Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy robicie sobie same paznokcie?

Polecane posty

Gość gość

Chciałabym mieć w końcu ładne paznokcie a nie chce mi się malować codziennie bo każdy lakier zaraz odpryskuje..a na kosmetyczkę mnie nie stać więc pomyślałam czy by nie kupić sobie lampy..znalazlam dość tania bo za 30 zł(chyba led9w) semilac..niby dobra firma i ma ładne lakiery choć drogie i może by sprobowac. Jestem totalnie zielona co prawda w robieniu manicure ale może z czasem będę wprawiona. Czy któraś używała tej lampy lub innej niedrogiej a dobrej z innych firm i może polecic?Czytałam że za porządną lampę trzeba dbać od 300 zł w wzwyż ale ja kupuje tylko do użytku domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Semilac drogi? Semilac to najtansze gowno na rynku. Na moich paznokciach w ogole sie nie trzymają i to nie wina topu, bo znam inne dziewczyny ktore mają ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie robię sama hybrydy. Ale sprzęt mam porządny. Semilac wcale nie jest tak dobrym produktem, u mnie na Semilacu były odpryski, hybryda się nie trzymała tak jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja się nie znam..wszedzie reklamują ten semilac to myślałam że taki dobry. Opinie też jak czytałam w 90%były dobre. Drogie chodziło mi że lakier kosztuje 30 zl.. Czy w takim razie możecie polecić inne firmy sprawdzone o niedrogie dla początkującej w domowym zaciszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wcale nie robię bo mi się to kompletnie nie trzyma na paznokciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:47- jakich lakierów używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo trwałość hybrydy moje drogie, nie zależy od lakieru, a od bazy. O ile same lakiery semilac są w miarę ok, to bazy mają raczej kiepskie. No i lampa...te 9wat to słabiutko. I niestety paznokcie trzymać sie nie beda. A co najważniejsze...wykonanie, przygotowanie paznokcia. Większości się wydaje, że co to jest zrobić paznokcie phiiii a później tekst ze wina produktów. Bzdura! Na dobrze opracowanym paznokciu trzyma się każdy lakier :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię, kupiłam zestaw neonail za 150, lampa, baza, top, waciki, 3 kolory , cleaner i jakieś p*****lki, robię sama hybryda tzn bez żelu, co 2-3 tyg robię, wszystko się trzyma super, choć czasem się zdarzyło ze w miedzyczasie cos poprawialam tzn 1 paznokcia bo mi lakier lub paznokiec pekl ale to nie wina lakieru tylko mpich paznokci bo mam bardzo slabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta lampa led 9 wat to niby wystarczająca dla początkujących i tylko do domowego uzytku. Opinie miała pozytywne. Nie chciałabym kupować czegoś drogiego bo nie wiem czy będę miała w ogóle smykalke do paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Semilac jest przereklamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś jak nie pracowałam i nie mogłam sobie pozwolić na pójscie do stylistki to kupowałam lakiery Sally Hansen i do tego jakas baza. Zwykly lakier a trzymal się tydzien na paznokciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zaden ze zwyklych lakierow sie nie sprawdzal a kupowalam i loreal, miss sporty,essie , maybeline,bourjois,Rimmel, opi..i inne i wszystkie odpryskuja a ja często myje ręce bo mam niemowlę do tego mycie naczyń sprzatanie..stad pomysł na hybrydy i lampe. Być może i ten semilac jest przereklamowany..ale zasugerowałam się tym że często kobiety ktore ogłaszają się np.na fejsie jako manikiurzystki z tej firmy korzystaja..w takim razie jakie inne firmy oprócz tego neonail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cosmetics zone te lakiery hybrydowe są dobre. U mnie się sprawdzają i cenowo ok. Lamy na allegro można kupić za ok 100 zł, ale taka 36W. Trzeba dobrze przygotować pazurki i wszystko się ładnie trzyma nawet do trzech tygodni. Tylko niestety odrost wszystko oszpeca i trzeba robić nowe pazurki co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię semilaca od roku i trzyma się fantastycznie. 