Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy robicie sobie same paznokcie?

Polecane posty

Gość gość
Ja używam. Może być. Nic trudnego z tym że z lampa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba jeszcze znac technikę matowienia. To nie wystarczy machnąć 3 razy pilnikiem jak się umie dobierać odpowiednie katy piłowania to tak jak ktoś napisał gdyby nie odrost to by moznabylo i dwa miesiące chodzić tak samo jest z technika położenia każdej warstwy lakieru przy skórkach i na brzegach. Kosmetyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest Primer? To jak baza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czasmi chgodzę do manicurzystki czasami sama robię. Przede wszystkim dobra lampa - ja mam 48 w. - szybciej lakier się utwardza. Mam kilka baz - neonail, cnd, gellish i indigo. Jakoś najlepiej maluje mi się indigo i na tej bazie najdłużej mi się kolor trzyma. Po 3 tygodniach zdejmuje. Lakiery - indigo i cnd. Top - gellish.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja maluję sama, kupiłam zestaw semilac właśnie z tą lampą 9w i jest ok, ale ja maluję raczej na jakieś specjalne okazje, zazwyczaj nie maluję od razu po zdjęciu bo nie mam czasu. Trzymają mi się dwa tygodnie, potem mam już odrost. Ale lampę kupię większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj 21:16- a mozesz napisac jak przygotowujesz płytkę? x Przede wszystkim hybrydę usuwam szlifierką zostawiając starą bazę. Poleruję troszeczkę, aby wyrównać powierzchnię i przecieram cleanerem, na odrost daję primer kwasowy i to jest główny powód trwałości manicure. Potem jedną lub dwie cieniutkie warstwy Hard z Semilaca. Wiadomo, że trzeba zabezpieczyć wolny brzeg. Następnie kolor i dwie warstwy topu. Obecnie Silcare lub Makear, ale to marka jest bez znaczenia. I znowu cleaner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale co to ten primer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam tę lampę : https://semilac.pl/pl/lampa-led-24w-semilac, i wszystko kupiłam na stronie semilac. kupiłam sobie bo kiedyś bylam u koleżanki i miała takie ladne blyszczace paznokcie, i do mnie z tekstem : kowalska, hybryda na te twoje dziury jeszcze ie dotarła?? hehe, od razu usiadłam na neta, obejrzałam filmiki na yt, jest taki fajny, hybryda krok po kroku, albo zele krok po kroku semilac, sa tam wszystkie nazwy rzeczy jaie po kolei sa kupywane i zamowilam, wszystko kosztowalo mnie ok 400zł. teraz już mam rzeczy za jakiś 1000zł, ale niestety lezy bo mam dwoje małych dzieci, zazwyczaj robiłam wieczorami, ale teraz cos mi się dzieci wybudzają i czasu brak, ale doszłam już do takiej wprawy , ze nie maluje tylko na jeden kolor , robie już cat eye, magnesik, pyłki, ogólnie trzeba dużo cierpliwości, wszystko czyli przedluzenie paznokcia zelem potem malowanie zajmuje mi godzine. jedyne czego nie umiem ogarnąć to zmyć koloru, nie umiem się posługiwać tym acetonem, trzymam sreberka na palcach i gucio nie schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kowalska, a wiesz, że trzeba top spiłować, a potem usuwać acetonem? ja miałam plastikowe klipsy do tego, a teraz szlifierką- sama przyjemność i oszczędność czasu. Ja zainwestowałam 3xtyle, mam też kuferki, pochłaniacz i ponad 30 lakierów. I stemple Konad, dość drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oo to musze spróbować, kowalska nie wiedziała, ze trzeba spiłować top, he jakie to proste haha. ja już pasuje na zakupach bo więcej są to moje zachcianki niż potrzeby, a kusi , żeby coś dokupić a potem leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaką masz szlifierkę, dużo kosztowała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:37- a jak nie masz szlifierki tylko zaczynasz od niepomalowanych paznokci to czy taka kolejność jest Ok? 1. Cleaner 2. Primer 3. Baza 4. Czy trzeba hard ? 5. Kolor 6. Top Dziękuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to może byc primer a potem baza, a potem cała reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta frezarka zaskoczyła mnie swoim małym rozmiarem, na zdjęciu wydaje się spora. I jest wystarczająca na własne potrzeby, w salonach mają mocniejsze, a ja jestem baardzo zadowolona:) Ma dobrą moc i super design

