Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ajena

Odchudzanie babeczek.

Polecane posty

Witam,  jestem i  ja :classic_biggrin:.

 Zadnych problemow       nie  mam i niczego     podobnego. Na    kalorycznym   koncie  mam 1600. NA sniadanie   2 kanapki z szynka. Sa drugie sniadanie sernik. Obiad placki z gotowanych ziemniakow. Cwiczenia w toku😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny

Nie mogłam się ogarnąć po tych nockach . Wczoraj musiałam chałupę odgruzować po weekendzie i zrobiłam sobie spis wszystkich książek jakie mam bo przy okazji szukania konkretnej książki okazało się że dwie mam zdublowane . Wszystko przez to że nie mam gdzie ich trzymać bo regał za mały , a mój M miał mi zrobić jakieś półki , ale nie mogę się doprosić . Niby tych książek nie jest nie wiadomo ile bo 130 , ale nie jestem w stanie wszystkich spamiętać i jak coś chce kupić to jest problem , a tak to zerknę na zapiski i już wiadomo co i jak .

Qkartka no widzisz marudziłam że marny tamten tydzień , a spadek był, ale jak przeanalizowałam to się okazało że poprzednie ważenie było w trakcie okresu , a to ostatnie już po , tak że już wiadomo skąd ten spadek .

Coś od poniedziałku nie mam apetytu , zjem trochę i jestem pełna . Dzisiaj rano dwie kanapki z rzodkiewką i herbata ( makabrycznie słodka !!) , teraz dwie grzanki z masłem i kawa z cukrem i mlekiem . Muszę zrezygnować z tej cholernej  herbaty i kawy  bo za dużo cukru pochłaniam . Nie wiem co jeszcze dzisiaj zjem bo na nic nie mam ochoty .

Jutro zrobię fasolę po bretońsku bo już dawno za mną chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qkartka

zolza to w sob bedzie super wynik po tym braku apetytu:) Ja tam mam go zawsze - jak mozna nie miec apetytu to nie wiem... bez wzgledu czy sie ogranicze do b malej ilosci kcal czy tez pochlone masy jedzenia to apetyt rownie duzy tak samo:(

Ajenka Twoje menu najbardziej mi odpowiada, najsmaczniejsze, choc nie powiem ta fasolka zolzy - tez kusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia28

Witajcie dziewczyny. 

U mnie na sniadanie kanapki i salatka z kapusty pekinskiej, pozniej zupa marchewkowa z zielonym groszkiem, dwie kawy, zielona herbata, woda z cytryna ale o wiele za malo i zaraz maz wroci to ziemniaki, jajka sadzone i mleko do tego.

Zolza widze ze tez lubisz czytac. Ja tam sie moge schowac ze swoimi ksiazkami przy Tobie, mam tylko kilka nie bardzo narazie mam miejsce i tak musialam sprzatnac je z regalu i schowac za witryna bo dziecio mi zdejmowaly z polki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia28

Ja tam czuje ze ciagle jestem glodna. Szybko sie najadam, zjem troche i juz pelna , a za chwile glodna.

O fasolce tez myslalam ostatnio ale trzeba by ja troche odchudzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qkartka no zobaczymy co ta waga w sobotę pokaże ( zakładając że apetyt nie wróci hehe )

Marysia twoje dziecko widocznie bardzo ciągnie do czytania :)

Co do odchudzenia fasolki to u mnie nie wykonalne bo M też będzie jadł i śmiechem by mnie zabił jak by tam nie było sterty kiełbasy i boczku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marysia, zjedz coś normalnego w trakcie dnia na co masz ochotę np ciasto kawałek dużo pij i po cieście zjedz sobie 3 marchewki i 2 jablka potem na obiad np kaszę i kurczaka razem ma mieć wielkość dłoni ten posiłek i potem np calego ogorka szklarniowego i 2 gruszki gwarantuje ze nie bedziesz glodna a na drugi dzien bedzie spadek na wadze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CzasdlaCiebie więc uważasz, że "2 jabłka i 2 gruszki" czyli 4 owoce, to jest w porządku dzienna dawka owoców (cukru - fruktozy) i przy dłuższym spożywaniu takiej ilości owoców dziennie nie będzie problemu? :) 
Jesteś dietetyczką? :))

Edytowano przez fatsecret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dietetykiem ;) a Ty?

