Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pani KO

Grzech Fatmagül 17

Polecane posty

Gość GRA

22:19

Dobry wieczór 😀
Korzystam z tego , że jeszcze trwa Oktawa Wielkanocna i dziś na Dobranoc chciałabym przedstawić Wam mich ulubionych wykonawców muzyki barokowej i kilka utworów w ich wykonaniu. 🎶
Co prawda nie pamiętam, czy może już ich Wam przedstawiałam ( czy może tylko miałam  taki... zamiar  ? ) ????? 

No, ale trudno , najwyżej posłuchacie .......... jeszcze raz.... ( lub nie - jeśli  np. nie lubicie takiej muzyki )

Z poznaniem tych wykonawców wiąże się taka historia  .... 
W latach dziewięćdziesiątych,  w Święta Wielkanocne, oglądałam w naszej TV amerykański film dokumentalny o projekcie zrobienia koncertu utworów napisanych przez kompozytorów barokowych.
Do projektu zaproszono świetną sopranistkę Kathleen Battle...i.... tu niespodzianka ...
...znakomitego trębacza jazzowego Wyntona Marsalisa.

Film dokumentował ich pracę nad utworami, a potem oczywiście koncert , który powstał w ramach tego projektu.
Bardzo, bardzo mnie to wciągnęło ... również wtedy zaczęłam poznawać świat muzyczny baroku, który kocham do tej pory.
Trochę później udało mi się nawet kupić u nas kasetę z tym koncertem. Słuchałam jej na okrągło , aż do zdarcia ( faktycznie , taśma w którymś momencie pękła ). Potem długo nie miałam kontaktu z tymi wykonawcami... aż kiedyś znalazłam ich w klipach na YT.  Ich różne nagrania , bo przecież  Kathleen Battle jest śpiewaczką i wykonuje także inne utwory ,  a  Wynton Marsalis jest trębaczem jazzowym i zajmuje się przede wszystkim jazzem . Zalazłam także na YT  ten film dokumentalny, który wtedy powstał - tyko film jest podzielony na kilka części.
<
Korzystając z tego , że jesteśmy jeszcze w poświątecznym nastroju posłuchajmy tej wspaniałej muzyki
 w wykonaniu Kathleen Battle i Wyntona Marsalisa.
<

Na początek - Kathleen Battle i Wynton Marsalis  " Let the Bright Seraphim"
kompozycja - George Frideric Haendel - „Let the Bright Seraphim" z  opery  "Samson"”
.https://www.youtube.com/watch?v=SUOTq_xGWpE
<
Kathleen Battle i Wynton Marsalis - "Pace Una Volta" - kompozycja  - Luca Antonio Predieri
.https://www.youtube.com/watch?v=ecmn5H55K0A
<
Kathleen Battle i Wynton Marsalis -" Su le sponde del Tebro" - Alessandro Scarlatti
.https://www.youtube.com/watch?v=HFjFJJbt7MM
<
Kathleen Battle i Wynton Marsalis -  "Jauchzet Gott in Allen Landen " - Jan Sebastian Bach
.https://www.youtube.com/watch?v=_OqiEmgnBpQ
<

I na koniec - kolejna kompozycja  G. F. Haendela -  "Eternal Source of Light Divine"
Śpiewa Kathleen Battle i  na trąbce gra  Wynton Marsalis -  
.https://www.youtube.com/watch?v=2MuCCbg0k_0
<
Gdyby kogoś zainteresowało - 1 fragment dokumentalnego filmu o pracy nad tym projektem :
.https://www.youtube.com/watch?v=SUOTq_xGWpE
<
A gdyby kogoś to jeszcze bardziej zainteresowało - link do klipu z wszystkimi nagraniami, których dokonali ci wspaniali wykonawcy - cała płyta i w opisie lista wszystkich utworów :
" Baroque Duet - Kathleen Battle - Wynton Marsalis"
.https://www.youtube.com/watch?v=SANB6_tHE_E
<
Wspaniałe kompozycje Mistrzów , piękne wykonanie - także Mistrzów ....
Mam nadzieję , że Wam też się spodoba...
<
Spokojnych snów.... a ja się biorę za nadrabianie dzisiejszych zaległości....
Dobranoc 🌜
GRA  😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tylko pusta głowa nie boli więc nie wiem dlaczego mnie boli🤕 i dlatego też już się dziś pożegnam. 

