Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie potrafię rozwiazać tego zadania matematycznego 10 latka pomocy

Polecane posty

Gość gość
1. Najpierw nawiasy mnozenie i dopiero dzielenie..czyli 6:2×3= 6:6=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i na wuj te wasze fakultety jak i tak jesteście głąbami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6:2(2+1). Dobra zmiana a jak zapiszemy to tak? 6:2(x+y)= Jaka wowczas bedzie kolejnosc? Przeciez oczywistym jest ze przez to co przed nawiasem, o ile nie stoi tam zaden znak, mnozymy caly nawias! Poczytaj - mnozenie przez nawias! I nie nazywaj mnie glupkiem, bo sam go z siebie robisz, nie analizujac tego co napisalam. 6:2x+2y= 6:(4+2)=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
wszystko jedno co wstawisz to co w nawiasie to jedno wyrazenie ty po prostu zle to robisz i tyle zachowujesz sie jakby tam byly dwa nawiasy a jest jeden. 6:2(x+y) to 6/2*(x+y) tu robisz bląd na pewno to 3(x+y) czyli 3x+3y czyli 3+6 czyli 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
mnozy sie od lewej do prawej a nie od prawej do lewej arabem jestes czy jak ze od lewej strony liczysz i czytasz :D ? jestesmy w polsce mnozenie i dzielenie wykonujemy od lewej do prawej wiec nie mnozymy przez nawias od lewej tylko dodajamy w nawiasie i dzielimy od lewej. mozna tez jak chcialas podstawic x czy y za chwile ktos bedzie chcial zeby my calke podstawiac w nawiasie bo jak sie liczy normalnei to ludzie nie rozumieja jak sie wprowadza jeden parametr to za malo teraz juz jest x i y i nadal nie rozumieja nie wiem co ktos wymysli zeby wstawic za chwile ale nawet jak w nawiasie ktos zechce wstawic wielomian stopnia n to wynik i tak zawsze bedzie 9. nie ma zadnego innego wyniku i nadal podtrzymuje kazdy kto twierdzi inaczej to glupek nawet jak sie za chwile ktos wpisze ze jest profesorem matematyki to powiem mu to samo :D bo to matematyka a nie poezja i jestem pewny swoich racji bo mam niepodwazalny dowod to nie jest subiektywne to proste dzialanie. nie wiem co ludzie na fejsbukach pisza ale nawet jak wszyscy znajomi twierdza ze ma dwa rozwiazania to mozna im smialo napisac ze sa debilami i powolac sie na dobra zmiane :D top na pewno analfabeci czyli wyborcy pisu wiec przyjma jako dogmat ze wynik jest 9:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynik tego działania, zgodnie z regułami kolejności działań nauczanych w szkole (podstawowej) to 9. Stosowane tu reguły to: 1. Jeśli między liczbą a nawiasem nie ma żadnego znaku działania, to oznacza, że to jest mnożenie. Czyli nasze wyrażenie to 6:2(2+1). 2. Jeśli w wyrażeniu arytmetycznym występuje dzielenie i mnożenie obok siebie, to wykonujemy je w kolejności występowania od lewej do prawej. Zatem najpierw dzielimy 6 przez 2, a potem wynik mnożymy przez (2+1), czyli przez 3. Jeszcze jedną z reguł jest, że zamiast dzielenia, możemy napisać kreskę ułamkową. I w naszym działaniu można to zrobić bezboleśnie: 6/2×(2+1) da ten sam rezultat. Czasem kreska ułamkowa wiąże silniej, niż znak dzielenia i na przykład duże dyskusje wśród nauczycieli matematyki budzi odpowiedź na pytanie, czy 12:6:2 to jest to samo, co 12:6/2? Aby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości należy używać nawiasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
