Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Otwarcie własnej restauracji

Polecane posty

Gość gość

Co sądzicie o prowadzeniu takiego biznesu? Ma ktoś jakieś porady dla "początkujących" restauratorów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz przyciągnąć facetów do restauracji to pod przeźroczystą bluzkę nie zakładaj stanika KOTKU ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuje nazwe dla restauracji "U dziewicy" no bo jesteś dziewicą kocico najdroższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Restauracja w PL to złoty interes. Wkład niewielki, jakaś salka, kilka krzeseł i dobry kucharz a kasa sama leci. Jedzenie jest tanie a ludzie jedzą byle co więc jak będziesz miała umiarkowane ceny to sukces gwarantowany. Tradycyjna Polska kuchnia cieszy się największym powodzeniem. Ziemniaki, kotlet, jakaś zupka i masz 20 zł w kieszeni. A dziennie przyjdzie ci conajmniej 100 osób wiec wyżyjesz z tego całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovarian
Dobry biznes o ile nie zepsujesz biznesu restauracji obok. Możesz mieć wtedy nieproszonych gości. I bez znajomosci w policji lepiej nie startowac bo jak lokalni wyczują słabość zaraz zaczną przychodzic osobnicy o dwucyfrowym IQ i pytać czy nie potrzeba ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eberle
Tak było 10 lat temu. Jak jest teraz czy ktoś ma wiarygodna informację a nie plotki z autobusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boromeusz kupewłuszko
Teraz każdy może każdego nagrać więc trochę się hamują ale jeśli wpakujesz się na czyjś teren i otworzysz drugi lokal w małym miasteczku to możesz się spodziewac co drugi dzień sanepidu albo kontroli skarbowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wielu restauracjach obowiązuje zasada - Nic nie może się zmarnować - to co gość nieb dojadł jutro bedzie w zupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku restauracji trzeba niestety stawiać na promocję. Film pokazujący wnętrza i popisowe danie mógłby przyciągnąć Klientów. Teraz wiele przedsiębiorstw korzysta z usługi wideofilmowania dla firm, takiej jak tu: http://kapitankamera.pl/filmowanie-dla-firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy gdzie otwierać. Jak jest dużo przyjezdnych i nie ma ryzyka że od rana rozsiądzie się miejscowa hołota przy jednym piwie i odstraszy zapachem gości to może się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z porad to na poczatku warto zamiast kupować wszystkie urządzenia to chociaż część wypożyczyć żeby nie ładować tyle kasy w sprzęt. Na przykład Winterhalter umożliwia wynajmowanie swoich urządzeń - weź to pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powodzenia 🙂 ja zawsze twierdziłam, że lepiej mieć coś swojego. Przy prowadzeniu restauracji przyda Ci się aplikacja barfitter https://barfitter.net - zerknij sobie do nich na stronę. Apka jest za darmo, a pomaga w zarządzaniu restauracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikmak

Własna restauracja to czasem niełatwy, ale bardzo satysfakcjonujący i z reguły dochodowy interes. Siedzę w tym biznesie już od prawie 10 lat, mam kilka cukierni, więc wiem co mówię. Pewnie i ciasta będziecie piec, więc ja mogę wam doradzić dobrą firmę, gdzie kupicie różnego rodzaju produkty cukiernicze i fondanty. Holger Food z Lubonia – mają dobre ceny, dobrą jakość produktów, dobrze się z nimi współpracuje. Oprócz  mas cukierniczych dostaniecie tam też syrop glukozowy, glukozowo-fruktozowy czy sztuczny miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rojekk

Bardzo fajny dostawca to www.lomania.pl od przetwórstwa pieczarek, z nimi najlepiej nam się współpracuje. Dostarczają pieczarki całe, pocięte, świeże jak i przetworzone (blanszowane, sterylizowane i pasteryzowane). Mają też gotowe produkty z pieczarek jak farsz pieczarkowy czy pieczarki trifolati. Wszystko od nich jest zawsze świeże i pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

w restauracji ma być przede wszytskim drogo ale to nie znaczy że goście mają zostawiać coś na talerzach, to jest bardzo trudny biznes bo jednym coś sie podoba innym nie dlatego trzeba ustrzelic w dziesiątkę żeby tak naprawdę cos zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest tu wiele opcji. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosia75

Uważam, że może Ci się udać. Sama nie miałam wielkiego doświadczenia w prowadzeniu gastronomii i wszystkiego się nauczyłam. Niedawno zamówiłam nowe meble ze stali nierdzewnej od firmy www.somet.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystkim osobom, które zdecydowały się na prowadzenie własnego biznesu gastronomicznego polecam zapisać sobie kontakt do firmy http://jampol.eu/pl Jest to bardzo dobra hurtownia grzybów suszonych z Koszalina, która zaopatruje między innymi moją restaurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linneusz

Przyda się też namiar na firmę skupującą zużyty olej. My współpracujemy w tym względzie z www.euro-eko-polska.pl  bo mają bardzo dobre ceny i są terminowi a do tego to firma z własnym transportem.  Odbierają olej  na terenie całej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryla

U nas z kolei za dostawę rafinowanego oleju rzepakowego i słonecznikowego opowiada firma Erjox www.erjox.pl/ z Równej spod Sieradza. Bardzo solidni, terminowi no i mają dobre stawki. Dobrze nam się z nimi współpracuje. Ofertę kierują do klientów z całej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - jakość. W restauracji nie możesz mieć wyposażenia byle jakiego, bo to oznacza problemy, których początkowo się nie spodziewasz. Wiemy z własnego doświadczenia, jak to wygląda. Mieliśmy kiepską zmywarkę, później wybraliśmy Winterhalter w wynajmie długoterminowym, ale wcześniej zjedliśmy mnóstwo zdrowia przez nasze wybory - nie były one najlepsze. Sprzęt nie może zawodzić, musi być bardzo wydajny i ekonomiczny. Od razu zainwestuj w mocne rozwiązania, to dobrze na tym wyjdzie. Oszczędności na tym są tylko mega teoretyczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony mamy trudny czas na otwarcie kawiarni czy restauracji Jest spora inflacja w cenach żywności, poza tym dopiero co biznesy zaczęly odbudowywać się po koronawirusie.

Z drugiej strony coraz więcej osób jada na mieście, na gastronomii nadal udaje się sporo zarobić, szczególnie jesli serwuje sie smaczne jedzenie. Poza tym warto jest gonić marzenia. 

Jeśli rozglądacie się za profesjonalnym wyposażeniem gastronomicznym, polecam kontakt z nimi https://www.kaletagroup.pl/fabryka-lodu-w-kostkach Oferują dobrej jakości produkty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Iprra napisał:

Z drugiej strony coraz więcej osób jada na mieście, na gastronomii nadal udaje się sporo zarobić, szczególnie jesli serwuje sie smaczne jedzenie. Poza tym warto jest gonić marzenia. 

Nie cwaniaczku, co raz mniej ludzi jada na mieście a do końca roku padnie ponad połowa restauracji.

Akurat tego marzenia nie polecam gonić. 

Edytowano przez Bimba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiadomo, jaką kuchnię będziesz serwowała. Niemniej jednak będą potrzebni sprawdzeni dostawcy produktów. Jeśli chodzi o grzyby to moge polecić firmę SEWERYN z Krakowa. Mają chyba najlepsze grzyby suszone w branży. Wyselekcjonowane, smaczne - takie które idealnie nadadzą się do restauracyjnych dań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, serwujemy głównie pizzę w dowozie. Co fajnego i prostego macie w swoim menu aby podbić sprzedaż na tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre menu i dobra reklama to podstawa.

Od siebie polecam kontakt z nimi https://mocniwreklamie.pl/oznakowanie-biura-warszawa/ Pomogą odpowiednio oznakować lokal. 

My nie korzystamy z "sieciówek" a pomimo tego, gdy szukałam w maju knajpki na obiad rodzinny to byłam w szoku, gdy w Google wyskoczyło mi no ze 20 miejsc w moim mieście, o których nigdy w życiu nie słyszałam - miasto spore, owszem, ale wiele z tych miejsc znajduje się w mojej dzielnicy i ani nie widziałam bannerów/szyldów jeżdżąc po mieście, ani nie wyskoczyło mi nic nigdy na fb, ani w poleceniach na spotted, no nic. A potem się okazało na miejscu, że rewelacyjna restauracyjka z pysznym jedzeniem dwie ulice dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym tutaj również dodać, ze bardzo ważny jest sam wystrój pomieszczenia. Ludzie zwracają uwagę obecnie na to jak wyglada miejsce, w którym chcą zjeść posiłek. Restauracja powinna być elegancka oraz jednoczesnie przytulna 🙂 

Warto jest wprowadzić również sporo zieleni:

https://www.whitemad.pl/aranzacja-wnetrza-restauracji-inspiracje-i-wskazowki/

Od siebie polecam zajrzeć sobie na stronę. Jest tutaj wiele wskazówek na temat odpowiedniego wystroju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto jest też zaserwować klientom smaczną kawę. 

Ważne jest, aby wybrać ekspres, który pasuje do Twoich preferencji dotyczących obsługi, wydajności i dostępnych funkcji. Przed dokonaniem zakupu zalecamy również skonsultować się z dostawcą lub specjalistą ds. sprzętu do kawy, aby dostosować wybór do specyficznych potrzeb Twojej restauracji.

https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/dla-gastronomii/

Dobrej klasy ekspresy można znaleźć w tym miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście szukali dobrego dostawcy ryb, kawioru i owoców morza to polecam zapoznać się z ofertą marki Fier. Firma Fier wyróżnia się na rynku szeroką ofertą ryb i owoców morza, które są pozyskiwane wyłącznie z własnych hodowli oraz połowów. Zobowiązani do utrzymania najwyższych standardów, kontrolują jakość na każdym etapie produkcji - od hodowli po dostawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×