Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Problem z nauką syn jest w trzeciej klasie

Polecane posty

Gość gość
gość wczoraj Co innego pomaganie w nauce, a co innego uczenie się z nim. W tych wypadkach widać, że dzieci nie potrafią się same uczyć, bo ich rodzice tego nie nauczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:23 ale masz chyba jakiegoś durnego męża. Testy psychologiczne nie mają nic w wiedzy. Trzeba do nich podchodzić sposobem. Mój mąż co jakiś czas tez musial je odbębnić. Nie obrażaj ludzi po zawodowce bo wielu z nich ma pozakladane swoje działalności i wykonują kawał naprawdę dobrej roboty. A matura nie ma nic wspólnego z pasją, wiedzą zdobyta np w warsztatach i na praktyce. W takim technikum nie dowiesz się wiele więcej przydatnych informacji związanych z zawodem niż w tej "głupiej zawodowce" A do policji to biorą teraz kazdego prawie z łapanki. Wystarczy ze ma maturę i sprawność fizyczną. Matura to żaden wyczyn. Nikt po maturze alfa i omega nie zostaje. Dobrze, że z powodu braku siły roboczej znowu w człowieku widzi się człowieka a nie wymaga się papierków i studiów sztuka dla sztuki. To już byl absurd, że każdy robił studia jakiekolwiek bo pracodawcy najchętniej wymagali dyplomu do pracy w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W trzeciej klasie jest jeszcze luz,najgorzej jest w klasie czwartej-dodatkowe przedmioty,każda pani ma swoje wymagania i już jest ryzyko niezdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy od nauczyciela.To w jego zakresie jest umiejętne przekazywanie wiedzy,tak by dziecko rozumiało,motywacji,by dziecko się nie zniechęcało.Rodzice mają pomagać dziecku a nie odwalać całą robotę pedagogiczną.Chyba po to dziecko chodzi do szkoły,żeby się nauczyć a nie żeby przychodzić na lekcje i zaliczać sprawdziany!!!Jeśli nauczyciel tego nie potrafi,niech zmieni zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bpd

Polecam książkę "Pułapka nadopiekuńczości"-wydana w tym roku przez amerykańską autorkę,która pisze,że nawet na studiach rodzice pomagają swojemu dziecku.Jest opisane jak mądrze dziecko wychowywać,tak by poradziło sobie w dorosłym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwka

Do autorki...Co u Was? Czy jest już lepiej?Jak po zebraniu w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćlaluna

Mam dziecko autystyczne jest w trzeciej klasie zna tabliczkę mnożenia dzielenia miary wag i przeliczeniowe, ortografii, gramatykę jedynie ma problemy społeczne, ale jeśli dziecko ma kłopoty z nauką, powinno być zbadane przez psychologa i psychiatra, pomoc maga rodzice, nie ma problemu moje dziecko jest geniuszem, ja mam dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko9

laluna, no po ch.ju masz dobrze! }
Dziecko ktore ma klopoty z nauka nie musi byc przez nikogo badane tylko musi zaczac sie wiecej uczyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vol
Dnia 23.12.2018 o 20:08, Gość koko9 napisał:

laluna, no po ch.ju masz dobrze! }
Dziecko ktore ma klopoty z nauka nie musi byc przez nikogo badane tylko musi zaczac sie wiecej uczyc. 

To prawda.Jak.dziecko ma.problem to trzeba. Z nim siedzieć i się z nim uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska

Matka która pomaga dziecku jest napiętnowana,a ta która ma dziecko i jego problemy gdzieś, jest chwalona.

Mnie nikt nie pomagał,ale dziś myślę,że gdybym miała pomoc,moje wyniki byłyby lepsze i miałabym dziś inną szkołę skończoną i inną pracę.Może lepszą.

Moje dziecko uczy się słabo,pomagam mu.Nie cały czas,ale gdy ma jakiś problem zostawiam wszystko i tłumaczę.Nie usnęlabym z myślą,że nie pomogłam bo wolałam sobie coś innego porobić...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccc

Takie dziecko trzeba ciągle pilnowac i pomagać w nauce.Jak będzie starsze nauczy się, ale teraz trzeba mieć rękę na pulsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja też pomagam, nie jest tak ze tylko do szkoły chodza i tyle. dużo pracy w domu jest także ale widzę ze szkoła ma znaczenie - robi swoje. I dlatego wlasnie zdecydowałam się na szkołę im Wiktorii Wiedeńskiej i bardzo dobry był to wybór!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×