Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto mieszka na stałe i pracuje w USA

Polecane posty

Gość trudno się nudzić
gość 2018.02.08 znow nadchodzi weekend i znow siedzenie w domu ,takie sa uroki zycia na obczyznie.....wszedzie daleko ,zimno i nic sie nie chce smutas.gif >>> bez jaj, jakie uroki? czy ich brak? jest to co chcesz. Wszędzie daleko to tylko wymówka, nie masz auta? czy nie znasz kogos z autem? Tu bęzyna jest tania jak woda i nikt nie myśli dwa razy jechać 100 mil w jedną strone gdzieś. Zimno? Idź rób coś wewnątrz, do knajpy pograć w darts lub w pool, nie musisz alkoholu pić a palenie wewnątrz knajp jest zabronione więc nie musisz wdychać dymu jak dawniej. Idź do teatru, na koncert, i nie musisz wydawać bóg wie ile kasy, są tanie lub nawet darmowe koncerty i przedstawienia WSZĘDZIE, tylko trzeba umieć znaleźć. Nie wiem gdzie mieszkasz ale masz jedynie lenia i brak wyobraźni, bo tu po prostu nie można się nudzić. Chyba że nie znasz języka no to du'pa troche zbita, to w takim razie na kursy się zapisuj i ucz, są za darmo często. Albo poszukaj kogoś kto zna język i ci pokaże gdzie iść i co robić lub cie zabierze. Możesz wydać od zera w góre za rozrywke w tym kraju, kwestia zasobu kieszeni i chęci. Jak chcesz coś super profesjonalne to niestety trzeba sporo zapłacić ale to tak wszędzie. Jak masz wyobraźnie i potrafisz szukać to jest mase rozrywek za darmo, tylko dojechać. Więc nie przynudzaj, bo by ktoś pomyślał że tu jakieś zadu'pie gdy tak nie jest, szczególnie w okolicach dużych miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj ale dlaczego ktoś ma ci zorganizować rozrywke gdy możesz sobie sama zaplanować, teraz zima, śnieg, bierz dzieci do jakiegoś parku gdzie jest jakaś górka na sanki i już jest rozrywka. Przecież można sobie to wszystko znaleźć a nie czekać aż ktoś c***alcem pokaże i powie "idź Maryśka tu czy tam", no bez jaj, troche inicjatywy wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Chicago jest Copernicus Center i tam ciągle coś się dzieje, koncerty, przdstawienia, teatr, jeśli komuś brakuje typowo "polskich" klimatów. Latem tam organizują Taste of Polonia i jest masa jedzenia, grupy muzyczne, stoiska z towarami itp. W 2017 była nawet grupa Feel jeśli ktoś ich pamięta, grali swoje przeboje na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki dziewczyny za pomysly,mieszkam w wisconsin okolica delavan (zad***e) dlaczego do polakow ,bo wstyd sie przyznac ale zapominam juz jezyka ,czasami musze sie zastanawiac nad odpowiednim wyrazem,,,,az mnie to przestraszylo jak pojechalam do chicago i babka mnie zaczepila a mi jezyka w gebie zabraklo,nie mam tu rodziny to dlatego ,,,,no ale juz ,dzieki za pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś też dawniej miałem taki problem z brakami polskich wyrazów, ale teraz z internetem to dosyć łatwo rozwiązać, wystarczy czytać dużo czy nawet oglądać YT, czy nawet czytać to forum albo dzwonić do PL i z ludźmi tam rozmawiać, wtedy bardzo szybko ci wróci słownictwo, a w najgorszym wypadku jest g00gle translate, chyba nawet można ściągnąć języki offline i tłumaczyć wyrazy wszędzie na telefonie nawet gdy brak internetu. Dawniej to był problem trudny do przeskoczenia jeśli mieszkało się z dala od dużych miast i lokalnej polonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niezłe śniegi w USA na wschodzie, zasypało też cały midwest, szkoły nawet pozamykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dobrze bo z sasiadami mozna przynajmniej pogadac,kazdy z lopata zasowa I jest wesolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam sąsiadów, nie przyjaźnie się z nimi, każdy robi swoje i nikt na nikogo uwagi nie zwraca, i tak lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jakich stanach i miastach jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedmiescia Chicago, a dlaczego pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chce się zorientować z jakich terenów kto jest, bo wtedy temat na daną okolice można prowadzić. Która strona przedmieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj się
Ja też z okolic Chicago, północno zachodnie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z polodniowej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wisconsin,niedaleko granicy z illinois

