Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nina

Jak to ogarnac?

Polecane posty

Gość Nina

Czy ktos z was oglada ten kanal na youtube ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć

Oglądam codziennie ;) Bardzo wartościowy kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oglądam odcinki o Magdzie -momentami mam bardzo mieszane odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oglądamy, dzieje się, dzieje. Drama z odc na odc coraz większa. 😂    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Obejrzałam serię z Magda i Jankiem... i mam mieszane uczucia , ba nawet mysle , że Jacek chciał sie chyba dowartościować w pewien sposób, bo niby chce pomóc , ale nie ma do tego predyspozycji , nie bedzie drugim Rinke na krawędzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Dlaczego nie ma predyspozycji? Moim zdaniem robi dużo dobrego. Co do Magdy i janka, to moim zdaniem Magdzie pomoc się należy bo widać, że ma depresję i bardzo się przejmuje. Ale Janek to moim zdaniem oszust, nie wierze w te jego bajki o butach, oddawaniu przez niego jedzenia potrzebującym, moim zdaniem Janek to typowy cygan i mówi to co inni chcą usłyszeć. Ale Magda chyba go potrzebuje, a Janek to wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie powiedziałam , że Magda nie potrzebuje pomocy, wręcz przeciwnie potrzebuje, tylko specjalistycznej.Takich ludzi jak Magda i Janek niestety ale trzeba wziąć za rękę i dosłownie poprowadzić.Magda ma zaburzenia psychiczne, widać to gołym okiem , to nie jest taka osoba której powiesz , że ma posprzątać mieszkanie to to zrobi...przecież do tej pory żyli z pluskwami , wszami , pchłami, nie wpadli na to , że trzeba dbać o higienę , sprzątać itd. Mimo pomocy Jacka dalej żyją w syfie, a Magda ciągle mówi to samo więc dlatgo powiedziałam , że Jacek nie ma predyspozycji, bo jak chce pomagać to super, tylko trzeba tez wiedzieć jak to zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moim zdaniem przypadek Magdy po prostu Jacka przerósł -zgadzam się, że zabrakło mu specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Wydaje mi się, że założył, że przy jego wsparciu Magda dostanie motywacyjnego kopa, znajdzie pracę, zadba o mieszkanie - a tu fail. Jacek z jednej strony założył, że patologie powstają z przyczyn obiektywnych -jak bycie DDA, a z drugiej chyba nie ogarnął sposobu postępowania z osobą zaburzoną psychicznie.

Strasznie nie spodobał mi się motyw z zakupami -najpierw mówi kobiecinie, która ma ewidentne problemy z racjonalna oceną rzeczywistości, żeby brała to, na co ma ochotę a następnie te zakupy krytykuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

Macie racje co do sytuacji z Magda, wydaje mi sie ze ona ma bardzo powazne problemy psychiczne, jest przedstawiana jako niewdzieczna i cwana. Gdyby taka byla to by wiedziala co mowic do kamery, zeby sie przypodobac, a jets to osoba szczera do bolu. Nie uwazam, ze dzieci powinny wrocic do tego domu, ale przydala by sie jej pomoc, szkoda mi jej. 

Nie spodobalo mi sie rowniez oddanie paczek dla Magdy, Agnieszce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Paczki i zakupy żenada. Jak jej mówi kup co chcesz to kupiła a nie później wypomina. Słabe to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Odnoszę podobne wrażenie, że Jacek intencje ma dobre tylko gorzej z realizacją celów. Dobrze, że pomaga, ale jest to pomoc mało profesjonalna, a tym samym nieskuteczna, doraźna. Zgadzam się z głosami, że Magdą powinien zająć się dobry terapeuta, bo ewidentnie dziewczyna jest chora. Świadczy o tym nawet jen brud w którym żyją. W dzisiejszych czasach mieć wszy?? Nawet jeśli ktoś jest biedny, to można zachować higienę. Ale mam wrażenie, że ona nie ma świadomości co jest dobre, co złe, co należy a czego nie. Zastanawiam się jak ona sobie radziła z pracą w sklepie. Może była w lepszej formie. Może to że odebrano jej dzieci podziałało na jej psychikę tak destrukcyjnie? Życzę Jackowi by jego praca wyszła jego "podopiecznym" na dobre, ale powinien chyba skonsultować się w sprawie pomocy z kimś, kto się na tym zna, bo rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo na dłuższą metę nikomu na dobre nie wyjdzie. A. I proponowałabym weryfikować osoby, którym pomaga, bo niektóre osoby wzbudzają spore wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A co myślicie o tej Ewie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ewa nie jest szczera. Materiał telewizyjny nie jest spójny z tym, co ona mówi panu Jackowi. Nie wiem co myśleć. Nie ocenia się ludzi po kilku fragmentach z ich życia obejrzanych na ekranie, ale dziwi mnie, że nie zawalczyła o córkę. Że zostawiła ją w rodzinie zastępczej. Przecież wciąż podkreśla, że ręce ma zdrowe. Mogła iść do pracy, stanąć na nogi i zająć się córką. Tymczasem córka w rodzinie zastępczej, a ona wpakowała się w kolejne kłopoty. Znowu bez dachu nad głową i z dzieckiem w drodze. Życzę jej,przede wszystkim dla dobra jej dziecka/dzieci, by się wreszcie ogarnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinka

Też mi coś nie pasuje z tą Ewą. Na początku byłam w szoku ich sytuacją i zabiedzonym wyglądem, ale teraz już sama nie wiem o co w tym chodzi. Nie ufam im. Wierzę jedynie Magdzie i Adamowi. A co do reszty bezdomnych to Jacek przesadza z tą rozrzutnością, rozumiem kupno jedzenia, ale dawać kasę za wywiady i szukać na siłę jeszcze kolejnych osób bezdomnych jak i tak sporo już się ich nazbierało. Lepiej skupić się na tych co już są i starać się im pomóc organizując nocleg na zimę żeby przetrwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co do Magdy i Janka to dziwi mnie to , że oni nie mają przyznanego pracownika socjalnego , czy asystenta rodziny (chyba , że mają a ja czegoś nie zarejestrowałam .....a jeśli mają to ten pracuje nieudolnie.......), bo przecież mieszkanie Magda dostała od miasta , to opieka społ. , powinna się interesować takimi ludźmi a nie , że dopuścili do tego , że żyją wśród robali, i z robalami, sa zupełnie nie przystosowani do samodzielnej egzystencji....

Jacek niestety teraz wyśmiewa Magdę , mówi , że jest ulubienicą widzów, tak się nie robi.... tak jak już wcześniej pisałam , jak chcesz pomagać musisz wiedzieć jak to zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A Ewa ? hmmm, jestem daleka od współczucia ludziom , którzy widza w jakiej są sytuacji (możecie mnie tu zjechać ), bez dachu nad głową , bez pracy, ogólnie bez środków do życia, gdzie jedno dziecko oddane to rodziny zastępczej, , nie mają pieniędzy na utrzymanie swoje, a gdzie mówić o utrzymaniu dziecka i zapewnienia mu nawet tych podstawowych rzeczy... Pakują się w kolejna ciążę.(pewnie nie była planowana), ale jeśli wiesz , że Cię zwyczajnie nie stać, zabezpieczaj się , potem jest tylko płacz i zgrzytanie zębów ....nigdy nie mogę zrozumieć tych ludzi , którzy płaczą , że nie mają z czego żyć, ale za to mają 5 dzieci np. super ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Malinka napisał:

Też mi coś nie pasuje z tą Ewą. Na początku byłam w szoku ich sytuacją i zabiedzonym wyglądem, ale teraz już sama nie wiem o co w tym chodzi. Nie ufam im. Wierzę jedynie Magdzie i Adamowi. A co do reszty bezdomnych to Jacek przesadza z tą rozrzutnością, rozumiem kupno jedzenia, ale dawać kasę za wywiady i szukać na siłę jeszcze kolejnych osób bezdomnych jak i tak sporo już się ich nazbierało. Lepiej skupić się na tych co już są i starać się im pomóc organizując nocleg na zimę żeby przetrwali.

Też myślę, że lepiej spróbować pomóc dwóm, trzem osobom, ale konkretnie, biorąc pod uwagę ich prawdziwe potrzeby, czyli w przypadku Magdy przede wszystkim należy zacząć od znalezienie specjalisty, a nie chwytać za ogon kilkanaście wron naraz. Nie da się uratować całego świata, ale jeśli można by wydobyć z czeluści otchłani choć jedną czy dwie osoby, to już byłby sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
31 minut temu, Gość Gosc napisał:

A Ewa ? hmmm, jestem daleka od współczucia ludziom , którzy widza w jakiej są sytuacji (możecie mnie tu zjechać ), bez dachu nad głową , bez pracy, ogólnie bez środków do życia, gdzie jedno dziecko oddane to rodziny zastępczej, , nie mają pieniędzy na utrzymanie swoje, a gdzie mówić o utrzymaniu dziecka i zapewnienia mu nawet tych podstawowych rzeczy... Pakują się w kolejna ciążę.(pewnie nie była planowana), ale jeśli wiesz , że Cię zwyczajnie nie stać, zabezpieczaj się , potem jest tylko płacz i zgrzytanie zębów ....nigdy nie mogę zrozumieć tych ludzi , którzy płaczą , że nie mają z czego żyć, ale za to mają 5 dzieci np. super ....

