Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Kara za dobrowolne ubezpieczenie NFZ da się ominąć czy po prostu olać ubezp

Polecane posty

Gość gość

Mam taki problem, przez pomyłkę sekretarki w mojej szkole moje ubezpieczenie skończyło się w kwietniu a powinno być jeszcze całe wakacje. W tym roku skończyłem szkołę i od kwietnia nie jestem już ubezpieczony do tej pory. Nie robiłem nic ryzykownego a nie jestem podatny na choroby więc to olałem, myślałem, że pójdę do roboty i będzie po problemie. Teraz dostałem po znajomości bardzo fajna ofertę pracy zdalnej (programista), wymagałaby ona ode mnie założenia działalności i podpisania kontraktu z zagraniczną firmą, co raczej do mnie nie przemawia, więc znajomy który tam pracuje wyszedł mi z oferta (sam ma DG), że wystawi mi umowę o dzieło na 3 miesiące i się spróbuję i zdecyduję, ta firma też się na to zgodziła. Wszystko cacy, tylko teraz wyczytałem, że gdybym chciał się dobrowolnie ubezpieczyć, to naliczą mi karę prawie 900zł bo nie byłem ubezpieczony od ponad 3 miesięcy. Gdybym założył działalność/dostał umowę o pracę to by mnie to nie obowiązywało, jedynie gdy chcę się ubezpieczyć dobrowolnie. Stąd moje pytanie, czy gdybym teraz zarejestrował się w bezrobotnym, a za tydzień np. wyrejestrował, to czy ta kara mi się "zniesie"? Bo jest ona naliczana na podstawie okresu od ostatniego ubezpieczenia, więc teoretycznie nie powinno już jej być. No albo w ogóle się nie ubezpieczać, skoro już i tak tyle czasu minęło bez ubezpieczenia. Zostanie przynajmniej 4 stówki co miesiąc w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×