GRA😘 Sorry🙂 Dobranockę posłucham sobie dopiero jutro. 

 

>

DOBRANOC 🌛👋

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Kasiu,   nie tylko Ciebie boli... dużo ludzi źle się czuje.... prawdopodobnie to ma związek z pogodą...

Coś się dzieje w powietrzu ... może to ciepło, które nadchodzi.... ???? I piaski Sahary, które nas zasypią ....???

Mnie dziś mocno zmogło po południu... ciśnienie znowu skacze,  a serce kołacze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

ALA...

Oglądałam dziś ALA .... po kilku ostatnich poważnych odcinkach ... znowu wróciło trochę humoru...

Kemal z trudem zorganizował , tradycyjne " proszenie o rękę" - a tu na rodzinnym spotkaniu  Dziadek się wprosił pierwszy i poprosił Babcię o rękę  - potem były kolejne problemy - tym razem z matką Murata - miała wypadek .Jednym słowem rodzinne sprawy popsuły Kemalowi  oświadczyny ...... Ale on wreszcie.... wbrew tradycji - w szpitalnej kawiarni... oświadczył się Ipek i został przyjęty.     Asli .....dostała wielki bukiet róż od zapracowanego Doruka, który nadrabia w firmie za zajętego rodzinnymi problemami Murata .... i była bardzo szczęśliwa,  Hayatt chce podpisać/ podpisze ... papiery rozwodowe....a Derya  torturuje na szpitalnym łóżku poturbowaną w wypadku pierwszą żonę swojego męża - żeby się nie ważyła wracać do rodziny....chyba Derya ma trochę stracha...

Dziadek , po tym jak pijany Murat przyszedł  w nocy przepraszać  Hayat  - z wielkim misiem , balonikami  i watą cukrową, pilnował, żeby Muracik się nie przeziębił po pijaku i w nocy zapakował go do mikrobusika i spali tam obaj , a właściwie we trzech .... jeszcze kierowca  .... niezłe chrapanie ...

( Ogólnie nie wiem czy opowiedziałam po kolei - ale tak było w wielkim skrócie )

Ale.... chwilami w ALE.... scenarzyści rozciągają akcję  jak " starą gumę od majtek "....

Chyba ... podobnie jak w ŁC,  już sami nie wiedzą czego chcą.... a może czego chcą tureccy oglądacze....???

A tak się fajnie zapowiadało .... wreszcie było trochę humoru.... a tu ..........bęc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór😉

Kasiu 😘

Spokojnej nocy, niech ból głowy szybko mija🌟

Ja dziś wyjątkowo dużo ziewałam,  ale jakoś się trzymałam, zmianę pogody wyraźnie czuć... Teraz  u mnie jest 16st. w niedzielę tyle to nawet w dzień nie było! 

Kasiu🏆🥇💐 Świetny komentarz do KS! 

Zeynep - trefny towar.... Asu - była idealna synowa....  Fehime znowu kosztem kogoś chciała mieć pozornie idalną rodzinę. Nic na siłę. Już się o tym przykro przekonała, ale jeszcze chciała się Hakanem  posłużyć do zatuszowania hańby córeczki. Cóż... Wyszedł jeszcze gorszy wstyd.  Teraz pewnie będzie robić „maślane oczy” do Nihan, która jest też matką jej pierwszej  wnuczki. 

