Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewiczek

Synek 3,5 roku nie wymawia 2 literek.

Polecane posty

Gość Ewiczek

Witam wszystkie Mamy i proszę o radę...:) Mój synek 3,5 roku wprawdzie dość późno zaczął mówić, bo jak miał 2 lata i 3 m-ce (do tego czasu mówił tylko kilka prostych słów...)ale dość szybko nadrobił braki i teraz nawija tak, że nie mogę czasem za nim nadążyć...:D Ale nie wiem dlaczego przez ponad rok nie nauczył się nadal mówić liter "W" i "F". Nie wiem czy do wymawiania tych głosek potrzeba jakiegoś specjalnego ustawienia języka czy co? Nawet umie powiedzieć "R" (nie w wyrazie, ale samą literkę), a nie umie "W" i "F". Może ktoś miał podobny pomysł i poradzi mi jak to się skończyło?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma tez 3,5 roku,ma problemy z wypowiedzeniem \"z\",syn mojej kolezanki ma 4 lata i nie wymawia poprawnie \"r\".mysle ze to przyjdzie z czasem,glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betada
przejdzie na 100% moja córka teraz od września idzie do 1 klasy i czasem jeszcze ja poprawiam, bo źle coś jej tam wyjdzie, ale "w" f" to dzieci długo mają kłopot dla nich brzmi to podobnnie, tak samo problem bywa przy wyrazach, które mają "szcz" dzieci wymawiaja wtedy sc, ale to przejdzie w pół roku ,rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się, mój Jasiek jest w tym samym wieku (we wrześniu kończy 4 latka) i dla odmiany nie wymawia k i g, no i r. Śmieszne to, mówi na przykład: tlowa (zamiast: krowa), albo; tonit (konik), albo: tulta (kurka lub kulka ;) ) Starszy też tak mówił, przeszło mu sama nie wiem kiedy. Jakoś koło czterech latek właśnie. Nie poprawiaj, nie stresuj sie, ale tez - nie nasladuj (chociaz czasem cięzko się powstrzymać, żeby trzoszkę nie poseplenić ;) ) Niektóre dzieic jeszcze na początku szkoły mówia niewyraźnie, trzylatek ma do tego pełne prawo. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołek z czarną dupką
Kobietki! nie martwcie się na wszystko przyjdzie pora!Moja córeczka ma 5 lat i nie wymawiała R.Gdy straciła dwie dolne jedynki(mleczaki) nauczyła się !!!Wyrosły jej w tym miejscu stałe ząbki i jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chłopcy o wile póxniej
niż dziewczyny wszystkiego się uczą np.pisac,czytać,mówić. Uważam że twój bobas jest w takim wieku że nie ma się czym martwić,jeśli twoje obawy są za duże to po co masz sie zamartwiac-wybierz sie do lekarza.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko będzie, masz jeszcze rok - dwa przed sobą, zanim dziecko opanuje wszystkie głoski. Ważne, by gadac do niego, a ćwiczenia logopedyczne oprawiać w zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie opinie! Usp[okoiłyście mnie trochę. W grudniu synek ma bilans 4-latka i wtedy się wszystko okaże... Dziękuję jeszcze raz... ❤️ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×