Masz rację, ale że tak powiem mleko się wylało, jest dziecko w drodze, a ono nie jest winne nieudolności i nieodpowiedzialności rodziców i choćby ze względu na nie trzeba spróbować pomóc tym ludziom, mimo że ta historyjka budzi kontrowersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najważniejsze zęby i Chuck Norris no bez jaj a i buty dla męża. Mają zdrowe ręce jak sama twierdzi i co przez ten czas 5 lat nie mogła zarobić na zęby?  On taki pracowity ale butów się nie dorobił? Ciekawe. Nie wzbudzają mojego zaufania nic a nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

A Ewa ? hmmm, jestem daleka od współczucia ludziom , którzy widza w jakiej są sytuacji (możecie mnie tu zjechać ), bez dachu nad głową , bez pracy, ogólnie bez środków do życia, gdzie jedno dziecko oddane to rodziny zastępczej, , nie mają pieniędzy na utrzymanie swoje, a gdzie mówić o utrzymaniu dziecka i zapewnienia mu nawet tych podstawowych rzeczy... Pakują się w kolejna ciążę.(pewnie nie była planowana), ale jeśli wiesz , że Cię zwyczajnie nie stać, zabezpieczaj się , potem jest tylko płacz i zgrzytanie zębów ....nigdy nie mogę zrozumieć tych ludzi , którzy płaczą , że nie mają z czego żyć, ale za to mają 5 dzieci np. super ....

Słuszna uwaga tym bardziej ,że ona już rodziła i była w podobnej sytuacji. Czterdziestka na karku i żadnych wniosków nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Najlepsze i tak było to zdziwienie, że nikt im nie chce mieszkania wynająć. Pewnie tym wszystkim właścicielom wystarczyła krótka rozmowa z Rafałem, gdzie już po sposobie wypowiadania się i po głosie słychać, że to jakiś nieudacznik.. a tu jeszcze dziecko w drodze, brak pracy i niewypłacalność. No rzeczywiście dziwne, że nikt się nie pokusił aby im wynająć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No jak nie maja stałej pracy to jak maja im wynajać mieszkanie. Wcale się nie dziwię tym właścicielom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Masz rację, ale że tak powiem mleko się wylało, jest dziecko w drodze, a ono nie jest winne nieudolności i nieodpowiedzialności rodziców i choćby ze względu na nie trzeba spróbować pomóc tym ludziom, mimo że ta historyjka budzi kontrowersje.

Ja nie mam ochoty im pomagać, wolałabym zrobić np. paczkę ze słodyczami dla Magdy ale Jacek nie przekazuje wiec daruję sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto Ewa

Na FB  - Ewa Kostro Kostro

Macie "bezdomną"

...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A na kanale się dzieje. Ciekawe czy będzie live. Trochę ludzi czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jacek zdziwiony ,że nie chcą im mieszkania wynająć. To niech swoje im wynajmie i nie z wpłat widzów tylko niech oni z własnej kieszeni mu płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ogladalam wywiad z Jackiem. Tyle miał publikacji,wyjazdów, jakieś prace naukowe a znany się stał dopiero dzięki Magdzie😉  widzialam wyświetlenia filmików , te z Magda mają największą oglądalność. On doskonale o tym wie, i nie zrezygnuje z filmików z najpopularniejsza para na kanale. To racjonalista,w wywiadzie powiedzial wszystko,dlaczego to robi itd. Trochę to smutne. Ja tylko boję się ,że filmiki obejrzą dzieci albo ich koledzy . Juz przecież się z nich śmieją.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Się porobiło... Żal mi tego pana Jacka. Wydaje mi się, że został wyrolowany przez Ewę tak samo jak widzowie. Z drugiej jednak strony jest doświadczonym facetem i nie powinien być tak naiwny i łatwowierny. Dlaczego on nie sprawdza najpierw swoich bohaterów, którym chce pomóc?? Może historia z Ewą będzie dla niego nauczką. O ile kanał przetrwa, bo zrobiło się takie bagno, że nie wiadomo czy Jacek  wydostanie się z niego suchą stopą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja kanału Jacka na pewno nie wspomogę finansowo, takie kwiatki tam się dzieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×