>

Elfi 😘

Spokojnie załatwiaj swoje sprawy 😉 Ja ostatnio musiałam zająć się sprawami rodzinnymi i urzędowymi, dlatego mało mnie było, ale już mam chyba wszystko ogarnięte, chyba 😉😁

>

Aa 😂

Rano znowu trening 🤭😅

🏆🥇💛💛💛 za KS 😂😂😂 

A to się Fehime oszukała. Miało być tak pięknie! 🤣  

Buty i kurtka poleciały za Zeynep!? Ooo... Muszę dobrze się przyjrzeć przy nadrabianiu zaległości 🤭😅

>

GRA😘👋

Dobranocka zapowiada się bardzo ciekawie. Od jednego filmu dokumentalnego zaczęła się Twoja piękna przygoda z muzyką barokową🙂 Przed snem wysłucham jednego utworu, resztę zostawię na  laptop. Dziękuję! 🌸🌼🌷🌺😘

Dzięki za ALA😉

Było wesoło, zbieraliśmy się przed TV o 13:15, komentowaliśmy, a dziś nawet przegapiłam początek odcinka  🤨 Nie mam pojęcia czego oczekiwali scenarzyści po takich „akcjach” 

Masz rację, Murat, dziadek, kierowca i wielki pluszowy miś, dziś wnieśli dawkę humoru😁 

Zobaczymy co będzie dalej...Nawet sprawdziłam ile odcinków zostało do końca 😬 U nas będzie 120, a dziś był 69... Teraz powinnam mieć więcej czasu, postaram się oglądać na bieżąco... W majówkę nie będzie ALA i KS 😉 

Spokojnej nocy i pięknych snów Gromadko... GRA,  niech się ciśnienie i serce uspokoi 💞⭐😘

 

 

Edytowano przez Pani KO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrrrrrrranoc Panie Misiu🌛

Zdrrrrrrówka Ci życzę! 💗 

Śpij spokojnie...

P.aaaaa! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry🙂

*comment_Ls4qnw1iSuMcQxRo1RzVroXHSrwJnduJ

>

Witaj KO👋

Nie dało się nie słyszeć tego koguta😁😉

>

Pomyślnego dnia Gromadko😘👋

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  🙂

Witaj KO 👋

Witaj Kasiu 👋

Jest słonecznie, ciepło, pozostaje mi tylko życzyć Wam dobrego dnia 😘😎☀️.

 

14419708848634.jpg

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11:03

Witaj Elfiku😘

A to Ci...filozof😂🤯

*Dobrego dnia Elfi 😘👋

>

GRA.Bardzo Ci dziękuję za piękną dobranockę🙏🌷😘 Naprawdę z wielką przyjemnością słuchałam tych wspaniałych barokowych utworów w mistrzowskich! 👏🏆wykonaniach Kathleen Battle i Wyntona Marsalisa.Oboje są fantastyczni !!💐 

*Muzyka barokowa nie jest akurat moją ulubioną muzyką, ale i tak uważam, że jest genialna! 

GRA.Zamiast linku z filmu o współpracy Kathleen Battle i Wyntona Marsalisa przy projekcie,jeszcze raz wklił się link z kompozycją  Georga Friderica Händla - „Let the Bright Seraphim" z opery "Samson".

P.s.Przy okazji posłuchałam też Wyntona Mersalisa w kilku utworach  jazzowych😁👍)  Dzięki ,GRA😘🙂

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasiu 😘👋

Elfi 😘👋

Cześć! 😄

Biorę kawkę z uśmiechem  o oglądam ALA😄

Czwartkowa filozofia  😂😂😂

>

Dobranockę musiałam odłożyć, bo od rana przygotowuję się na jutrzejszy przyjazd gości😉

Edytowano przez Pani KO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ALA 70

Matka Murata już pokazuje rogi! Przed Azime nie ukryła, że nie straciła pamięci. Teraz chce zamieszkać razem z nimi w rezydencji. Azime musi się zgodzić, bo ta ją szantażuje!

