Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ajena

Odchudzanie babeczek.

Polecane posty

Gość Fatsecret z tel

Halo, halo, wstajemy! 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia28

Hej. Ja juz wstalam przed 7 wypilam kawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia28

Ja sobie policzylam z tego kalkulatora i wyszlo mi ze potrzebuje 1728 kcal. Nie licze kalorii ale tyle to raczej nie zjadam w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qkartka

Marys na raczej to bym sie nie sugerowala,
waz na wadze i podlicz wszystko co zjadlas - tylko wtedy sie przekonasz ile tak na prawde jesz.
Ja jak kupilam wage kuchenna (Lidlu fajne sa) to przezylam SZOK:) teraz czasem jak cos zwaze i przelicze to az NIE WIERZĘ!
wiec takie gdybanie to jest tylko gdybaniem i tak samo liczenie mniej wiecej na oko - tylko waga lub gotowe zważone juz produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny

Martyna ja nie będę się w temacie kalorii wypowiadać bo nie liczę i tez za bardzo nie mam o tym pojęcia . Czasami patrze na opakowania produktów ile tam siedzi tych kalorii , ale nie ważę jedzenia i w sumie nie wiem ile dziennie zjadam .

Dzisiaj na śniadanie dwie kanapki z masłem i jajkiem plus kawa z mlekiem . Kawa zamiast herbaty bo mniej ją słodzę , a le spróbuję całkiem wyeliminować jedni i drugie bo już kiedyś tak zrobiłam i nie było problemu , a teraz coś nie mogę się zmobilizować .

Fatsecret też były takie czasy że potrafiłam całą noc czytać , a oczy mnie od sztucznego światła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być że oczy teraz mnie bolą . Do kitu że nie można po jakimś czasie edytować postu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia28

Ja na sniadanie zjadlam trzy kanapki z zoltym serem, teraz zielona herbata. Na obiad maz chcial kopytka zostaly ziemniaki z wczoraj, do tego beda roladki schabowe duszone w takim sosie cebulowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qkartka

niby kromka chleba tak ok 30g = suma ok. 220kcal -  ale, ale -  jak zwazylam tylko pol ukrojonej przez siebie kromki pszenno-zytniego to połowka wazyła 25g!!!  (akurat tyle go wczoraj zjadlam wiec pamietam)
do tego zolty ser - zalezy jak grube plastry - jak sama kroisz to moze byc ok 30g = nawet z 300kcal - jak krojone maszyną b cieniutkie to polowa tego - wiec jakie moga byc roznice na samej wadze

wiec juz nawet znajac kalorycznosc danych produktow to na samym wazeniu na oko, czy branych orientacyjnych wag z internetu,  mozna sie pomyslic nawet o 300kcal na takim sniadanku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam aplikacje, mam nadzieję że liczenie kalorii wejdzie mi w krew. Na śniadanie 2 kromki chleba razowego i jajecznica czyli 261 kalorii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qkartko - dokładnie, nie jesteśmy nawet tego świadomi często, ile bez ważenia i kalkulatorów jesteśmy w stanie kcal pochłonąć :) 

Marysiu, uwierz mi, że no musiałaś dłuższy czas jeść więcej niż tyle, stąd nadprogramowe kilogramy, nie biorą się z powietrza :( jak zaczniesz wszystko ważyć, to dopiero będziesz w szoku,  jak kaloryczne są niektóre rzeczy, i dopiero przy ważeniu będziesz to ograniczała, bo wcześniej jadłaś tych rzeczy więcej nie wiedząc ile mają kcal - wtedy smakuje lepiej i człowiek sobie bezkarnie pozwalał :D


Zołza, dokładnie, mnie też czasem oczy pobolewają, no ale pewnie mi to minie, zwłaszcza jak przeczytam już wszystko, co mam w zapasie do przeczytania, później zrobię sobie przerwę :)

Martyna, ja też liczyłam kalkulatorem kalorii i wyszło mi dla Ciebie 1682 kcal, i ku tej kaloryczności bym się bardziej skłaniała w celu redukcji wagi, choć nie wiem, może jesteś akurat mega aktywna? Daj znać, czy Twoja aktywność fizyczna jest duża, jesteś ciągle w biegu i uprawiasz jakiś sport? 

Waga dziś wskazuje 84.3 kg ale przy tym zaczął mi się okres... ahhh już coraz bliżej 7 z przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleeeż się dziś cieszę, gdy mam świadomość, że ubyło 9,2 kg odkąd zaczęłam :) to mega dużo, jestem z siebie dumna, jeszcze kilka miesięcy i będę w swojej dawnej wadze :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 Umnie na  sniadanie   ksnapki z szynka. Wlasciwie to nA  KAZDY POSILEK  DZIS  TAKIE MENU:classic_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Ajenko :) długo będziesz musiała tak monotonnie jeść? mam nadzieję, że potrwa to maximum kilka dni i będziesz miała pomoc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fatsecret no właśnie liczyłam teraz na na aplikacji w telefonie i pokazywało mi niecałe 2000 kalorii. Pracę mam siedząca, ale ćwiczę minimum 3 razy w tygodniu po godzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mam ostatnio przemyslenia dziewczyny czy gdyby jesc np slodycze lub fast foody ale nie przekraczac 1200 kcal to czy nadal mozna chudnac? 

Pomijam juz fakt, ze takie jedzenie nie ma zadnych witamin i wartosci ale chodzi mi tylko o sam fakt spadku wagi. 