i jak licza kalkulatory tez wiem potrafie wymyslic wiele dzialan w ktorych kalkulator poda zle rozwiazanie nic w tym skomplikowaneog nie ma to wady algorytmu w kalkulatorze bo kalkulator to nei czlowiek i latwo go oszukac wiedzac jak dziala. najprosciej oszukac kalkulator wprowadzajac nawias i liczbe pi, kazdy sie pomyli i poda zle wartosci. nie lcizac programow typu mad cad itd. dobra nie mam czasu tlumaczyc kazdemu glabowi osobno wezcie sobie jakies korki i ktos wam wyjasni i bedziecie blyszczec na fejsbuku skoro to jakas zagadka na czasie ale co sie dziwic w ksiedze ryjow raczej tepe ryje dominuja:classic_cool: wrzuciajac swoje focie w stylu: moj obiad, moje sniadanie, moja dupa na plazy,pierwsza kupa dziecka, misio na kiblu itd. to sie nie dziwie ze nie wiedza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1, najpierw mnożenie potem dzielenie. Nawias jest mnożeniem, bo nie posiada żadnego znaku przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zamiast znaku dzielenia stosuje się kreskę ułamkową, to wyraźnie trzeba wskazać, co ma być w liczniku, a co w mianowniku. Rozbieżności w wyniku biorą się z zamiany 6:2 na 6/2, a tak naprawdę zamieniając znak dzielenia na kreskę ułamkową TRZEBA wyraźnie wskazać co jest w liczniku, a co w mianowniku, Ktoś o tym pamiętał? Stąd rozbieżności w wyniku. Prawidłowo zamieniając : na / powinno się użyć jeszcze dodatkowych nawiasów: (6/2)(2+1). Wspomniane działanie 6:2(2+1), zamieniamy na (6/2)(2+1) i wynik jest 9, a nigdy na 6/2(2+1), bo ten drugi zapis w pierwotnej wersji (bez kreski ułamkowej) musiałby wyglądać tak: 6:(2(2+1)) i da wynik 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to to samo co 6:2(2+1) A czytales/ as o mnozeniu przez nawias , tam sa dwa nawiasy tylko ten jeden domyslny , rownie dobrze mozna zapisac to tak6:(2)(2+1) Z reszta fakt po wpisaniu zadania w google ktos madrzejszy wytlumaczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
najpierw nawias potem mnozenie/dzielenie w zaleznosci co pierwsze!!! a pozniej dodawanie/odejmowanie w zaleznosci co pierwsze i zakladajac ze nie tlumaczymy arabowi ale skoro tylu uchodzców na tym forum to trzeba dodac ze od lewej do prawej. i nie mnozenie nie jest przed dzieleniem to rownowazne dzialania bo to to samo do cholery ludzie czy juz teraz nie ma obowiazku edukacji w podstawowce czy o co chodzi ? takei rzecyz to w szkolach specjalnych kiedys tl;umaczyi bo do 16 roku zycia byla obowiazkowa edukacja wiec tam im tlukli dodawanie i mnozenie do skutku. 1:2 to to samo co 1x1/2 wiec jak mnozenie moze byc przed dzieleniem skoro to to samo dzialanie :O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kombinujcie, wynik 9. Najpierw nawias, potem od lewej po kolei, wychodzi 9. To nie jest zadanie na ułamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra zmiana Masz w 100 % rację!!!! Ale te szkolune nie dadzą się przekonać. Sorbony pokonczyly, to co się dziwić o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niemasz racji, znaczy teoretycznie masz, ale przy mnozeniu nawiasow wszystko sie zmienia! 2/2 z kreska ulamkowa tez mozna zapisac jako 1 - prawda? Wiec rozwiazanie zalezy od tego co liczymy . Idac dalej juznie koniecznie w temacie samego zadania to np . 0,5 to to samo co 1/2 ( jedna druga)albo 50% albo 1:2( podzielone) i wszystkie te zapisy zdefinuja polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Pan Dobromir ma zawsze racje:P Swoją drogą to aż śmieszne, że tyle czasu można się rozwodzić nad tak prostym działaniem skoro nawet taka debilka jak ja je rozwiązała:D Btw. cóż za rynsztokowy język:P ~rlx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