Czy ten łysy  Nefjat nie potrafił znaleźć lepszych matek dla swoich dzieci??? Gdzie on miał rozum!? 🤨😜...  Leyla 🦎 i  Derya 🐍

Rodzina Murata wyprowadza się do nowego domu. Derya zostaje w starym. Ależ płakała, ależ rozpaczała, że Azime ją zostawia😛 Czyżby aż tak jej zależało na akceptacji Azime? Hmmm... Akurat!

Ale większy cyrk odstawiają Murat i Hayat... Teraz ona ma focha i chce rozwodu, ma już adwokata poleconego przez zapobiegliwego dziadka. (Dziadkowi zostało mało dni na tym świecie, ale nikt o tym nie wie) Natomiast Muratowi  klepka przeskoczyła w drugą stronę i on już nie chce mścić się na małżonce🤔🤨 Cudowna przemiana nastąpiła chyba po tym, kiedy razem z dziadkiem żony,  kierowcą dziadka i dużym pluszowym misiem spędził noc w mikrobusie??? Murat oparty o ramię dziadka musiał przez noc wchłonąć dużą dawkę  jego pozytywną energii🙄🤯, a może to ten uroczy i mięciutki pluszak to sprawiał!? 🤨 Hmm... Chyba nie, bo na pluszaku chrapał kierowca😲😴 

Cóż, to nieistotne... Ważne jest to, że  w końcu Murat dostał ostatnią szansę. Wysłał „jeszcze żonie” jakieś super drugie ciuszki i błyskotki oraz dłuuugą limuzynę i zaprosił na kolację. Hayat oczywiście tak łatwo nie ulegnie, no bo jak, ona!?  Musiała coś odstawić. Założyła suknię, to chyba stara suknia,  w której wyglądała grubo (tak uważam), a na ramiona narzuciła starego lisa, chyba od ciotki lub matki? Plan jest taki, że jeżeli Murat zaakceptuje ją w tym wydaniu, to będzie zgoda i na pewno nagroda. Zapewne do kolejnej „cudownej” przemiany któregoś z małżonków... 🤕🙄🤯

A Murat już czekał  i wzruszał  się. Czym się wzruszył? Offf! Nie załapałam myśli scenarzystów☹️

Edytowano przez Pani KO
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uciekam do porządków😉 Dziś w planach miałam zacząć nadrabianie KS - a mam co nadrabiać...1️⃣2️⃣3️⃣4️⃣5️⃣6️⃣7️⃣8️⃣9️⃣....😲😅

Pa! 😉👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18:41

KS.Cóż to za bezczelność ze strony Asu! Rozumiem,że wchodząc do domu Nihan i Emira Asu chciała tylko odwiedzić swoją matkę, ale skierowany do otwierającej jej drzwi Efsane tekst : "Nie zamierzam nikogo prosić o zgodę gdy chcę odwiedzić własną matkę"- jest po prostu chamski.Nie rozumiem jak można z taką arogancją wejść do czyjegoś domu,bez jakiejkolwiek zapowiedzi a przede wszystkim bez pytania właścicieli o zgodę.To nie jest jej dom, a do tego... w jakiej sytuacji Asu postawiła pracującą w takim domu osobę odpowiedzialną za niego, gdy nie ma w nim jego właścicieli(pomijam,że w tym przypadku chodzi o Efsane, na pewno nie wzór cnót wszelakich).
Emir uważa,że Asu ma do tego prawo.Dlaczego niby?A zdanie Nihan nie ma znaczenia?Ona ma prawo nie życzyć sobie takich wizyt pod swoją nieobecność.Ten dom jest również jej domem.Nie sądzę by Nihan zabroniła Asu takich odwiedzin bo niezależnie od wszystkiego przecież rozumie,że Müjgan to jej matka, ale przynajmniej by o takiej wizycie wiedziała. 
*Zaczyna robić się gorąco wokół ojcostwa Kemala🙂Poza przeczuciem i tym co podpowiada mu serce coraz więcej elementów składa mu się w całość🙂
Emir długoręki czuł,że Kemal będzie dociekał prawdy o Deniz nie wierząc by to Emir był jej ojcem, bo zabezpieczył się na kilku frontach by jego rywal niczego się nie dowiedział.Tym razem Kemal chyba jednak nie odpuści i będzie tak długo szukał aż znajdzie dowody na swoje ojcostwo.Chyba,że Nihan wcześniej mu o wszystkim powie,bo przecież już zdecydowała to zrobić.A do tego mocno wspiera ją Vildan.  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Dzień dobry wieczór😄

