Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

?? Depresja w ciąży ??

Polecane posty

Gość gość

Witam, czy któraś z was popadła w depresję? W ciąży.. Jestem w nieplanowanej ciąży, jestem bardzo młoda. Bardzo się boję..dosłownie wszystkiego...porodu, macierzyństwa..chorowałam kiedyś przez krótki czas na "depresję" tak stwierdziła pani psychoterapeutka..moje życie już na tak bardzo wszesnym etapie zmieniło się o 180°. Chciałabym, żeby wypowiedziały się tu kobiety w podobnej sytuacji, albo takie które zrozumieją. Czy robiłyście coś w ciąży co pomagało wam pozbierać się ze smutku, strachu itp ? Czuję się samotna, chociaż mam dużo ludzi wokół i nie czuję więzi do swojego dziecka. To już 5 miesiąc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne dziecko współczuje mu takiej matki. Zryjesz mu psychikę swoją depresja. Trzrbabylo korek włożyć a nie teraz niewinne dziecko będzie cierpieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Depresja w ciąży może spotkać kobietę w każdym wieku, ja miałam 29 i też fatalnie psychicznie znosilam ciążę. W brzuchu czlowiek, niby tak blisko, a jednak kompletnie obcy. Potem z resztą nie było lepiej, myślę, że dopiero po kilku miesiącach na dobre pokochalam córkę (i teraz kocham bezgranicznie:). Przed Tobą trudny, ale też piękny czas. To dobrze, że masz wokół siebie ludzi, mam nadzieję że możesz na nich liczyć. Mam też nadzieję, że jak juz Twoje dziecko się urodzi to nie pozwoli Ci na żadne depresje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko będzie miało najlepszą matkę, bo widzącą problem i starającą mu się zaradzić. Depresja w ciąży, szczególnie już po przebytym wcześniej epizodzie i pokomplikowanej sytuacji osobistej, jest bardzo prawdopodobna. Potrzebujesz jak najszybciej leczenia psychiatrycznego. Współczesne leki odpowiednio dobrane można zażywać zarówno w ciąży jak i podczas karmienia piersią. Kiedy uporządkujesz swój stan psychiczny, zobaczysz jaśniejszą stronę swojej sytuacji, pokochasz swoje maleństwo, a wiele spraw będzie łatwiejszych. I nie licz, że samo przejdzie. Nawet jeśli teraz poczujesz się lepiej, po porodzie wszystko wróci pod postacią depresji poporodowej, która będzie zagrożeniem nie tylko dla Ciebie ale też dla Twojego maleństwa. Do poradni psychiatrycznych nie jest wymagane skierowanie, nie obowiązuje rejonizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do czego to doszło. Psychiczne baby są matkami a starające się latami odpowiedzialne kobiety nie mogą zajść w ciąże. Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychicznie chore? Nie dla każdego ciąża to raj i nie każdy chce mieć dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

depresja dotyka każdego, a niebawem może być to najczęstsza choroba przewlekła na świecie. I tak jak każda choroba powinna i musi być leczona. Nie zmienia faktu czy jesteś w ciąży czy nie. Wiele leków jest stosunkowo bezpieczna w okresie ciąży i karmienia piersią, a mit który mówi o tym że jak chorujesz i bierzesz leki to nie możesz zajść w ciążę odchodzi do lamusa. NIE! Można i trzeba leczyć depresję i zaburzenia lękowe w ciąży. USPOKAJAM mamusie. Bądźcie dla siebie wyrozumiałe i cierpliwe. Nie jesteście psychiczne czy stuknięte. Jesteście chore i potrzebujecie leczenia jak każdy kto ma nadciśnienie, cukrzycę czy padaczkę w ciąży. Odpowiednia farmakoterapia, psychoterapia i dbanie o siebie w ciąży to klucz do sukcesu i spokoju. Ja prowadzę wiele Pań w ciąży i karmiących piersią, i naprawdę zarówno mamusie jak i maluszki są zdrowe i bezpieczne! 

Pozdrawiam psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak psychofarmaceuta@gmail.cpom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×