Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Co pomoże na wypadanie włosów po ciąży gdy się karmi piersią

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny ratunku !! Mam 3,5 miesięczną córcię, odkąd skończyła 2 miesiące zaczęły mi wypadać włosy strasznie.... Boję się teraz myć albo czesać włosy bo wypada mi ich wtedy chyba nie w tysiącach tylko w milionach. Już mój kucyk z włosów jest cieńszy, czyli już mam ich mniej :((((( Chcę nadal karmić córkę piersią ale jakie specyfiki czy kosmetyki mogę brać aby tą sytuację z włosami poprawić ?? Proszę pomóżcie.... Bo chyba za chwilę będę już musiała zacząć oglądać peruki żeby kupić ..... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas. To jest normalne, że włosy po ciąży wypadają, związane ze zmianami hormonalnymi wpływającymi na cykl życia włosa. Można tylko przeczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz to przetrwac mnie zaczely wypadac dokladnie os 3 miesiaca po porodzie przez 3 miesiace. Az musialam je sporo podciac bo byly wszedzie. Po 6 miesiacu przestaly wypadac i teraz sa ladne, nawet dalej dosc geste. Przeczekaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko czas. Czy zauważyłaś w ciąży, że włosy praktycznie ci nie wypadły? Z powodu hormonów nie wchodziły w ostatnią fazę i trzymały się w skórze. Niestety to co nie wypadło w ciąży, wychodzi po porodzie z nawiązką. To naturalne. Możesz je wzmacniać wcierkami, odżywkami, ale nie powstrzymasz ich wypadania bo to kwestia hormonów i nadmiaru "starych" włosów w skórze. Ja od wypadania miałam aż prześwity na głowie, osłabienie po ciąży i porodzie, zmęczenie i stres związany z macierzyństwem zrobiły swoje dodatkowo. Po kilku miesiącach, kiedy już to co miało wypaść wypadło, zaczęła mi rosnąć druga grzywką. Aż się fryzjerka śmiała bo rosła do góry, taki kogucik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie możesz brać, tzn. brać możesz ale włosy nie przestaną wypdać, to fizjologia. Ja też w pewnym momencie myślałam że będę łysa, po kąpielu cała wanna, podłoga, szczotka do włosów w moich włosach, poduszka to samo. Nigdy w zyciu nie miałam tak rzadkich, wypadły i wyrosły nowe. Teraz jestem 10 miesięcy po porodzie i mam masę tzw. baby hair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, dodałyście mi otuchy i nadziei, będę czekać na koniec wypadania i odrost nowych włosów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sama miałam ogromny problem z wypadaniem włosów... znalazłam tego bloga: 

wlosomaniaczkapl.wordpress.com 

znalazłam tam specyfik do włosów dzięki któremu moje włosy całkowicie ożyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne że wypadają... wypadają te które podczas ciąży nie wypadły bo zatrzymały je hormony. Ka planuje sobie zrobić afrykańskie warkoczyki żeby wszędzie się gubić włosów. A po 3 miesiącach jak rozplecie mi fryzjerka to opadną jej na podłogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mariabalanka napisał:

Kiedyś sama miałam ogromny problem z wypadaniem włosów... znalazłam tego bloga: 

wlosomaniaczkapl.wordpress.com 

znalazłam tam specyfik do włosów dzięki któremu moje włosy całkowicie ożyły

Widze, ze nowe konto zalozylas. Podaj tu ten niby specyfuk, a nie probujesz reklamowac swoj blog. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,5 miesięcznego synka a włosów mam więcej niż przed ciąża w ogóle nie wypadają i są strasznie grube ciekawe od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lila12345 napisał:

Ja mam 1,5 miesięcznego synka a włosów mam więcej niż przed ciąża w ogóle nie wypadają i są strasznie grube ciekawe od czego to zależy.

Też tak miałam. W trzecim trymestrze przestały mi w ogóle włosy wypadać, za to rosły jak szalone. Stan utrzymywał się do 3. miesiąca po porodzie, wtedy zaczęły wychodzić garściami. Ale u mnie w rodzinie genetyczne jest u kobiet, że takie wypadanie pociążowe przerzedza włosy już na stałe. Jeszcze w ciąży endokrynolog powiedziała mi, że jeśli włosy mi tak zaczną wychodzić, to mam sobie kupić witaminy i sytuacja powinna się unormować. I faktycznie, pomogła mi taka trzymiesięczna kuracja - 1 opakowanie skrzypovity (wystarczyło mi na 2 miesiące), a do tego szampon ziołowy przeciwko wypadaniu włosów (może być też taki dla mężczyzn na łysienie androgeniczne, bo to też jest warunkowane genetycznie, hormonalnie). Teraz jak już mi odrosły te za duże ubytki, to mam włosy trochę gęstsze niż przed ciążą i przestały mi wypadać na masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Jak możesz to jedz jajka z wolnego wybiegu na miękko ( w zasadzie chodzi tylko o te żółtko w jajku)🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gość_2 napisał:

Też tak miałam. W trzecim trymestrze przestały mi w ogóle włosy wypadać, za to rosły jak szalone. Stan utrzymywał się do 3. miesiąca po porodzie, wtedy zaczęły wychodzić garściami. Ale u mnie w rodzinie genetyczne jest u kobiet, że takie wypadanie pociążowe przerzedza włosy już na stałe. Jeszcze w ciąży endokrynolog powiedziała mi, że jeśli włosy mi tak zaczną wychodzić, to mam sobie kupić witaminy i sytuacja powinna się unormować. I faktycznie, pomogła mi taka trzymiesięczna kuracja - 1 opakowanie skrzypovity (wystarczyło mi na 2 miesiące), a do tego szampon ziołowy przeciwko wypadaniu włosów (może być też taki dla mężczyzn na łysienie androgeniczne, bo to też jest warunkowane genetycznie, hormonalnie). Teraz jak już mi odrosły te za duże ubytki, to mam włosy trochę gęstsze niż przed ciążą i przestały mi wypadać na masę.

mam nadzieje że mi nie zaczną wypadać po 3 miesiącu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×