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze widzę pytanie o hard. Nie musi być, ale jak mam długie paznokcie, to się nie wyginają, nie łamią. Taka orteza dla paznokcia, żeby był bardzo mocny. Hard mrównież służy do wydłużania i naprawiania paznokcia. A znacie taki kanał na yt? https://www.youtube.com/channel/UCPeGsSJolGvikyKp7UBvjYQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi paznokcie same rosną, nie muszę ich robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie hybrydy niecaly rok mam zestaw semilaca tyle ze lampa 24w. Ogolnie to jestem zadowolona, lakiery sie trzymia (poza jednym żołtym - nie wiem byc moze jakas wada), pozostale kolory bez zarzutu, trzymaja sie 2-3 tygodnie pozniej sciagam bo odrost juz za duży. Innych firm nie używalam wiec nie mam porownania, lakiery semilaca chyba cenowo wychodzą najtaniej, moze kiedys sie skusze na lakier innej firmy tak dla porownania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że robię :) Teraz w necie jest tyle poradników, że spokojnie można ogarnąć samemu, tylko trzeba wybrać dobrą lampę. Ja mam taką: https://www.youtube.com/watch?v=qdXkIudNPmU Bardzo wygodna w użyciu, a wysoka moc 40W skraca cały proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ja robię sama hybrydy. Po co tracić pieniądze na kosmetyczkę, skoro naprawdę szybko i sprawnie mozna wykonać manicure hybrydowy samemu. Trzeba sobie kupić dobre produkty i na nich pracować, ja akurat wybrałam lakiery Makear, bo są mega trwałe, pięknie się błyszczą, kolory mają naprawdę dobre krycie i do są wolne od szkodliwych substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak karmiłam piersią to się wkurzyłam, że nie ma fajnej laseczki do paznokci na dojazd. Więc kupiłąm sobie lampę i używam właśnie lakierów z semilaca i neonail. Trzymają się mi dwa tygodnie, bo szybko mi paznokcie rosną . Polecam. nawet jak Ci sie jeden złamie, zawsze możesz tylko jednego poprawić a nie czekac tydzien by na nowo zrobić całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno kupiłam zestaw Semilaca z lampa 36 w, ale ta zakryta, nie z mostkiem. Na początku średnio mi szło bo nie miałam wprawy, ale jestem zadowolona. Lakiery dobrze się trzymają, mają fajna konsystencję. Ważne, żeby nakładać cienkie warstwy każdego produktu, inaczej albo zaleje ie skórki albo się nie utwardzi. Te żarówki się Wymienia, więc obserwujcie bo jak stracą moc będą słabo utwardzac. Mi zawsze hybryda się dobrze trzyma, ale ściągam pi około 2 tygodniach bo paznokcie tak szybko rosną, że wygląda ten odrost niechlujnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię sama. Nakładam bazę, 2 cienkie warstwy koloru i top, trzyma się ponad 2 tygodnie. Mam semilaca, color zone i pierre rene, w sumie te ostatnie trzymają się najlepiej ale są bardzo rzadkie i przez to trzeba bardzo uważać, żeby się nie porozlewały na skórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkanana
Ja robię sama w domu sobie i siostrze głównie, czasem mamie. Zaczynam od namoczenia skórek i zajęcia się nimi, potem odtłuszczam, primer, baza, dwie warstwy lakieru, top no wipe i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię w domu, zarabiam na tym, polecam zainwestowac w dobrej jakosci produkty, z chinszczyzny nic dobrego na paznokciach nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×