Dietetycy uważają że dzienna porcja warzyw i owoców to 60 dag

https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/ile-warzyw-i-owocow-mozna-zjesc-w-ciagu-jednego-dnia-aa-9tvt-dtfa-jKBF.html

Tak uważam że dwa jabłka i dwie gruszki to wystarczająca ilość owoców w trakcie dnia.

Oczywiście jeśli ktoś nie ma problemów z wagą może zjeść więcej ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zjeść ciasto i zagryźć marchewkami i jabłkami !? Ciekawa dieta .

Ja zjadłam pół pomidora ze śmietana i jedno jajko , a najedzona jestem jak bym nie wiem czeka się nawpierdzielała . Może przez to że praktycznie nie byłam głodna , ale nie chciałam żeby ewentualny głodek przyplątał się wieczorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciekawa ;)

polecam Ci kiedy będziesz miała wielką ochotę na ciasto zjeść pomidora i jajko :DDD

Zobaczymy czy potem nie rzucisz się na ciasto i nie zagriesz czipsami i paluszkami ;)

 

Chodziło mi o to co zrobić kiedy dopada ochota na cos słodkiego ;) ale ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CzasdlaCiebie
O kurczę, no to chyba jestem w błędzie, bo wszędzie słyszę/czytam o tym, że dzienna porcja owoców powinna ograniczać się do 2 sztuk :) tak jest optymalnie i najzdrowiej dla nas, bo cukier zawarty w owocach sprawia, że mamy większą ochotę na słodkie, i najlepiej jeść te z niskim indeksem glikemicznym, coby być na długo sytym, zwłaszcza gdy redukujemy wagę i jesteśmy na ujemnym bilansie kalorycznym, bo wtedy powinniśmy jeść to, co nie wzmaga apetytu, tj. ja na przykład bardzo rzadko jadam banany, które mają wysoki indeks glikemiczny :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci podałam link z poradnika zdrowie, zależy gdzie czytasz i czy popierasz to jakąś konkretną opinią, czy czytasz na forach od innych koleżanek.

Ja też rzadko jem banany

Gruszki i jabłka nie mają wysokiego IG

Gruszki pozytywnie wplywają na zdolnosc zapamietywania i koncentracji

warto zjesc czasem inny owoc niz jablko

ja podalam moj sposob

schudlam w 6 mcy 10 kg i do tej pory utrzymywałam wagę

teraz znow sie odchudzam i w 4 dni zeszlo 3 kg

Mam zamiar do koca lutego powitac 7 z przodu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie wiadomo codziennie nie jem ciasta

a moim ulubionym jest sernik z ryzem bez czekolady i kruchego ciasta zdrowa wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie czytam głównie z poradników ani artykułów w internecie, dowiaduję się wielu rzeczy od bardzo dobrych dietetyków i doświadczonych osób :) dlatego nawet nie weszłam w ten link, który tu wkleiłaś :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że te doświadczone osoby to nie koleżanki którym wierzysz na słowo

A dietetycy udzielają Ci tych porad za zupełne free nie zdzierając kasy

A i oczywiście są uczciwi, nie oszukują Cię po to żebyś do nich wróciła i wybuliła jeszcze większą kasę tym jakże zacnym altruistom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapłaciłam dietetykowi ani złotówki :) 

i żeby nie być totalną ignorantką, to weszłam w ten link, który wkleiłaś i znalazłam ciekawostkę:
"Warzyw nie da się zjeść za dużo, natomiast ilość owoców należy kontrolować, ponieważ zawarty w nich cukier (fruktoza), wbrew popularnemu nadal przekonaniu, jest tuczący, a nadmierne spożycie owoców może skutkować odkładaniem się energii w postaci tkanki tłuszczowej."
i to jest święta prawda, dlatego owoce również należy ograniczać, 4 owoce dziennie to nie jest dobre rozwiązanie według mnie. 