O tak, czwartek jest zdecydowanie lepszy niż poniedziałek, chyba że poniedziałek jest wolny😂

.https://www.xdpedia.com/obrazki/paradoks_bycia_doroslym_27415.jpg

Kasiu, 👍 Asu kulturą dziś się nie popisała🐖  Zeynep biedulka wypędzona już wylądowała  jak kot , na 4 łapy. Tarik wbrew ojcu zaczął poszukiwania, Hakan ofiarował swoją pomoc ( może nawet się ożeni?), a Emir szykuje niespodziankę, której na pewno nie będzie żałować. Na pewno nie zginie (rozumu też raczej jej nie przybędzie)🦎🤢

Biedny Ayhan stracił ukochany samochód , Leyla ma pretensje i jeszcze panowie w apaszkach  kontrolę nasłali 😪

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

Dobry wieczór

Kasiu, specjalnie dla Ciebie i....... może jeszcze dla innych zainteresowanych - fragment dokumentalnego filmu, który wczoraj się źle wkleił ( a właściwie nie wkleił) . Jak nie sprawdzę do końca, to zawsze wyjdzie jakiś  " kwiatek ".............

Ten film ma aż 7 części , ale ja tak informacyjnie wklejam tylko 1 część :

.https://www.youtube.com/watch?v=rNbSQJKgRAc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21:52

GRA😘🙏Dziękuję za link z filmikiem z prób tego fantastycznego "barokowego duetu". Super! Ojej... Ale mam cieszaczka😁😉Odżyły moje wspomnienia...🙂 DZIĘKI😘 🌷Oglądam już trzecią część 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRA

22:17

Dziś na Dobranoc posłuchamy kilku francuskich wykonawców, którzy wystąpili w wielkim koncercie poświęconym katedrze Notre Dame :
<
Na początek Vincent Niclo śpiewa piękną piosenkę "Le temps des cathédrales" ( Czas Katedr) 
z musicalu " Notre Dame de Paris" :
.https://www.youtube.com/watch?v=vBAgrd_rdKo
<
Chór Les Petits Chanteurs à la Croix de Bois śpiewają pieśń  "Marie"   :
.https://www.youtube.com/watch?v=C3MuxED5MNY
<
Chimène Badi śpiewa piosenkę  "Padam Padam" :
.https://www.youtube.com/watch?v=ZQu0lm4wPSQ
<
Slimane śpiewa piosenkę " Quand on n’a que l’amour " :
.https://www.youtube.com/watch?v=NBtfI1sFVY0
<
I jeszcze raz posłuchajmy " Czas Katedr " - tym razem w wykonaniu Rémi Trouillon
w klipie poświęconym katedrze Notre Dame - ze zdjęciami katedry :
.https://www.youtube.com/watch?v=K8M3Iy38R14

I na koniec Mireille Mathieu na tym koncercie śpiewa pieśń "Ave Maria " :
.https://www.youtube.com/watch?v=KbcYuHgZQx0
<
Kawał historii Francji i nie tylko .... ale katedra na pewno będzie odbudowana...Na tym koncercie na pewno wystąpiło jeszcze wielu innych wykonawców , ja znalazłam takie klipy ....
<
Spokojnych snów
Dobranoc 🌜
GRA 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 😉

Aa 😘 GRA😘 Cześć 👋

Kasiu 🙂🏆🌹

Asu dziś pokazała klasę 😳🤢Kolejny raz pokazała z jakiej rodziny pochodzi👹 Teraz  może też zabrać mamę do siebie. Emir chyba nie będzie się sprzeciwiał? Kemal i tak z nią nie mieszka, a może coś przegapiłam? Wtedy pokaże jak bardzo kocha matkę! 