Wiele dietetykow i trenerow twierdzi ze odchudzanie to czysta matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martyna pamietaj o wliczaniu tluszczy ktore dodajesz np do smazenia jajecznicy czy ktore dodajesz do salatek. Czesto to pomijamy a to jest sporo kalorii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martyna, ja bym ucięła chociażby z 200 kcal z tego i jadła 1800 kcal przynajmniej, choć i to wydaje się być dużo według mnie jak na to, że praktycznie nie masz ruchu, bo praca siedząca i jedyna jakaś intensywniejsza aktywność to 3h w tygodniu. Ale to tylko moja rada, możesz spróbować tak jak jest i patrzeć, czy waga spada - jeśli nie, to wtedy utniesz. :)

Ewcia, to potwierdzone, że można schudnąć jedząc Mc Donalds, więc tak :) kiedyś o tym gdzies czytałam, gość był na "diecie" Mc Donalds, wszystkie jego posiłki były stamtąd, a bilans kaloryczny ujemny, no i schudł :) także można, pomijając że brak wielu cennych wartości odżywczych, to da się w ten sposób schudnąć i też uważam, że to czysta matematyka :) tylko warto jednak dbać o swoje zdrowie, ale raz na jakiś czas nic się nie stanie jak się zje coś niezdrowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qkartka - chlebek ma może i 220 kcal, ale w 100 gramach:) 

PannaPola - polecam kawkę rozpuszczalną z mlekiem, bez cukru - pyszna jest 🙂 Ja już ponad rok temu wyrzuciłam cukier z kaw i herbat i już mi go nie potrzeba. ^^ 

Co do mnie - dzisiaj 7-my dzień, jutro ważonko, @ powinna się skończyć bo już prawie nie mam. 🙂 

Niedługo obiadek - pulpet z mizerią i ziemniakiem i do tego szklanka zupy. 😄 A na kolację sałatka ryżowa. 😉 

Motywacja jak nic - a jak zobaczę jakiś spadek to już będzie full power 😄 

Miłego dnia 😘 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qkartka

Nalka 220 to suma 3 kromek ktore Marys zjadla na sniadanie, zakladajac tak jak srednio podaja 30g na kromke. Ale wg mnie kromka ma 50-60g Wiec dla 3 kromek chleba mieszanego / wiadomo ze np czysty pszenny jest lzejszy/ to jest prawie 2 x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qkartka

w tej calej dzisiejszej dyskusji nie chodzi o to ile co ma kcal, bo jaki chleb w 100g ma to najlepiej samemu sprawdzic z etykiety czy w kalkul kcal id itp To nie musze tu podawac co i ile ma kcal. Tylko chodzi o to,  ile kcal jemy dziennie, bo niby jemy tyle co zapotrzebowanie a tu nagle +20kg po kilku latach... chodzi o to ze nie zdajemy sobie sprawy ile kalorii ta przykladowa kromka ma, choc doskonale wiemy ze w 100g tyle czy tyle. Ja zwrocilam uwage na WAGE danych rzeczy. Fatsecret slusznie pisze o dodatkach niby tylko odrobina tej oliwy z oliwek, czy musniecie chleba maslem.... a suma wychodzi...

10 rodzynek to 5g, w garsci zmieszcze 20g i tak sobie np wczoraj sypnelam ich w garstke;) no i wogole nie powinnam tego odnotowac - no nawet dobrze smaku nie poczulam a tu... 70kcal i ... pytam sie z czego??? no z niczego;) a takich glupich przykladow w ciagu dnia moze sie nazbierac, nawet lyzeczka soku malinowego do herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qkartka

dodam jeszcze ze pelniutka moja garstka pomiesci 40g rodzynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna R

Mi tak samo jak wielu innym osoba pomogły tabletki Slimunox.Ale należy pamiętać o tym że podstawą powinna być dieta a tabletki maja wspomagać.Ale dzięki diecie i tym tabletka ogólnie udało mi się zrzucić 14 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Martyna R napisał:

Mi tak samo jak wielu innym osoba pomogły tabletki Slimunox.Ale należy pamiętać o tym że podstawą powinna być dieta a tabletki maja wspomagać.Ale dzięki diecie i tym tabletka ogólnie udało mi się zrzucić 14 kg.

Osobą, tabletką...Spamerzy to jednak podludzie o ujemnym IQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabella

Ja też jestem bardzo zadowolona z efektu uzyskanego po zastosowaniu Slimunox. W końcu sukces i nie mam nadwagi. Wystarczyły tylko 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fatsecret z tel

Qkartko bardzo słuszne spostrzeżenia, podpisuję się pod tym obiema rękami :) 

Tak samo zjadłam dziś kilka orzeszków - pistacji, ledwo poczułam smak i już było 100 kcal. A gdyby nie to, że się powstrzymuję znając kaloryczność, to bym kiedyś zjadła kilka porządnych garści orzechów, co by mogło przebić mój dzienny bilans kaloryczny... a gdzie reszta posiłków? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fatsecret z tel

Ewcia, jeszcze tak mnie naszło odnośnie tego tematu, który poruszyłaś - wydaje mi się, że kaloria kalorii nierówna i nie wszystkie wchłaniają się tak samo, nie wszystkie są tak samo trawione. Ale mimo wszystko da się schudnąć na śmieciowym jedzeniu na ujemnym bilansie. 

 

Robię właśnie danie chińskie dla męża na jutro do pracy, lubię piersi z kurczaka z warzywami i ryż, pewnie jeszcze dziś będę jadła, tylko zrobię i wychodzę z mężem na długi spacer - później zjemy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nowych osob :classic_biggrin:, fajnie. Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Edytowano przez Ajena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja 29

W trzy miesiące pozbyłam się 14 kg.W końcu od wielu lat czuję się ze sobą dobrze.Mam tylko nadzieję że już nigdy więcej nie będę musiała brać Slimunox lub podobnych tabletek,muszę utrzymać taką wagę na jaką pracowałam przez te trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×