Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto mieszka na stałe i pracuje w USA

Polecane posty

Gość gość

tak jak ja? Jakie są wasze doświadczenia i jak widzicie się w tym kraju? Jakie są wasze ogólne odczucia mieszkając tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz tu jestem 15lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie, ale mam nadzieję że niedługo będę. :) Zwłaszcza po durnym Brexit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siostra mojego męża mieszka. w Memphis, Tennessee. Mieszka tak od około 7 lat - w sensie w USA, ale w Memphis od dwoch lat, wczesniej to Atlanta. jest zadowolona. pracuje umyslowo ale praca jakaś tam bez szału, o ile wiem zarabia nieco ponizej średniej krajowej amerykańskiej. Jej mąż jest dzieckiem Polki i Kanadyjczyka,męża poznała ytam on sę tam urodzil. są zadowoleni z życia. Nie są fanami Trumpa, ale za Obamą też nie przepadali. W Europie bywają raz na rok - ja i mąż mieszkamy w Monachium i oni zwykle wpadają do nas bo tak mają loty, są u nas n kilka dni potem kilka dni rodzice w Polsce i potem wracają zwykle przez Kopenhagę lub Berlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byl tu kiedys fajny watek ale jedna psychiczna ktora tu zagladala ,rozwalila go i dziewczyny pouciekaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam na Florydzie. Tutaj jest ciezko zyc. Masa meksykanow, kubanczykow i trudno o dobra prace. Stany sie skonczyly juz jakies dobre 20 lat temu. Nie warto tutaj przyjezdzac, bo sa klopoty praktycznie ze wszystkim. Lepiej zostan w PL. Tam sie predzej dorobisz. Tutaj jak nie murzyn to tornada cie dopadnie i koniec z toba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w Chicago tez duzo jest imigrantow,ale czy znowu tak zle to nie wiem,zalezy jakie dana osoba stawia sobie poperzeczki i do czego dazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja może pojadę do USA lub Kanady jak znajdę dobrą pracę w zawodzie. Jak na razie zdobywam doświadczenie. Myślę, że specjaliści mają dobrze w Ameryce pn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ze trzeba probowac,zwlaszcza kiedy jest sie mlodym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicago upada
Mieszkam w okolicach chicago ponad 30 lat ( mam teraz 40 ), jest ok, ale miasto się zepsuło na gorsze ostatnie 10-15 lat, pozatym jest ok tylko nie pakować się w długi czyli ograniczać chorą konsumpcje, a to dla wielu trudne do przeskoczenia bo życie na kredytach to tu standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glock 17 9mm
zrobiłem pozwolenie na noszenie broni i bez mojego Glock 17 9mm nie ruszam się z domu, całe USA szczególnie w dużych miastach i w pobliżu zamienia się w Detroit strzelaniny i tz. carjackings są na porządku dziennym, więc kto tu chce żyć ten musi się uzbroić, nUczyć strzelać i chodzić z gnatem, bo gdy coś się dzieje to policja wam tu nie pomoże aż po fakcie, takie są realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Detroit jest aż takie złe? Byłam w mieście obok i na obrzeżach miasta były straszne slumsy, w Europie to chociaż się biedni mieszają z bogatymi ale w USA i Kanadzie (z tego co widziałam) jest wyraźny podział na slumsy gdzie bez broni nie ma co się pokazywać i lepsze dzielnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Detroit to kompletne szambo, choć jest jeszcze kilka "ładnych" okolic z drogimi domami, ale kilka km dalej slumsy. Detroit w większości to wygląda jak po wojnie nukleranej, spalone auta na środku ulicy, syf, brud, przestempstwa, strzelaniny, porwania aut, a na znakach "stop" to nawet policja każe się ludziom nie zatrzymywać. Major Detroit powiedział że kto wchodzi na teren miasta bez broni to idiota. Niestety taki los czeka inne duże miasta w USA, Miami, L.A., Chicago, Nowy York. Lewaki zniszczyły te miasta a przez coraz wyższe podatki wygonili produktywnych ludzi klasy średniej daleko za miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam gdzie dużo czarnych to zawsze syf, brud, slumsy, rabunki, napady, kradzież aut, itp itd, wystarczy trzymać się z daleka od okolic gdzie masa bambusów i USA jest super, małe miasteczka są urocze, choć troche podstarzałe, czas tam stanął chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Chicago dopiero jest burdel, na północnej stronie miasta domy po $2mln+ a po drugiej stronie ulicy morderstwa i rabunki, często w biały dzień, tam iść bez broni to samobójstwo, czarni tam cuda wyprawiają a policja jest bezsilna, szambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pobliżu lotniska ohare