Nihan, wrażliwa, troskliwa, dobra kobieta, wysadziła Edę i Safaka na środku ulicy w deszczu 😱 Cóż zrobić! Nie chciała wracać do domu z Deniz i Vildan, wolała jechać do Leyli, wolno jej.  A że tam taksówek więcej niż  autobusów, to coś sobie młodzi złapią, może nawet i katar!  

Zeynep długo nie rozpaczała w samotności. Bycie samotną wdową,  to nie dla niej. Hakan ją odnalazł, ale to nie niego czekała.  Czeka więc  dalej. Sorry Hakan!  Jej czarny rycerz  przybył później i nawet wybudził ją ze snu (rany, nawet się przejął!) Ależ to było romantyczne, jak z  bajki. Więcej, Emir przybył z niespodzianką. Zeynep nie pożałuje! Zobaczymy. 

>

GRA😘🌹🌹🌹🌹

Dzięki za utwory z koncertu z katedry Notre Dame🎶🎶🎶😘

Edytowano przez Pani KO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23:20

GRA.Bardzo dziękuję za piękną, wzruszającą dobranockę...🌷To był na pewno niezwykle poruszający koncert....Przykre,że odbył się z tak smutnego powodu jak pożar Katedry Notre Dame... Dziękuję Ci,że go nam przedstawiłaś😘   

*Miałam łzy w oczach gdy patrzyłam na zdjęcia Katedry Notre Dame i klatki filmu gdy Katedra płonie.... i słuchałam jak Rémi Trouillon tak przejmująco  śpiewał utwór"Czas Katedr"...

>

KO😀Ja też pomyślałam,że Asu mogłaby wziąć mamę do siebie.Może miałaby wtedy głowę,a może i serce zaprzątnięte innymi,istotniejszymi rzeczami niż robienie kolejnych świństw Kemalowi...bo na to chyba się zanosi😡

>

Dobrej nocy Gromadko 🙂

Śnijmy pięknie😘👋
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA 😉

Próbowałam na telefonie otworzyć linki od Ciebie, ale mi się telefon zbuntował, pokazuje żywność organiczną.... 🤨 Obrazka od Aa😉 też mi nie chciał otworzyć... 😠bałwan. Teraz już padam, rano na laptopie wszystkiego wysłucham i obejrzę... 🎶🎶😉😘

>

Kasiu 😄

Pomysł przeniesienia  matki do Asu, jest rozsądny i praktyczny,  ale tam o rozsądek trudno😡 No i musi się coś dziać, niekoniecznie dobrze dziać 👹

Teraz już pora...

Gromadko, dobranoc i niech się przyśni 😉😘🌟

Edytowano przez Pani KO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Misiu! 😉

Wróbel zmęczony pada...

Śpij spokojnie! 

Dobrrrrrranoc🌛

P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aa..

Dzień dobry🙂

Miłego piąteczku.💚 Pozdrawiam , kawkę zostawiam i.... uciekam👋

.http://image1.obrazki.org/milego-piatku-fotki-i-zdjecia.JPEG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michałku😎👋

2d28c62388c7ed204edf2daac2825697.jpg

Miłego i spokojnego piątku, trzymaj się Kudłaty Kolego! 😉😊 Uśmiechnij się❣️😄

P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam🙂
*6316.gif
>

Cześć KO😘
Super obrazek😀👍
>
Cześć Aa😘
Jak apetycznie...mniam.Dzięki za kawkę😋
>

Udanego piątku Ekipo🙂👋
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

09:42

GRA.Dziękuję za suuuper👍🙂opis odcinka ALA🙂 Dopiero teraz go przeczytałam bo...wcześniej jakoś mi umknął🤦‍♀️(⚘)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×