Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nie potrafię rozwiazać tego zadania matematycznego 10 latka pomocy

Polecane posty

Gość debi
Te 4 ostatnie z goscia to nie moje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Zastanowię się:PNie znoszę niebieskiego koloru:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czegoś takiego, że wykonujesz działania od prawej do lewej, mnożenie i dzielenie jest równoważne. Można to działanie wykonać również odwracając znak dzielenia na mnożenie. Czyli 6x1/2(2+1) gdzie 6x1 będzie u góry w liczniku ulamka, a 2(2+1) w mianowniku, wynik 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Nie wiem co powoduje, ze coraz bardziej się rozpisujesz:P Kto ma wiedziec jak nie ty:D? Co bys chciał dłuższego, bo nie kumam:O? Tylko nie mów, ze ręce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Dobrze rozumiem, ze teraz będziesz pisał z dwóch nicków:D? U podopiecznego ze starego:D? nianiem zostałes wreszcie, wiec musisz, bo by cię nie rozpoznal:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Chyba padłeś, za moja radą, do wyra, więc jutro mi odpowiesz jak zrobic awatar na pomarańczowym nicku, bo widziałam tu takie i to na gosciu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6x1/2=3 w liczniku I wg twojego liczenia zostanie (2+1) w mianowniku, czyli 3/3=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debi
Wiem, ze to był żart gamoniu, ale mam prawo chyba zartu nie zakumac albo udać chociaz, ze nie kumam:D Juz kumasz:D? Pisał, ze się nie przelogowuje. To do wyra:P 🖐️))) Wciągaj wdzięki wciągane we snie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamień 6 na 2(2+1) Czyli 2(2+1)/2(2+1)=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba modka podbija temat, bo aż nie wierzę, że ludzie moga być tak głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jprdl. Ludzie po co wy zamieniacie jedno na drugie? Zadanie jest zapisane w ten sposób i nie ma co tutaj kombinować. Jeśli zadanie jest w książce w 4 klasie podstawówki przy końcu pierwszego półrocza jako zadanie z gwiazdką, to oznacza, że jest to zadanie na szóstkę i ono za dwa miesiące będzie przerabiane w tejże 4 klasie. Więc zadanie jest proste jak drut. x Kolejny geniusz matematyczny gość dziś Zamień 6 na 2(2+1) Czyli 2(2+1)/2(2+1)=1 Gdzie ci wychodzi 1? Popatrz! Lecimy po kolei z zgodnie z zasadami. 2(2+1):2(2+1) = 2x3:2x3 = 6:2x3=3x3=9 Nie ma czegoś takiego jak najpierw mnożenie, potem dzielenie. W zasadach nie mamy napisane tak: -Nawiasy -potęgowanie -pierwiastkowanie -mnożenie -dzielenie -dodawanie -odejmowanie Tylko tępe łosie tak: -nawiasy -potęgowanie i pierwiastkowanie -mnożenie i dzielenie -dodawanie i odejmowanie A to oznacza, że mnożenie i dzielenie jest działaniem równoważnym jak potęgowanie i pierwiastkowanie, oraz dodawanie i odejmowanie. Jeśli mamy samo mnożenie i dzielenie robimy to po kolei, od lewej do prawej. Więc najpierw nawiasy, a potem po kolei mnożymy 2 x3 potem 6 dzielimy przez 2 i to 3 co wyszło mnożymy razy 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obliczeniach rolę znaku dzielenia pełni kreska ułamkowa zapisywana poziomo; wówczas kolejność działań wynika z reguł postępowania z ułamkami. w ułamkach działania w liczniku i w mianowniku wykonuje się przed dzielenie. Sam zapis tego działania jest niejednoznaczny i powinno być więcej nawiasów aby odczytać intencje autora zadania. Zadanie na pewno nie jest z podręcznika 10 latka. Zapis 2(2+1) sugeruje, że pominięto w zapisie nawiasy domyślne i wynik wtedy będzie 1. Jeśli wynik ma być 9, to powinien zapisać 2x(2+1) , ale aby wszystko było jasne powinno być więcej nawiasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nic nie pełni, to wy sobie zamieniacie, dodajecie, odejmujecie itd wszystko tylko po to, aby udowodnić, że wynik wynosi 1, albo tworzycie teorie, aby nie wyjść na debili. Jest znak dzielenia, to jest znak dzielenia, nie róbcie z tego ułamków i nie ma czegoś takiego jak nawias domyślny! Tyle w temacie. To jest zadanie dla 10latka. Tylko wy zapomnieliście jak się mnoży i dzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy 20:5(1+1) czy to zadanie już jest dla 10latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli w wyrażeniu jest tylko mnożenie zapisane za pomocą kropki lub znaku x oraz dzielenie zapisane za pomocą dwukropka : lub znaku {\displaystyle \;\div \;} {\displaystyle \;\div \;}, to działania wykonuje się od lewej do prawej Reguła ta nie stosuje się jednak do wyrażeń, w których mnożenie zapisane jest sposobem algebraicznym bez żadnego znaku między czynnikami: Np 6:2Y = 6:(2xY)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być 6:2Y = 6 podzielone przez (2Y) = 6 ÷ (2×Y) Wynika z tego że wyrażenie 2(2+1) będzie wykonane przed dzieleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×