3tyg minimum. Pozniej jest spory odrost ale zadnych odpryskow. Ja mam lampke 24w i taka polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do pan u gory... tak to jest jak sie za rzeczy zabieraja amatorki. Chodze do kosmetyczki - po studiach korzysta z semilaca i jakos paznokcie wytrzymuja mi 4 tygodnie latem 3 bo wiadomo szybciej rosna wiekszy odrost. Szczerze wole zaplacic 70 zl za profesjonalna obsluge niz sie pieprzyc z tym w domu przy 3 latku :D pozdrawiam "pro" - na tlustych plytkach hybryda sie hujowo trzyma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wole isc do kosmetyczki, dla mnie Semilac jest genialny, trzyma sie nawet do miesiaca bez zadnych odprysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego. że 4 tygodnie się trzyma? Po dwóch już jest odrost i trzeba zrobić nowe pazurki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem kosmetyczka i powiem wam ze już wielu takim amatorkom co myślą ze położyć hybrydę to jak pomalować lakierem tyle ze do lampy trzeba włożyć ratowałam resztki paznokci. To jak ze wszystkim trzeba umieć i tyle, a z YouTube to się nie nauczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię u profesjonalistki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra panie piszą że wolą isc do kosmetyczki. Pewnie że lepiej jak ktoś to zrobi. U mnie np jest to bardziej skomplikowane bo: mam 2 dzieci, maz pracuje po 13 h dziennie. Poza tym chodze ( czasem ) do salonu firmowego obok mojego domu i hybryda kosztyuje ok 140 PLN. A to już jest duzo. Dobra, powiecie to po co tam lazisz jak tak drogo. Otóż bardzo ważna jest dla mnie higiena. Wszystkie narzędzia np do usuwania skórek są pakowane w takie specjalne folie jak w szpitalu po dezynfekcji. Mam schize na punkcie chorób typu wzw i innych bo niewiele potrzeba zeby sie zarazic. Dlatego też chodze tylko tam (b. rzadko bo za drogo) a tak to robie paznokcie w domu. Zrobie jak zrobie, raz lepiej raz gorzej ale przynajmniej się nie brzydze narzędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co za hejt na semilac. Ja od dwóch lat sama robię hybrydy. Mam ten stary różowy mostek i większość lakierów tej firmy. Jedynie czego nie polecam, to top mat, ale chyba jest już poprawiony. Trwałość manicure nie zależy od lakierów ale- jak wyżej wspomniano- od przygotowania płytki. U mnie trzyma łby się i dwa miesiące, tylko odrost każe po dwóch tygodniach zmienić na nowy. Mam też w kolekcji Makear, mam jeszcze trzy taniej marki Pro coś tam i Neonail kilka. Ten ostatni właśnie najmniej lubię, chociaż nie umiem powiedzieć dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:16- a mozesz napisac jak przygotowujesz płytkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja teraz na gwiazdkę dostalam zestaw neoneil, a wcześniej robilam tylko raz u kosmetyczki. Balam się sama zrobic hybryde, ale to jest bardzo łatwe i jestem zadowolona. Za 1 razem trzymały się 10 dni ale ich nie oszczedzalam. Teraz staram się zmywać w rekawiczkach i zobaczymy ile wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nienawidze sama sobie grzebac przy pazurach. Wole zaplacic te 50zl i miec spokoj a 3 tyg. Chodze co 3 tyg,bo od kiedy prawie wszystko robie w rekawiczkach to odrost jest malutki. Jednak jak wiecej robi sie w wodzie to szybciej rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam znajomą ktora pracuje w hurtowni i wiele ludzi tam skarzy sie na semilac. Poza tym czytalam, ze semilac mial sprawy w sądzie o uczulanie i tak wiem, że kazda nie utwardzona hybryda moze uczulić ale jakos inne marki nie mialy takich problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może któraś napisze jak w domowych warunkach usunąć hybrydę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Semilac wg b.trwaly ale faktycznie masakruje plytke i zdarzaja sie uczulenia. Ja polecam baze indigo proteinowa a na same czubki dac primera odrobine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robię sama paznokci bo jak bym zaczęła to bym skończyć nie mogła i g****o by z tego wszylo i szlag by mnie trafił , po za tym nie lubię sobie ich robić i szkoda mi na to czasu więc regularnie chodzę do kosmetyczki co prawda czasami szkoda mi kasy ale mam spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobic to nie problem. Ja jestem poczatkujaca, ale idzie mi to szybko. Problem jest ze ściąganiem lakieru. Mi za 1 razem zajęło to 1.5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby hybryda się trzymała trzeba odpowiednio przygotować płytkę. Zmatowić, odtłuścić i nałożyć primer. Później porządny lakier hybrydowy, najlepiej samopoziomujący, 2-3 warstwy. A na koniec top. Ja robię sama, na produktach NeoNail. No i lampa 9w nie wystarczy nawet do domowego użytku, za mała moc. Ściągnięcie hybrydy, średnio co 2 tygodnie, bo wtedy już jest niezbyt estetyczny odrost, to kwestia około 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×