Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co zrobic? wynajmowac czy brac kredyt?

Polecane posty

Gość gość

Mamy z mezem dylemat. Od dluzszego czasu wynajmujemy mieszkanie 55m2 we Wroclawiu (miesiecznie placimy 2300 zl w tym rachunki). Zastanawiamy sie nad kupnem mieszkania. Problem w tym, ze we Wroclawiu mieszkania 3 pokojowe, bo taki musi byc min. przy staraniach i pozniej gdy dziecko juz bedzie, to koszt min 300 tys zl. Gdy widze te ceny to jestem przerazona. Sama pochodze w miasta okolo 80 tys. i za te kwote moglabym juz miec maly domek. Co do pobytu w jednym miejscu nie jestesmy pewni, wszystko zalezy od pracy. Chcialabym miec cos swojego, ale wizja kredytu mnie przeraza. Z kolei placenie obcej osobie co mcs. tak wielkich kwot to tez porazka. Co zrobic najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
utopić sie w Odrze heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupilismy w Krakowie mieszkanie o tym metrazu w kwocie 300tys zl od dewelopera, zrobilismy remont za ok. 50tys zl. takie sa koszta w duzych miastach. tez pochodze z miasta ktore ma ok. 90 tys mieszkancowni moj maz tez ale tu mamy prace. wczesniej przez wiele lat odkladalismy na wklad wlasny i kupilismy. chcemy zeby nasze dziecko mialo lepszy start. wczesniej wynajmowalismy pokoj z innymi ludzmi a potem kawalerke. przepraszam ze to powiem ale nigdy nie wynajelabym mieszkania za tyle ile ty mowisz, po co komus nabijac kieszen? wolelismy z mezem zyc skromniej ale wiecej odkladac na wlasne M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście z mężem tylko we dwojke to po co wynajmujecie mieszkanie 55m? 2300zl to dużo. Nie szkoda wam? Tej kasy i tak już nigdy nie odzyskacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze szkoda. Niestety takei ceny sa we Wroclawiu. Z reszta to tylko salon z kuchnia, lazienka i sypialnia. mamy po 30 lat, wiec nie ten wiek na kawalerke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:12 a jaki procent wkladu wlasnego mieliscie? My na teraz okolo 100 000 tys to bedzie gdzies niecala 1/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ty opowiadasz. jak nie ten wiek? my do 33 roku zycia wynajmowalismy z mezem kawalerka 29 metrow i kosztowalo nas to troche ponad 1500zl. przez blisko 9 lat odkladlaismy na wklad wlasny, uzbieralismy bardzo duzo. i wszyscy znajomi sie dziwili skad mamy tyle kasy, prawie jkakbysmy ja ukradli. ano, mieszkalismy skromniej i odkladalismy. jak mielismy po 33 lata to kupilismy mieszkanie. ale jak ktos chce miec luksusy to wynajmuje 55metrow na dwie osoby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkanie kupilismy 50 na 50. polowe kwoty mielismy a na druga polowe kredyt, ale mielismy tez odlozone kilkadziesiat zlotych na wykonczenie mieszkanie, bo w stanie deweloperskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie ceny we Wrocławiu? my wynajmujemy kawalerke we Wroclawiu za 1600zl blisko placu Grunwaldzkiego. i jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:55 nie wiem czy 55 m na 2 osoby to luksus. Wychodzi 27 m na osobe. Kazdy chce miec tez troche prywatnosci, chyba tego nie musze tlumaczyc. Jeden chce isc spac wczesniej, drugi pozniej. Jeden czyta po nocy albo oglada tv itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:58 no to jesli kawalerka tyle kosztuje to 55 metrowe wychodzi odpowiednio drozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zle mnie zrozumialas, wiadomo ze to zaden luksus taka kawalerka bo raczej tragedia, ale my wolelismy zyc skromniej i odkladac wiecej. oplacalo sie to bo wiecej odlozylismy. a tsk to bysmy obcej osobie wypychali kieszen a te pieniadze sie juz nie zwroca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo ze drozej ale ja wole sie przemeczyc a potem miec wiecej kasy na wlasne M przeznaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie, dlatego juz nie chce obcym placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 pokojowe we Wrocławiu za 300 tys? Wyobrażałam sobie o wiele wyższa kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak ci powiem weź kredyt to naprawdę weźmiesz?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie tez wydajs ze ae Wroclawiu wiecej, w Krakowie teraz tez. My kupilismy na koniec 2016 a teraz wiszd ze sa drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:09 o tego sie zaczynaja i ida w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za to co teraz płacicie to byście spłacali po dwie raty kredytu. a BYŁOBY TO WASZE A NIE DLA KOGOŚ. Nigdy nie zrozumiem dojrzałych ludzi co wynajmują i zamiast dla siebie, nabijają kieszeń komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wynajmujemy we Wrocławiu 2 pokojowe, 52m2 za 1750 zł, no ale co z tego? Jak to sa nieliczne przypadki, że jeszcze ktoś bierze 1000 zł odstępnego. My zdecydowaliśmy się wynajmować, bo kredyt na 30 lat mnie po prostu przeraża. Wolę nazbierać kasę i wtedy wynosimy się z Wrocka tam gdzie będzie nas stać na kupno mieszkania. A nie jak tutaj np. dziura Maślice, ceny obłędne i nie ma się czym stamtąd wydostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:22 gdzie znalezlisci emieszkanie na wynajem za te kwote? rachunki w cenie? pewnie jakis stary blok albo daleko od centrum? gdzie chcecie mieszkac docelowo? Mieszkajac obok Wrocka trzeba miec auto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:22 nie moge sie do konca zgodzic, nie kazdy chce zostac w jednym miescie; wizja kredytu na 30 lat to tez nie jest szalowa opcja. Lepiej nazbierac jak najwiecej wkladu wlasnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę teraz kupować mieszkanie i co to za bzdura, ze musi być 3-pokojowe? Na razie kupuje kawalerke bo jeszcze nie staramy się o dziecko. A jak będę w ciąży zmienimy na 2 pokojoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kozanów, więc kawałek od centrum, jakieś 8 km, ale dojazd bardzo dobry. I fakt, wieżowiec z lat nie wiem, może 80-tych :) Płacimy 1000 zł odstępnego i rachunki wychodzą ok. 750 zł razem. Teraz to nawet takie warunki ciężko upolować za tą kwotę, dlatego grzecznie siedzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a o co chodzi z tym odstepnym? to po prostu kasa do reki za wynajem? bez rachunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz najmu czy jakoś tak :) Tzn. że właściciel od nas pobiera 1000 zł plus rachunki, jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy zapłacili więcej niż te wspomniane 1750 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a rachunki rozliczacie z licznikow? czy odgorna kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś 21:22 nie moge sie do konca zgodzic, nie kazdy chce zostac w jednym miescie; wizja kredytu na 30 lat to tez nie jest szalowa opcja. Lepiej nazbierac jak najwiecej wkladu wlasnego. x oczywiście, że najlepiej odłożyć na wkład własny, ale ile jest takich ludzi co płacą za wynajem i już nie potrafią nic odłożyć. Dla mnie to porażka. Nigdy nie będą mieć nic swojego, bo płacili za wynajem, a lepiej i często taniej by ich wyszło spłacanie kredytu. I by mieli coś własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz stały, gaz ryczałtem stała kwota, prąd i woda z liczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to spoko uklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×