Zaciekawił mnie ten Twój sernik z ryżem, sprawdziłam przepisy w internecie i średnio, myślałam, że to coś bez mąki/cukru/śmietany, ale może masz inny przepis, jakiś lżejszy, zdrowszy? :) cukier można zastąpić słodzikiem do pieczenia lub stewią/ksylitolem, a reszta składników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ten artykuł, który tutaj wkleiłaś i tam wszędzie jest napisane o 2 porcjach owoców, z czego każda porcja to właśnie jakiś jeden owoc lub garść jagód/malin itd.. Czyli wszystko się sprowadza do tego, co pisałam wyżej, a Ty i tak idziesz w zapartę, że 4 owoce dziennie to jak najbardziej dobre rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie, że próbuję udowodnić w jakikolwiek sposób swoją wyższość, bo tak nie jest - jesteśmy wszystkie dla siebie obce i nikomu nic nie chcę udowadniać, to nie miałoby nic na celu, po prostu myślę, że takie teksty to wprowadzanie inne osoby na diecie w błąd. Nie powinno się jeść 4 owoców dziennie, to zbyt duża dawka cukru, którą i tak jeszcze spożywamy w wielu innych produktach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zjadłam pomidora i jajko bo na to miałam ochotę , a gdyby mnie naszło na ciasto to bym zwyczajnie je zjadła , a nie próbowała czymś zastąpić . Jak mam ochotę na chipsy to je jem bez rzucania się na nie tak że ten wpis to raczej nie do mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zołza, prawidłowe podejście :) ja tak samo - jak mam ochotę to jem, wliczam w bilans i wszystko jest ok :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Mam taki Meksyk w pracy, że o 16:00 nie wiem jak się nazywam, serio...

Waga stara mi się to wynagrodzić, bo dziś 84,20 😄

 

Ewcia, ja jadę na targi meblowe.

 

Zołza, ja na dodatkowe półki w szafce na buty czekam od roku, a mój niemąż siedzi w branży, także znam to uczucie - chyba zamówię sobie na Allegro 😉

 

Ja jak mam ochotę to i kilogram mandaryek wciągnę - uwielbiaaam, ale powoli kończ się sezon 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qKARTKO JESZCZE MIALAM SUPER ZUPE JSRZYNOWA ZZ ZIEMNIAKAMI, UZBIERALO MI  SIE    PRAWIE 20000 KALORII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PannaPola ja dzisiaj kupilam pyszne mandarynki w biedronce na promocji.

A co do herbaty i kawy z cukrem to ja jestem zywym przykładem ze mozna się oduczyć słodzić 😎 kiedys nie bylam w stanie wypic gorzkiej herbaty i kawy, nie bylo takiej opcji. Wolalam pic wode. Potem zmusilam się bedac na keto diecie, parskalam, krzywilam sie, ale tlumaczylam sobie ze musze i dalam rade. Potem poleglam z dieta i wrocilam do pysznego jedzenia a jak poslodzilam kawe to nie mogłam jej wypic i tak mi juz zostalo. Nie slodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fatsecret z tel

Też uwielbiam mandarynki, zwłaszcza w okresie świąt i po świętach, wtedy nagle mam olśnienie i zastanawiam się jak mogłam żyć bez nich większość roku 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez w Biedrze kupiłam, maja spoko owoce, warzywa i ryby :) 

Ogolnie idą w lepsze produkty, bardzo dobrze :) tylko ten logotyp dalej gryzie w oczy, musieliby coś pomyśleć...

ja herbe tylko gorzka, a kawę tylko słodka - ale ze słodzikiem, niby niezdrowy, ale trudno. Ważne ze zero kcal 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziewczyny, w końcu znalazłam swoją kuchenną wagę, i zabieram się za liczenie kalorii. Ale jak zacząć? Jak się za to zobrać? Jak układać jadłospis? Ile kalorii dziennie dostarczyć? Pomocy 🤔nigdy tego nie robiłam, nie wiem jak się za to zabrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fatsecret z tel

Martyna, wygoogluj „kalkulator zapotrzebowania energetycznego” i wypełnij dane - waga, wiek, wzrost, poziom aktywności fizycznej i zaznacz, że chcesz schudnąć, wtedy wyskoczy Ci Twoje zapotrzebowanie kaloryczne biorąc pod uwagę, że chcesz zredukować masę ciała :) 

ale dla pewności podaj nam ile Ci wyszło i podaj nam też te dane (wyżej pogrubiłam czcionkę), bo czasem te kalkulatory szwankują, a tu jest sporo dziewczyn, które się znają na rzeczy i możemy zerknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fatsecret z tel

Kurczę, już jest po 4tej, ale zasnąć nie mogę. Odkupiłam niedawno kilkanaście książek od innej Polki stąd i teraz nocami siedzę i czytam :) niedawno skończyłam, piję wodę i no nie mogę zasnąć 🙈 leżałam długo bez telefonu na łóżku, ale czuję to, że energia mnie rozpiera i nie dam rady za szybko, więc będę musiała czymś się zająć 😁 swoją drogą, często nachodzi mnie ochota pojeździć na rowerze stacjonarnym w nocy, kiedyś często tak robiłam na lepszy sen 😊 

 

Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×