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubie Wisconsin ,przypomina mi troche miejsce gdzie sie urodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bywam w wisconsin na vacation ale co tam robić mieszkając cały rok, szczególnie w tych małych miasteczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość false flag again
te "sztuczne" strzelaniny w USA to niezła komedia, znowu była jakaś na Florydzie, tz. false flag, ruch polityczny i bajka w mediach a nie prawdziwe zdarzenie, ale ludzie to naiwne istoty, myślą że wszystko w mediach jest prawdziwe, czas się obudić ludzie że wami manipulują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz downo przestalam ogladac czy czytac wiadomosci,wole dobra ksiazke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 101 piętro
gość dziś co czytasz? ja ostatnio czytałem "Bad Paper" o collection agencies, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
false flag.....masz cos z glowa, w wisconsin jest sporo rozrywek dla facetow :polow ryb,polowania,golf,tory wyscigowe dla sportowych samochodow,wspinaczki,wyskok na piwko ....a dla kobiet nie ma nic,jakis tam durny ogrod botaniczny w Janesville,jedyna rozrywka dla kobiet to rodzenie dzieci, siedza te idiotki same z tymi dziecmi bo pan maz parcuje a po pracy musi miec swoje rozrywki.....o przepraszam zakupy dla bab i Black Friday wow !!! jakie plany ma polonia -usa na weekend ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche wyobraźni kobieto
gość dziś czemu nie możesz jako kobieta łowić i polować i robić to samo co faceci? Sama się z tego wykluczasz a potem narzekasz. Tobie chyba wszędzie by było źle gdzie byś nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życie to nie TV
gość dziś Tobie to by i na karaibach było źle bo za gorąco, za drogo i muchy latają. Weź się lecz księżniczko, nuda jest tylko w twojej głowie. Nic złego w tym aby kobiety siedziały z dziećmi i się domem zajmowały. Tak wygląda codzienne rodzinne życie poza sitcoms w TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz ksiezniczko...ja lubie zwiedzac,sztuka ,zabytki ,odkrywac nowe miejsca....ameryka nie ma historii procz indian i nie ma tu co robic,gdzie nie pojedzisz to wszedzie tak samo,walgreensy,mc donaldy,kfc,,,do jakiego stanu nie zajedzisz to to samo ,dodam jeszcze ze w wisconsin dla facetow sa kluby striptaesowe jak ktos lubi ku***two

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
p.s na karaibach tez by mi bylo nudno bo wole gory,wodospady ,piekne widoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś w USA nie ma co robić? przestań bo padne ze śmiechu, ale nudnym wszędzie nudy. Rusz troche doope bo USA ma piękne miejsca, coś ciekawego w każdym stanie, ale to trzeba umieć znaleźć a nie na gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś p.s na karaibach tez by mi bylo nudno bo wole gory,wodospady ,piekne widoki >>> .... bo w USA/Kanadzie/Meksyku nie ma gór, wodospadów i pięknych widoków, polecam na mape popatrzeć nim durnoty wypisujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlsnie wrocilam z chicago "dom ksiazki " na belmont ,ale syf tam macie,a polki tak mnie wzrokiem jechaly ze az parwie tej babie cos powiedzialam z polameru jak weszlam sie o cos zapytac,fakt ludzie w wisconsin troche inaczej sie ubieraja ale polska bezczelnosc nie zna granic...popatrzylam na te polki wystrojone jak na odpust i mi sie smiac zachcialo a ja w jeansach i normalnej kurtce to mnie jechaly jak typowe kobiety z "miasta" najgorzej jak wiocha do miasta sie przeprowadzi......troszke kultury w sobie trzeba miec.jednak wole to moje "nudne " wisconsin., na mape spojrzec ?? kobieto ty mowisz o colorado ? w ameryce kto ma na to czas i pieniadz zeby sobie takie wycieczki fundowac ,chyba ze emeryturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny,jaka telewizje ogladacie w USA kablowke ,satelite czy polska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oglądam wcale TV, kablówki ani satelity nigdy nie miałam, TV to strata czasu. Po co jeszcze polskie TV?? Trzeba być kompletną nudziarą tylko gapić się w TV i jeszcze za to płacić co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś hahaha, to ty nie wiesz że w chicago w polskich dzielnicach jest w dalszym ciągu polska mentalność jak w polsce? Laski jedna drugą chcą prześcignąć w byciu barbie, świecą du/pami itp. wiocha totalna, ale nie wszystkie takie są oczywiście. Do kolorado? Wypożyczasz minivana czy inne auto osobowe na tydzien( jak poszukasz to super deals są ) i jedziesz ( chyba że swoje auto chcesz mordować ), jaki problem? paliwo tanie jak barszcz, a noclegi na kampingach w namiocie i można zwiedzać i po drodze coś zobaczyć. State parks mają kampingi bardzo tanie z reguły. Ja ostatnio tak wyprawe latem do TN zrobiłem. W tym roku celuje w Arizone, Grand Canyon itp., tylko chyba 2 tygodnie wezme wolnego bo to troche dalej. Ale nie trzeba mega wyprawy robić, bo można zrobić sobie 4 dniowy weekend i gdzieś wyskoczyć, kurde, nawet do Kanady. Raz w tydzień objechałem Toronto, Montreal, i zaliczyłem Niagra Falls. Tylko trzeba ruszyć du/psko no i troche kasy wydać, nic za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×