jezyk dostosowuje do poziomu rozmowców :D juz nie mam sily prosciej tlumaczyc poza tym wytlumaczylem z ulamkiem jak bedzie to dwa ulamki,a nie jeden 6/2 *(2+1)/1 czyli 3*3/1czyli 3*3 jakby nie liczyc to zawsze 9 :O v pogadamy pozniej bo jestem spozniony i musze wyjsc🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra zmiano to równanie przedstawił Einstein właśnie po to aby pokazać takim mądralom jak ty że matematyka to nauka ścisła a przy takim zapisie poprawny jest wynik zarówno 1 jak i 9 i nie ma takiej zasady jak liczenie od lewej lub od prawej. To równanie dowodzi jednego że taki zapis jest niepoprawny czego dowodzą matematycy którzy wypowiadali się na ten temat jak i sam autor "równania" ponieważ jest niejasny i pozostawia pole do interpretacji. Więc nie wyzywaj ludzi od debili jeśli nie zbadałeś zagadnienia które swoim zakresem wybiega wiele dalej niż sięga twoja wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadanie ma jedno rozwiązanie i wynosi 9. Niektórzy z was widzą w tym zadaniu jeszcze nawias ktory zapisujemy jako kwadratowy, a jego tam po prostu nie ma. Żeby wynik wynosił 1 to zadanie powinno wyglądać tak: 6: = 6:=6:6=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
Dobra zmiano to równanie przedstawił Einstein>>taa pewnei za chwile ktos napisze ze to rownanie to problem milenijny i daja milion dolarow za jego rozwiazanie :D kto ci napisal ze to rownanie einsteina ? no pochwal sie kto ? niech zgadne na fejsbuku kolezanka ktora studiowala malowanie paznokci i tam jej powiedzieli ze to einnstein bo nawet nauczyciel nie umial rozwiazac :classic_cool: ? rownanie einsteina dotyczy teorii wzlgednosci jest bardzo skomplikowane wystepuje tam jakis wspolczynnik riciego czy jakos tak i jakas stala kosmiczna czy cos w ten desen to na pewno nie to rownanie :D v druga kwestia to zadanie dla 10 latka tylko z gwiazdka a nie problem milenijny, rozwiazanie jest jedno wynosi 9 koniec kropka. jak 10 latek nie zna hebrajskiego czy arabskiego to nie musi miec dodatkowego nawiasu zeby mu wyszlo 9 za to ten nawias musialby miec zeby mu wyszlo 1. i ja naprawde zrozumiem zyda czy araba ze mu wyjdzie jeden bo ma taki nawyk patrzenia od prawej, ale polaka uznaje za debila. v ostatni raz tlumacze jak ktos ma dylemat to trzeba zastapic dzielenie : kreska ulamkowa i dylematu zadnego NIE ma!!!! tylko DOBRZE wstawic kreske a nie tak jak wstawia 50% spoleczenstwa czyli wyborcy pisu czyli glupki :classic_cool: czyli prawidlowo ma byc tak 6/2x(2+1) gdzie x to znak mnozenia i co w tym zapisie tez wychodzi ci jeden ?a przeciez to to samo rownanie NIC tam nie dodawalem zadnych nawiasow!!!! zastapilem znak dzielenia zeby bylo bardziej czytelne tylko jak mi napiszesz ze einsteinowi wyszlo jeden to az napisze maila do jakichs jego spadkobiercow zeby cie pozwali za te brednie :O tlumoki wstawiaja kreske ulamkowa nad cale wyrazenie to im wychodzi 1 albo licza od lewej nie wiedziec czemu. jeszcze gdyby znak = stawiali z lewej to bym zrozumial ze wspak wszystko robia a tak to nie kumam jak komus wychodzi 1 nic a nic. v jakis debil sie podeprze einsteinem na wykopie czy kafeterii i pozniej debile to powielaja, widac ze nigdy nie widzialas zadnego rownania einsteina bo jakbys zobaczyla to by bylo to dla ciebie czarna magia watpie zebys chociaz jeden znaczek zrozumiala co znaczy :D i to samo 10 latek by myslal ze to szlaczek ktorym sie temat podkresla :D a nie jakeis rownanie. e=mc2 to tez nie rownanie einsteina chociaz w duzym uproszczeniu mozna by jeszcze to rpzyjac ale te glupoty autorki to einstein jak mial dwa lata to na pewno mu tam jeden nie wyszlo i sie takimi dyrdymalami jak 10 letni internauci i ich niezbyt kumaci rodzice nie zajmowal. to rownanie ma poprawny zapis po to jest tak zapisane zeby bylo podchwytliwe dla 10 latka ale jak ktos ma wiecej jak 15 to powinien sobie korepetycje wziac :O albo zostac malowaczem paznokci czy obcinaczem wlosow a nie zaprzatac sobei glowy matematyka. jakas dziwna metoda zapanowala ze rodzice durni a chcieliby zeby dziecko bylo madre i wszystko wiedzialo i tak go pchaja do gory korkami nie korkami pomagaja a jak nie wiedza to na kafeterii pytaja, a juz po 10 letnim dziecku wlasnie na takim rownaniu widac do czego sie nadaje albo do czego sie nie nadaje.to zadanie z gwaizdka nie umie rozwiazac to umyslu scislego nie ma i tyle. nie ma co rozpaczac a nie robic problem z prostego dodawania ze to nie wiadomo co. moze pieknie maluje czy spiewa bo to zazwyczj w parze z liczeniem nie idzie i tyle. szkoda tracic czas i w necie zadanai rozwiazywac bo glupich jest wiecej i tylko metlik czlowiekowi zrobia. eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
