Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 dzieci i zwrot tylko 700zł???

Polecane posty

U nas księgowa się pomyliła, bo z 3000 tys do zwrotu zrobiło się 3700. Dwoje dzieci, działalnośc od czerwca 2017, ja na wychowawczym od maja 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż płaci 18%, tak standardowo ;-) z umowy o pracę wychodzi koło 2700 zaliczki i 900 zdrowotnej a z dg 1100 zaliczki i 900 zdrowotnej bo miał jakieś obsuwy i tyle zapłacił wg rachunku bankowego, więc teoretycznie byłoby z czego odpisać trochę więcej niż 700, tak na moje oko, nie znam się na tym ale z tego co wyczytałam na necie na kilkunastu stronach to jednak wychodzi mi trochę więcej niż 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sciagnij program epity i zrób te zeznanie, bez wysyłania, 10 minut roboty, dla etatu robisz 11 chyba ten 38, a dla dg 28, sa podpowiedzi zresztą i sprawdzisz ile wychodzi zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie weźcie się zastanówcie co i jak wy piszecie. Robicie z siebie specjalistki a czytać się tego nie da. Jedną pisze że zarabia 20000 tys. Druga 40000 tys. Czyli jedną z drugą mają odpowiednio 20000000 i 40 000 000. Kolejna że mąż płaci 900 zdrowotnego. Chyba zusu bo zdrowotne na dg to ok. 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale 3 zapłacone składki ZUS to 900 zdrowotnej, chodzi o to ile faktycznie odprowadził do zusu, a tą deklarację sobie wypełnię sama i zobaczę, już wczoraj na to wpadłam ale nie chciało mi się już wstawać, najgorzej, że to wszystko będzie pi razy oko, bo nie mam szczegółowych informacji, ale myślę że będę w stanie bez problemu sprawdzić ile tego wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, to twoj maz rozlicza sie przez ryczałt czy kpir? to dwie rózne formy opodatkowania:o mówisz o kpir a za chwile wspominasz o przychodach z fv. W ryczałcie bierze sie pod uwage PRZYCHODY., a w kpir DOCHÓD= przychód -koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko jak rozliczasz sie z mezem i zrobisz sobie symulacje to wybierz PIT-36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już po części wszystko jasne, jakimś cudem zrobiła mu kosztów na 10 tys przez 4 mc przy fakturach na 16 tys, piszę o fakturach, bo mąż po skończonej robocie wystawia fakturę, nie jest vatowcem, jak usiadłam do pitu 36 przestało mi się wszystko zgadzać, ona wyliczyła podatku na 1000 a jak nic wychodziło ponad 2000, prawdopodobnie odliczyła też kwotę wolną od podatku i to by się wtedy zgadzało, tylko że mąż mówi że on ją przekroczył w poprzedniej pracy... Nie znam się na tym aż tak a mąż już kompletnie echo ;-) ale do tej pory myślałam, że po to jest księgowa żeby człowieka oświecić, co, jak, z czym dane rzeczy się wiążą itp koszty to paliwo, ewentualnie narzędzia i ZUS, choć nie wiem jak go rozlicza czy w koszta czy od dochodu, ale wg mnie tu naprawdę nie powinno być żadnej filozofii i aż takich niespodzianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka: Tak drążyłam temat, że w końcu pojęłam, mąż zadzwonił do księgowej i się okazało, że się pomyliła o 2000 i korektę pisała na kolanie hahaha ;-) kajała się strasznie ;-) Wniosek taki, umiesz liczyć, licz na siebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie myli sie ten co nic nie robi. Mówisz o fv, nie ma znaczenia czy jest vatowcem czy nie. Vatowiec po prostu operuje netto, w nievatowiec brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jakimś cudem zrobiła mu kosztów" ksiegowa zaksiegowała wam fikcyjnie 10 tys kosztów?? Kompletnie nie masz pojecie o czym mowisz, ja nie mowie ze sie nie pomyliła, ale to o czym piszesz to totalna bzdura i bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam bardzo że się nie znam i nie znam fachowej terminologii, skoro przychodu miał 16 tys a podatku mu naliczyła 1100 to sobie policz ile musisz mieć dochodu żeby odprowadzić taki podatek, wychodzi 6600, może jestem głupia w tym temacie i biorę to na chłopski rozum, przepraszam bardzo, ale rozróżniam jeszcze przychód, dochód, brutto, netto, umiem obliczyć podatek, dla mnie ważne jest to, że nie odpuściłam i miałam rację, mimo, że nie umiem do końca wskazać błędu, może jakbym miała wszystkie papiery, to bym umiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×