w chicago pare miesięcy temu postrzelili polke nawet, wracała z pracy z kolejki wieczoram i dwóch czarnych chciało ją na ulicy obrabować i ją postrzelili, chyba przeżyła, ale w szpitalu wiele operacji przechodziła, chicago jest obecnie całe niebezpieczne, nie polecam tam mieszkać ani pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kurka, a ja chciałam do Detroit na 2 miesiące do pracy jechać... może jeszcze poszukam więcej info na temat miasta. Byłam jedynie w centrum (przez most z Kanady), nie widziałam całego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanada po drugiej stronie Detroit, czyli Windsor Ontario to jak porównywać niebo z piekłem, Kanada jest spokojna bo nie mają bambusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No Windsor.. tylko, że tam za ciekawe nie też było. W takim razie nie wyobrażam sobie jak jest w Detroit :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak czytam i oczom nie wierze ... skoro tacy z Was rasisci, to po kiego grzyba sie wybieracie do USA (za granice?) ? siedzcie sobie lepiej w przasnej Polsce :O bo z takimi pogladam i i "horyzontami" za granica to wstyd normalnym Polakom przyniesiecie. pozdrawiam z Philadelphii. p.s. Nie mam kolorowego meza - moj partner to Niemiec :) po prostu jestem tolernacyjna. znam wielu kolorowych ludzi i wiecie co/ wielu jest znacznie madrzejszych i milszych od Polakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewaczki niekumate
gość dziś zapraszam do Chicago, pare razy cie amerykańskie bambusy ( nie mylić z afrykańczykami z afryki, czy czarnymi z europy, choć korzenie mają podobne ) obrabują w biały dzień, pobiją, może postrzelą, kilka razy ukradną ci auto ( strasząc bronią ) jak stoisz na światłach ( prawie 1000 carjackings w chicago w 2017 ), i z lewackiej, tolerancyjnej pani magister po studiach humanistycznych zrobi się taka rasistka że obrót o 180, Zapraszam!!! nawet fundne ci bilet lotniczy w obie strony i podwioze w ciekawe drogie okolice ( domy i apartamenty $1mln plus ) gdzie bambusy grasują i w biały dzień robią burdel. W 2017 ponad 3000 postrzelonych i prawie 700 morderstw, głównie czarne dzielnice ale nie tylko. Przyjmujesz zaproszenie? to szukam ci zaraz bilet i hopla, do dzieła tolerancyjna pani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w stanach 20+ lat ,kiedys sie dziwilam ze po co ludzie wracaja na stare lata do Polski,z czasem zaczyna draznic mnie to kolorowe spoleczenstwo,meksykanska muzyka ,czarni i muzulmanie prowadzacy kazda stacje benzynowa i stare smierdzace motele przy drogach ,,,zero kultury ,mlodziez uzalezniona od narkorykow przychodzacych z Meksyku ,ludzie leniwi bez celu do zycia tylko jak zambii siapa i kanapa.....dzieki Bogu za Trumpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dla wielu Polaków USA to jak raj a tak naprawdę to tam tragedia jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma sie tez w co ubrac bo wszystko made in china ciuchy jednosezonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marzę od jakiegoś czasu o wyjeździe tam i zostaniu aktorką....piszcie jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszcie o Detroit, niesamowite, wymarłe miasto :) co z nim bedzie? podobno oglosilo upadlosc i zlozono ja na rece gubernatora, jak w takiej sytuacji wyglada opieka zdrowotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie ma sie tez w co ubrac bo wszystko made in china ciuchy jednosezonowe X Żartujesz? Ale tu to samo w Polsce przecież? Jakie tam sieciówki macie? Chyba to samo, Wranglery czy inne Levisy, Zary, H&M-y? To prawda że tańsza jest odzież i obuwie niż w Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Detroit murzyni zrownali z ziemia..... sieciowki to samo ze niewiadomo jak w to sie ubrac.moze i tansza nie wiem .kiedys np nike to byly nike a teraz nike tez sa made in china .to sa zarty normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja póki co do Stanów będę wyjeżdżała pracować jak au pair z https://www.aupair.aifs.pl/ i prawdę mówić, właśnie docelowo myślę o tym, żeby w Stanach zostać, ewentualnie Kanada mi też po głowie chodzi bo mam rodzinę w London więc pewnie łatwiej by mi było na początku, no ale zobaczę jak sobie jako niania do dzieciaków tam poradzę, trochę pozwiedzam i podejmę jakąś decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czym pozwiedzasz??? samochod masz?? ..wiesz gdzie jechac zeby nie wyladowac na murzynowie.....a do Kanady nikt nie chce jechac bo tam zimno jak u Ruskich....takie sa realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×