az zerknalem w necie skad ty mozesz miec te brednie o einsteinie i znalazlem wypowiedz studenta 5 roku matematyki teoretycznej ktory jest imbecylem ale w necie kazdy moze napisac ze jest studentem 5 roku ja w sumie tez co wiecej moga napisac ze jestem studentem 6 roku czyli dla debila jestem madrzejszy niz ten 5 :D wiec jako student 6 roku z cala stanowczoscia pisze juz naprawde po raz ostatni ze wynik jest jeden i = 9. http://deser.gazeta.pl/deser/1,111858,13566274,6_2_2_1__9__Czy_aby_na_pewno__Matematycy_o__zadaniu_.html to tu jakis debil nie umial zamienic dzielnia na kreske ulamkowa popelnial klasyczny blad i podpisal sie jako student i napisal ze to rownanie einsteina. ponizej jakis glupszy student 4 roku pokazal mu absurd tego co robi na innych przykladach. tam nie ma dwoch nawiasow wiec nie mozna jako mianownik dac cale wyrazenie jesli dzielenie zastepujemy kreska ulamkowa to w mianowniku bedzie TYLKO 2 a reszta to bedzie drugie wyrazenie. dobrze w komentarzach napisali ze jak w gimnazjum jest 2 godziny religii to kosztem czegos musieli te religie tam dac :O a i tak nic sie na niej nie ucza bo jak jutro ktos zalozy temat kiedy urodzil sie jezus to 95% ludzi odpowie ze zima pod koniec grudnia i w kwestii wiary to juz w ogole beda gotowi zabic oponenta ze maja racje :D v marudo jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Do spania Einsteinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
dobrze ze masz nick robisz postepy beda z ciebie ludzie :classic_cool: debi tak z angielska ty masz slabosc do takich naz swiatowych :classic_cool: tak wiem ze zaraz napiszesz ze to od debila ale byl zarezerwowany :D moze ja tez sobie zmienie na cos bardziej swiatowego moze wind of changes :D bo wybory sie zblizaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że brak mi człowieczeństwa, więc nawet "człowieka" ze mnie nie będzie, a co dopiero ludzie:D A żebyś wiedział, ze to skrot od debilki i nie był zarezerwowany:P Po prostu nie chce mi się wklepywać takiego długiego wyrazu, bo teraz trzeba to robić za każdym razem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
No i nie wklepałam:O Kiedyś wystarczyło raz wpisać. Jak ktoś się będzie podszywał to będzie twoja wina:P Miałeś chodzić najpóżniej spać o pólnocy, więc przestań buszować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Super:D Przynajmniej nie będę musiała do ciebie się zwracać Dobromirze, bo ta dz by mi przez gardlo nie przeszła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra zmiana nie każdemu wyszła na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamieńcie sobie dzielenie przez 2 na mnożenie przez 0,5 i będzie 9 jak ta lala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Sam mi wywalaleś te nicki sklerozo na moja prośbe zresztą:D Został mi tylko ten najkrótszy:P Żaden sentyment:P Buszujesz jak nigdy i takich elaboratow tez nigdy nie popełnialeś.Co będzie w przyszłości to strach pomysleć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynik =1 2(2+1) musisz nierozerwalnie potraktować jako całość, czyli 6:6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi wychodzi 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×