Lena, Basia, Ewa, Kamila, Marcelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co myślicie o Flawii? Mąż się uparł, jak dla mnie za bardzo wydumane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flawia jest inna wiec ma wielkiego plusa i nie jest wydumana, znam to imie z histori, ale z brzmieniem samym w sobie jakos dla mnie osobiscie nie podchodzi. Fajnie byłoby miec Flawie w otoczeniu, ale nie dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:04 Te same, ktore sie wysmiewaja z Dobrochny i Radochny nie lubia Grazyny wiec nie ma hipokryzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:29 Miło to usłyszec. To myslisz, ze jest teraz lepiej i jest wieksza akceptacja wsrod dzieci (nie u rodzicow z tego co tutaj czytamy oczywiscie), czy odmienne imiona stały sie normalne? Patrzac tak ogolnie, spostrzezenia. Zapytam rowniez, czy uwazasz, ze nadanie tych wyjatkowych imion sprawiło, ze dzieci czuja sie wyjatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Florentyna i Bogumiła sa super i zupełnie wpasowane w dzisiejsze Amelki, Aurelki, Rozalki itd. Uwielbiam polskie imiona, ale akurat Bogumiła jakos mnie najmniej ciagnie. Powiem, ze wole Bogdane (mozna sliczne zdrobnic Dana) lub Ludmiłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi, ale Ewa, Kamila, Magdalena, Wiktoria, Leon, Tymon, Szymon i Marianna sa dla mnie najmniej atrakcyjnymi imionami jakie kiedykolwiek slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:17 A Tobie jakie imiona sie podobaja? Czy bedzie corke nazywac pelnym imieniem czy zdrabniac i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ewa, Marcelina i Łucja też mi się podobają, choć zupełnie do siebie niepodobne. I chyba tak najlepiej sobie tworzyć wybór, bo jak wszystkie są zbliżone brzmieniowo to potem ciężko się zdecydować, a jak są różne to jednak jakieś zacznie się wybijać, podobać bardziej i imię "samo się" wybierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zapytam rowniez, czy uwazasz, ze nadanie tych wyjatkowych imion sprawiło, ze dzieci czuja sie wyjatkowo? " Jako właścicielka wyjątkowego imienia z moich czasów (gdzieś kiedyś odkopałam, że w moim roczniku nadano je 12 osobom), jeślibym miała określić, jak się z nim czułam jako dziecko to na pewno nie "wyjątkowo", raczej jak dziwadełko (ludzie byli skofundowani, pytania "jak??? naprawdę tak masz na imię?" były częste). Teraz mi to w sumie wisi, choć dalej za tym imieniem nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:16 Tak wlasnie kiedys bylo i dlatego pytam jak jest teraz czy cos sie zmienilo skoro odmiennie imiona sa bardziej akceptowane. 12 osob w roku- niesamowite, super. Ja nadala mojej corce wlasnie tak rzadkie imie i ona miala juz inne doswiadczenie w innych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś akceptowane mogą być, ale to nie musi oznaczać, że dziecko nie będzie się z nim źle czuło, i że ludzie nie będą podobnie reagować; po prostu będą pytać "jaaaak?" trochę częściej, bo będzie nie jedno takie dziwne imię, a kilka w całym powiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:41 Fakt ludzie tak reaguja do tej pory, ale dzieci przestaje to dziwic wiec moze jak dorosna nie bedzie takich reakcji. Czasami tak sie zdarza jak niespotykane imie jest podobne do jakiegos oklepanego wtedy niestety nie ma sily i jest Jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilku osobom podoba sie Dobrochna wiec ja wymieniaja. Inne osoby caly czas te same imiona powtarzaja np. Basia, Ewa, Magdalena, Michal itp i my te wychowane, ktorym podoba sie wlasnie Dobrochna czy Radochna nie atakujemy tych powtarzajacych banalnych imion, ktore wszyscy znaja zreszta. Cz mamy zaczac rzucac sie na powtarzajace sie imiona i mowic jak nam juz obrzydly? Tego chcecie zawistne baby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrosława, Dominika, Krystyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj Kilku osobom podoba sie Dobrochna wiec ja wymieniaja. Inne osoby caly czas te same imiona powtarzaja np. Basia, Ewa, Magdalena, Michal itp i my te wychowane, ktorym podoba sie wlasnie Dobrochna czy Radochna nie atakujemy tych powtarzajacych banalnych imion, ktore wszyscy znaja zreszta. Cz mamy zaczac rzucac sie na powtarzajace sie imiona i mowic jak nam juz obrzydly? Tego chcecie zawistne baby? x Chyba jednej osobie podoba się Dobrochna i Radochna i ciągle te imiona proponuje. Pewnie sama ma tak na imię lub jej córka. A dlaczego piszesz "zawistne baby"? Czego tu zazdrościć? Imię się abo podoba, albo nie. i się podoba Marysia, a jeśli tobie nie to co też mam napisać, że jesteś zawistna? nie rozumiem, a ty chyba nie znasz znaczenia tego słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawistne poniewaz maja problem tylko z Dobrochna i tylko na nia i osoby, ktorym sie podoba psiacza kiedy sie powtarza, a to ze wszystkie inne imiona powtarzaja sie non stop to juz jest ok. Takze tak znam znaczenie slowa zawistne jedyna reakcje powoduje imie Dobrochna lub Radochna, a Ewa co druga strone pomimo, ze kazdy dobrze to imie zna to juz nie jest problemem to imie (i inne tylko nie Dobrochna czy Radoczhna oczywiscie) ma przyzwolenie zawistnych bab na powtarzania sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszcza, ze ludzie maja orginalne gusty i pewnie nadali swoim dzieciom orginalne imiona. Te, ktore tak jada po Dobrochnach to pewnie maja odpowiednik tegorocznej Zuzi i Antka tylko dlatego, ze nie mieli odwagi nazwac dzieci inaczej. Zazdroszcza gustu i odwagi proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×