Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koniczyna

Z czym robicie naleśniki?

Polecane posty

Gość koniczyna

bo ja chce jutro zrobic pół na pół ser biały i dżem, oraz dodać troche cynamonu myslicie że beda dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze używam serka homogenizowanego smakowego , nie są takie duszące. Na wierzch daję smietankę cukier i posypuję cynamonem Teraz są juz truskawki wiec mozesz je tez na wierzchu polac rozmiksowanymi truskawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robie z: jablkami i cynamonem- do ciasta utarte lub w kawalkach serem bialym - ser taki w kostce wymieszac z ubitymi bialkami i zoltkami, poslodzic do smaku, mozna dodac rodzynek i zapiec jeszcze przez chwolke (zwiniete w ruloniki) - pycha miesem mielonym - miesko jak na pierogi (gotowane skrecone w maszynce) i zawiniete i zapieczone z kapusta kiszona i grzybami (tez zapiekanie, mozna posypac zoltym serem i przyprawami-ziolami) no i zwyczajnie z dzemem albo samym cukrem albo czym kto chce :) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nabrałam ochoty
na te wasze nalesniczki, chyba jutro też zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja
robię z lodami, polecam pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się robi
z lodami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vishnja
A ja robię jeszcze z pieczarkami ( podsmażonymi z cebulką ) - Pycha, i ze smażonym mięsem z ryżem i cebulką również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawerka
a ja rozgniatam widelcem twaróg z cukrem i jogurtem naturalnym a do tego dodaję drobniutko pokrojoną świeżą mietę, można podawać od razu ze śmietną, albo podsmażyć na oleju i polac gęsta śmietną, posypać jagodami, malinami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię na ostro
naprawdę znakomite. :) Biorę biały ser, rozgniatam go widelcem, na patelni podsmażam cebulkę, czosnek i boczek, wrzucam to potem do sera, daję sporo pieprzu i trochę ostrej papryczki w proszku, oczywiscie sól do smaku, można dodawać zioła które się lubi ja np. dodaję trochę ziół prowansarskich i slodkiej papryki :) Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na słodko: 1) ser biały (najlepiej taki z wiadereczka, zmielony na sernik, jest gładziusueńki), cukier waniliowy, rodzynki, wiórki kokosowe 2) ser biały, cukier waniliowy, żółtko z jajka 3) jabłka w postaci papki posypane cynamonem, rozgotowane albo podgrzane w mikrofalii (właśnie do konsystencji papki) SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NA SŁODKO
Z ANANASAMI I RODZYNKAMI I SERKIEM DANIO WANILIOWYM. PYCHOTKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruję Ostrowią jogurtową (bo jest taka fajna kremowa :) ) a na to dżem brzoskwiniowy albo nutella ;) i zawijam w rulonik, albo polewam zmiksowanymi truskawkami, mmmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierguliek
Nu a ja to robie po naszemu, po-russki. Na pylajoncy naliesniki z patelni krowiego masla i kawioru z lososju. Pal'cziki oblizesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też lubie albo same z cukrem albo z nutellą a z innych to wiem że moija babcia robi z nadzieniem kalafiorowym, ale nie wnikałam jak to sie robi bo mnie osobiście to niesmakuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sobie
dodaje kakao, sa potem takie czekoladowe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak sie tu odchudzac jak takie tematy;) musze wyprobowac te na pikantno..hm i te z lodami hm moge jeszcze jeden dodac ,na juz gotowe nalesniki kladziemy po plasterku sera zotlego ,posypujemy ziolami( ja sypie oregano i czosnek) ,wkladamy parowke obwijamy ja ,mozna koncowki wykalaczkami przymocowac ,nastepnie chlastamy w jajku i w bulce tartej i na olej, na cieplo podawac z kethupem,sa bardzo syte. smacznego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniammniam
a ja lubie nalesniki z bananami i nutella!!!!!!!pycha!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gosiu jak robisz te ze szpinakiem i serem feta? Zdradź przepis jeżeli to nie jest wielką tajemnicą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×