Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nie wychodzą mi żadne ciasta

Polecane posty

Gość gość

Witam mam problem z pieczeniem ciast i muffinek. Wszystkie ciasta niby wyrastają a jednak zawsze w środku najczęściej od góry robi się zakalec za to od góry ciasto jest przypalone. Staram się robić wszystko dokładnie jak w przepisie składniki są w temperaturze pokojowej miksuje w jedną stronę itp a żadne ciasto jak do tej pory mi nie wyszło:-( może to problem z piekarnikiem ale termometr pokazuje taką temperaturę jaka nastawiam? Proszę o pomoc może ktoś się na tym zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki piekarnik? Jakie ustawienia? Która półka? Bo z opisu wygląda to tak, jakby góra grzała za mocno a dół za słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuchenka z Beko piekę na środkowej półce chociaż próbowałam też na niższej ale i tak nie bardzo wychodziło. Ale i mi się wydaje że góra za mocno grzeje zmniejszanie temperatury też nie daje efektów. Za to wszystkie ciastka nie rosnące pieką się normalnie.. może to właśnie piekarnik może temperatura skacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może pieczesz w za wysokiej temperaturze.niektóre ciasta ucierane pieczemy dłużej w niższej 170-180 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest niższa? Ja piekę w temperaturze 160-170 większość ciast. Piekę góra-dół, ciasta wychodzą idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi o ustawienie blachy tam chyba jest 3 możliwości bardziej z góry środek i dół. Ja zawsze piekę na środku. Dziękuję za porady spróbuje obniżyć temperaturę bo zawsze piekę tak jak jest w przepisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×